דיסקברי טיול עולמי מוציאה טיולים מאורגנים לאירופה, טיולי משפחות לאירופה, טיולים לשומרי מסורת, כשרים לאירופה, טיולי תרבות לאירופה, חבילות ספורט כדורגל לאירופה, טיולי שייט לאירופה, טיולי ג'יפים לאירופה.

"דיסקברי טיול עולמי" 03-5627248 מוציאה טיולים מאורגנים ליעדים רבים באלבניה.
בדיסקברי תמצאו טיולים מאורגנים באלבניה, טיולים מאורגנים לשומרי מסורת/כשר באלבניה, טיולים מאורגנים עם ג'יפים באלבניה, טיולים אישיים למשפחות ויחידים באלבניה. את הטיולים תארגן דיסקברי כולל : טיסות, מלונות, מדריכים, רכב וכרטיס כניסה לאתרים ואטרקציות. הטיולים מקיפים ביותר, ללא ימים חופשיים, בדרך כלל בתנאי חצי פנסיון וללא סיורי בחירה בתשלום, מדריכים מנוסים ואיכותיים.
אנו מזמינים אתכם להשאיר פרטים מלאים לגבי הטיול המאורגן שמעניין אתכם ואנו נחזור אליכם בהקדם.

טיול לאלבניה - דיסקברי טיולים מאורגנים

טיול לאלבניה אלבניה היא מדינה השוכנת בדרום מזרח אירופה, בחצי האי הבלקני. חשוב להתייחס למיקומה הגיאוגרפי ביחס לישראל ולמדינות השכנות לה כדי להבין את ההקשר הגיאופוליטי שלה.

מיקום גיאוגרפי יחסית לישראל

טיול מאורגן לאלבניה. אלבניה נמצאת מצפון מערב לישראל. בין שתי המדינות מופרדות בערך 1,500 עד 2,000 קילומטרים, תלוי בנקודות הספציפיות שנמדדו. בעוד שאלבניה היא חלק מאזור הבלקן באירופה, ישראל ממוקמת במזרח התיכון, בחוף המזרחי של הים התיכון.

השכנות של אלבניה

אלבניה חולקת את גבולותיה עם מספר מדינות ויש לה קו חוף לאורך הים האדריאטי והיוני. להלן השכנים המיידיים שלו: מונטנגרו, מצפון מערב אלבניה חולקת גבול עם מונטנגרו. אזור גבול זה הינו הררי בעיקרו, המשקף את השטח המחוספס של האלפים הדינריים., קוסובו צפון מזרחית לאלבניה שוכנת קוסובו. גבול זה משמעותי בשל הקשרים ההיסטוריים, התרבותיים והפוליטיים בין שני האזורים, עם אוכלוסייה אתנית אלבנית גדולה בקוסובו.

טיול משפחות לאלבניה. אלבניה חולקת גבול גם עם צפון מקדוניה מכיוון מזרח, אזור זה מסומן על ידי אגם אוכריד ואגם פרספה, שניהם ציוני דרך טבעיים חשובים המשותפים לשתי המדינות. יוון מדרום מזרח אלבניה גובלת ביוון. לשתי המדינות היסטוריה ארוכה של חילופי תרבות ואינטראקציה, עם קהילות מיעוטים יווניים משמעותיים בדרום אלבניה.

טיול לשומרי מסורת לאלבניה. גבולות החוף הים האדריאטי, החוף המערבי של אלבניה גובל בים האדריאטי, מול איטליה. חוף זה ידוע ביופיו הנופי ובנמלים משמעותיים כמו דורה. הים היוני: החוף הדרום מערבי, לאורך הים היוני, מפורסם בחופיו הציוריים ומהווה יעד תיירותי הולך וגדל.

משמעות גיאופוליטית

דיסקברי טיולים מאורגנים לאלבניה. מיקומה של אלבניה בבלקן מציב אותה בצומת דרכים אסטרטגית בין מערב אירופה למזרח התיכון. קו החוף שלה לאורך הים האדריאטי והיוני משפר את משמעותו הימית, במיוחד במונחים של מסחר ותיירות. ההיסטוריה של המדינה ויחסיה הנוכחיים עם שכנותיה מושפעים מגורמים שונים, לרבות קשרים אתניים, סכסוכים היסטוריים ומאמצים שיתופיים, במיוחד במסגרת שיתוף הפעולה של דרום מזרח אירופה ושאיפותיה לאינטגרציה של האיחוד האירופי.

לסיכום, אלבניה, השוכנת בדרום מזרח אירופה, נמצאת מצפון מערב לישראל וחולקת גבולות עם מונטנגרו, קוסובו, צפון מקדוניה ויוון. יש לו קו חוף משמעותי לאורך הים האדריאטי והיוני, המציב אותו במיקום גיאוגרפי אסטרטגי בבלקן.

אשרות כניסה לאלבניה

אזרחי ישראל אינם צריכים ויזה כדי להיכנס לאלבניה לשהייה קצרה. הם יכולים לנסוע לאלבניה ללא ויזה, מה שמאפשר שהות של עד 90 יום בתוך תקופה של שישה חודשים42†מקור. בדוק תמיד את המלצות הנסיעה ודרישות הכניסה העדכניות ביותר לפני הטיול שלך, מכיוון שמדיניות הוויזה עשויה להשתנות.

אם אתם מתכננים טיול לאלבניה, הנה סקירה מקיפה של

דרישות הויזה והכניסה:

– סוגי ויזה: בהתאם למשך השהות, ניתן להגיש בקשה לויזה לטווח קצר של עד 90 יום או ויזה ארוכת טווח של עד שנה. עבור שהייה של יותר משלושה חודשים עם ויזה לטווח ארוך, נדרש אישור שהייה41†מקור.

– פטורים לויזה: אזרחי כל מדינות האיחוד האירופי, ארה"ב, קנדה ומספר מדינות אחרות אינם זקוקים לויזה לביקורים קצרים. בנוסף, בעלי אשרת שנגן, בריטניה או ארה"ב תקפה, ואזרחים של מדינות כמו ערב הסעודית, הודו ותאילנד יכולים לנסוע לאלבניה ללא ויזה לתקופות מסוימות42†מקור】【43†מקור.

– דרישות הויזה: המועמדים צריכים דרכון תקף, תמונה, טופס בקשה מלא, הצהרת בנק, ביטוח בריאות נסיעות, הוכחת לינה, מסלול, ולקטינים, הסכמה מאפוטרופוסים חוקיים45†מקור .

– תהליך הגשת הבקשה: ניתן להגיש בקשות באופן מקוון דרך פורטל הוויזה האלקטרונית של אלבניה. אספו את כל המסמכים הדרושים, שלם את דמי הויזה והמתן לתגובה בטקסט או בדוא"ל46†מקור.

– זמן עיבוד: בדרך כלל נדרשים 15 ימי עבודה לעיבוד ויזה לאלבנית, אך ניתן להאריך אותו ל-30 יום 47†מקור.

– תוקף ועמלות: אשרת תייר תקפה ל-90 יום בתוך תקופה של 180 יום. עמלות הוויזה הן הדדיות ותלויות בעמלות הנגבות מאזרחי אלבנים על ידי מדינת הולדתך48†מקור】【49†מקור.

– דחייה: ניתן לדחות אשרות בגין מסמכים שלא הושלמו, מידע כוזב, החמצת פגישה לויזה או אי התאמות במידע שסופק 50†מקור.

– אישור שהייה: עבור שהיות ארוכות יותר, עליך להגיש בקשה לאישור שהייה באופן מקוון ולאחר מכן באופן אישי במשרד ההגירה המקומי51†מקור.

– אזור שנגן: אלבניה אינה חלק מהסכם שנגן אך מאפשרת לבעלי אשרת שנגן לבקר עד 90 יום.52†מקור.

לפני הנסיעה, מומלץ לברר עם שגרירות או קונסוליה של אלבניה במדינתך לקבלת המידע העדכני ביותר ולגבי כל שינוי אחרון במדיניות הויזה.

כסף באלבניה

להלן סקירה כללית של טיפים למטבעות וכסף עבור אלבניה:

מטבע: המטבע המקומי באלבניה הוא האלבני לק (ALL), שהושק בשנת 1926. המטבעות מגיעים בערכים של 1 (בשימוש נדיר), 5, 10, 20, 50 ו-100 Lekë, בעוד שטרות זמינים ב-200, 500 , 1000, 2000 ו-5000 ALL​.

שימוש ביורו: בעוד שהאירו מקובל באופן נרחב באזורי תיירות, לא מומלץ לשלם ביורו עקב שערי חליפין לא נוחים. הכי טוב לשלם בלאק אלבני.

תשלומי כרטיסים: חלק מהחנויות, המסעדות ובתי המלון מקבלים תשלומים בכרטיסים, אבל אלבניה היא עדיין במידה רבה חברה מבוססת מזומנים, ולכן רצוי לשאת מזומן.

המרת מטבע: לא ניתן להחליף לק אלבני לפני הטיול. האפשרות הטובה ביותר היא למשוך מזומנים מכספומטים מקומיים באלבניה, מכיוון שהם בדרך כלל מציעים תעריפים טובים יותר מלשכות המרת מטבע.

טיפים לכספומטים: בעת שימוש בכספומטים, בחר לחייב אותך בלאק אלבני כדי להימנע משערי חליפין לא נוחים. העדיפו כספומטים המחוברים לבנקים מקומיים כמו Tirana Bank, Union Bank, Alpha Bank, Raiffeisen ו-Credins Bank​.

עלויות: אלבניה זולה יחסית למדינות השכנות. בירה עולה כ-1.50 אירו – 3 אירו במסעדות/ברים. באזורי תיירות, מקובל להשאיר כ-10% תשר אם לא מתווספים דמי שירות.

לקבלת שערי החליפין העדכניים ביותר, מומלץ לבדוק מקור חדשות פיננסי אמין או ממיר מטבעות מקוון קרוב לתאריכי הנסיעה שלך.

 

אלבניה  המקומות השווים ביותר

אלבניה היא פנינה נסתרת בלב הבלקן, המציעה שטיח עשיר של היסטוריה, תרבות ויופי טבעי. למרות שזה אולי לא פופולרי כמו כמה יעדים אחרים באירופה, אלבניה מתהדרת בשפע של מקומות עירוניים ששווה לחקור. הנה 30 מהמקומות האורבניים הכי שווים לבקר באלבניה:

1. טירנה: עיר הבירה התוססת עם שילוב של מודרניות והיסטוריה, כולל הבניינים הצבעוניים של בלוקו והפירמידה של טירנה.

2. בראט: ידועה כ"עיר אלף החלונות" בשל הארכיטקטורה העות'מאנית השמורה שלה.

3. Gjirokastër: אתר מורשת עולמי נוסף של אונסק"ו, המפורסם בבתי האבן והארכיטקטורה הייחודית שלו.

4.שקודר: ביתם של טירת רוזפה המדהימה ואגם סקאדאר הקסום.

5. Krujë: ידועה בטירה מימי הביניים ובמוזיאון סקנדרבג המרתק.

6. סרנדה: עיירת חוף עם אווירה תוססת וגישה לחופים הסמוכים ולחורבות בוטרינט.

7. ולורה: מציעה טיילת יפהפייה על חוף הים ואתרים היסטוריים, כולל אנדרטת העצמאות.

8. Himara: עיירת חוף מקסימה עם חופים בתוליים ואווירה רגועה.

9. Pogradec: ממוקם על גדות אגם אוכריד, הידוע ביופיו הטבעי ובמשמעותו ההיסטורית.

10. קורקה: מפורסמת במורשת התרבותית שלה, כולל מוזיאונים וכנסיות אורתודוכסיות.

11. Tepelena: ידועה בנקודות הציון ההיסטוריות שלה, כולל טירת עלי פאשה.

12. Fier:ביתם של הפארק הארכיאולוגי אפולוניה והעיר העתיקה אפולוניה.

13. Durrës: עיר הנמל הגדולה ביותר באלבניה, הכוללת חורבות רומיות, מוזיאונים וטיילת חוף תוססת.

14. אלבסאן: עיר עם היסטוריה עשירה וארכיטקטורה עות'מאנית שהשתמרה היטב.

15. Kukës: מציע נופים טבעיים מדהימים, כולל קניון נהר הדרין.

16. Lezhë: ידוע בחשיבותו ההיסטורית ובאנדרטת סקנדרבג.

17. Bajram Curri: שער לפארק הלאומי עמק ולבונה והאלפים האלבניים.

18.פשקופי: עיר מוקפת ביופי נופי, עם קרבה לפעילויות חוצות.

19. קמז:פרבר צומח של טירנה עם אפשרויות קניות וסעודה.

20. פטוס:ידוע בתעשיית הנפט והאתרים ההיסטוריים שלה.

21. Librazhd: עיירה מקסימה עם גישה לפארק הלאומי שבניק-ג'בלאניצה.

22. Vau i Dejës: מציע סביבה מקסימה לצד האגם ותחנת כוח הידרואלקטרית.

23. Puka:ידועה בארכיטקטורה האלבנית המסורתית ובנופים הנופיים.

24. Burrel:בית לאטרקציות חקלאיות והיסטוריות.

25. Selenicë:ידוע בייצור המלח שלה ובמערות התת-קרקעיות של Selenicë.

26. Gramsh:מציע אתרים היסטוריים וסביבה טבעית יפה.

27. פקין:ידוע במסגד ההיסטורי והבזאר הישן שלו.

28. Bilisht: שער לפארק הלאומי Prespaולאגם Prespa.

29. Memaliaj: עיירה עם היסטוריה עשירה וקרבה לפלאי טבע.

30. Këlcyrë:עיירה קטנה מוקפת הרים ויערות, אידיאלית עבור חובבי טבע.

האזורים העירוניים של אלבניה מציעים מגוון רחב של חוויות, מאטרקציות היסטוריות ותרבותיות ועד ליופי טבעי מדהים. חקר הערים והעיירות הללו יעניק לכם הבנה עמוקה יותר של הקסם והמורשת הייחודיים של אלבניה.

לסיכום אלבניה היא עולם ומלואו ונדמה שאפילו שנה לא תספיק כדי לראות את כל מה שנמצא בה,  טיול לאלבניה, טיול מאורגן לאלבניה טיול משפחות לאלבניה, טיול לשומרי מסורת לאלבניה של דיסקברי טיולים מאורגנים לאלבניה ולשאר העולם הוא הטיול המקיף ביותר שייקח אתכם לכל המקומות הכי שווים. אז קדימה למה אתם מחכים? 

 

שאלות ומידע נוסף

 

מתי כדי לטייל באלבניה?

ההמלצה הטובה ביותר היא להתאים את זמן החופשה באלבניה לפעילות המועדפת עליכם, אבל ככלל – התקופה הטובה ביותר לטייל באלבניה היא באביב ובקיץ. כלומר מאפריל ועד ספטמבר כולל. בחודשים אלו מזג האוויר נוח יחסית בכל אלבניה והוא מתאים לטרקים, לרכיבה על אופניים ולבטן גב או רחצה בים.

מה המטבע באלבניה?

לֶק הוא ההילך החוקי של אלבניה. הלק האלבני מחולק תאורטית ל-100 קינדרקה אולם אין במחזור מטבעות או שטרות של קינדרקה.

כמה זמן הטיסה מישראל לאלבניה?

משך הזמן של טיסה ישירה מישראל לאלבניה עומד על כשלוש וחצי שעות

מהי בירת באלבניה?

טירנה היא עיר הבירה והעיר הגדולה ביותר ברפובליקה האלבנית. היא נוסדה בשנת 1614 על ידי סולימאן פאשה ברגיני, והפכה לבירת אלבניה בשנת 1920

איפה רוכשים חבילת גלישה לאלבניה (eSIM)?

סים מקומי באלבניה ניתן לרכוש בשדה התעופה ובמגוון הסניפים של חברות הסלולר ברחבי המדינה. חברות הסלולר באלבניה מציעות חבילות "Pre-Paid" (כלומר חבילה חד פעמית בתשלום מראש), חבילות שמותאמות לתיירים וגם חבילות לטיולים ברחבי אירופה.

 

מה הוא המאכל המאפיין את אלבניה?

טאבה קוסי (Tavë Kosi) נחשב למאכל הלאומי של אלבניה. מדובר בתבשיל בשר כבש ואורז עם ביצים, חמאה, קמח ותבלינים שמוגשת בקדירת חימר עם יוגורט.

מהי הדת הנפוצה באלבניה?

רוב אזרחי אלבניה הם מוסלמים-סונים, ומיעוטם הם נוצרים-קתולים או נוצרים-אורתודוקסים-מזרחיים.

מהן האטרקציות המרכזיות בטיול לאלבניה?

שקודרה -העיר הרביעית בגודלה באלבניה. העיר נוסדה המאה ה-4 לפנה"ס ע"י שבטים איליריים ומשמשת עד היום כמרכז תרבותי, דתי, אמנותי ומסחרי של צפון אלבניה. העיר מאופיינת ברחובות צרים שנסללו בין קירות אבן גבוהים והתפרסמה בעולם הודות למספר אטרקציות.

טירת רוזפה שנמצאת ממזרח לעיר ונחשבת לאחד המבנים האדריכלים הבולטים בצפון אלבניה

אגם שקודרה – האגם הגדול ביותר באזור הבלקן שבו ניתן לבצע פעילויות ספורטיביות מגוונות כמו שיט, דיג, ספורט ימי ועוד. הבזאר התורכי המשוחזר שנחשב לפנינה אדריכלית.

ת'ת' – Theth- הכפר מוקף מכל צדדיו בהרים שגובהם מעל 2000 מטר: הר רדוהימה (Radomira) במערב, הר אראפי ופופלוקה בצפון והר יזרצה במזרח – מה שהופך אותו לנקודת מוצא אידאלית לטיולים ולטרקים באזור. בנוסף, בכפר יש כנסיה רומיות-קתוליות מרשימה, בתי אבן עתיקים, מקומות מקלט שנקראים "המגדלים הנעולים" ומסורות עממיות אותנטיות, כך שכל אחד יוכל למצוא בו את מבוקשו ולהשביע את רצונו.