טיול מאורגן לאלבניה, מקדוניה הצפונית וצפון יוון

טיול מאורגן לאלבניה, מקדוניה הצפונית וצפון יוון 8 ימים, 7 לילות

8 ימים
/
7 לילות

אתרים ואטרקציות

  אתרים ומקומות בהם נטייל:

 • צפון יוון:
 • סלוניקי- סיור בעיר, פסל אלכסנדר מוקדון, המגדל הלבן, המוזיאון היהודי, בית הכנסת, הרוטונדה, כנסיית סנט דימיטריוס, טברנה מקומית

  ורגינה- מוזיאון קברי המלכים המקדוניים

  ווריה- סיור פנורמי, האזור היהודי, בית הרב המשופץ, בית הנכסת ומבני ציבור מרשימים.

  קסטוריה-סיור פנורמי, מוזיאון הפולקלור

  ** אלבניה:

  פוגרדץ- אגם אוחריד, סיור פנורמי בעיר.

  אלבסן- אתרים מהתקופה הרומית, הביזנטית והעות'מאנית, טירת אלבסן, חומות העיר העתיקה

  טיראנה- כיכר סקנדרבג, מגדל השעון, מסגד אט'אם, בנק אוף אלבניה, היכל התרבות, מוזיאון ההיסטוריה, רובע בלוקו

  דורס- אמפיתיאטרון, טירת דורס, סיור לאורך הטיילת.

  סרנדה ובוטרינט- סיור פנורמי בעיר, שרידי העיר העתיקה, אתר ארכיאולוגי

  יואנינה- מצובו- סיור פנורמי, סיור בעיר העתיקה, הרובע היהודי, שייט לאי ניסאקי, מוזיאון פאשה, שופינג במרכז הקניות Mediterranean Cosmos

למה דיסקברי?

'דיסקברי' מזמינה אתכם לטיול מופלא אל אלבניה, מקדוניה הצפונית וצפון יוון - שלוש מדינות במערב הבלקן הנושקות לחופי ים מדהימים ביופיים.  היכונו למסע שכל כולו נופים מרהיבים, היסטוריה עשירה ומקומות מיוחדים שלנצח יחרטו בזיכרונכם. בטיולנו נצלול עמוק אל תוך התערובת הדתית והסובלנית של האזור, נגלה עולמות חדשים של ריחות וטעמים ונחווה את האירוח המפנק של האנשים החמים במדינות הבלקן - בטיול שהורכב בקפידה על מנת להגיע אל המקומות הנחשבים ביותר באלבניה, מקדוניה הצפונית וצפון יוון.  
למה דיסקברי?

תאריכי יציאה ומחירים

תאריך יציאה
תאריך חזרה
מחיר מבצע לאדם בחדר זוגי
מחיר רגיל לאדם בחדר זוגי
תוקף המבצע
הנחות לילדים
הערות

המסלול

 1. יום 1 | תל אביב – סלוניקי

  ניפגש לפנות ערב בשדה התעופה ונטוס בטיסה ישירה לסלוניקי. עם הגעתנו ניסע לבית המלון למנוחת לילה.

 2. יום 2 | סיור בסלוניקי

  לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור בעיר סלוניקי, העיר השנייה בגודלה ביוון, הידועה כעיר בעלת היסטוריה עשירה בה לקח חלק גם העם היהודי. סלוניקי נקראה במקור תסלוניקה, על שם אחותו של אלכסנדר מוקדון ולכן כשנטייל בעיר נראה את המגדל הלבן המהווה סמל לעיר ואת פסלו של אלכסנדר מוקדון. סלוניקי ממוקמת מול הים ולמרגלות הרים, יופייה עוצר נשימה וקסם מיוחד שורר בה. נעבור בטיילת ונחלוף על פני האתרים המרכזיים בסלוניקי, כגון: המוזיאון היהודי, בית הכנסת, הרוטונדה, כנסיית סנט דימיטריוס ועוד. ביקור בסלוניקי אינו שלם ללא ביקור בטברנה מקומית. בערב נצא לטברנה, שם נהנה מכיבוד קל, מופע ריקודים יווני, מוסיקה יוונית והרבה "חרה" (שמח ביוונית...). לאחר מכן נשוב למלונינו.

 3. יום 3 | יוון: ווריה - ורגינה - קסטוריה

  לאחר ארוחת הבוקר ניסע לורגינה. נבקר במוזיאון קברי המלכים המקדוניים, אחד המוזיאונים המרתקים והמעניינים ביוון. האתר הארכיאולוגי נושא גם את השם איגאי, עיר בה התגוררה שושלת של מלכי מקדוניה, אשר החלה במלך פרדיקאס הראשון במאה ה-7 לפנה"ס, וכוללת את אלכסנדר הגדול, ומכאן יצא למסעות כיבושיו. אגאי נחרבה לאחר התבוסה לרומאים בשנת 168 לפנה"ס. נמשיך לעיר ווריה, עיר נעימה ומטופחת. נערוך בעיר סיור פנורמי ובסיומו נגיע לאיזור היהודי. הממצאים מעידים על יישוב יהודי במקום מהמאה ה-4 לפנה"ס. גירוש יהודי ספרד בשנת 1492, הביא ליוון יהודים רבים, אשר חלקם השתקעו בווריה. במלחמת העולם השנייה הועברו יהודי ווריה להשמדה, יחד עם יהודי סלוניקי. יהודים מעטים ניצלו ועלו בהמשך לארץ ישראל. נראה את בית הרב המשופץ, מבני ציבור נוספים ונבקר בבית הכנסת. לאחר מכן ניסע לקסטוריה, עיר יפה במערב מקדוניה הקרובה לגבול האלבני. ייחודה של העיר הוא מיקומה, על גבעה הנמצאת בתוך אגם פסטורלי עם חיי טבע מגוונים, ומהווה מעין אי עם חיבור צר ליבשה. נערוך בעיר סיור פנורמי ונבקר במוזיאון הפולקלור. נאכל ארוחת ערב וניסע אל מלונינו בקסטוריה.

 4. יום 4 | אלבניה: פוגרדץ - אלבסן

  לאחר ארות הבוקר ניפרד ממלונינו ונצא לתחנתינו הראשונה באלבניה. העיר פוגרדץ השוכנת על שפת אגם אוחריד, האגם העמוק ביותר בבלקן, אשר עומקו המירבי מגיע לכ-288 מטרים. האגם הוכרז אתר מורשת עולמית ע"י אונסק"ו וזאת בשל מינים ייחודיים של בעלי חיים ימיים השוכנים בו. נערוך בפוגרדץ סיור םנורמי ומשם נמשיך לעיר אלבסן, בה אתרים רבים מהתקופה הרומית, הביזנטית, העות'מנאית ועד ימינו. העיר שוכנת באזור טירת אלבסן, בסמוך לומות העיר העתיקה, אשר נבנו ע"י מהמט השני, סולטאן האימפריה העות'מאנית. בטירה אפשר לראות את המסגד המלכותי מהמאה ה-15, את הכנסייה האורתודוכסית, הכנסייה הביזנטית ואת מסגד המלך. לאחר הביקור, ניסע אל מלונינו בבירה טיראהב, שם נאכל ארוחת ערב.

 5. יום 5 | אלבניה - טיראנה

  לאחר ארוחת הבוקר נצא ליום טיול מלא בעיר טיראנה. נתחיל בכיכר סקנדרבג, הכיכר המרכזית של העיר, אשר מוקפת בכמה מהמבנים החשובים ביותר במדינה. הכיכר תוכננה על ידי שלושה אדריכלים מאיטליה, וקיבלה את שמה מהגיבור האלבני הלאומי - סקנדרבג. הכיכר הגדולה בנויה בצורת פירמידה, כאשר במהלך הקיץ מים זורמים בשיפוליה. פסל סקנדרבג ניצב במרכזה. בסמוך לכיכר נראה את מגדל השעון, סמלה של הבירה אשר נבנה בשנת 1822 ובו שכן פעמון שהובא מונציה. גג השעון דומה לזה של מגדל הפעמונים בכיכר סן מרקו בונציה. גובה המגדל הוא 35 מטר. בקרבת מגדל השעון, עומד מסגד אט'אם ביי, המסגד היחיד ששרד משמונת המסגדים שהיו בטיראנה במאות ה-18 וה-19. המסגד מייצג היטב את הארכיטקטורה המזרחית ובו ציורי קיר יפים. נראה את המבנה הייחודי של בנק אוף אלבניה, את היכל התרבות הממוקם במבנה סובייטי טיפוסי ונבקר במוזיאון ההיסטורי הלאומי של אלבניה. נטייל ברובע בלוקו, רובע קטן אך עשיר בחיי תרבות. נאכל ארוחת ערב ונשוב למלונינו בעיר.

 6. יום 6 | אלבניה - דורס

  לאחר ארוחת הבוקר מצא לדורס, השוכנת כ-35 ק"מ מערבית לטיראנה, על חוף הים האדריאטי. בעיר אשר שימשה בעבר כבירת המדינה לתקופה קצרה, נמצא הנמל הימי הגדול במדינה. דורס היא העיר העתקיה ביותר באלבניה עם כמעט 3000 שנות היסטוריה ובה אתרים ארכיאולוגיים רבים. נבקר באמפיתיאטרון של הקיסר הרומי אדריאנוס, מבנה עצום עם 15,000 מושבים. האמפיתיאטרון השני בגודלו בבלקן. נצפה בטירת דורס הנמצאת על הטיילת ונהנה מהאווירה הים תיכונית בסיור לאורך הטיילת. בסיום היום נשוב אל המלון בטיראנה, שם נאכל ארוחת ערב.

 7. יום 7 | אלבניה: סרנדה - בוטרינט

  לאחר ארוחת הבוקר נצא דרומה לאורך החוף האדריאטי. לקראת הצהריים נגיע לעיר סרנדה, הממוקמת בפינה הדרום מערבית של אלבניה, מול האי קורפו. סרנדה היא עיר חוף מקסימה עם חיי לילה תוססים. נערוך סיור פנורמי בעיר. בסמוך לעיר נבקר בשרידי העיר העתיקה והאתר הארכיאולוגי בוטרינט, האתר הראשון באלבניה שנכנס לרשימת אתרי המורשת העולמית של אונסק"ו. באתר התגלו בין השאר מבנה טבילה, תיאטרון, בזיליקה, מרחצאות ציבוריים, אולם ספורט, מקדש לאלה מינרווה, שערים וקירות מצודה. לאחר הביקור נחצה את הגבול ליון, נאכל ארוחת ערב ונגיע למלונינו בעיר יואנינה.

 8. יום 8 | יוון: יואנינה - מצובו - שדה התעופה סלוניקי

  לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור פנורמי ביואנינה, בירת מחוז אפירוס השוכנת לצד אגם פמבודיטה. יואנינה היא עיר יפה ונקייה המלאה בבתי קפה, מסעדות וברים על גדת האגם. נסייר בעיר העתיקה על חומותיה וצריחיה הניבטים מכל נקודה, עיר בה מורגשת השפעתו החזקה של השלטון העות'מאני. נעבור ברובע היהודי ונראה את בית הכנסת, אשר נבנה בתחית המאה ה-19. הקהילה היהודית נכחה בשואה, וכיום נותרו בעיר כמה עשרות יהודים בלבד. נשוט אל האי הקטן ניסאקי שבלב האגם, שם נבקר במוזיאון עלי פאשה, שליט העבר האכזרי של יואנינה. נצא מיואנינה ולאחר נסיעה קצרה נעצור בכפר מצובו, הכפר הקסום ביותר בצפון יוון, ואחד המתויירים ביותר ביוון כולה. תושבי הכפר ידועים בעבודות עץ ורקמה וכן בהכנת גבינות, בעיקר גבינת מצובני המפורסמת - גבינה מעושנת חצי קשה. לאחר הביקור, נצא בנסיעה של מספר שעות לשדה התעופה בסלוניקי לקראת טיסתינו חזרה לישראל, אך לא לפני שנעצור לשופינג במרכז הקניות Mediterranean Cosmos https://mediterraneancosmos.gr/en/shopping /  

טיול מאורגן לאלבניה, מקדוניה הצפונית וצפון יוון 8 ימים, 7 לילות

המחיר כולל

טיסות בינלאומיות ישירות

כלכלה: חצי פנסיון (ארוחת בוקר + ערב- במלון / במסעדה)

מלונות מדרגת תיירות טובה

אוטובוס תיירים ממוזג נוח על פי התכנית

מדריך מקצועי ומנוסה מצוות דיסקברי

ביקורים וכניסות לאתרים על פי תכנית הטיול

תשר (טיפים) לנותני השירות בחו"ל

סיורים וכניסות לאתרים כמפורט בתכנית הטיול

המחיר אינו כולל

תוספת ליחיד בחדר: 290$

מיסים: כל תוספת במסי הנמל והיטל הדלק שיתווספו למחיר לאחר ה- 1.1.20 ועד למועד הכרטוס

במקרה של טיסות פנים ייתכן וחברות התעופה ייגבו כספים נוספים עבור כבודה ו/או שירותים נוספים. הנ"ל אינו חלק ממחיר הטיול

ביטוח: ביטוח נסיעה רפואי ומטען

כל מה שלא כלול בסעיף "המחיר כולל"

הוצאות אישיות: הוצאות בעלות אופי אישי לרבות תוספת חדר ליחיד

דמי סבלות

מלונות

רשימת המלונות הסופית תימסר לנוסעים לקראת הטיול.

טיסות

תאריך הטיול: 17.7.20-25.7.20

הלוך: 17.7

המראה מתל אביב בשעה 20:40, נחיתה בסלוניקי בשעה 23:25. 

חזור: 25.7 

המראה מסלוניקי בשעה 00:25, נחיתה בתל אביב בשעה 02:45. 

 

תאריך הטיול: 7.8.20-15.8.20

הלוך: 7.8

המראה מתל אביב בשעה 20:40, נחיתה בסלוניקי בשעה 23:25. 

חזור: 15.8

המראה מסלוניקי בשעה 00:25, נחיתה בתל אביב בשעה 02:45. 


***שימו לב: יתכן כי בחלק מהטיסות לא יוגש אוכל על ידי חברת התעופה 

הערות

***סדר הביקורים עלול להשתנות עקב אירועים שאינם תלויים בחברה. כמו כן, בכל מקרה של שינוי, יתכנו אתרים חלופיים ראויים.

מידע כללי

 • הבהרות

 • כל שינוי הקשור במועדי הטיסות ו/או מחדל אחר הקשור לחברת התעופה, הנו באחריותה בלבד ואינו מהווה בשום אופן עילה לתביעה כנגד חברת דיסקברי ומתן פיצויים.

  בשל שינויים אופציונליים בלו"ז הטיסות, עלול סדר הביקור באתרים להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים - הכול בהתאם ללוח הזמנים. מחיר הטיול הוא למשלמים במזומן או בהעברה בנקאית.

 • דמי הרשמה ותנאי ביטול

 • הרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום של דמי רישום. תנאי ביטול כמפורט בפרק 'תנאים כלליים' באתר.

 • דרכון

 • יש לוודא כי הדרכון בתוקף לפחות לחצי שנה עד הטיול ושישנם מספיק דפים פנויים בדרכון.

 • ביטוח

 • חובת כל נוסע לבטח עצמו בביטוח רפואי מתאים, כולל הרחבה להיטס אווירי. מומלץ להפעיל את הביטוח בהתאם לתנאי הביטול בתוכנית הטיול, כדי להיות מכוסים במקרים של ביטול הטיול בתנאים המכוסים ע"י פוליסת הביטוח. במידה ואתם בוחרים לבטח ציוד יקר, ביציאה מישראל כדאי להצהיר במכס על תכולת הכבודה. ניתן לעשות את הביטוח באמצעות חברת דיסקברי.

 • בריאות וחיסונים

 • חלה חובת דיווח על כל נוסע, למארגני הטיול ומוביליו על הבעיות הרפואיות מהן הוא סובל (במידה ויש כאלה). במסע מושקע מאמץ רב ויש להבטיח ככל שניתן, את הצלחתו. עלינו להכיר את אמצעי הזהירות למניעת הידבקות במחלות ואת הדרישות בנוגע לחיסונים. יש להתייעץ עם רופא מומחה למחלות גיאוגרפיות ורופא שיניים, לפחות 4 שבועות לפני הטיול.

 • הבהרה

 • ככלל, מסלול הטיול מתוכנן עד לפרט האחרון בהתאם לידע ולניסיון שנצבר בחברה. אולם, מעת לעת עלולות להתרחש 'תקלות' לא צפויות שאינן תלויות בנו, העלולות לגרום לשינוי קל בתוכנית או לפגוע ברמת השירותים המובטחת. מומלץ לקבל זאת בהבנה וברוח טובה - אחרי הכול זה גם חלק מהחוויה...יחד עם זאת אנו מבטיחים לעשות הכול כדי שהטיול יהיה מוצלח ומהנה.

  חברת דיסקברי שומרת לעצמה את הזכות לשנות את סדר הביקורים באתרים בעקבות סיבות הקשורות לטיסות או מסיבות אחרות. כמו כן החברה רשאית להחליף אתרים הנמנים במסלול הרגיל באתרים ראויים אחרים, אם לא ניתן לבקר באתרים אלו כתוצאה מאילוצים שונים.

הערות

  1. המחיר אינו כולל תוספת מיסי נמל ודלק במידה ואלה יוטלו ע"י חברות התעופה לפני היציאה לטיול. המחיר אינו כולל גם דמי סבלות.
  2. המחיר המצוין הוא לתשלום במזומן.
  3. בנושא החיסונים לארץ היעד מומלץ לנוסעים לפנות למשרד הבריאות.
  4. אנו ממליצים לכל הנוסעים לבטח את עצמם בביטוח רפואי ומטען מיום ההרשמה לטיול ועד לסיומו.
  5.שימו לב: המסלול המוצע באתר מתאר את אתרי הביקור, אך לא בהכרח את סדר הביקורים וכן את סדר הימים והלינות . החברה רשאית לשנות את סדרי  הביקורים .
  6.לאור האמור ייתכנו אף ויתורים על ביקורים בחלק מהאתרים והמקומות המוזכרים במסלול הטיול , במקומם יינתנו אתרים חליפיים וראויים.
  6. יציאה לטיול מותנית במינימום של 20 משתתפים לפחות,אלא אם הוחלט אחרת ע"י הנהלת החברה.
  7. במידה ויהיו פחות משתתפים יתכן ותחול תוספת למחיר הטיול שתקבע ע"י דיסקברי.
  8. תנאי הרישום והביטול מפורטים וברורים והם מופיעים באתר האינטרנט של חברת דיסקברי, תחת תנאים כלליים. לפני שהנכם נרשמים לטיול , יש לקרוא את תנאי ההרשמה והביטול כפי שמופיעים בעמוד הנ"ל. 
  9. החברה אינה אחראית לנזקים שיגרמו לנוסעים כתוצאה משינויים הנעשים במועדי הטיסות  על ידי חברות התעופה  או על ידי הרשויות ,עקב תקלות שונות בטיסות ו/או פגעי מזג האוויר. כמו כן אינה אחארית על נזקים כתוצא מ מלחמות , מגפות ,  
  10. החברה אינה אחראית לשינויים הנובעים מסיבות הקשורות לכח עליון , פגעי טבע ומזג אויר וכו'
  11. בשל סיבות שונות ,עלול סדר הביקור באתרים להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים- הכל בהתאם ללוח הזמנים.
  12.מדי פעם מופיעים באינטרנט, דפי אינטרנט ישנים שנסרקו על ידי גוגל או מנועי חיפוש אחרים דפים שאינם מופיעים באתר החברה, מסלולי טיול ישנים או מסלולי טיול שאינם מעודכנים. לכן , בעת ההרשמה יש להיכנס אך ורק לאתר דיסקברי הרשמי, ולקרוא שם את המסלול המעודכן. עליכם לוודא לפני ההרשמה שהוא אכן המסלול הרלוונטי עבורכם.
  13.עליכם לוודא שאכן קיבלתם את המסלול העדכני והרלוונטי עבור המועד בו אתם מעוניינים או עומדים לצאת לטיול.
  14.דיסקברי אינה אחראית לפרסומים של מסלולים ישנים או כאלה שאינם מעודכנים כמפורט לעיל.
  15.חברת דיסקברי לא תהא אחראית למקרים בהם חברות תעופה ייגבו כספים נוספים עבור כבודה ו/או שירותים נוספים, בין אם מדובר בטיסות פנים או בטיסות בין מדינות, שאינן מישראל או בחזרה לישראל.