דרך היין בנגב – כביש 40 - מצפה רמון | טיול יום

דרך היין בנגב – כביש 40 - מצפה רמון | טיול יום

אתרים ואטרקציות

  מפגש עם הקבוצה בב"ש

  הצגה עצמית–הצגת המסלול

  נסיעה וקנייה חווייתית בחוות קורנמל

  נסיעה וקנייה חווייתית ביקב שדה בוקר

  נסיעה ליקב כרמי עבדת (+טעימות יין)

  נסיעה למצפה רמון

  ארוחת צהרים חופשית במצפה רמון

  מכתש רמון (המנסרה + מסלול מים רוח ואבן)

  נסיעה וקנייה חווייתית ביקב ננה

למה דיסקברי?

תאריכי יציאה ומחירים

תאריך יציאה
תאריך חזרה

המסלול

 1. יום 1 -
  • 9:00 -
   מפגש עם הקבוצה בב"ש - הצגה עצמית - הצגת המסלול. כאן, בין קפלי המדבר, מסתתרים להם כרמי יין המגדלים מגוון זנים של ענבים שהופכים ליין משובח. ביקבי הבוטיק הקטנים והמיוחדים של הר הנגב, תוכלו לנסות טעמים חדשים שאין במקומות אחרים בארץ ולצאת עם חוויה מיוחדת במינה. היקבים בדרום הם לא המצאה חדשה, שכן שוכני ערי המדבר בתקופה הביזנטית היו כאן לפנינו. כבר לפני אלפיים שנה חיו בהר הנגב קהילות שגידלו גפנים ויצרו יין בכמויות מרשימות – כולל יין לייצוא לכל רחבי אירופה (עוד הרבה לפני שיין מצרפת היה יין מצרפת). סימני חקלאות עתיקה מגלים חוות משפחתיות קדומות ובהן מערכות שימור והובלת מים מתוחכמות ביותר. לחקלאים של היום, כמו גם לאלה של העבר – הר הנגב הוא מקום אידיאלי לגידול כרמים. האקלים המדברי היבש והקר בשילוב עם הקרקעות המדבריות, מקטינים את הסכנות ממחלות ומזיקים ומאפשרים תנאי הישרדות טובים יותר לענבים. לצד הזנים ה"בטוחים" כמו מרלו וקברנה, נעשו בהר הנגב ניסיונות לגדל זנים נוספים שכמעט ולא קיימים באזורים אחרים בארץ.
  • 9:00 - 10:30
   נסיעה וקנייה חווייתית בחוות קורנמל. החווה הראשונה שהוקמה בדרך היין. נטועה על גבעה הצופה אל הנוף המדברי בהר הנגב. דיר העיזים ממוקם אל מול טראסות אשר הינן שריד מחווה עתיקה מתקופת ברונזה תיכונה (3000 – 4000 שנה).
  • 10:30 - 12:30
   יקב נחל בוקר הוקם בשנת 1999 בקיבוץ שדה בוקר, ומייצר יין מענבים שנרכשים ממצפה רמון ורמת הנגב. היקב ממוקם בקרבת צריף בן גוריון ובצמוד למלון היוקרה קדמא. צבי רמק, יינן היקב, עלה לישראל מקליפורניה בשנת 1980 לאחר שסיים תואר ראשון באגרונומיה, והתיישב בקיבוץ שדה בוקר יחד עם גרעין העולים שלו עקב תפיסה ציונית. בשנת 1995 החליט צבי להרחיב את הידע המקצועי לייננות וטס יחד עם משפחתו לאזור היין “נאפה ואלי” בו התמקצע בהכנת יין. היקב הינו אחד מהיקבים הראשונים בישראל שעבר לכשרות בפיקוח רבני צהר. צבי רמק, יינן היקב, עלה לישראל מקליפורניה בשנת 1980 לאחר שסיים תואר ראשון באגרונומיה, והתיישב בקיבוץ שדה בוקר יחד עם גרעין העולים שלו עקב תפיסה ציונית. בשנת 1995 החליט צבי להרחיב את הידע המקצועי לייננות וטס יחד עם משפחתו לאזור היין “נאפה ואלי” בו התמקצע בהכנת יין. היקב הינו אחד מהיקבים הראשונים בישראל שעבר לכשרות בפיקוח רבני צהר.
  • 12:30 - 13:00
   ניסע ליקב כרמי עבדת. כרמי עבדת שתלו את כרם הענבים ליין על שרידיה של חווה חקלאית קדומה בת אלף וחמש מאות שנה. הכרם השתול על הטרסות העתיקות נהנה משיטפונות החורף המפורסמים של הר הנגב, ממנות הקור בחורף ומן היובש של הקיץ. תנאי אקלים משובחים אלה היו הבסיס לתעשיית היין הגדולה שהייתה כאן בעבר דבר שהוביל באופן טבעי להחלטה להקים יקב בוטיק בחווה.

הערות


הערות

  1. המחיר אינו כולל תוספת מיסי נמל ודלק במידה ואלה יוטלו ע"י חברות התעופה לפני היציאה לטיול. המחיר אינו כולל גם דמי סבלות.
  2. המחיר המצוין הוא לתשלום במזומן.
  3. בנושא החיסונים לארץ היעד מומלץ לנוסעים לפנות למשרד הבריאות.
  4. אנו ממליצים לכל הנוסעים לבטח את עצמם בביטוח רפואי ומטען מיום ההרשמה לטיול ועד לסיומו.
  5.שימו לב: המסלול המוצע באתר מתאר את אתרי הביקור, אך לא בהכרח את סדר הביקורים וכן את סדר הימים והלינות . החברה רשאית לשנות את סדרי  הביקורים .
  6.לאור האמור ייתכנו אף ויתורים על ביקורים בחלק מהאתרים והמקומות המוזכרים במסלול הטיול , במקומם יינתנו אתרים חליפיים וראויים.
  6. יציאה לטיול מותנית במינימום של 20 משתתפים לפחות,אלא אם הוחלט אחרת ע"י הנהלת החברה.
  7. במידה ויהיו פחות משתתפים יתכן ותחול תוספת למחיר הטיול שתקבע ע"י דיסקברי.
  8. תנאי הרישום והביטול מפורטים וברורים והם מופיעים באתר האינטרנט של חברת דיסקברי, תחת תנאים כלליים. לפני שהנכם נרשמים לטיול , יש לקרוא את תנאי ההרשמה והביטול כפי שמופיעים בעמוד הנ"ל. 
  9. החברה אינה אחראית לנזקים שיגרמו לנוסעים כתוצאה משינויים הנעשים במועדי הטיסות  על ידי חברות התעופה  או על ידי הרשויות ,עקב תקלות שונות בטיסות ו/או פגעי מזג האוויר. כמו כן אינה אחארית על נזקים כתוצא מ מלחמות , מגפות ,  
  10. החברה אינה אחראית לשינויים הנובעים מסיבות הקשורות לכח עליון , פגעי טבע ומזג אויר וכו'
  11. בשל סיבות שונות ,עלול סדר הביקור באתרים להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים- הכל בהתאם ללוח הזמנים.
  12.מדי פעם מופיעים באינטרנט, דפי אינטרנט ישנים שנסרקו על ידי גוגל או מנועי חיפוש אחרים דפים שאינם מופיעים באתר החברה, מסלולי טיול ישנים או מסלולי טיול שאינם מעודכנים. לכן , בעת ההרשמה יש להיכנס אך ורק לאתר דיסקברי הרשמי, ולקרוא שם את המסלול המעודכן. עליכם לוודא לפני ההרשמה שהוא אכן המסלול הרלוונטי עבורכם.
  13.עליכם לוודא שאכן קיבלתם את המסלול העדכני והרלוונטי עבור המועד בו אתם מעוניינים או עומדים לצאת לטיול.
  14.דיסקברי אינה אחראית לפרסומים של מסלולים ישנים או כאלה שאינם מעודכנים כמפורט לעיל.
  15.חברת דיסקברי לא תהא אחראית למקרים בהם חברות תעופה ייגבו כספים נוספים עבור כבודה ו/או שירותים נוספים, בין אם מדובר בטיסות פנים או בטיסות בין מדינות, שאינן מישראל או בחזרה לישראל.