image descriprion
image descriprion
image descriprion
image descriprion
image descriprion
image descriprion
image descriprion
image descriprion

טיול חדש לקובה, קוסטה ריקה ופנמה | 18 יום - למשפחות או זוגות

18 ימים
/
16 לילות

אתרים ואטרקציות

  קובה:

  הוואנה

  פינאר דל ריו

  עמק וינייאלס

  פארק סורואה

  טרינידד

  סיינפואגוס , סנטה קלרה

  וואראדרו

  קוסטה ריקה

  שמורת צבי הים טורטוגרו

  שמורת ארנל

  שמורת מונטה וורדה

  פארק מנואל אנטוניו

  הר הגעש פואס

  מפלי לה פאז

  סאן חוסה

  פנמה

  שמורה בה נתרשם מאורח חיים של אחד מאחרוני שבטי האינדיאנים באמריקה

  תעלת פנמה המחברת בין שני האוקיאנוסים-האטלנטי והשקט

  פנמה סיטי.

למה דיסקברי?

 פנסיון מלא לאורל כל הטיול .

ביקור בשבט ילידים אינדיאנים ייחודי, קנופי מעל צמרות העצים (כלול במחיר הטיול), בילוי וטיול ג'יפים באתר הנופש וואראדרו, סיור לאורך המאלקון המפורסם במכוניות עתיקות ובשמורת הגשרים התלויים, ביקור באתר המרחצאות החמים באלדי, 3 פארקים לאומיים בקוסטה ריקה – ארנל, מנואל אנטוניו, מונטה ורדה, שמורת צבי הים טורטוגרו, ספארי תנינים, מרחצאות חמים באזור הר הגעש ארנל. הפלגות בקטאמראן בקובה ובקוסטה ריקה .

למה דיסקברי?

תאריכי יציאה ומחירים

תאריך יציאה
תאריך חזרה
מחיר מבצע לאדם בחדר זוגי
מחיר לאדם יחיד
מחיר לשלושה אנשים בחדר (המחיר לאדם)
מחיר רגיל לאדם בחדר זוגי
תוקף המבצע

המסלול

 1. יום 1 | תל אביב – יעד ביניים באירופה – הוואנה

  ניפגש בשעות הבוקר בשדה התעופה בן גוריון ונטוס (דרך יעד ביניים) להוואנה, בירתה של קובה והעיר הגדולה ביותר באיים הקריביים. הוואנה ממוקמת במערב המדינה -180 ק"מ מדרום למפרץ פלורידה. העיר המונה כיום יותר משני מיליון תושבים, נוסדה לפני כחמש מאות שנה וזמן קצר לאחר גילוי אמריקה. מהנמל של הוואנה הפליגו בעבר הספינות הספרדיות שנשאו את אוצרות הזהב והכסף השדודים של האינדיאנים. לאחר מכן יצאו מכאן משלוחי הסוכר "הזהב הלבן" שהפך להיות מצרך חיוני בעולם הישן בשנת 1982 הכריז אונסק"ו על הוואנה העתיקה וביצוריה כאתר מורשת עולמית. וזאת בעיקר בגלל המבנים הקולוניאליים הספרדים שהשתמרו בצורה בלתי רגילה לאחר ההגעה, נערוך סיור פנורמי בעיר הואנה ולאחר מכן  ניסע למלוננו ללינה וארוחת ערב .

 2. יום 2 | הוואנה

  היום נערוך סיור בהוואנה העתיקה והמודרנית. נראה את הפליסה דה אמאס, אשר הוקמה בשנת 1792, ונחשבת לכיכר המרכזית של העיר ובה מבני ציבור חשובים. נבקר ביתר הכיכרות המרכזיות של העיר, כיכר סאן פראנסיסקו דה עסיסי, הכיכר העתיקה, פיאצה ויאחה ששוחזרה בשלמות ,כיכר הקתדראלה המפורסמת, נראה את בניין הפאלסיו קפיטנאס חנראלס, אשר במשך השנים עבר גלגולים רבים ושימש כמקום מושבו של המושל הצבאי הספרדי של קובה ובהמשך הפך למשכנם של נשיאי קובה ולאחר מכן לבית עיריית הוואנה. כיום משמש הבניין את המוזיאון העירוני ובו פסל שיש בדמותו של כריסטופר קולומבוס. נבקר במוזיאון הרום ונטעם את המשקה המפורסם, לאחר מכן נראה את כיכר המהפכה אשר בה נערכות עצרות ההמונים אותם מארגנת המפלגה הקומוניסטית. נראה את בניין משרד הפנים הקובני עליו משורטט דיוקנו של צ'ה גווארה, את מבנה התיאטרון הלאומי של קובה, את בניין אוניברסיטת הוואנה. אחר ארוחת הצהריים נפקוד את אחד מבתי הכנסת שהוקמו בהוואנה ונספר אודות חיי הקהילה היהודית בעבר ובהווה. יהיה זמן להתרשם מהרובע הישן ומבתי הקפה מהם בוקעת מוזיקה קובנית כל שעות היום, בתום הסיור נשוב למלון ולאחר מכן נצא לארוחת ערב במסעדה ייחודית המשלבת מוסיקה קובנית קצבית וסוחפת . לאחר ארוחת הערב ניסע במכוניות עתיקות לאורך שדרת המאלקון הארוכה העוברת לאורך חופה של העיר.

 3. יום 3 | הוואנה – מערב קובה : פינאר דל ריו – עמק וויניאלס - פארק סורואה.

  הבוקר ניסע ל- פינאר דל ריו הממוקמת כ-150 ק"מ מהוואנה ומשמשת כמרכז חקלאי פורה העשיר במטעי סוכר וטבק. נבקר במפעל לייצור סיגרים הנחשבים למשובחים בעולם. נמשיך לעמק הוויניאלס היפיפה המאופיין בחלקות של ירקות ופירות, נוכל לראות גם את הסוסים והפרות הרועות באזור זה. נחזה בציור הקיר המרהיב הקרוי "מוראל דה לה פרה היסטוריה" על צלע הר ציור מונומנטלי של חיים פרה היסטוריים במקום. ארוחת צהריים תינתן במסעדה מקומית ולאחר מכן נעלה על סירה ונשוט על נהר תת קרקעי בתוך מערת האינדיאני המפורסמת ששימשה בעבר מקלט מפני הכובשים הזרים. בדרכנו חזרה להוואנה, נבקר בפארק הסחלבים בסורואה. לינה במלון בהוואנה.

 4. יום 4 | סנטי ספיריטוס – עמק חוות הסוכר – טרינידד

  לאחר ארוחת בוקר במלון נצא לסנטי ספיריטוס (ובתרגום מלטינית "רוח הקודש"), הנחשבת לאחת הערים העתיקות ביותר בקובה, נסייר בחלקה הקולוניאלי –העתיק של העיר, נראה את כיכרות סארפין וריחו, נשוטט במדרחוב הצבעוני ובשוק המקומי וכן נתקפת על גשר נהר היאיאבו המפורסם שנבנה בשנת 1815. . בהמשך היום נסייר בעמק "לוש אינחניוס" שבמרכז קובה המורכב משלשה עמקים מרהיבים בעלי שטח כולל של כ-270 קמ"ר , אשר היוו בעבר את מרכז תעשיית הסוכר של מדינה. במהלך המאה ה-19 פעלו בעמק זה למעלה מ-50 טחנות סוכר שהעסיקו כעשרת אלפים עבדים שהובאו ע"י בעלי המטעים. בשנת 1988 קיבל עמק טחנות הסוכר את ההכרה של אונסקו כאתר מורשת עולמית. בסיורינו במקום נבקר בחוות הסוכר "מנאקה איסנאגה" של משפחת איסנאגה העשירה ובה מגדל ענק בגובה של כ-40 מטר שנבנה ע"י הבעלים על מנת להשקיף מקרוב על עבודת העבדים במטע. בתום הסיור ניסע לעיר הצבעונית הקולוניאלית בעלת הסמטאות המרוצפות אבן , הלא היא טרינידד דה קובה. לארוחת ערב ולינה במלון בטרינידד. לאחר ארוחת ערב, נצא לעיר לבלות בקאסה דה לה מוזיקה המפורסמת, שעל מדרגותיה התיירים והמקומיים נאספים יחד לערבי בילוי בלתי נשכחים, מוזיקה משובחת ואווירה מחשמלת.

 5. יום 5 | טרינידד – סיינפואגוס - סנטה קלרה – וואראדרו

  נקדיש את שעות הבוקר לסיור בעיר טרינידד הממוקמת כ-12 ק"מ מחוף הים הקריבי .בעבר הייתה העיר נקודת מוצא אסטרטגית למסעות הכיבושים שערכו הספרדים ביבשת אמריקה ועד היום היא שומרת על מורשתה הקולוניאלית. נסייר בפלאזה מיור, הנחשבת למרכזה ההיסטורי של העיר ומוקפת מבנים מהמאות ה-18-19, אשר רובם משמשים כיום כמוזיאונים. נמשיך לביקור במוזיאון הרומנטיקה שנבנה במאה ה - 18 ושימש ארמון מגורים לברוני הסוכר שלעושרם לא היה גבול ,נבלה בבר המפורסם קאנצ'נצ'ארה, שם נטעם מקוקטייל הבית. משקה קובני מיוחד לאזור שמופק מקנה הסוכר ולצלילי מוזיקה קובנית נבקר גם במרכז דת ה"סנטריה" שהובאה לקובה על ידי העבדים האפריקאים ושילבה בפולחן גם אלמנטים מהדת הנוצרית והפכה למעשה לדת הקובנית בתום הסיור נצא לעיר הנמל של תעשיית הסוכר, העירסייאנפואגוס, אחת הערים היפות ביותר בקובה. נבקר בארמון משפחת "דה וואיה" שנבנה בסגנון אקלקטי מטורף המשלב אלמנטים מוריים, מרוקאיים, מצריים ועוד בעושר צורני בלתי נדלה, נבקר בתיאטרון טרי שבמרכז העיר ,בכיכר העיר ובמדרחוב הססגוני. עם תום ביקורינו נמשיך לסנטה קלרה, בסנטה קלרה נערך הקרב שהכריע את המערכה במהפכה הקובנית, קבוצות גרילה בהנהגתם של צ'ה גווארה וסיינפואגוס הכניעו את חיילי הממשל, קרב זה סלל את הדרך להשתלטותו של פידל קסטרו על המדינה. בביקור בעיר נראה את האנדרטה המרשימה לזכרו של צ'ה צגוארה ואת המוזיאון שמוקדש לתולדות חיו של גיבור המהפכה בדרום אמריקה כולה ואת אתר הקרב. נמשיך בנסיעה לאתר הנופש המפורסם וואראדרו השוכן על חצי אי בצפונה של קובה. ארוחת ערב ולינה במלון בוואראדרו.

 6. יום 6 | סיור באזור וואראדרו באמצעות ג'יפים, צלילה ושייט נהרות , הפלגה בקאמאראן לשקיעה

  בבוקר נצא לסיור חוויתי הכולל נהיגה בג'יפים 4X4 בדרכים העוברות לאורך אגמי מים, עצי דקלים ,חוות פרטיות וכפרים ציוריים. בהמשך ניתן להשתמש בשרותי החוף בקורל לשחייה או צלילה. נסעד את ליבנו בארוחת צהריים קובנית טיפוסית ונבקר במערת שעטורנו. אחר הצהריים נשוט בסירות מנוע על נהר הקאנימר ,נצפה בצמחייה ובעופות המים הייחודיים לסביבה זו. בשעות הערב נפליג בקטאמראן כולל בר פתוח .לינה ב ווארדרו .

 7. יום 7 | ואראדרו – הוואנה – סאן חוסה, קוסטה ריקה

  היום ניפרד מווארדרו , נסע אל שדה התעופה  בהוואנה ונטוס אל קוסטה ריקה . פנינת יופי מאין כמוה "גן העדן" של אמריקה שגובלת ממזרח בים בקאריבי ובמערב באוקיאנוס השקט , מיקומה הגיאוגרפי המיוחד של קוסטה ריקה ומזג האוויר משווני וטרופי עיצבו נופים מיוחדים במינם של יערות ועמקים ירוקים הרי געש ומפלי מים, וכמובן מטעי קפה שמפיקים סוגי קפה מהטובים שבעולם, בקוסטה ריקה חיים כ חמישה מיליון תושבים מסבירי פנים. העיר הקולוניאלית סן חוזה נוסדה על ידי הספרדים לפני 400 שנה ומשמרת עד היום את צביונה ההיסטורי. השם "קוסטה ריקה" ה"חוף העשיר" הוענק לאזור על ידי קריסטופר קולומבוס במסעו האחרון ב 1502 כאשר הבחין בתכשיטי הזהב העשירים של ילידי המקום . נגיע אל בית המלון לארוחת ערב ולינה.

 8. יום 8 | שמורת טורטוגרו

  הבוקר נצא אל אחת משמורות הטבע הייחודיות של קוסטה ריקה, שמורת הטורטוגרו (צבי הים) השם הוענק למקום על ידי כריסטופר קולומבוס שירד לחוף כאן וראה את מאות צבי הים על החוף , נחווה כאן את הטבע במלוא עוצמתו, שילוב מיוחד במינו של יערות גשם טרופיים ודרכי מים, החוף הקאריבי כאן הוא ריכוז ענק של צבי ים מצד אחד ודרכי מים בסבך היערות מצד שני , ציוצי הציפורים הנדירות הם ממש קונצרט של הג'ונגל נערוך סיור בשמורה בחוף ובסירות אל תוך הג'ונגל, נאכל צהרים בסביבות השמורה ונחזור לעת ערב אל המלון ללינה וארוחת ערב.

 9. יום 9 | הר הגעש פואס - מפלי לה פאס - ארנל

  היום נצא לעבר הר הגעש פואס poas, בדרך נעבור באזור של מטעי הקפה הידועים של קוסטה ריקה נעצור לביקור וטעימה, מטעים אלו הגדלים באזורים הרריים מפיקים פולי קפה בעלי ארומה מיוחדת יודעי קפה ממתגים קפה זה coffee de altura כלומר קפה של גבהים וגם באיכות גבוהה. נשמע הסברים מאלפים על סוגי קפה דרכי הגידול והעיבוד שמקנים לקפה של קוסטה ריקה את המוניטין הנרחב. בהמשך נגיע אל הר הגעש פואס, הר געש פעיל בגובה 2700 מטרים, נצפה על לוע הר הגעש שהיקפו קילומטר וחצי ובמרכזו אגם רוחש ומבעבע ממש מראה גיהינומי שמושך אליו אלפי תיירים בשנה ומהווה נקודת משיכה עיקרית בקוסטה ריקה. נבקר במפלי לה פאז la paz , חמישה מפלים חבויים במעבה יער טרופי, ליד המפלים גנים נהדרים ותצוגת פרפרים הגדולה שבעולם, נראה גם שפע של יונקי דבש בפעולה ובעלי כנף אחרים קופים וזוחלים. נמשיך לאזור ארנל הממוקם בחלקו הצפוני של מחוז אלאחואלה (Alajuela) קרוב לגבול עם ניקארגווה. במחוז נוכל למצוא מראות נוף מגוונים ומרהיבים. הר הגעש ארנל הוא האתר התיירותי המרכזי. זהו הר געש פעיל, וניתן לשמוע במשך היום ולפעמים ניתן לצפות בלבה הרותחת בעיקר בשעות הערב. אזור ארנל כולל הר געש שהיה עד לפני שלושים שנה שקט לחלוטין, עד שב-1968 הוא התפרץ ומאז התפרץ עוד מספר פעמים מה שהופך אותו לאחד ההרים הפעילים ביותר. ארנל נחשב לאחד המקומות הציוריים ביותר בקוסטה ריקה, בזכות המראה המרשים שלו, האגם המלאכותי שסביבו (הגדול ביותר בקוסטה ריקה), והפארק שנמצא בקרבתו ומאפשרים לצעוד בשבילים שנוצרו ממשעולי הלבה שנוצרו בהתפרצות האחרונה שנת 1993..הגשמים הטרופיים מרעננים את האדמה ומותירים אותה לחה וירוקה והעמקים מלאים בצמחייה טבעית, נהרות גדושי מים, מעיינות חמים, לגונות, חיות בר ופארקים לאומיים. העשירים ביותר באמריקה הלטינית. נגיע למלוננו שבאזור. בשעות הערב נבלה במרחצאות חמים כולל ארוחת ערב. המעיינות נובעים מהפעילות הטרמית של הר הגעש טמפרטורת המים נעה מ33 מעלות ועד ל 40 מעלות צלסיוס. לינה בארנל .

 10. יום 10 | גשרים תלויים בארנל - שייט באגם

  היום מוקדש לביקור בשמורה המעניינת ארנל נבקר בחווה חקלאית מקומית איכות התוצרת החקלאית שניזונה מדישון טבעי של הקרקע הגעשית היא מיוחדת במינה . נצא לחוויה מרתקת סיור בהליכה של 3 ק"מ ביער טרופי במהלכו נעבור 15 גשרים תלויים בין 5 ל- 100 מ' אורך ועד 60 מ' גובה, מהם נשקף נוף מרהיב של החי והצומח המיוחד לאזור זה - ציפורים, זוחלים, יונקים וחרקים. נרד לשייט מרתק באגם ארנל ששיטחו הוא 84 קילומטרים רבועים הנוף שנפקס בפנינו במהלך השייט מדהים ביופיו כאשר ברקע הר הגעש שפולט רסיסי לבה ויערות עד על גדות האגם. באגם נבנה סכר ותחנת כוח שמספקת 12% מצריכת החשמל של קוסטה ריקה. נחזור למלוננו בארנל .

 11. יום 11 | שמורת מונטה ורדה

  לאחר ארוחת הבוקר נצא לעבר סנטה הלנה עיירה ציורית בת 6500 תושבים במרכז השמורה של מונטה וורדה (ההר הירוק), בדרך נצפה בנוף של מפרץ ניקויה והאיים. השמורה של מונטה וורדה מכוסה עננים ומכונה "ההר הירוק" משנת 1951 חיה במקום קהילה של צפון אמריקאים מבודדת בגובה של 1400 מטרים ששמרה על ייחודו הביולוגי של האזור וכך מתאפשרת צפייה בכל בעלי החיים בסביבתם המוגנת. מונטה ורדה שנקראת גם "יער העננים" שמאפשר הצצה אל המערכת האקולוגית של יער הגשם. במהלך הסיור נגלה גן ירוק עשיר באזוב, שרכים פרחים ומיני צמחים חסרי שורשים הגדלים על השיחים והעצים, העננים שמכסים את מדרונות ההרים מספקים את הלחות הדרושה להתפתחות צמחיית יער גשם באוויר נשמעים ציוצי צפרים וקולותיהם של חיות יער. בשעות הערב נצא לספארי מעניין של האכלת בעלי החיים , נתרשם מהמגוון הגדול של בעלי החיים ובעלי כנף ביערות . ארוחת ערב ולינה במונטה ורדה.

 12. יום 12 מונטה ורדה - קנופי - שמורת מנואל אנטוניו

  את הבוקר במונטה ורדה נתחיל בחוויה בלתי נשכחת, ריחוף המעל צמרות העצים באמצעות מערכת משוכללת של אומגות ומרפסות תצפית , המסלול הארוך אורכו הוא קילומטר אחד ובגובה של 150 מטרים הריחוף מעל צמרות העצים של" יער העננים" במהירויות שונות מקנה אפשרות למבט עילי על היער והחיים הרוחשים בו . בתום ההרפתקה האקסטרימית הזו (שמתאימה לכל הגילים) נצא לעבר שמורת מנואל אנטוניו. בדרך נקיים "ספארי תנינים" שכולל שייט בספינת מנוע על נהר הטרקולס tracoles ,בנהר שורצים תנינים שמגיעים אף לגיל 80 שנה ואורכם כמה מטרים, וחלקם רובצים על גבעות החול שבנהר. נצפה גם במגוון עופות מים, ציפורים במגוון צבעים נדיר וייחודי וחיות אחרות. נקיים שייט לצפייה בתנינים ולקראת ערב נגיע למלון באזור מנואל אנטוניו.

 13. יום 13 | שמורת מנואל אנטוניו

  היום נצא לטיול בשמורת מנואל אנטוניו בחלק המערבי של קוסטה ריקה, אחד הפארקים הלאומיים הידועים והיפים של קוסטה ריקה על חופיו הלבנים המוקפים בגבעות יער ירוקות. השמורה מוקדשת לשימור מחקר ותיירות אקולוגית ומכוונת לחינוך סביבתי. השמורה היא גן עדן לאוהבי בעלי חיים כגון: קופים עצלים, תוכים, מאות זנים של ציפורים ובעלי חיים נוספים האופייניים לאזורים אלה. אפשר למצוא בשמורה יער גשם גדול לצד חופים מהממים, כמה מסלולי הליכה ישירות בג'ונגל עצמו, טבע פראי עוצר נשימה ונוף בתולי. בסוף מסלול הליכה של כ- 3 ק"מ נגיע לחוף ים. חוף האוקיאנוס השקט של מנואל אנטוניו הוא אחד החופים היפים ביותר במרכז אמריקה, כאשר יערות העד ממש נושקים את חוף הים החולי, יחד אתנו מסתובבים בחוף גם קופים מסוגים שונים. בתום הסיור נצא לשייט בקטמאראן כולל בר פתוח . בהמלך השייט נצפה בדולפינים ואולי אף בליוויתנים  . נעצור באחד המפרצים ונהנה מחווית שחייה עם שנורקלים בים . לאחר מכן נחזור למלוננו .

 14. יום 14 + 15 |סן חוזה - פנמה - אינדיאנים

  נסע לסן חוזה משם נמריא  לפנמה סיטי.  למחרת בבוקר  נצא לעבר שמורה, בה חי שבט ילידים אינדיאני, שמקיים עדיין את אורך החיים המסורתי מזה אלפי שנים, השפעת העולם המודרני כמעט ולא ניכרת באורח החיים של תושבי הכפר, נהיה אורחיהם של חברי השבט ונתרשם מאורח חייהם, דייג, עבודות יד, ייצור תכשיטים מעץ, ופולקלור אופייני. אל השמורה נשוט בסירות קאנו של הילידים. בדרך נהנה ממראה הג'ונגל העוצמתי עם צמחייה פראית ומפל עוצר נשימה. בשמורה נאכל ארוחה אינדיאנית אותנטית. בתום הביקור נחזור לבית המלון בפנמה סיטי. 

 15. יום 16 | פנמה סיטי ותעלת פנמה

  את הבוקר נקדיש לביקור בתעלת פנמה, התעלה שמחברת את האוקיאנוס האטלנטי עם האוקיאנוס השקט הייתה מבצע הנדסי אדיר לזמנו (נחנכה ב1914), התעלה חסכה את מעבר האניות מסביב לקצה הדרומי של דרום אמריקה ומיצרי מגלן חסכון שהתבטא באלפי קילומטרים של הפלגה בנתיבים קשים. חפירת התעלה עלתה בחייהם של 2700 בני אדם שעסקו בחפירת הנתיב הקשה. נצפה בתהליך המעבר המעניין בין מפלסי הגובה באמצעות סכרים שנפתחים וננעלים. בהמשך נבקר באתרי העיר פנמה סיטי ,העיר העתיקה שנבנתה בידי הספרדים במאה ה16 והמצודה במידת האפשר נבלה גם בחלק המודרני של העיר על מרכזי הקניות החדישים והענקיים. לאחר סיום הביקור נסע אל פנמה סיטי לאחד ממרכזי הקניות בעיר למסע שופינג .

 16. יום 17 +18 | פנמה סיטי -תל אביב

  נשלים ביקורינו בעיר ןיהיה זמן גם לקניות .נסע אל שדה התעופה ונטוס חזרה  נחיתה בתל אביב למחרת אחר הצהריים .

טיול חדש לקובה, קוסטה ריקה ופנמה | 18 יום - למשפחות או זוגות

המחיר כולל

טיסות בינלאומיות

בתי מלון מדרגת תיירות טובה

כלכלה: פנסיון מלא

כניסות לאתרים כמפורט בתוכנית

מדריך ישראלי מצוות דיסקברי

תשר לנותני שירותים בחו"ל

ויזה לקובה

אוטובוס תיירים

המחיר אינו כולל

מיסים הנגבים ביציאה ממדינות בשדות התעופה

25 פסו קונברטיבלה, מס המשולם ביציאה מקובה בשדה התעופה (שווה ערך 27$).

ביטוח אישי ומטען .

הוצאות אישיות.

כל דבר אשר אינו נכלל בתוכנית הטיול

דמי סבלות

מס יציאה מקוסטה ריקה בסך 26 $

תוספת למיסי נמל ודלק (כפוף לשינויים של חברות התעופה לאחר 31.8.23)

מלונות

 דרגת תיירות טובה

 

 

 

טיסות

טיסות בילאומיות 

 מידע כללי

 • הערות

 • כל שינוי הקשור במועדי הטיסות ו/או מחדל אחר הקשור לחברת התעופה, הנו באחריותה בלבד ואינו מהווה בשום אופן עילה לתביעה כנגד חברת דיסקברי ומתן פיצויים.

  בשל שינויים אופציונאליים בלו"ז הטיסות, עלול סדר הביקור באתרים להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים – הכול בהתאם ללוח הזמנים.

  הערה כללית :טיול בקובה וקוסטה ריקה אינו דומה לטיול במערב אירופה או בצפון אמריקה. יתכנו עיכובים ושינויים בלוחות הזמנים שאינם תלויים בחברה. כמו כן יש לקחת בחשבון שרמת בתי המלון ושרותי התיירות שונה מהרמה המקובלת במערב אירופה או בצפון אמריקה. מומלץ להתאזר בסבלנות למען הצלחת הטיול.

 • דמי הרשמה ותנאי ביטול:

 • תנאי ביטול כמפורט בפרק 'תנאים כלליים' באתר.

 • הערה:

 • התוכנית מתארת את אתרי הטיול, אך לא בהכרח את סדר הביקורים במהלך הטיול. המחיר אינו כולל כל מס/או היטל שיוטלו עד למועד היציאה לטיול.

  מחיר הטיול נכון למחירי הטיסות ושרותי הקרקע הידועים ב 1.9.2023

  הדרכה - מדריך מקצועי מצוות דיסקברי מלווה את הקבוצה לכל אורך הטיול.

 • ביטוח

 • חובת כל נוסע לבטח עצמו בביטוח רפואי מתאים, כולל הרחבה להיטס אווירי. מומלץ להפעיל את הביטוח בהתאם לתנאי הביטול בתוכנית הטיול, כדי להיות מכוסים במקרים של ביטול הטיול בתנאים המכוסים ע"י פוליסת הביטוח. במידה ואתם בוחרים לבטח ציוד יקר, ביציאה מישראל כדאי להצהיר במכס על תכולת הכבודה.

 • מידע כללי לנוסעים

 • בריאות וחיסונים

 • חלה חובת דיווח על כל נוסע, למארגני הטיול ומוביליו על הבעיות הרפואיות מהן הוא סובל (במידה ויש כאלה). כמו כן באחריות הנוסע לפנות למשרד הבריאות לכל ענייני החיסונים.

 • מידע כללי

 • ככלל, מסלול הטיול מתוכנן עד לפרט האחרון בהתאם לידע ולניסיון שנצבר בחברה. אולם, מעת לעת עלולות להתרחש 'תקלות' לא צפויות שאינן תלויות בנו, העלולות לגרום לשינוי קל בתוכנית או לפגוע ברמת השירותים המובטחת. מומלץ לקבל זאת בהבנה וברוח טובה – אחרי הכול זה גם חלק מהחוויה...יחד עם זאת אנו מבטיחים לעשות הכול כדי שהטיול יהיה מוצלח ומהנה.

  **חשוב: המסלול מתאר את אתרי הביקור אך לא בהכרח את סדר הביקורים ו/או הלינות. בחלק מהתאריכים יתחיל הטיול בקוסטה ריקה ולאחר מכן ימשיך ויסתיים בקובה.

  'מיסי נמל בטחון ודלק נכון ליום 1.9.23 וכפוף לשינויים עד למועד יציאת הטיול במידה ויחולו שינויים יתווסף השינוי למחיר הטיול

 • הבהרה:

 • *מחירים אלו מבוססים למינימום 20 נוסעים.

 • עוד על טיול לקובה

 • בקובה נראה נופים פוריים בהם מגדלים קנה סוכר, קפה וטבק המשמש לייצור סגרים ה"הוואנה "היוקרתיים, האי הוא מפגש תרבויות מרתק בין הכובשים הספרדיים בעלי האחוזות לבין העבדים האפריקאים שהובאו לכאן לעבוד במטעי הסוכר. כאן צמחה תרבות ייחודית שמשלבת את האפריקאי עם האירופי הספרדי, שילוב זה מתבטא בעיקר במוסיקת הסלסה הייחודית לקובה שהפכה גם לידועה ומקובלת בעולם כולו , במהלך טיולנו בקובה נתוודע לאורח החיים המקומי שהושפע מאוד מהחרם האמריקאי הממושך על קובה והשלטון האוטוריטארי, קומוניסטי, של מחולל המהפכה פידל קאסטרו.

  הוואנה בירת קובה, העיר בת כשני מיליון תושבים בנויה בסגנון קולוניאלי ספרדי וברחובותיה עדיין ניתן לראות מכוניות משנות השישים ואוטובוסים דמויי גמל שהורכבו ממשאיות ישנות ואוטובוסים עוד יותר ישנים. נערוך סיור פנוראמי בכיכרות העיר וטיילת ה"מלקון" המפורסמת שלאורך שפת הים הקאריבי.

הערות

  1. המחיר אינו כולל תוספת מיסי נמל ודלק במידה ואלה יוטלו ע"י חברות התעופה לפני היציאה לטיול. המחיר אינו כולל גם דמי סבלות.
  2. המחיר המצוין הוא לתשלום במזומן.
  3. בנושא החיסונים לארץ היעד מומלץ לנוסעים לפנות למשרד הבריאות.
  4. אנו ממליצים לכל הנוסעים לבטח את עצמם בביטוח רפואי ומטען מיום ההרשמה לטיול ועד לסיומו.
  5.שימו לב: המסלול המוצע באתר מתאר את אתרי הביקור, אך לא בהכרח את סדר הביקורים וכן את סדר הימים והלינות . החברה רשאית לשנות את סדרי  הביקורים .
  6.לאור האמור ייתכנו אף ויתורים על ביקורים בחלק מהאתרים והמקומות המוזכרים במסלול הטיול , במקומם יינתנו אתרים חליפיים וראויים.
  6. יציאה לטיול מותנית במינימום של 20 משתתפים לפחות,אלא אם הוחלט אחרת ע"י הנהלת החברה.
  7. במידה ויהיו פחות משתתפים יתכן ותחול תוספת למחיר הטיול שתקבע ע"י דיסקברי.
  8. תנאי הרישום והביטול מפורטים וברורים והם מופיעים באתר האינטרנט של חברת דיסקברי, תחת תנאים כלליים. לפני שהנכם נרשמים לטיול , יש לקרוא את תנאי ההרשמה והביטול כפי שמופיעים בעמוד הנ"ל. 
  9. החברה אינה אחראית לנזקים שיגרמו לנוסעים כתוצאה משינויים הנעשים במועדי הטיסות  על ידי חברות התעופה  או על ידי הרשויות ,עקב תקלות שונות בטיסות ו/או פגעי מזג האוויר. כמו כן אינה אחארית על נזקים כתוצא מ מלחמות , מגפות ,  
  10. החברה אינה אחראית לשינויים הנובעים מסיבות הקשורות לכח עליון , פגעי טבע ומזג אויר וכו'
  11. בשל סיבות שונות ,עלול סדר הביקור באתרים להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים- הכל בהתאם ללוח הזמנים.
  12.מדי פעם מופיעים באינטרנט, דפי אינטרנט ישנים שנסרקו על ידי גוגל או מנועי חיפוש אחרים דפים שאינם מופיעים באתר החברה, מסלולי טיול ישנים או מסלולי טיול שאינם מעודכנים. לכן , בעת ההרשמה יש להיכנס אך ורק לאתר דיסקברי הרשמי, ולקרוא שם את המסלול המעודכן. עליכם לוודא לפני ההרשמה שהוא אכן המסלול הרלוונטי עבורכם.
  13.עליכם לוודא שאכן קיבלתם את המסלול העדכני והרלוונטי עבור המועד בו אתם מעוניינים או עומדים לצאת לטיול.
  14.דיסקברי אינה אחראית לפרסומים של מסלולים ישנים או כאלה שאינם מעודכנים כמפורט לעיל.
  15.חברת דיסקברי לא תהא אחראית למקרים בהם חברות תעופה ייגבו כספים נוספים עבור כבודה ו/או שירותים נוספים, בין אם מדובר בטיסות פנים או בטיסות בין מדינות, שאינן מישראל או בחזרה לישראל.