טיול מאורגן לאתונה הריביירה והאיים

5 ימים
/
4 לילות

אתרים ואטרקציות

  בטיולנו נבקר באתרים הבאים

  אתונה- כיכר סינגטמה, צפייה בבית הפרלמנט ובטקס החלפת המשמר, כיכר מונסטראקי וצפייה בכנסיית פנטנאסה, כיכר אומוניה כולל צפייה במוסדות תרבות שונים, סיור בשכונת הפלאקה, אקרופוליס, ואצטדיון השיש

  קייפ סוניון, מקדש פוסידון, ווליאגמני והאגם

  שייט לאיים הסרוניים

למה דיסקברי?

את אתונה בירת יוון, אין צורך להציג. העיר היא בעלת היסטוריה עשירה וארוכת שנים מימי העת העתיקה ועד ימינו. כיאה לציביליזציה בת אלפי שנים, פורשת אתונה בפני המבקרים הרבים בה שלל אפשרויות. העיר היא חגיגה ים תיכונית של צבעים, טעמים וריחות, שכונות ציוריות ושונות זו מזו, טברנות אותנטיות שמהן בוקעת מוזיקה יוונית, גלריות אמנות ואווירה מיוחדת ותוססת. סמלה של העיר הוא כמובן האקרופוליס, ערש הדמוקרטיה ותרבות יוון המפוארת. רק עם חברת דיסקברי ניקח אותכם לכל הנקודות והאטרקציות הכי מעניינות שלא תגיעו אליהם בשום חברה אחרת!!!

למה דיסקברי?

תאריכי יציאה ומחירים

תאריך יציאה
תאריך חזרה
מחיר לאדם יחיד
מחיר לשלושה אנשים בחדר (המחיר לאדם)
מחיר רגיל לאדם בחדר זוגי
תוקף המבצע
מחיר מבצע לאדם אחד בחדר זוגי
יציאה: 23/06/2024
חזרה: 27/06/2024
מחיר לאדם יחיד 1,550 €
מחיר לשלושה אנשים בחדר (המחיר לאדם) 1,200 €
מחיר רגיל לאדם בחדר זוגי 1,350 €
תוקף המבצע 1.6.24 0 €
מחיר מבצע לאדם אחד בחדר זוגי 1,250 €
יציאה: 14/07/2024
חזרה: 18/07/2024
מחיר לאדם יחיד 1,550 €
מחיר לשלושה אנשים בחדר (המחיר לאדם) 1,200 €
מחיר רגיל לאדם בחדר זוגי 1,350 €
תוקף המבצע 1.6.24 0 €
מחיר מבצע לאדם אחד בחדר זוגי 1,250 €
יציאה: 18/08/2024
חזרה: 22/08/2024
מחיר לאדם יחיד 1,550 €
מחיר לשלושה אנשים בחדר (המחיר לאדם) 1,200 €
מחיר רגיל לאדם בחדר זוגי 1,350 €
תוקף המבצע 1.6.24 0 €
מחיר מבצע לאדם אחד בחדר זוגי 1,250 €
יציאה: 15/09/2024
חזרה: 19/09/2024
מחיר לאדם יחיד 1,550 €
מחיר לשלושה אנשים בחדר (המחיר לאדם) 1,200 €
מחיר רגיל לאדם בחדר זוגי 1,350 €
תוקף המבצע 1.6.24 0 €
מחיר מבצע לאדם אחד בחדר זוגי 1,250 €

המסלול

 1. יום 1 תל אביב- אתונה "והמשולש האתוני"

  ניפגש נרגשים בשדה התעופה בן גוריון לקראת טיולנו לאתונה בירת יוון. אתונה, בירת יוון, היא עיר גדולה, צפופה ותוססת, יעד חובה לכל מטייל ביוון, שונה מהאופי היווני הנינוח של איי יוון. אך נפלאה לאוהבי תרבות, היסטוריה, בילויים, מוסיקה יוונית, גם אם רק לכמה שעות. לאחר הנחיתה ניסע אל מלוננו לקבלת החדרים ולאחר מכן נתחיל לחקור את אתונה. נסייר בסיור רגלי "במשולש האתוני" שבו נראה את אתריה הבולטים של העיר. ראשית נבקר בכיכר סינגטמה. כיכר סינטגמה היא המרכז של העיר אתונה, הכל קורה בה והיא גם הנקודה המרכזית ביותר של תיירים בעיר אתונה, תחנת המטרו הגדולה ביותר של אתונה נמצאת בה, ההפגנות המתוקשרות בתקשורת העולמית מתקיימות בה והיא גם מוקפת בכל רשתות המזון העולמיות, מסעדות, חנויות הפתוחות 24 שעות ביממה. לאחר הסיור בכיכר נצפה בבית הפרלמנט הנמצא בסמוך לכיכר שבו ניתן לצפות בחיילי המשמר הלבושים בתלבושת יוונית מסורתית, אם יתמזל מזלנו, נוכל לראות את טקס החלפת המשמר. משם נמשיך לנקודה השנייה במשולש האתוני אל כיכר מונאסטיראקי. פירוש השם מונאסטיראקי הוא “מנזר קטן”, ומניחים שהוא נקרא על שם מנזר קטן שעמד בעבר באזור. הכיכר היא גם ביתם של מספר נקודות ציון היסטוריות, כולל כנסיית הפנטנאסה, שנבנתה במאה ה-11. הכנסייה היא יעד פופולרי לתיירים וידועה בציורי הקיר והפסיפסים היפים שלה. בכיכר נסתובב בין חנויות קטנות, טברנות ורוכלי רחוב, והיא נחשבת למקום פופולרי לקניית מזכרות ומלאכת יד יוונית מסורתית. לאחר מכן נמשיך אל הנקודה השלישית במשולש אל כיכר אומוניה. הכיכר יושבת על צומת הרחובות Athinas ,Monastiraki, ו-Panepistimiou, המובילים לאתרים מרכזיים בעיר כמו האקרופוליס, כיכר ויקטוריה והארמון העתיק. בכיכר אומוניה נשוטט בין תיירים ומהגרים, רוכלי רחוב, עוברי אורח ונצפה במוסדות תרבות כמו התיאטרון הלאומי, מרכז לאומנויות ומרכזי קניות ובילוי. הכיכר עם חמשת רחובותיה וקווי המתאר התחתיים שלה, התפתחו לאורך השנים. משם נחזור למלוננו למנוחה.

 2. יום 2 קייפ סוניון, מקדש פוסידון, אגם ווליאגמני והעיירה פיראוס

  לאחר ארוחת הבוקר ניסע לאורך החוף לאזור המכונה הריביירה האתונאית, בדומה לרבייירה הצרפתית, אזור ציורי ומדהים זה עמוס בבניינים מרשימים, נופים ציוריים, מזכרות מכל עבר, אוכל משובח ובעיקר אווירה יוונית שמחה, בעת ביקורינו באזור ננסה לספוג מעט מהאווירה הטיפוסית במקום, נצפה בחופים המדהימים של הריביירה, ונסתובב בין הסימטאות הקסומות. משם נמשיך לקייפ סוניון. קייפ סוניון הוא חצי אי המצוי דרומית לאתונה. חצי האי סוניון מסתיים במקדש שהוא אחד המפורסמים ביוון וגם אחד המרהיבים מבחינת המיקום שלו, על גבעה בקצה של חצי האי עם נוף פנוראמי של המפרץ הסארוני היווני, הים והאיים. לאחר סיור בחצי האי המדהים ניסע לאתר המפורסם במקום שהוא המקדש של פוסידון, נצפה בשרידים עתיקים של המקדש שרק אפשר לדמיין כמה מרשים הוא היה. המקדש ממוקם על גבעה הצופה אל הים האגאי, כך שנוכל לצפות בנוף פנורמי עוצר נשימה. משם נמשיך אל וולימאני, עיירת חוף ואחד האיזורים היוקרתיים ביותר של נדל''ן ביוון. לאחר סיור קצר בעיירה נגיע אל אגם ווליאגמני. האגם הוא אחד האתרים "הנסתרים" והנהדרים באיזור אתונה, האגם שמימיו נחשבים לבעלי סגולות מרפא הוא בעל טמפרטורת מים שנעה בין 22 - 29 מעלות במשך כל השנה. במקום מדשאות, מיטות שיזוף ומסעדה ובנוסף מתקיימות כאן סדנאות יוגה וצלילה. נבלה באגם מספר שעות, ולאחר מכן נמשיך לעיירה פיראוס פיראוס היא העיר הרביעית בגדולה ביוון ומונה כ164,000 תושבים. לפיראוס יש היסטוריה רבה ומרתקת והיא נחשבת כיעד פופולרי מאוד. במהלך סיורינו בעיר נבקר בנמל, באתריה ההיסטוריים, ובשכונות ונספוג קצת מהאווירה המשכרת של המקום. לאחר מכן נחזור למלוננו.

 3. יום 3 שייט לאיים הסרוניים (במידה ומזג האוויר יאפשר)

  לאחר ארוחת הבוקר נסע אל נמל פיראוס ומשם נצא לשייט אל האיים הסרוניים, קבוצה של איים מיוחדים ושקטים המצויים דרומית לאתונה במרחק של הפלגה קצרה. זאת ההזדמנות לראות את יוון כמו שאנחנו מדמיינים אותה, עם נופים חלומיים, מים צלולים בצבע טורקיז, בשייט על יאכטה עם משקאות ופירות שיהפוך את החוויה היוונית שלנו לשלמה. השייט יעצור באיים אגיסטרי, ואגינה שבהם ניתן למצוא חופים לבנים ובתוליים שיגרמו לנו לחשוב שהגענו לתאילנד. היחוד באי אגינה אינו החופים שלו, אלא האווירה המקומית. שוק הדגים המקסים באגינה סיטי, הסימטאות הצרות בצד המרוחק ממדרחוב החוף [המעט תיירותי], הכפרים הקטנים בתוככי האי עם אורח החיים האיטי והשלו ונמלי הדייגים האמיתיים כל כך של אגינה. אטרקציה נוספת באי היא גידול עצי הפיסטוק, על האי גדלים הפיסטוקים שנחשבים לאיכותיים ביותר בעולם והם נמכרים על האי בכל פינה ובכל צורה, גלידת פיסטוקים, עוגיות ועוגות פיסטוקים. האי אגיסטרי. אגיסטרי הוא אי מקסים ומעולה לחופשה של ממש, חופי הים שלו הם חוליים ורדודים עם מי ים בצבעי טורקיז, יש באי גם מסלולי טיול והליכה מקסימים ונוחים, אי לא המוני, מקום המעניק אווירה של חופשה שקטה ונינוחה באופי יווני אותנטי ואמיתי. באיים אלו נוכל לשוטט וליהנות מהאטרקציות המקומיות, לקנות מזכרות, לחוות את החיים היוונים, לשחות, לשנרקל בין מאות סוגי בעלי חיים ימיים, ולהירגע וליהנות מהנופים והחופים המדהימים של האיים. במהלך השייט נוכל ליהנות מפירות ושתייה, לקפוץ למים ולשחות בין מאות סוגים של בעלי חיים ימיים, צבים, דגים, צלופחים ונהנה מארוחת צהרים טעימה על הסיפון בסגנון יווני . לאחר השייט נחזור למלוננו.

 4. יום 3 טיול לחצי האי פלופונס ותעלת קורניתוס (אופציה ב')

  לאחר ארוחת הבוקר ניסע לתעלת קורניתוס שהיא תעלה החוצה את מצר היבשה איסתמוס של קורינתוס ומחברת את המפרץ הסרוני עם מפרץ קורינתוס. התעלה נכרתה בין 1881 לבין 1893 והיא מקצרת את המרחק מהים האדריאטי לפיראוס ב-320 קילומטר. מעל תעלת קורינטוס הוקמו שני גשרים, אחד למסילת רכבת והשני כביש ראשי ממרכז יוון ואתונה לפלופונסוס. בעת ביקורינו בתעלה נשמע את סיפורה המרתק על הקמתה. לאחר מכן ניסע אל העיר נאפפליו. העיירה נאפפליו שוכנת בצפון מזרח הפלופונז, והיא אחת העיירות היפות והמיוחדות בכל יוון. היא בנוייה על חצי אי קטן וציורי בצפון מפרץ ארגוליס. זוהי עיירה תיירותית קטנה ושלווה המושכת אליה תיירים מרחבי אירופה ומיוון עצמה הודות לאווירה יוונית קלאסית ואירופאית המשולבת ברקע של הארכיטקטורה הוונציאנית. נשוטט בסמטאותיה הציוריות והמקסימות ונגלה טברנות אותנטיות מעולות, כיכרות, חנויות, שכיות חמדה ואתרים היסטוריים. לאחר מכן ניסע חזרה למלוננו באתונה.

 5. יום 4 שכונת אנפיוטיקה, אקרופוליס, אצטדיון השיש, שכונת הפלאקה

  לאחר ארוחת הבוקר נבקר בשכונת אנפיוטיקה. שכונה זו היא שכונה ציורית וקסומה הממוקמת למרגלות צידו הצפוני של האקרופוליס. רבים מהמבקרים באתונה אינם נחשפים אליה, למרות מיקומה בליבה של העיר. למבקרים בה מובטחת תחושה של ביקור בכפר קטן המצוי באי יווני שהזמן עצר בו מלכת. יחודה ואופיה של השכונה נובעים מהנסיבות שהביאו להקמתה. בנייתה החלה באמצע המאה ה 19 על ידי בעלי מקצוע בתחום הבניה מהאי הקיקלאדי אנאפי שהוזמנו לאתונה כדי לבנות את ארמונו של מלך יוון, אותו ארמון בו שוכן כיום הפרלמנט היווני מאז שנת 1935. על אף קרבתה למרכז, אנפיוטיקה מבודדת מן המטרופולין ההומה והיא מהווה אי של שקט ושלווה. אין שם חנויות של מזכרות לתיירים בדומה לפלאקה הסמוכה אליה, הביקור בה מספק רגעים של שלווה אמיתית. נשוטט בסמטאות הצרות המרוצפות באבן בינות בין בתים קטנים צבעוניים, עציצי הגרניום, שיחי הבוגנוויליה וחתולים עצלים מנמנמים. לאחר מכן נצא לסיור מודרך באקרופוליס, מוקד עלייה לרגל ל-3 מיליון מבקרים מידי שנה ולא בכדי. זהו סמלה של הדמוקרטיה האתונאית וערש תרבות המערב. מתחם האקרופוליס מכיל בתוכו כמה מהמבנים החשובים ביותר בתרבות יוון, ובראשם – הפרתנון שנבנה לכבוד האלה אתנה, ומשמה נגזר גם שם העיר "אתונה". משם נמשיך אל אצטדיון השיש בו נערכו המשחקים האולימפיים בעת העתיקה וכן נערכה באצטדיון זה האולימפיאדה הראשונה של העת המודרנית. בערב נצא עם המדריך אל שכונת הפלאקה השכונה התיירותית והמפורסמת ביותר באתונה. בשכונה היפהפייה "נלך לאיבוד" בתוך סמטאותיה הקסומות, נוכל לרכוש מזכרות מגוונות, ולהרגיש את האווירה האותנטית והמדהימה במקום. נסיים את היום בארוחת ערב בטברנה, תתכוננו לחוויה יוונית כמו שצריך!!! בטברנה נהנה מארוחת ערב כמו שרק היוונים יודעים להכין, מופע ריקודים יווני, מוסיקה יוונית והרבה "חרה" (שמח ביוונית....) היאה לטברנה טיפוסית בפיראוס. לאחר מכן נחזור אל מלוננו באתונה

 6. יום 5 קניות וחזרה לארץ

  לאחר ארוחת הבוקר, נקדיש את יומנו האחרון בטיול לקניות באתונה הנהדרת. באתונה ישנן אפשרויות רבות לקניות החל מבגדים, מוצרי אלקטרוניקה, ועד למזכרות ומאכלים מיוחדים, באתונה יש הכל באיכות טובה ובמחירים נוחים. נסתובב באחד מקניוניה הרבים של העיר, ולאחר מכן ניסע לשדה התעופה ונטוס בחזרה לארץ.

טיול מאורגן לאתונה הריביירה והאיים

המחיר כולל

• אירוח בתנאי חצי פנסיון

• כניסה לאתרים בהתאם למסלול הטיול.

• טיסה ישירה לאתונה

• מדריך ישראלי מצוות דיסקברי ומדריך מקומי.

• אוטובוס תיירים ממוזג.

• תשר לנותני שירותים בחו"ל (למעט המדריך הישראלי).

המחיר אינו כולל

• ביטוח רפואי ומטען

• הוצאות אישיות.

• תשר למדריך הישראלי.

• שינויים במיסי נמל ודלק שייקבעו ע"י חברות התעופה לאחר 1.5.24.

• כל מה שאינו מצוי בסעיף "הטיול כולל".

מלונות

מלונות בדרגת תיירות טובה 

טיסות

טיסות ישירות 

מידע כללי

  הבהרות :

  1. חברת דיסקברי אינה אחראית לנזקים שיגרמו לנוסעים כתוצאה משינויים הנעשים ע"י חברת התעופה מכל סיבה שהיא. כמו כן החברה אינה אחראית לכל נזק הנובע מכוח עליון, פגעי מזג האוויר, מגיפות, מלחמות וכו'.

  2. בשל סיבות שונות שאינן תלויות בחברה עלול סדר הביקור באתרים להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים וזאת בהתאם ללוח הזמנים.

  תנאים ודמי ביטול:

  תנאי הביטול כמפורט בפרק "תנאים כלליים באתר"

  ביטוח ובריאות:

  • על כל נוסע ונוסעת חלה החובה לבטח את עצמו בביטוח רפואי מתאים בהתאם למצבו הרפואי שכולל הרחבה לכיסוי כל המקרים הנובעים מהדבקות בקורונה וכן להיטס וחילוץ אווירי . על הביטוח להיות מתאים גם לטיולי ג'יפים המופיעים במסלול הטיול.

  • על כל נוסע ונוסעת חלה חובת דיווח למארגני הטיול ומוביליו על הבעיות הרפואיות מהן הוא סובל במידה וישנן כאלה.

  הבהרה:

  ככלל , מסלול הטיול מתוכנן עד הפרט האחרון בהתאם לידע ולניסיון שנצבר בחברה. אולם מעת לעת עשויות להתרחש תקלות לא צפויות ושאינן תלויות בנו , אלה יכולות לגרום לשינוי קל בתוכנית או לפגוע ברמת השירותים המובטחת. מומלץ לקבל זאת בהבנה וברוח טובה, עם זאת אנו מבטיחים לעשות כמיטב יכולתנו להנעים לכם את השהות ולהבטיח טיול מוצלח.

  חב' דיסקברי שומרת לעצמה את הזכות לשנות את סדר הביקורים באתרים בשל סיבות הקשורות ללו"ז הטיסות או מכל סיבה אחרת. כמו כן החברה רשאית להחליף אתרים שבמסלול הרגיל באתרים ראויים אחרים וזאת אם כאמור לא ניתן יהיה לבקר בהם כתוצאה מאילוצים בשטח או אירועים בלתי מתוכננים.

הערות

  1. המחיר אינו כולל תוספת מיסי נמל ודלק במידה ואלה יוטלו ע"י חברות התעופה לפני היציאה לטיול. המחיר אינו כולל גם דמי סבלות.
  2. המחיר המצוין הוא לתשלום במזומן.
  3. בנושא החיסונים לארץ היעד מומלץ לנוסעים לפנות למשרד הבריאות.
  4. אנו ממליצים לכל הנוסעים לבטח את עצמם בביטוח רפואי ומטען מיום ההרשמה לטיול ועד לסיומו.
  5.שימו לב: המסלול המוצע באתר מתאר את אתרי הביקור, אך לא בהכרח את סדר הביקורים וכן את סדר הימים והלינות . החברה רשאית לשנות את סדרי  הביקורים .
  6.לאור האמור ייתכנו אף ויתורים על ביקורים בחלק מהאתרים והמקומות המוזכרים במסלול הטיול , במקומם יינתנו אתרים חליפיים וראויים.
  6. יציאה לטיול מותנית במינימום של 20 משתתפים לפחות,אלא אם הוחלט אחרת ע"י הנהלת החברה.
  7. במידה ויהיו פחות משתתפים יתכן ותחול תוספת למחיר הטיול שתקבע ע"י דיסקברי.
  8. תנאי הרישום והביטול מפורטים וברורים והם מופיעים באתר האינטרנט של חברת דיסקברי, תחת תנאים כלליים. לפני שהנכם נרשמים לטיול , יש לקרוא את תנאי ההרשמה והביטול כפי שמופיעים בעמוד הנ"ל. 
  9. החברה אינה אחראית לנזקים שיגרמו לנוסעים כתוצאה משינויים הנעשים במועדי הטיסות  על ידי חברות התעופה  או על ידי הרשויות ,עקב תקלות שונות בטיסות ו/או פגעי מזג האוויר. כמו כן אינה אחארית על נזקים כתוצא מ מלחמות , מגפות ,  
  10. החברה אינה אחראית לשינויים הנובעים מסיבות הקשורות לכח עליון , פגעי טבע ומזג אויר וכו'
  11. בשל סיבות שונות ,עלול סדר הביקור באתרים להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים- הכל בהתאם ללוח הזמנים.
  12.מדי פעם מופיעים באינטרנט, דפי אינטרנט ישנים שנסרקו על ידי גוגל או מנועי חיפוש אחרים דפים שאינם מופיעים באתר החברה, מסלולי טיול ישנים או מסלולי טיול שאינם מעודכנים. לכן , בעת ההרשמה יש להיכנס אך ורק לאתר דיסקברי הרשמי, ולקרוא שם את המסלול המעודכן. עליכם לוודא לפני ההרשמה שהוא אכן המסלול הרלוונטי עבורכם.
  13.עליכם לוודא שאכן קיבלתם את המסלול העדכני והרלוונטי עבור המועד בו אתם מעוניינים או עומדים לצאת לטיול.
  14.דיסקברי אינה אחראית לפרסומים של מסלולים ישנים או כאלה שאינם מעודכנים כמפורט לעיל.
  15.חברת דיסקברי לא תהא אחראית למקרים בהם חברות תעופה ייגבו כספים נוספים עבור כבודה ו/או שירותים נוספים, בין אם מדובר בטיסות פנים או בטיסות בין מדינות, שאינן מישראל או בחזרה לישראל.