טיול מאורגן לאלבניה, מקדוניה הצפונית וצפון יוון 8 ימים, 7 לילות

טיולים, נופשונים ובתי מלון בארץ ובעולם

טיולים, חבילות ושייט בעולם

טיולים ואירועים בארץ

בתי מלון ווילות בארץ

8 ימים 7 לילות

אתרים ואטרקציות

אתרים ומקומות בהם נטייל:
צפון יוון:
סלוניקי- סיור בעיר, פסל אלכסנדר מוקדון, המגדל הלבן, שער גלריוס, שוק מודיאנו, טברנה מקומית.
מטאורה - המנזרים התלויים- ביקור בשני מזרים ותצפית על נוף יפהפה.
מפלי אדסה - נצפה במפלים המרהיבים.
מקדוניה הצפונית:
אגם אוחריד
אלבניה:
טיראנה- סיור בעיר, ביקור במוזיאון הלאומי.
קרויה - ביקור במוזיאון, סיור בסמטאות העיר ובשוק אותנטי.
דורס - עיר הקיט של אלבניה.

למה דיסקברי?

'דיסקברי' מזמינה אתכם לטיול מופלא אל אלבניה, מקדוניה הצפונית וצפון יוון - שלוש מדינות במערב הבלקן הנושקות לחופי ים מדהימים ביופיים.  היכונו למסע שכל כולו נופים מרהיבים, היסטוריה עשירה ומקומות מיוחדים שלנצח יחרטו בזיכרונכם. בטיולנו נצלול עמוק אל תוך התערובת הדתית והסובלנית של האזור, נגלה עולמות חדשים של ריחות וטעמים ונחווה את האירוח המפנק של האנשים החמים במדינות הבלקן - בטיול שהורכב בקפידה על מנת להגיע אל המקומות הנחשבים ביותר באלבניה, מקדוניה הצפונית וצפון יוון.  

תאריכי יציאה ומחירים

יציאה
חזרה
מחיר מבצע לאדם בחדר זוגי
מחיר רגיל לאדם בחדר זוגי
מחיר לאדם יחיד
תוקף המבצע
הנחות לילדים
הערות
יציאה: 17/07/2020
חזרה: 25/07/2020
1,290 ₪
0 ₪
1490 $
0 ₪
תוקף המבצע: 1.6.20
הערות:
יציאה: 07/08/2020
חזרה: 15/08/2020
1,290 ₪
0 ₪
1490 $
0 ₪
תוקף המבצע: 1.7.20
הערות:

המסלול

יום 1 | יום ראשון תל אביב – סלוניקי

לאחר הנחיתה בשדה התעופה של סלוניקי, העברה למלוננו בעיר. סלוניקי היא העיר השנייה בגודלה ביוון השוכנת לחוף הים האדריאטי. עד למלחמת העולם השנייה, שליש מתושבי העיר היו יהודים ועברה היהודי העשיר של העיר ניכרים כמעט בכל פינה. שמה של העיר – "תסלוניקי"( ביונית) הוא נגזרת משמה של אחותו של אלכסנדר מוקדון ובימיו של אלכנסדר מוקדון, הייתה העיר בשיא תפארתה ושמשה כבירת ממלכת מקדוניה. לדעת רבים סלוניקי היא היפה בערי יוון והיא היום עיר תוססת עם שפע אטרקציות ושורר בה קסם מיוחד. לינה בסלוניקי.

יום 2 | יום שני סיור בסלוניקי

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור בעיר סלוניקי ובכל אתריה המרכזיים של העיר. נראה את המגדל הלבן, סמלה של העיר, את פסלו של אלכסנדר מוקדון הרכוב על סוס הצמוד אליו. נעלה לתצפית מרשימה על העיר מהרובע הטורקי, נעבור באזור הווילות בו התגוררו היהודים העשירים של העיר ונראה אתרים מרכזיים נוספים ובהם שער גלריוס, בית הולדתו של אתאטורק, מייסד טורקיה המודרנית. בסיום הסיור הפנורמי נגיע אל שוק מודיאנו המפורסם והססגוני שהקים בתחילת המאה ה-20 אלי מודיאנו, איש עסקים יהודי, ואף נבקר במוזאון היהודי ובבית הכנסת המרכזי של העיר. בערב נצא לביקור בטברנה, לספוג את ההווי היווני הנהוג בקרב תושבי סלוניקי. לינה בסלוניקי.

יום 3 | יום שלישי מקדוניה הצפונית - אגם אוחריד

הבוקר נעזוב את סלוניקי היפה וניסע אל המדינה השכנה –מקדוניה הצפונית. מדינה זו הוקמה לאחר פירוקה של יוגוסלביה ושמה של המדינה "מקדוניה" היה נתון במחלוקת עם יוון שגם לה אזור נרחב המכונה מקדוניה. רק לאחרונה הגיעו הצדדים לעמק השווה ושמה של המדינה נקבע ל"מקדוניה הצפונית" וזאת כדי ליצור בידול עם אזור מקדוניה ביוון. לאחר שנחצה את הגבול, ניסע בדרכים כפריות אל אוחריד שפירושו "על הסלע". זהו שמו של האגם היפה וכן של העיר הבנויה על הגבעה המשקיפה על האגם וממנה נשקף נוף מרהיב. האגם הוא האתר המרכזי של מקדוניה הצפונית ונחשב לאחד מאתרי הטבע היפים ביותר בבלקן. נערוך שייט באגם ונשקיף על העיר העתיקה והשמורה של אוחריד. בהמשך היום נערוך סיור בעיירה סטרוגה השוכנת על שפת האגם ובכפרים ליד. בתום הסיור נגיע למלוננו הממוקם בסמוך לאגם, ושם נלון.

יום 4 | יום רביעי הגעה לאלבניה - טיראנה

היום נעזוב את צפון מקדוניה וניסע אל אלבניה השכנה. נחצה את הגבול וניסע אל טיראנה-בירת אלבניה. עם הגיענו נערוך סיור מקיף בעיר. נראה את הכיכר המרכזית, המצודה, הכנסייה האורתודוקסית הגדולה ועוד. נבקר גם במוזיאון הלאומי אשר ישפוך אור על ההיסטוריה המורכבת של מדינה זו. בערב נאכל במסעדה מקומית וניסע אל מלוננו בטיראנה.

יום 5 | יום חמישי טיראנה - קרויה - שקודר - דוראס - טיראנה

לאחר ארוחת הבוקר ניסע לביקור בעיירה קרויה שהייתה בירתה הקדומה של אלבניה ונחשבה כעירו של סקנדרבג, מגיבוריה ההיסטוריים של אלבניה אשר חי במאה ה-15 ונודע בגבורתו מול האימפריה העות'מאנית השלטת. נבקר במוזיאון אשר מנציח את סיפורו של הגיבור סקנדרבג ונסתובב בסמטאות העיר ובשוק המרכזי בו נוכל לראות את המוצרים המקומיים של אלבניה. נמשיך אל העיר שקודר, אחת הערים העתיקות בבלקן, השוכנת לצד אגם סקאדר. נסייר בעיר ונבקר במבצר רוזפה, סמלה של העיר. נהנה מהנוף היפה ונשקיף על הנהרות הנשפכים לאגם סקדאר . בתום סיורינו, נמשיך אל העיר השנייה בגודלה באלבניה - דוראס. זוהי עיר נמל ונופש חשובה השוכנת על חופיו היפהפיים של הים האדריאטי. נסייר במרכז ההיסטורי של העיר הבנוי בסגנון איטלקי ובטיילת היפה. לאחר מכן נשוב אל מלוננו בטיראנה. לינה בטיראנה.

יום 6 | יום שישי טיראנה - בראט

הבוקר ניסע לעיר הנחשבת ליפה ביותר באלבניה - בראט. העיר ממוקמת על צוק אשר משקיף על עמק נהר האוסום המרהיב. בראט נחשבת לפנינה בכתר האדריכלות האלבנית והוכרה ב-2008 כאתר מורשת עולמי של אונסק"ו, בעיקר הודות למבנים העתיקים שבה, השילוב התרבותי בין המזרח למערב והדתות השונות ובזכות המנהגים והמסורות המקומיים. כל אלו הפכו אותה למוזיאון חי בן 2400 שנה. האדריכלות המיוחדת של העיר המאופיינת בבתים צפופים להם חלונות גדולים, העניקו לעיר את השם "עיר אלף החלונות". ואכן, כשצופים בעיר היפה ממרומי המבצר, מבינים היטב מדוע דבק בעיר כינוי זה. נבקר במרכז העיר, במצודה הגדולה הצופה על העיר, במוזאון אונופרי ובשתי השכונות היפות והמפורסמות של העיר- גוריצה ומנגלאם . לעת ערב, אחרי שחזינו ביופייה של העיר הבולט במיוחד בשעות בין הערביים, נאכל ארוחת ערב וניסע אל מלוננו בבראט.

יום 7 | יום שבת בראט - ג'ירוקסטרה - קלמבקה (מטאורה)

הבוקר נעזוב את בראט היפה וניסע דרומה לעבר יוון. עוד בטרם נחצה את הגבול, נבקר בעיירה האלבנית ג'ירוקסטרה שהיא העיר השנייה בגודלה באלבניה שהוכרה ע"י אונסקו כאתר מורשת עולמי. העיר ממוקמת על מדרון "ההר הרחב"I כ-300 מטרים מעל פני הים, וניתן להשקיף ממנה על הנהר דרינו . בתים רבים בג'ירוקסטרה בנויים בסגנון מקומי ייחודי שבגללו העיר מכונה "העיר של האבנים", כיוון שרוב הבתים הישנים מכוסים בגגות אבן. נעלה למבצר החולש על העיר ונהנה מהנוף הנפלא הנשקף ממנו. לאחר מכן, נמשיך בנסיעתנו ונחצה את הגבול ליוון. נגיע אל העיירה היוונית קלמבקה השוכנת למרגלות מטאורה ונבלה שם את הערב בארוחה יוונית טיפוסית ובשוטטות בעיירה החיננית . לינה בקלמבקה.

יום 8 | יום ראשון מטאורה - סלוניקי - תל אביב

יום מרתק וגדוש לפנינו. לאחר ארוחת הבוקר ניסע לבקר באחד מפלאי העולם - המנזרים התלויים של מטאורה. באזור זה הוקמו עשרות מנזרים בראשם של עמודי סלע איתנים - קונגלומרט, העומדים במקומם כבר כ - 60 מיליון שנים. המחזה המרהיב של מנזרים הנראים כ"תלויים באוויר" וכשלאחדים מהם הגישה היא קשה ביותר, הוא ללא ספק מראה מיוחד, שונה ומרהיב. במסגרת הסיור במטאורה, נבקר בשניים מ – 24 המנזרים הממוקמים על גביי הצוקים, נערוך תצפית על הנוף המשכר ונצפה במנזר ש"כיכב" באחד מסרטי "ג'יימס בונד". לאחר הסיור במטאורה, ניסע אל סלוניקי ובהתאם לזמן שנותר, נשלים ביקורינו בעיר. לקראת ערב העברה לשדה התעופה של סלוניקי. נטוס חזרה הביתה מוקסמים מטיול נפלא. נחיתה בתל אביב בשעות הלילה המאוחרות.
מתעניין? רוצה לשמוע פרטים נוספים? נציגי דיסקברי ישמחו לענות על כל שאלה. אנא השאר את פרטים וניצור עמך קשר.

המחיר כולל

טיסות בינלאומיות כלכלה: חצי פנסיון מלונות מדרגת תיירות טובה אוטובוס תיירים ממוזג נוח על פי התכנית מדריך מקצועי ומנוסה מצוות דיסקברי ביקורים וכניסות לאתרים על פי תכנית הטיול תשר (טיפים) לנותני השירות בחו"ל סיורים וכניסות לאתרים כמפורט בתכנית הטיול

המחיר אינו כולל

תוספת ליחיד בחדר: 290$ מיסים: כל תוספת במסי הנמל והיטל הדלק שיתווספו למחיר לאחר ה- 1.1.20 ועד למועד הכרטוס במקרה של טיסות פנים ייתכן וחברות התעופה ייגבו כספים נוספים עבור כבודה ו/או שירותים נוספים. הנ"ל אינו חלק ממחיר הטיול ביטוח: ביטוח נסיעה רפואי ומטען כל מה שלא כלול בסעיף "המחיר כולל" הוצאות אישיות: הוצאות בעלות אופי אישי לרבות תוספת חדר ליחיד דמי סבלות

מלונות

רשימת המלונות הסופית תימסר לנוסעים לקראת הטיול.

הערות

***סדר הביקורים עלול להשתנות עקב אירועים שאינם תלויים בחברה. כמו כן, בכל מקרה של שינוי, יתכנו אתרים חלופיים ראויים.

טיסות

תאריך הטיול: 17.7.20-25.7.20

הלוך: 17.7

המראה מתל אביב בשעה 20:40, נחיתה בסלוניקי בשעה 23:25. 

חזור: 25.7 

המראה מסלוניקי בשעה 00:25, נחיתה בתל אביב בשעה 02:45. 

 

תאריך הטיול: 7.8.20-15.8.20

הלוך: 7.8

המראה מתל אביב בשעה 20:40, נחיתה בסלוניקי בשעה 23:25. 

חזור: 15.8

המראה מסלוניקי בשעה 00:25, נחיתה בתל אביב בשעה 02:45. 


***שימו לב: יתכן כי בחלק מהטיסות לא יוגש אוכל על ידי חברת התעופה 

מידע כללי

הבהרות
כל שינוי הקשור במועדי הטיסות ו/או מחדל אחר הקשור לחברת התעופה, הנו באחריותה בלבד ואינו מהווה בשום אופן עילה לתביעה כנגד חברת דיסקברי ומתן פיצויים.
בשל שינויים אופציונליים בלו"ז הטיסות, עלול סדר הביקור באתרים להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים - הכול בהתאם ללוח הזמנים. מחיר הטיול הוא למשלמים במזומן או בהעברה בנקאית.
דמי הרשמה ותנאי ביטול
הרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום של דמי רישום. תנאי ביטול כמפורט בפרק 'תנאים כלליים' באתר.
דרכון
יש לוודא כי הדרכון בתוקף לפחות לחצי שנה עד הטיול ושישנם מספיק דפים פנויים בדרכון.
ביטוח
חובת כל נוסע לבטח עצמו בביטוח רפואי מתאים, כולל הרחבה להיטס אווירי. מומלץ להפעיל את הביטוח בהתאם לתנאי הביטול בתוכנית הטיול, כדי להיות מכוסים במקרים של ביטול הטיול בתנאים המכוסים ע"י פוליסת הביטוח. במידה ואתם בוחרים לבטח ציוד יקר, ביציאה מישראל כדאי להצהיר במכס על תכולת הכבודה. ניתן לעשות את הביטוח באמצעות חברת דיסקברי.
בריאות וחיסונים
חלה חובת דיווח על כל נוסע, למארגני הטיול ומוביליו על הבעיות הרפואיות מהן הוא סובל (במידה ויש כאלה). במסע מושקע מאמץ רב ויש להבטיח ככל שניתן, את הצלחתו. עלינו להכיר את אמצעי הזהירות למניעת הידבקות במחלות ואת הדרישות בנוגע לחיסונים. יש להתייעץ עם רופא מומחה למחלות גיאוגרפיות ורופא שיניים, לפחות 4 שבועות לפני הטיול.
הבהרה
ככלל, מסלול הטיול מתוכנן עד לפרט האחרון בהתאם לידע ולניסיון שנצבר בחברה. אולם, מעת לעת עלולות להתרחש 'תקלות' לא צפויות שאינן תלויות בנו, העלולות לגרום לשינוי קל בתוכנית או לפגוע ברמת השירותים המובטחת. מומלץ לקבל זאת בהבנה וברוח טובה - אחרי הכול זה גם חלק מהחוויה...יחד עם זאת אנו מבטיחים לעשות הכול כדי שהטיול יהיה מוצלח ומהנה.
חברת דיסקברי שומרת לעצמה את הזכות לשנות את סדר הביקורים באתרים בעקבות סיבות הקשורות לטיסות או מסיבות אחרות. כמו כן החברה רשאית להחליף אתרים הנמנים במסלול הרגיל באתרים ראויים אחרים, אם לא ניתן לבקר באתרים אלו כתוצאה מאילוצים שונים.

הערות

1. המחיר אינו כולל תוספת מיסי נמל ודלק במידה ואלה יוטלו ע"י חברות התעופה לפני היציאה לטיול. המחיר אינו כולל גם דמי סבלות.
2. המחיר המצוין הוא לתשלום במזומן.
3. בנושא החיסונים לארץ היעד מומלץ לנוסעים לפנות למשרד הבריאות.
4. אנו ממליצים לכל הנוסעים לבטח את עצמם בביטוח רפואי ומטען מיום ההרשמה לטיול ועד לסיומו.כולל תוספת לכיסוי מפאת קורונה.
5.שימו לב: המסלול המוצע באתר מתאר את אתרי הביקור, אך לא בהכרח את סדר הביקורים וכן את סדר הימים והלינות. כמו כן, ייתכנו שינויים בסדר התוכנית, וזאת מסיבות שונות.
6.לאור האמור לעיל ייתכנו אף ויתורים על ביקורים בחלק מהאתרים והמקומות המוזכרים במסלול הטיול , במקומם יינתנו אתרים חליפיים וראויים, וכל זאת ייתכן גם לאחר יציאתנו מהארץ.
6. יציאה לטיול מותנית במינימום של 20 משתתפים לפחות,אלא אם הוחלט אחרת ע"י הנהלת החברה.
7. במידה ויהיו פחות משתתפים יתכן ותחול תוספת למחיר הטיול שתקבע ע"י דיסקברי.
8. תנאי הרישום והביטול מפורטים וברורים והם מופיעים באתר האינטרנט של חברת דיסקברי, תחת תנאים כלליים. לפני שהנכם נרשמים לטיול , יש לקרוא את תנאי ההרשמה והביטול כפי שמופיעים בעמוד הנ"ל. 
9. החברה אינה אחראית לנזקים שיגרמו לנוסעים כתוצאה משינויים הנעשים ע"י חברת התעופה, במועדי הטיסות עקב תקלות שונות ו/או פגעי מזג האוויר/או לנזקים הנגרמים מכוח עליון.
10. החברה אינה אחראית לשינויים הנובעים מסיבות הקשורות לכח עליון , פגעי טבע ומזג אויר וכו'
11. בשל סיבות שונות ,עלול סדר הביקור באתרים להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים- הכל בהתאם ללוח הזמנים.
12.מדי פעם מופיעים באינטרנט, דפי אינטרנט ישנים שנסרקו על ידי גוגל או מנועי חיפוש אחרים דפים שאינם מופיעים באתר החברה, מסלולי טיול ישנים או מסלולי טיול שאינם מעודכנים. לכן , בעת ההרשמה יש להיכנס אך ורק לאתר דיסקברי הרשמי, ולקרוא שם את המסלול המעודכן. עליכם לוודא לפני ההרשמה שהוא אכן המסלול הרלוונטי עבורכם.
13.את המסלול ניתן לקבל גם בפקס וגם במייל. עליכם לוודא שאכן קיבלתם את המסלול העדכני והרלוונטי עבור המועד בו אתם מעוניינים או עומדים לצאת לטיול.
14.דיסקברי אינה אחראית לפרסומים של מסלולים ישנים או כאלה שאינם מעודכנים כמפורט לעיל.
15.חברת דיסקברי לא תהא אחראית למקרים בהם חברות תעופה ייגבו כספים נוספים עבור כבודה ו/או שירותים נוספים, בין אם מדובר בטיסות פנים או בטיסות בין מדינות, שאינן מישראל או בחזרה לישראל.