טיול באזור רמות מנשה - קיסריה | יום 1 | כולל טיול ג'יפים

טיול באזור רמות מנשה - קיסריה | יום 1 | כולל טיול ג'יפים

אתרים ואטרקציות

 • טיול ג'יפים מודרך במישור החוף - לאורך חולות קיסריה, הגן הלאומי של קיסריה, נחל תנינים, שמורת נחל דליה, הפארק הביוספרי, נחל שלף, גבעה 186.

למה דיסקברי?

תאריכי יציאה ומחירים

תאריך יציאה
תאריך חזרה

המסלול

 1. יום 1 -
  • יום 1 | - קיסריה - גן לאומי קיסריה - נחל תנינים - סכר נחל מנשה - בת שלמה רמות מנשה - הפארק הביוספרי - "הברוש הענק" - נחל שלף - נחל דליה - גבעה 186 -
   נצא בבוקר מאזור המרכז וניסע לקיסריה, נשאיר את רכבינו הפרטיים ונעלה על ג'יפים שימתינו לנו בוילה . במהלך היום נטייל עם הג'יפים אל מקומות חבויים וייחודיים במסלול, עמוק בין חורשות מוריקות, נופים ותצפיות. אחד מטיולי הג'יפים המומלצים יותר במישור החוף הוא טיול הג'יפים באזור קיסריה. במהלך הטיול ניסע לאורך אמת המים של חולות קיסריה, נחל תנינים, שמורת נחל דליה והיובלים שלו. המסלול שלנו יתחיל בגן הלאומי של קיסריה, ימשיך לאורך חולות קיסריה ועד שפך נחל תנינים לים התיכון, כשבהמשך נגיע אף לסכר נחל המנשה ונסיים את טיול הג'יפים במושבה בת שלמה. החולות של קיסריה חודרים למרחק של שישה קילומטרים לתוך היבשה, בואכה פרדס חנה כרכור. לא פעם מעלים רעיונות לשימור חלקים נרחבים של אזורי החולות, אך בעלי הקרקעות הפרטיות שבאזור מעלים התנגדות למהלך. מרחב החולות של קיסריה סובל משני קיטועים בולטים – כביש החוף (כביש מספר 2) והכביש הישן מזרחית לו (כביש מספר 4) החותכים אותו מצפון לדרום, והן כבישי הרוחב (ממערב למזרח) – כביש 65 וכביש 651. במובלעות של אותם כבישים הוקמו הישובים קיסריה ואור עקיבא כמו גם אזור התעשייה של קיסריה. על אף הקשיים במקום המתבטאים גם בצמחייה פולשת, המרחב של חולות קיסריה כולל בתוכו בתי גידול לחולות נדירים, מגוון זוחלים ומכרסמים וצמחייה הייחודית לאזור החולות. נמשיך לאזור רמות מנשה מסלול יפהפה ברמות מנשה שכולו גבעות ירוקות, אוויר צח, מים הזורמים בכל ימות השנה, מכוסה ביערות עם שמורות מרשימות של אלון התבור וצמחיית נחלים. ממרומי רמת מנשה נשקפים הרי הכרמל, ממזרח ניבטים בתיה של יקנעם עילית ומכל עבר נצפים למרחבים שדות חקלאיים. לאורך המסלול אנו נהנה מהנופים המיוחדים של 'הפארק הביוספרי' ונעצור לערוך תצפיות וללמוד על האזור. אחת האטרקציות של המסלול היא 'הברוש הענק' - עץ יפהפה ורחב הממדים, אחד מצמד הברושים היותר מרשימים בישראל. מנוחה בצילו מתבקשת ובמקום נערוך הפסקה לתה צמחים נפלא וריחני… ניסע לאורכו של נחל שלף, אחד הערוצים היורדים מגב רמת מנשה מערבה, ונשפך לנחל דליה הגדול ממנו. לצידי הנחל צמחייה ערבות ואולמוסים, קנים סוף, ופטל… הדרך מתעקלת, מטפסת קלות במדרון ומגיעה לעמק נפלא המוקף כולו מדרונות מיוערים. זהו מסלול המוקף בחורש המלבב פריחה יפהפייה בחורף ובאביב, ועובר בעבי חורש, עם עצי אלון מצוי, וסלעים מכוסים במרבד צפוף של טחבים… דרכנו תעבור בסמוך לעין שלף ועין מחוללים עד שנגיע אל מעברי מים לאורכו של הנחל. המים הזורמים בערוץ הנחל יוצרים פלג מים רדוד ופסטורלי. בהמשך נעלה עם הג’יפים לגבעה 186 ונהנה מתצפית פנורמית מרהיבה ומהפסקה עם חליטת צמחים ריחנית. (גבעה 186 זוהי גבעה בולטת כמו כיפה גבוהה ומשקיפה על הנוף ממישור החוף בדרום ובמערב, הישר אל רכס הכרמל שמצפון ואל רמות מנשה). לאחר שנחנו והתרעננו נעשה את הדרך לנחל דליה והר חורשן המכוסה ביער מדהים בצפיפותו, בסגנון אירופי. באזור ישנם שרידים של בית בד קדום המעידים על כך שבעת העתיקה, כנראה בתקופה הביזנטית, היה כאן מקום יישוב. טיול הג'יפים שלנו יסתיים בבת שלמה או מערבה באזור הכרמל, ליד מושב עופר וכרם מהר”ל. בסיומו של יום בילוי בחיק הטבע, ניסע חזרה לקיסריה, (אפשרות לארוחה במסעדה בנמל) *הג’יפים נהוגים בידי מדריכי טיולים מנוסים המלווים את הנסיעה בהסברים וסיפורי שטח אקטואליים.

הערות

1. ארוחות: על המטיילים להביא עמם כריכים לארוחת צהריים. במהלך הטיול המטיילים יקבלו ארוחת ערב (זאת בנוסף לכיבוד קל ומשקאות). 
2. הטיול כולל כניסות לאתרים, למעט אלו שאינם כלולים בתוכנית ובמחיר הטיול, ועבורם נדרש תשלום נוסף. 
3. היציאה לטיול הינה בכפוף להנחיות משרד הבריאות. 
4. תחבורה: נסיעה עצמאית, טיול ג'יפים מודרך או אוטובוס מותאם. 
5. הטיול מציין את האתרים בטיול, אך לא בהכרח את סדר הביקורים באופן כרונולוגי. לפיכך, ייתכנו שינויים בסדר הביקורים.
6. טיול הג'יפים מתבצע בהדרכתם של נהגים מנוסים ומקצועיים. 

הערות

  1. המחיר אינו כולל תוספת מיסי נמל ודלק במידה ואלה יוטלו ע"י חברות התעופה לפני היציאה לטיול. המחיר אינו כולל גם דמי סבלות.
  2. המחיר המצוין הוא לתשלום במזומן.
  3. בנושא החיסונים לארץ היעד מומלץ לנוסעים לפנות למשרד הבריאות.
  4. אנו ממליצים לכל הנוסעים לבטח את עצמם בביטוח רפואי ומטען מיום ההרשמה לטיול ועד לסיומו.
  5.שימו לב: המסלול המוצע באתר מתאר את אתרי הביקור, אך לא בהכרח את סדר הביקורים וכן את סדר הימים והלינות . החברה רשאית לשנות את סדרי  הביקורים .
  6.לאור האמור ייתכנו אף ויתורים על ביקורים בחלק מהאתרים והמקומות המוזכרים במסלול הטיול , במקומם יינתנו אתרים חליפיים וראויים.
  6. יציאה לטיול מותנית במינימום של 20 משתתפים לפחות,אלא אם הוחלט אחרת ע"י הנהלת החברה.
  7. במידה ויהיו פחות משתתפים יתכן ותחול תוספת למחיר הטיול שתקבע ע"י דיסקברי.
  8. תנאי הרישום והביטול מפורטים וברורים והם מופיעים באתר האינטרנט של חברת דיסקברי, תחת תנאים כלליים. לפני שהנכם נרשמים לטיול , יש לקרוא את תנאי ההרשמה והביטול כפי שמופיעים בעמוד הנ"ל. 
  9. החברה אינה אחראית לנזקים שיגרמו לנוסעים כתוצאה משינויים הנעשים במועדי הטיסות  על ידי חברות התעופה  או על ידי הרשויות ,עקב תקלות שונות בטיסות ו/או פגעי מזג האוויר. כמו כן אינה אחארית על נזקים כתוצא מ מלחמות , מגפות ,  
  10. החברה אינה אחראית לשינויים הנובעים מסיבות הקשורות לכח עליון , פגעי טבע ומזג אויר וכו'
  11. בשל סיבות שונות ,עלול סדר הביקור באתרים להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים- הכל בהתאם ללוח הזמנים.
  12.מדי פעם מופיעים באינטרנט, דפי אינטרנט ישנים שנסרקו על ידי גוגל או מנועי חיפוש אחרים דפים שאינם מופיעים באתר החברה, מסלולי טיול ישנים או מסלולי טיול שאינם מעודכנים. לכן , בעת ההרשמה יש להיכנס אך ורק לאתר דיסקברי הרשמי, ולקרוא שם את המסלול המעודכן. עליכם לוודא לפני ההרשמה שהוא אכן המסלול הרלוונטי עבורכם.
  13.עליכם לוודא שאכן קיבלתם את המסלול העדכני והרלוונטי עבור המועד בו אתם מעוניינים או עומדים לצאת לטיול.
  14.דיסקברי אינה אחראית לפרסומים של מסלולים ישנים או כאלה שאינם מעודכנים כמפורט לעיל.
  15.חברת דיסקברי לא תהא אחראית למקרים בהם חברות תעופה ייגבו כספים נוספים עבור כבודה ו/או שירותים נוספים, בין אם מדובר בטיסות פנים או בטיסות בין מדינות, שאינן מישראל או בחזרה לישראל.