טיול באזור הנגב והערבה | 2 ימים | כולל טיול ג'יפים, טיול טומקארים, סיורים במוזיאון 'וידור' וביקב בוטיק ולינה בצימרים

טיול באזור הנגב והערבה | 2 ימים | כולל טיול ג'יפים, טיול טומקארים, סיורים במוזיאון 'וידור' וביקב בוטיק ולינה בצימרים

אתרים ואטרקציות

 • טיול ג'יפים, חוות תנינים אפריקאים, צפייה בשקיעה בערבה עם כוס יין, תצפית על הכוכבים (*אופציה בתשלום).
 • חוויה רב-חושית במוזיאון וידור - כולל סיור אינטראקטיבי וחוויית תלת ממד, סיור טעימות ביקב בוטיק, תצפית על ים המלח.
 • טיול טומקארים - חוויה ייחודית !

למה דיסקברי?

חברת 'דיסקברי' מזמינה אתכם להצטרף אלינו לטיול מפריח שממות בנגב ובערבה !! כעת כשהמשבר הגדול מתפוגג וחזרנו לשגרה המלחיצה, לצפיפות של העיר ולרעש צופרי המכוניות - זה בדיוק הזמן להיזכר עד כמה יפהפה ושליו הדרום המדברי של ישראל. הצטרפו אלינו לטיול ג'יפים חוצה מדברים במהלכו נבקר בחוות תנינים אפריקאים, נסייר במוזיאון 'וידור' וביקב בוטיק, נערוך טיול טומקארים במדבר ונצפה בשקיעה בערבה עם כוס יין. 

תאריכי יציאה ומחירים

תאריך יציאה
תאריך חזרה

המסלול

 1. יום 1 -
  • יום 1 | - המכתש הגדול - חצבה - חוות תנינים - שקיעה בערבה
   נצא מהמרכז לעבר ירוחם והמכתש הגדול. בדרך נוכל לעצור למסע גמלים קצר ומופלא ( *אופציה בתשלום נוסף* ) שם גם תוגש לנו ארוחת בוקר איכותית ועשירה. נמשיך לעבר תצפית מדהימה על המכתש הגדול לצד ארוחת הבוקר המיוחדת שבמהלכה נקבל סקירה על היווצרות המכתש וצורותיו השונות. בשביל הנשמה והקפה: המכתש הגדול, מכתש חתירה, נדמה לביצה ענקית שחפרה בור עמוק ואחר כך נלקחה משם. במצוק המערבי של המכתש מתרומם הר אבנון, מחשוף - קונגלומרט. הר אבנון מתרומם ממש על שפת המצוק והמראה ממנו מרהיב. קירות המכתש המצוקיים נראים היטב ולמעשה מכאן רואים את מלוא יופיו של המכתש. כביש 225 יוצא מזרחה מירוחם, רגע לפני שהוא גולש למכתש בסיבובים חדים ישנה פנייה קטנה שמאלה לשביל, דרך עפר מעט קשוחה שמעלה עד ראש הר אבנון. אחרי שספגנו מנה הגונה של טבע, נוכל להתענג על ניחוחות ארומת הקפה וללגום ממנו תוך השתאות מול פלאי הטבע. נמשיך בדרך לא מוכרת השייכת למפעלי הפוספטים בנגב. נקבל הסבר על תהליך הכרייה והייצור של הפוספטים במפעלי אורון וצין. משם נמשיך לתצפית מהממת על הור ההר - שנראה כמו המצדה. * בשנות השבעים של המאה הקודמת שינתה ועדת השמות הממשלתית את שם האתר להר צין הואיל ועל פי רוב החוקרים הזיהוי המתאים יותר של האירוע הוא בעבר הירדן פרשנות התואמת את מיקומו של ג`בל הרון (אהרן) שמדרום לפטרה. הר צין היה יכול להיות אחד המקומות הנידחים והקשים להגעה בארץ אבל המפה מטה נותנת לכם רמז מדוע לא כך הדבר. באופן אבסורדי למדי ריכוזי הפוספטים בנחל צין והמפעלים, הדרכים ומסילת הרכבת - כל אלה הנגישו את האתר לציבור ומותירים אותו כאי טבעי בלב שטח כרייה פעיל ... * נמשיך לאזור חצבה ונערוך הפסקה קצרה לצהריים ( עצמאית ) לאחריה נטייל בחווה שבה כ-2000 תנינים אפריקאים ! נקבל את הג'יפים שלנו ונעשה סיור של כשעה באזור דרך השלום. דרך השלום היא שמו של נתיב נסיעה מרתק, העובר לאורך הגבול שבין מדינת ישראל לממלכת ירדן. לאורך הדרך נתענג על מראה השדות החקלאיים של המושבים עידן, חצבה ועין יהב, ממצפורי נוף הצופים לעבר נופי נחל הערבה והרי אדום, ממראה מאגרי המים המרווים את שדות הערבה, ואף נסייר בבתרונות הציוריים של סלעי חוואר הלשון. נגיע לאזור פריסה אל מחזה מרהיב ביופיו – השקיעה בערבה שבמהלכה יוגש לנו יין. לאחר שחזינו בשקיעה יפהפייה נגיע אל הצימרים שלנו, נהנה מזמן להתארגנות ומנוחה לאחריה תוגשה לנו ארוחת ערב מיוחדת ועשירה במתחם הצימרים ( *אופציה לזמר או זמרת* ). *אופציה בתשלום: בשעות הלילה נצא לתצפית קצרה וייחודית על הכוכבים באמצעות טלסקופים לאור המדבר ! חוויה שאין לתארה במילים *
  • יום 2 | - מוזיאון וידור - סיור בטומקארים - סיור טעימות ביקב בוטיק - תצפית על ים המלח
   לאחר ארוחת בוקר במתחם הצימרים, נמשיך ל'מוזיאון וידור' לחקלאות בערבה: במוזיאון נהנה מסיור רב חושי - כולל סרט תלת מימד, כניסה לחממות תצוגה עם מיטב גידולי הערבה וביקור בחלל אינטראקטיבי-חוויתי מסקרן, בו תוכלו להוריד גשם, להפוך לחקלאים לרגע אחד... ולהציץ לתוך חייהם של חלק ממשפחות הערבה. נמשיך לסיור בטומקארים בערבות הערבה – חוויה ייחודית ! הסיור כולל את סכר נקרות, בריכות חלחול, סכר נקרות עם עצירות לקפה וטעימות מתמרי הערבה. נמשיך ליקב ייחודי בערבה שם נוכל לקבל טעימות מהיין כולל מתאבנים ונשמע על תהליך גידול הגפן וייצור היין בנגב ובערבה. ניסע צפונה דרך עין בוקק שם נעשה תצפית ייחודית על אזור ים המלח, לאחריה נהנה מארוחה עשירה שתחתום את הטיול החווייתי שלנו. לאחר מכן ניפרד לשלום אחד מן השני ונעשה את דרכינו הביתה - עד הטיול הבא עם 'דיסקברי'.

הערות

1. ביום הראשון לטיול, מביאים עמם המטיילים כריכים עבור ארוחת הצהריים.
2. ארוחות: במהלך הטיול יסופקו 2 ארוחות - ארוחת ערב וארוחת בוקר (זאת בנוסף לכיבוד קל ומשקאות במהלך הטיול). 
3. הטיול כולל כניסות לאתרים, למעט אלו שאינם כלולים בתוכנית ובמחיר הטיול, ועבורם נדרש תשלום נוסף. 
4. היציאה לטיול הינה בכפוף להנחיות משרד הבריאות. 
5. תחבורה: נסיעה עצמאית, טיול ג'יפים מודרך או אוטובוס מותאם. 
6. הטיול מציין את האתרים בטיול, אך לא בהכרח את סדר הביקורים באופן כרונולוגי. לפיכך, ייתכנו שינויים בסדר הביקורים.
7. טיול הג'יפים והטומקארים מתבצע בהדרכתם של נהגים מנוסים ומקצועיים. 

הערות

  1. המחיר אינו כולל תוספת מיסי נמל ודלק במידה ואלה יוטלו ע"י חברות התעופה לפני היציאה לטיול. המחיר אינו כולל גם דמי סבלות.
  2. המחיר המצוין הוא לתשלום במזומן.
  3. בנושא החיסונים לארץ היעד מומלץ לנוסעים לפנות למשרד הבריאות.
  4. אנו ממליצים לכל הנוסעים לבטח את עצמם בביטוח רפואי ומטען מיום ההרשמה לטיול ועד לסיומו.
  5.שימו לב: המסלול המוצע באתר מתאר את אתרי הביקור, אך לא בהכרח את סדר הביקורים וכן את סדר הימים והלינות . החברה רשאית לשנות את סדרי  הביקורים .
  6.לאור האמור ייתכנו אף ויתורים על ביקורים בחלק מהאתרים והמקומות המוזכרים במסלול הטיול , במקומם יינתנו אתרים חליפיים וראויים.
  6. יציאה לטיול מותנית במינימום של 20 משתתפים לפחות,אלא אם הוחלט אחרת ע"י הנהלת החברה.
  7. במידה ויהיו פחות משתתפים יתכן ותחול תוספת למחיר הטיול שתקבע ע"י דיסקברי.
  8. תנאי הרישום והביטול מפורטים וברורים והם מופיעים באתר האינטרנט של חברת דיסקברי, תחת תנאים כלליים. לפני שהנכם נרשמים לטיול , יש לקרוא את תנאי ההרשמה והביטול כפי שמופיעים בעמוד הנ"ל. 
  9. החברה אינה אחראית לנזקים שיגרמו לנוסעים כתוצאה משינויים הנעשים במועדי הטיסות  על ידי חברות התעופה  או על ידי הרשויות ,עקב תקלות שונות בטיסות ו/או פגעי מזג האוויר. כמו כן אינה אחארית על נזקים כתוצא מ מלחמות , מגפות ,  
  10. החברה אינה אחראית לשינויים הנובעים מסיבות הקשורות לכח עליון , פגעי טבע ומזג אויר וכו'
  11. בשל סיבות שונות ,עלול סדר הביקור באתרים להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים- הכל בהתאם ללוח הזמנים.
  12.מדי פעם מופיעים באינטרנט, דפי אינטרנט ישנים שנסרקו על ידי גוגל או מנועי חיפוש אחרים דפים שאינם מופיעים באתר החברה, מסלולי טיול ישנים או מסלולי טיול שאינם מעודכנים. לכן , בעת ההרשמה יש להיכנס אך ורק לאתר דיסקברי הרשמי, ולקרוא שם את המסלול המעודכן. עליכם לוודא לפני ההרשמה שהוא אכן המסלול הרלוונטי עבורכם.
  13.עליכם לוודא שאכן קיבלתם את המסלול העדכני והרלוונטי עבור המועד בו אתם מעוניינים או עומדים לצאת לטיול.
  14.דיסקברי אינה אחראית לפרסומים של מסלולים ישנים או כאלה שאינם מעודכנים כמפורט לעיל.
  15.חברת דיסקברי לא תהא אחראית למקרים בהם חברות תעופה ייגבו כספים נוספים עבור כבודה ו/או שירותים נוספים, בין אם מדובר בטיסות פנים או בטיסות בין מדינות, שאינן מישראל או בחזרה לישראל.