כתבות     בתי מלון     מוזיאונים     אירועים     ילדים     כרטיס ביקור     מסעדות    

דיסקברי טיול עולמי | טיול לצפון וייטנאם

 

שמורות טבע אותנטיות, כפרים קטנים שהקדמה טרם הגיעה אליהם ונופים מרהיבים מקבלי את פניהם של המטיילים בצפון המדינה


כתב וצילם: זאביק רילסקי


 

האנוי היא בסיס יציאה מצויין למטיילים בצפון המדינה. שם מצויים אזורים יפהפיים, המשלבים אוכלוסייה צבעונית במיוחד, שמורות טבע ונופים מרהיבים. אם החלטתם לעשות את הדרך בשעות היום ולא ברכבת הלילה, תחלפו על פני הנופים היפים שמאפיינים את הצפון: משבצות שדות אורז, אגמים מוקפים חגורות ירוקות של עצים ובמבוק ובתים מסורתיים החבויים בין החלקות החקלאיות. 

 

רכבת הלילה לסאפה (Sapa) ובאק הא (Bac Ha) עוברת במסילה הישנה שנבנתה על ידי הצרפתים, שחיברו את האנוי עם קונמינג (Kun Ming), בירת יונאן הסינית. כעבור עשר שעות נסיעה תגיעו ללאו קאי (Lao Cai) וממנה לסאפה, הממוקמת בגובה של 2,00 מטרים מעל פני הים. בהרי הצפון חיים "אנשי ההרים" , שבטים שנעו בדרום מזרח אסיה והתמקמו לאורך התפרים התרבותיים שמדרום סין עד גבולות מלזיה. אנשי ההרים, "המונטאניארד" בצרפתית, משתייכים ליותר מחמישים קבוצות אתניות החיות בצפון וייטנאם. הם הלב האתני והמרכיב העיקרי באוכלוסיית דרום סין ודרום מזרח אסיה. 
אזור סאפה, המוקף בפסגות של האלפים הטונקינזים, הוא מרכז למסלולי הליכה רגליים: מסלול תצפית העמק (3 שעות הליכה), מסלול כפרי המיעוטים (שבע שעות), מסלול סין צ'אי (חמש שעות) או מסלול הרכס (שלוש שעות). שם מחכים לכם נופי הטרסות, מפלי הכסף וגשר העננים וכמובן גולת הכותרת: מפגש מקסים עם בנות שבט ההמונג, הקין והדאו, המגיעות לשוק סוף השבוע בתלבושותיהן הצבעוניות. השוק מהווה מוקד משיכה לתושבי האזור, המגיעים בבגדיהם המסורתיים. עושר הירקות והפירות, הבשרים והצדפות, תכשיטי הכסף והבדים הססגוניים, ומעל לכל בנות השבטים החינניות, המחייכות במבוכה למראה הזרים, יותירו בכם רושם עז.

 

 

דיסקברי טיול עולמי | טיול לצפון וייטנאם

 

חופים זהובים

אפשר לסיים את הביקור בצפון מזרח וייטנאם, שם תמצאו נופים שונים לחלוטין. חופים זהובים הנשטפים במימיו של ים סין הדרומי ובמי נמל העיר האיי פונג, הנמל השני בחשיבותו במדינה. כאן מתחיל הארכיפלג של קאט באיי (Catbai), כשמונים קילומטרים של מפרצים כחולים, גבעות ירוקות מיוערות "הצומחות" מן המים, ביצות עטורות בצמחיית מנגרוב סבוכה, אגמים ומפלי מים שבהם מגוון גדול של עופות, זוחלים וצמחים. 

בקצה הצפוני של הארכיפלג ממוקם מחוז קאונג נין, הידוע בנופיו הקסומים של מפרץ האלונג (Halong). המפרץ משובץ באלף גבעות ואיוני גיר המפוסלים במים, ושפע המערות ומחסות הסלע, הנקרות והסדקים בסלעים מוסיפים לו חן מיוחד. סירות נצרים וסירות עץ משייטות במי המפרץ, בין הצוקים המזדקרים, בהן גם נערות וייטנאמיות המנסות למכור מזכרות לתיירים. 
צוקי האלונג המרהיבים שמשו כתפאורה לקרבות ומאבקים בעבר ולסרטים בהווה, ביניהם הסרט "הודו סין".