רמלה - לוד

רמלה - לוד

אתרים ואטרקציות

  המגדל הלבן.

  מי בנה אותו ומה היעוד שלו.

  שיט חוויתי בבריכת הקשתות.

  שושלת בית עבאס \ סרטי חסמב"ה.

  הסבר קצר על האיסלאם + סיור במסגד הגדול.

  ארוחת צהרים (טעימות) בשוק רמלה.

  הסבר וסיור בבית הכנסת הקראי.

  הסבר וסיור במוזיאון למורשת עדות ישראל.

  מתחם השלום: מסגד אל עומרי, כנסיית סנט ג'ורג', בית כנסת שערי שמיים ופסל השלום של תומרקין.

  ביקור בחאן חילו: אחד המפוארים בחאנים בישראל.

  סיכום

למה דיסקברי?

למה דיסקברי?

תאריכי יציאה ומחירים

תאריך יציאה
תאריך חזרה

המסלול

 1. יום 1 - לוד - רמלה
  • 9:30 - 10:30
   נסייר בלוד ורמלה, שתי ערים מרכזיות בשפלת יהודה, ונלמד על הייחודיות של כל עיר. נתחיל את הסיור בעיר רמלה, מה מקור השם רמלה? רמלה נחשבת לעיר היחידה שנוסדה על ידי הערבים בתקופת שלטונם בארץ ישראל. נבקר במגדל הלבן - מבנה אסלאמי קדום, ששורשיו נעוצים בראשית המאה ה-8. עליו נאמר "המסגד הלבן שנמצא בשוק הוא גדול ונאה יותר מהמסגד של דמשק. אין עוד מיחראב גדול יותר בכל ארצות האסלאם או דוכן תפילה העולה על זה של רמלה, מלבד דוכן התפילה שבירושלים". מגג המגדל תצפית מרהיבה על הערים רמלה-לוד ועל שפלת יהודה.
  • 10:30 - 11:30
   משם נמשיך את בריכת הקשתות לשיט חוויתי בבריכה המקורה. הבריכה היא המבנה היחידי בארץ ישראל שניתן לשייכו באופן וודאי לתקופה העבאסית. הבריכה מוכרת לכולנו מהסרט "חסמבה" בכיכובם של שלמה ארצי וזאב רווח.
  • 11:30 - 12:30
   משם נמשיך לשוק הצבעוני של רמלה אך לפני כן נבקר במסגד הגדול הוא מסגד פעיל, השוכן במבנה כנסיה צלבנית ונחשב לאחד המסגדים הגדולים במדינת ישראל. נתוודע אל מצוות התפילה שהיא אחת מחמשת יסודות האיסלאם.
  • 12:30 - 13:30
   נעשה הפסקה לארוחת צהרים חופשית בשוק רמלה ונהנה מהאפשרויות הרבות שבו.
  • 13:30 - 14:00
   משם נמשיך אל בית הכנסת הקראי המרכזי "ענן הנשיא" ברמלה, הוא אחד מבתי הכנסת הקראיים הגדולים במדינת ישראל, ומשמש כמרכז העדה בישראל. נלמד על היחודיות של הקראים (זרם ביהדות שאינו מקבל את הפרשנות לתורה שבעל פה ונצמד לכתוב בתורה שבכתב).
  • 14:00 - 15:00
   נמשיך לעיר לוד, עיר מעורבת שחיים בה יהודים, מוסלמים ונוצרים בכפיפה אחת. נבקר במוזיאון המקסים המחבר אותנו למורשת עדות ישראל שאין כמותה. במוזיאון מוצגות כמה תערוכות קבע של דגמי בתי כנסת מיניאטוריים שחרבו בשואה, חדר תצוגה ליהדות בוכרה גאורגיה. כמו כן במוזיאון נבנתה תערוכת קבע גדולה על יהדות הודו.
  • 15:00 - 16:00
   נבקר בפארק השלום: מרחב בו מרוכזים האתרים המשקפים את תולדות העיר לוד ואת שלוש הדתות, מצויים זה לצד זה בית הכנסת "שערי שמיים", מסגד "אל עומרי" וכנסיית "סנט ג'ורג'". המקומות הקדושים האלו היוו את הגרעין של לוד. פסל השלום שייצר יגאל תומרקין ניצב ב"פארק השלום". הפסל נחנך בשלהי שנות השבעים לרגל חתימת הסכם השלום בין ישראל למצרים. הפסל עשוי מחלקי טנקים ונשק ש"כותתו לאתים", ומעוצב במתכונת של מקדש עתיק ונועד לסמל את האחווה והידידות בין העמים והדתות השונות.
  • 15:00 - 16:00
   . נסיים את הסיור בחאן חילו – אחד המפוארים בחאנים בישראל, נלמד מי בנה את החאן ומה היה תפקידו.
  • 17:00 -
   סיכום

המחיר כולל

סיורים וביקורים- כמפורט בתוכנית הדרכה- מורה דרך מוסמך מצוות 'דיסקברי' כלכלה- ארוחת צהרים עצמאית!

המחיר אינו כולל

טיפ למורה הדרך -הטיפ למדריך אינו כלול במחיר

הערות


מומלץ להגיע בלבוש המתאים לעונה ובנעליים נוחות
הנכם מתבקשים להגיע לפני שעת האיסוף – לא תהיה המתנה
זמני יציאה, חזרה, ביטול, קשורים לתנאי התחבורה ולהוראות
ביטול – עד 7 ימים לפני מועד יציאת הטיול.

הערות

  1. המחיר אינו כולל תוספת מיסי נמל ודלק במידה ואלה יוטלו ע"י חברות התעופה לפני היציאה לטיול. המחיר אינו כולל גם דמי סבלות.
  2. המחיר המצוין הוא לתשלום במזומן.
  3. בנושא החיסונים לארץ היעד מומלץ לנוסעים לפנות למשרד הבריאות.
  4. אנו ממליצים לכל הנוסעים לבטח את עצמם בביטוח רפואי ומטען מיום ההרשמה לטיול ועד לסיומו.
  5.שימו לב: המסלול המוצע באתר מתאר את אתרי הביקור, אך לא בהכרח את סדר הביקורים וכן את סדר הימים והלינות . החברה רשאית לשנות את סדרי  הביקורים .
  6.לאור האמור ייתכנו אף ויתורים על ביקורים בחלק מהאתרים והמקומות המוזכרים במסלול הטיול , במקומם יינתנו אתרים חליפיים וראויים.
  6. יציאה לטיול מותנית במינימום של 20 משתתפים לפחות,אלא אם הוחלט אחרת ע"י הנהלת החברה.
  7. במידה ויהיו פחות משתתפים יתכן ותחול תוספת למחיר הטיול שתקבע ע"י דיסקברי.
  8. תנאי הרישום והביטול מפורטים וברורים והם מופיעים באתר האינטרנט של חברת דיסקברי, תחת תנאים כלליים. לפני שהנכם נרשמים לטיול , יש לקרוא את תנאי ההרשמה והביטול כפי שמופיעים בעמוד הנ"ל. 
  9. החברה אינה אחראית לנזקים שיגרמו לנוסעים כתוצאה משינויים הנעשים במועדי הטיסות  על ידי חברות התעופה  או על ידי הרשויות ,עקב תקלות שונות בטיסות ו/או פגעי מזג האוויר. כמו כן אינה אחארית על נזקים כתוצא מ מלחמות , מגפות ,  
  10. החברה אינה אחראית לשינויים הנובעים מסיבות הקשורות לכח עליון , פגעי טבע ומזג אויר וכו'
  11. בשל סיבות שונות ,עלול סדר הביקור באתרים להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים- הכל בהתאם ללוח הזמנים.
  12.מדי פעם מופיעים באינטרנט, דפי אינטרנט ישנים שנסרקו על ידי גוגל או מנועי חיפוש אחרים דפים שאינם מופיעים באתר החברה, מסלולי טיול ישנים או מסלולי טיול שאינם מעודכנים. לכן , בעת ההרשמה יש להיכנס אך ורק לאתר דיסקברי הרשמי, ולקרוא שם את המסלול המעודכן. עליכם לוודא לפני ההרשמה שהוא אכן המסלול הרלוונטי עבורכם.
  13.עליכם לוודא שאכן קיבלתם את המסלול העדכני והרלוונטי עבור המועד בו אתם מעוניינים או עומדים לצאת לטיול.
  14.דיסקברי אינה אחראית לפרסומים של מסלולים ישנים או כאלה שאינם מעודכנים כמפורט לעיל.
  15.חברת דיסקברי לא תהא אחראית למקרים בהם חברות תעופה ייגבו כספים נוספים עבור כבודה ו/או שירותים נוספים, בין אם מדובר בטיסות פנים או בטיסות בין מדינות, שאינן מישראל או בחזרה לישראל.