רב קיום בעיר חיפה

רב קיום בעיר חיפה

אתרים ואטרקציות

  מתחם הבהאיים עליון: תצפית על מפרץ חיפה, הדרכה מקומית במתחם הבהאיים

  מי הם הבהאיים, במה מאמינים ומה מצבם בישראל

  המושבה הגרמנית

  מי היו הטמפלרים, למה הגיעו לארץ הקודש ומה עלה בגורלם

  הליכה עד למתחם התחתון של הבהאיים

  הליכה והסבר על בית הגפן (כאן נפגשים בני שלושת הדתות האברהמיות) - סיור בוואדי ניסנס

  הסבר וארוחת צהרים (חופשי) בוואדי ניסנס

  ביקור במנזר הכרמליתים בסטלה מאריס

  נסיעה לדלית את כרמל

  הסבר על הדרוזים ביד לבנים בדלית הכרמל - הדרכה מקומית

  סיור חוויתי בדלית אל כרמל: אוכל, מזכרות

  שאלות וסיכום 16:30

למה דיסקברי?
למה דיסקברי?

תאריכי יציאה ומחירים

תאריך יציאה
תאריך חזרה
מחיר מבצע לאדם בחדר זוגי
מחיר רגיל לאדם בחדר זוגי
מחיר לאדם יחיד
תוקף המבצע
הנחות לילדים
הערות

המסלול

 1. יום 1 -
  • 9:30 -
   נפגשים בטיילת לואי לתצפית מרהיבה על מפרץ חיפה בסיור נטייל בחיפה ונלמד על הייחודיות של העיר, חיפה היא סמל לסובלנות ושלום בשל המיעוטים\דתות הרבות שבה. נפגוש את האתרים היחודיים המספרים את סיפורה הרב-תרבותי של חיפה.
  • 9:30 - 10:00
   נתחיל במתחם העליון של הגנים הבהאיים – אתר אונסק"ו. מדוע זכה אתר זה להיות מוכרז כאתר אונסק"ו? מי הם הבהאיים, מהיכן הגיעו ומדוע בחרו את הכרמל כאחד מהמרכזים העולמיים שלהם. במה הבהאיים מאמינים? נלמד על הערכים האוניברסליים של דת רוחנית זו.
  • 10:00 - 11:30
   נטייל במושבה הגרמנית, מדוע היא נקראת כך? מי הם הטמפלרים ומדוע בנו מושבות גרמניות בארץ הקודש ובראשונה בעיר חיפה. במה מאמינים הטמפלרים? נבקר בבית העם הטמפלרי המשמש היום כמוזיאון העיר חיפה. מה הייתה תרומתם של הטמפלרים להתפתחות המושבות הראשונות בארץ ישראל, מה עלה באחריתם ואיך הסיפור הטמפלרי מתקשר להסכם השילומים עם הגרמנים. את הסיור במושבה הגרמנית נסיים במתחם התחתון של הבהאיים.
  • 11:30 - 12:30
   נמשיך לבית הגפן בשכונת ואדי ניסנאס. בית הגפן הוא מקום המפגש התרבותי של שלושת הדתות האברהמיות (יהדות, נצרות והאסלאם). משם נכנס אל השכונה, אל רחובותיה הציורים, אל דרך סמי מיכאל והמיצגים האומנותיים שבה. ואם יתמזל מזלנו נפגוש את ניקולא, סנטה קלאוס, ובכל מקרה נשמע את הסיפור שלו. נסיים את הסיור במושבה בשוק המקומי.
  • 12:30 - 13:30
   נסיים את הסיור במושבה בשוק המקומי ונטעם מהמאכלים המיוחדים לשוק זה, ארוחת צהרים באופן חופשי.
  • 13:30 - 14:30
   נסע לסטלה מאריס ("כוכב הים") למנזר הכרמליתים. מי הם הכרמליתים, מי הוא הנביא המקודש להם ומדוע בחרו להשתכן (כנסייה + מנזר) בכרמל. תצפית מרהיבה על הנקודה בה הכרמל פוגש את הים.
  • 14:30 - 15:00
   נמשיך לאורך רכס הכרמל לדלית אל כרמל. שם נפגוש מדריך דרוזי מקומי, במתחם יד לבנים, שיספר את סיפורם של הדרוזים בכלל ובארץ ישראל בפרט. מה הקשר בין הדרוזים לאיסלאם, נלמד על עקרונות הדת הדרוזית ועל תרומתם הערכית של הדרוזים לביטחון מדינת ישראל ומה משמעות הצבעים בדגלם של הדרוזים.
  • 15:00 - 15:30
   בדלית אל כרמל נפגוש מדריך דרוזי מקומי, במתחם יד לבנים, שיספר את סיפורם של הדרוזים בכלל ובארץ ישראל בפרט. מה הקשר בין הדרוזים לאיסלאם, נלמד על עקרונות הדת הדרוזית ועל תרומתם הערכית של הדרוזים לביטחון מדינת ישראל ומה משמעות הצבעים בדגלם של הדרוזים.
  • 15:30 - 16:30
   נסיים בזמן חופשי בשוק המקומי וצבעוני של דלית אל כרמל.

מלונות


הערות


הערות

  1. המחיר אינו כולל תוספת מיסי נמל ודלק במידה ואלה יוטלו ע"י חברות התעופה לפני היציאה לטיול. המחיר אינו כולל גם דמי סבלות.
  2. המחיר המצוין הוא לתשלום במזומן.
  3. בנושא החיסונים לארץ היעד מומלץ לנוסעים לפנות למשרד הבריאות.
  4. אנו ממליצים לכל הנוסעים לבטח את עצמם בביטוח רפואי ומטען מיום ההרשמה לטיול ועד לסיומו.
  5.שימו לב: המסלול המוצע באתר מתאר את אתרי הביקור, אך לא בהכרח את סדר הביקורים וכן את סדר הימים והלינות . החברה רשאית לשנות את סדרי  הביקורים .
  6.לאור האמור ייתכנו אף ויתורים על ביקורים בחלק מהאתרים והמקומות המוזכרים במסלול הטיול , במקומם יינתנו אתרים חליפיים וראויים.
  6. יציאה לטיול מותנית במינימום של 20 משתתפים לפחות,אלא אם הוחלט אחרת ע"י הנהלת החברה.
  7. במידה ויהיו פחות משתתפים יתכן ותחול תוספת למחיר הטיול שתקבע ע"י דיסקברי.
  8. תנאי הרישום והביטול מפורטים וברורים והם מופיעים באתר האינטרנט של חברת דיסקברי, תחת תנאים כלליים. לפני שהנכם נרשמים לטיול , יש לקרוא את תנאי ההרשמה והביטול כפי שמופיעים בעמוד הנ"ל. 
  9. החברה אינה אחראית לנזקים שיגרמו לנוסעים כתוצאה משינויים הנעשים במועדי הטיסות  על ידי חברות התעופה  או על ידי הרשויות ,עקב תקלות שונות בטיסות ו/או פגעי מזג האוויר. כמו כן אינה אחארית על נזקים כתוצא מ מלחמות , מגפות ,  
  10. החברה אינה אחראית לשינויים הנובעים מסיבות הקשורות לכח עליון , פגעי טבע ומזג אויר וכו'
  11. בשל סיבות שונות ,עלול סדר הביקור באתרים להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים- הכל בהתאם ללוח הזמנים.
  12.מדי פעם מופיעים באינטרנט, דפי אינטרנט ישנים שנסרקו על ידי גוגל או מנועי חיפוש אחרים דפים שאינם מופיעים באתר החברה, מסלולי טיול ישנים או מסלולי טיול שאינם מעודכנים. לכן , בעת ההרשמה יש להיכנס אך ורק לאתר דיסקברי הרשמי, ולקרוא שם את המסלול המעודכן. עליכם לוודא לפני ההרשמה שהוא אכן המסלול הרלוונטי עבורכם.
  13.עליכם לוודא שאכן קיבלתם את המסלול העדכני והרלוונטי עבור המועד בו אתם מעוניינים או עומדים לצאת לטיול.
  14.דיסקברי אינה אחראית לפרסומים של מסלולים ישנים או כאלה שאינם מעודכנים כמפורט לעיל.
  15.חברת דיסקברי לא תהא אחראית למקרים בהם חברות תעופה ייגבו כספים נוספים עבור כבודה ו/או שירותים נוספים, בין אם מדובר בטיסות פנים או בטיסות בין מדינות, שאינן מישראל או בחזרה לישראל.