קניות ושווקים בבודפשט - הונגריה

 במהלך קניות בבודפשט Budapest תוכלו למצוא אופנה עכשווית, שוק מקורה ומדרחוב רבוי חנויות ובתי קפה. קונים בסטייל בזמן חופשה בבודפשט


מאת: צוות דיסקברי


בודפשט ידועה בכל אירופה כעיר המציעה לתיירים מגוון רחב של חנויות המציעות אופנה עכשווית, הנמצאות בקרבת בניינים מפוארים וישנים שהשתמרו באופן מושלם. בבודפשט נמצא גם השוק המקורה הגדול, שכדאי לערוך בו טיול ולהתפעל מיופיו, מהסדר ומהניקיון. המחירים בבודפשט לא זולים, אך ניתן למצוא דילים לא רעים על מזכרות ומתנות. הנה מספר המלצות לאתרי חובה לחובבי הקניות.

 

חנויות, בתי קפה וקולנוע מצויין. Mom Park
חנויות, בתי קפה וקולנוע מצויין. Mom Park


רחובות של קניות


רחוב ואצי (Vaci utca) הוא המדרחוב הראשי של בודפשט, ועל מסלולו תוכלו למצוא שפע של חנויות ובתי קפה. החנויות פתוחות בימים שני עד שישי, בין השעות 9:00 עד 18:00, וביום שבת מ-9:00 עד 14:00.
הרחוב נמצא על המפה ליד התחנה המרכזית של הרכבת התחתית, והגישה אליו נוחה מאוד. היזהרו מכייסים ובדקו את העודף המוחזר לכם בחנויות לפני שאתם ממשיכים את הטיול. רחובות נוספים בהם נמצאות חנויות רבות הם: שדרות Rakoczi, Erzsebet kurut, Terez kurut, ו- Istvan kurut.

קניונים


בבודפשט Budapest חמישה קניונים. שלושה מהם בפשט ושניים בבודה. הראשון הוא ווסט אנד סיטי סנטר (West End City Center), שנחשב לגדול בכל הונגריה Hungary וגם לאחד ממרכזי הקניות הגדולים באירופה. הקניון קרוב לתחנת הרכבת מערב (Nyugati pu), והגישה אליו נוחה. בקניון נמצאת גינת גג שנעים לשבת בה.
כתובת: Váci út 1-3
טלפון: 36-1374-6573+

מרכז קניות נוסף, ויוקרתי יותר, הוא הדונה פלאז`ה (Duna Plazza). כאן תוכלו למצוא 120חנויות, 9 אולמות קולנוע, משחקי וידאו ואפילו אולם באולינג ומשטח להחלקה על הקרח.
מטרו: M3 Gyöngyösi út
כתובת: Váci út 178
טלפון: 36-1-465-1666+

מרכז קניות חדש יותר הוא ה-Árkád, הנמצא בתחנת המטרו M2 Őrs vezér tere. המרכז מציע למטייל את מיטב המותגים, והמחירים בהתאם.
כתובת: X. Őrs vezér tere 25
טלפון: 36-1-4348200+

קניון ממוט (Mammut)
נמצא בבודה, ונחשב לקניון המצליח ביותר של בירת הונגריה. הקניון ממוקם על מפות העיר ליד כיכר מוסקבה, וכולל חנויות מותגים ולצידן חנויות עודפים, במחירים נמוכים יותר, כך שגם אם תקציבכם אינו גבוה במיוחד, תוכלו למצוא כאן דילים טובים. בקומות העליונות תוכלו למצוא מגוון רחב של בתי קפה ומסעדות בהם תוכלו לשבת ולנוח לאחר מסע הקניות, ובקומת המרתף נמצאת החנות הטובה ביותר בבודפשט Budapest למכשירי חשמל.
מטרו: M2 Moszkva tér
כתובת: Lövőház Street 2-6
טלפון: 36-1-345-8020+

הקניון השני בבודה הוא המום פארק (Mom Park), בו נמצא אחד מבתי הקולנוע הטובים ביותר בבודפשט. תוכלו למצוא בו גם סופרמרקט, אינטרנט קפה, וגם פחות אנשים מאשר בממוט או בווסט אנד.
כתובת: Alkotás út 53
טלפון: 36-1-487-5501+


<p>הקניון המצליח ביותר בבודפשט. קניון ממוט</p>

הקניון המצליח ביותר בבודפשט. קניון ממוט


שוק הפשפשים אצ'רי (Esceri Ut Piac) – שוק שהוא אתר תיירות בפני עצמו וחוויה לחובבי שווקי הפשפשים. כאן תוכלו למצוא ענתיקות, כלי בית, מפות עתיקות, מזכרות ועוד במחירים מצחיקים. כדאי להתמקח עם המוכרים ולהשיג דילים שלא תצליחו להשיג בשום מקום אחר. פתוח בימים שני עד שישי 8:00-16:00. בימי שבת פתוח עד 13:00. 
כתובת: XIX, Nagykorosi ut 156

Nagy Vásárcsarnok (ה-Central MarketHall) - השוק המקורה המפורסם של בודפשט Budapest נמצא בקצה מסלול ואצי אוצה, בכיכר פובם. כאן תוכלו לקנות מוצרי אוכל, תבלינים, מזכרות ובגדים. לשוק שלוש קומות, והמבנה מטופח ומרהיב מאוד.
כתובת: Fővam tér
טלפון: 36-1-366-3300+

במרכז העיר ניתן למצוא דוכני מזכרות רבים, שהמחירים בהם סבירים. הדוכנים ממוקמים על המפה במדרחוב ואצי, בכיכר ויגאדו, וברחובות הסמוכים. 


מידע נוסף על טיולים, אתרי תיירות ונופש בבודפשט, הונגריה ואירופה ניתן למצוא בכתבות נוספות באתר דיסקברי טיול עולמי Discovery.