כתבות     בתי מלון     מוזיאונים     אירועים     ילדים     כרטיס ביקור     מסעדות    

חופשה בדבלין - אירלנד

חופשה בדבלין מאפשרת למטייל בעיר להינות משלל אתרים מרתקים ומופלאים. להלן מספר המלצות על כמה אתרי תיירות בדבלין


מאת: צוות דיסקברי


סניף הדואר המרכזי של דבלין – סניף הדואר המרכזי של דבלין, הממוקם ברחוב אוקונל, הוא מקום המשמש כאחד מציוני הדרך של העצמאות האירית. במקום זה פרצה ההתקוממות בשנת 1916, שהובילה בסופו של דבר לעצמאות של אירלנד. במרכז הרחבה של בית הדואר ניצב גם הפסל הגדול של קוצ'וליין, שנחשב לגיבור מלחמה.

"מגדל האור" - עמוד מוארך בגובה 120 מטר שהיווה את הבחירה של תושבי אירלנד במונומנט שיסיים את המילניום. המגדל, הידוע גם בתור "הצריח של דבלין", היווה משימת בנייה לא קלה בכלל אך בסופו של דבר הושלם בזמן. 

 

גשר חצי פני. צילום: תיירות אירלנד
גשר חצי פני. צילום: תיירות אירלנד


מרכז המבקרים של גינס – אחד מאתרי התיירות הפופולאריים באירלנד, המציג את תהליך ייצור הבירה המפורסמת ביותר במדינה ששמה יצא למרחקים. המבקר במקום יכול להתרשם מההיסטוריה של הבירה, כמו גם מתהליך הפרסום הארוך שעברה לאורך השנים. 

פארק פיניקספארק ענקי המשתרע על פני לא פחות מ-11 קילומטר. בפארק ישנם שטחים ירוקים מדהימים ביופיים ושנדמה כי אינם נגמרים לעולם, בהם ניתן לערוך טיולים מהנים או פיקניקים לרוב. בנוסף, ישנו גם גן חיות בכניסה לפארק. בפארק קיימת גם תאורת לילה מדהימה.

טריניטי קולג'המלכה אליזבת' בנתה את הקולג' הזה עוד במאה ה-16. בטריניטי קולג' ניתן למצוא שלל בניינים עתיקים ומהממים ביופיים, כמו גם לא מעט ספרים עתיקים שנמצאים בספרייה הגדולה והמפוארת במקום. הכניסה לקולג' היא בתשלום.

קתדרלת סיינט פטריקקתדרלת פטריק הקדוש המפורסמת נבנתה במאה ה-12. המבנה המפואר נחשב לאחת הקתדרלות המרשימות והמפורסמות בכל המדינה.

אתרי תיירות בולטים נוספים: גשר א'וקונל, אזור הטמפל בר, מדרחוב גראפטון, בניין מערכת בתי המשפט, קתדרלת קרייסט צ'רץ'.

מידע נוסף על טיולים, אתרי תיירות ונופש בדבלין ואנגליה ניתן למצוא בכתבות נוספות באתר דיסקברי טיול עולמי Discovery.