טיול מאורגן ליוון: פלופונס, זקינטוס וחבל מקדוניה | 8 ימים

8 ימים 7 לילות

אתרים ואטרקציות

אתונה:
סיור פנורמי בעיר וצפייה ב: אקרופוליס, בנין הפרמנט, אנדרטת כיכר סינטגמה, אצטדיון השיש, הגנים הלאומיים, מקדש זאוס, שער אדריאנוס.
חצי האי פלופונסוס
תעלת קורנתוס, נפפליון, מצודת אקרונפפליון, מנזר מגה ספיליון, אתר הנצחה, רכבת הקיטור הנוסעת בקניון נהר הווראיקוס.
האי זקינטוס
כיכר סולמוס, כנסיית דיוניסוס, טיילת סטרטה מרינה.
קלאמבקה:
המנזרים התלויים במטאורה.
סלוניקי
בית הכנסת, מוזיאון היהודי,המגדל הלבן,פסל אלכסנדר מוקדון, שער גלריוס, אנדרטה לנספים בשואה, כיכר החירות, שוק מודיאנו, טברנה מקומית, מרכז קוסמוס - לקניות.
וורגינה
רובע היהודי, בית כנסת מקומי, קבר מלך פיליפוס - אביו של אלכסנדר הגדול, מפלי אדסה, כיכר אדדיקה.
הר אולימפוס וכפר ליטוחור.

למה דיסקברי?

טיול ליוון עם דיסקברי טיול עולמי, כולל מגוון אתרים היסטוריים, טיול בדרכים הרריות, נופים של צוקים וחופים מרהיבים, סמטאות ציוריות והיכרות עם תרבות היסטורית עשירה. במהלך טיול מאורגן ליוון, נבקר בעיר הגדולה אתונה, באי זקינטוס הקסום, בפטראס הגדולה ובעיר סלוניקי. יוון מורכבת ממספר רב מאוד של איים, וכל ביקור תמיד אנו לומדים עוד על התרבות העתיקה ועל יוון העכשווית. טיול מאורגן ליוון עם דיסקברי מציע טעימות מכל העולמות: היכרות עם אתרים היסטוריים של יוון העתיקה, ביקור באתרים משמעותיים לעם היהודי, טברנות יווניות אותנטיות ונופים עוצרי נשימה.

 הטיול מאורגן ליוון כולל:

  • סיור באתונה.
  • ביקור בחצי האי פולופונסוס.
  • האי זקינטוס.
  • סלוניקי.
  • ביקור בהר אולימפוס.
  • מטאורה - המנזרים התלויים.
  • ערב טאברנה

תאריכי יציאה ומחירים

המסלול

מעודכן נכון ל - 15.1.19

יום 1 | ת"א – אתונה, קורינתוס, נפפליון

בשעות הבוקר נטוס לאתונה בירת של יוון, עיר גדולה ותוססת שמציעה מבחר אתרים תרבותיים ותיירותיים. לאחר שננחת באתונה נצא לסיור מודרך בעיר שכולל תצפית על גבעת האקרופוליס, עליה ממוקם הפרתנון, מקדשה של האלה אתנה, כמו גם שרידים של קדשים וספים, תיאטראות ומוזיאון. במהלך סיורנו בעיר, נראה את אצטדיון השיש שיועד למשחקים האולימפיים, בניין הפרלמנט, הגנים הלאומיים, אנדרטת החייל בכיכר סינטגמה, שער אדריאנוס, מקדש זאוס, בנייני האוניברסיטה באתונה ועוד. לאחר שנסיים לחקור את העיר נטייל בפלאקה, רחוב מקסים עם מסעדות, בתי קפה וטברנות, נוריד הילוך ו"נספוג" את האווירה בעיר. בהמשך היום ניסע לחצי האי פלופונסוס, אזור יפיפה בו נוכל להתרשם מנופם קסומים של צוקים מוקפים ים ושמיים כחולים. בפלופונסוס נהנה מתצפית על תעלת קורינתוס הידועה באורכה המרשים ואחר מכן ניסע למפרץ ארגוליס ונבקר בעיר נפפליון, אשר בעבר הייתה עיר בירתה של יוון. נפפליון היא עיר עם השפעה וונציאנית, סמטאותיה היפות מזמינות את המטיילים לשוט בהן, יש בעיר מצודה ובמפרץ הטיילת יש אי הנקרא ה"תליין". נטייל בעיר ובסמטאותיה ונבקר במקום בו עמדה בעבר מצודת אקרונפפליון. ארוחת ערב ולינה בפורטו ריו.

יום 2 | קלאבריטה, קניון נהר ווראיקוס, פטראס

בשעות הבוקר נצא לטיול בחצי האי פולופונס, נהנה מנופים הררים ונבקר במנזר החצוב בסלע ונקרא מגה ספיליון. לאחר מכן, ניסע לעיר קאלבריטה, בה נבקר באתר ההנצחה לזכר אלו שאיבדו את חייהם בטבח שביצעו הנאצים בעיר. קאלבריטה ידועה בהיסטוריה מורכבת ב 1821 הוצתה בה הפיה נגד השלטון התורכי, הפיכה זאת הובילה לעצמאות יוון ואירוע זה חקוק בזיכרון הקולקטיבי של העם היווני. בנוסף, ניסע ברכבת קיטור אל עיירת דיאקופטו, הרכבת עוברת בקניון נהר הווראיקוס ותוך כדי נסיעה נוכל לראות נחלים, טבע וכפרים יוונים. בהמשך ניסע אל פטראס, בה נערוך סיור בעיר שמהווה השלישית בגודלה ביוון, נראה את העיר התחתית ואת העיר העליונה, נצפה על התיאטרון הרומי ההיסטורי שעבר שיקום וכיום פעיל בתקופת הקיץ ומתקיימות בו הצגות וקונצרטים רבים. בנוסף, נבקר ביקב יינות של Achaia Clauss, שייסד יליד בוואריה גוסטאב קלאוס, לאחר שהוקסם מהעיר והחלט להשתקע בה, במאה ה-19. בסיום הביקור ניסע למלון לארוחת ערב לינה.

יום 3 | האי זקינטוס

היום נסע אל אחד האיים המפורסמים ביוון, האי זאקינטוס, בעזרת מעבורת שניקח מהעיירה קיליני. במהלך טיולנו באי נבקר בכיכר סולומוס שנקרא על שם דיוניסוס סולומוס משורר יווני ידוע, נבקר בכנסיית דיוניסוס ונטייל בטיילת חוף סטרטה מרינה. זאקינטוס הוא האי הדרומי ביותר מבין איי יוון, שנקרא על ידי הוונציאנים "הפרח של האוריינטים" בגלל היופי הקסום של האי, שמציע נוף הררי עם צוקים, חופים מרהיבים של מים כחולים וחול לבן. הצד הדרומי-מערבי של האי מורכב משני חצי איים, שסובבים את מפרץ לגאנאס בו שוכנים איים קטנים (לא מיושבים). לינה בזקינטוס.

יום 4 | זקינטוס – קלמבקה מטאורה

מזקינטוס היפה ניסע אל קלמבקה מטאורה, נחצה באמצעות גשר את המפרץ הקורינתי מריו לאנטיריו, ניסע לכיוון המנזרים התלויים במטאורה, עמודי סלע מרשימים שעומדים במטאורה ובמאה ה-14 נבנה עליהם המנזר ראשון. בדרך נעבור ליד אמפילוכיה, עיירה נעימה שממוקמת לאורכו של מפרץ אמברקיאן ומשמשת תחנת עצירה בדרך עבור מטיילים. לינה בקלמבקה.

יום 5 | מטאורה - סלוניקי

היום נבקר במטאורה, נתרשם מיופייה הייחודי והיוצא דופן ומהצוקים העצומים שמהווים מוקד לעלייה לרגל של מטיילים. בראשי הצוקים העצומים שהטבע יצר לפני מיליוני שנים, נבנו מנזרים שנראים כמו תלויים באוויר. במהלך היום נבקר במנזר ונסייר ביינות המנזרים, ששימשו מקום למפלט לנזירים בתקופות בהן היו רדיפת וכיבוש. בסיום הסיור במטאורה ניסע אל האי סלוניקי.

יום 6 | סלוניקי

היום נטייל בעיר סלניקי אשר מדורגת השנייה בגודלה ביוון ובמקור שמה היה תסלוניקה, אחרי שם אחות אלכסנדר מוקדון. במהלך הסיור באי נתוודע להיסטוריה מרשימה ומפוארת של עיר שממוקמת במורדות ההרים ומול הים. בזמן ביקורנו בסלונקי נבקר בבית הכנסת היהודי בסלוניקי, במוזיאון היהודי ובאנדרטה לנספים בשואה בכיכר החירות, שם נלמד על ההיסטוריה המשותפת של תושבי סלוניקי והעם היהודי ובמיוחד על חיי הקהילה היהודית בסלוניקי. נטייל בטיילת היפה של העיר, במגדל הלבן שמהווה סמל העיר ונראה את פסלו של אלכסנדר מוקדון. בנוסף, נראה את האוניברסיטה, שער גלריוס, שוק מודיאנו, הרוטונדה ואת בית הולדתו של כמאלאתאטורק, אשר ייסד את הרפובליקה התורכית. בערב נהנה בטברנה מקומית ונחווה את ההווי והאווירה המקומיים.

יום 7 | ווריה, וורגינה מפלי אדסה.

היום נטייל ברובע היהודי ונבקר בבית הכנסת המקומי ולאחר מכן נגיע אל וורגינה, שם נבקר בקברי המלכים המקדונים ובפרט בקברו של המלך פיליפוס השני, שהיה אביו של אלכסנדר מוקדון. נבקר בהמשך במפלי אדסה המרהיבים ובסיום הסיור נחזור לסלוניקי למנוחה בטברנות הליליות השוכנות בכיכר אדדיקה.

יום 8 | אולימפוס קניות ולשדה.

היום נבקר בהר האולימפוס ובכפר השוכן למרגלותיו, כפר ליטוחור. בסיום הסיור ניסע אל כיוון מרכז הקוסמוס, שם נערוך קניות אחרונות לפני חזרתנו לישראל.

מתעניין? רוצה לשמוע פרטים נוספים? נציגי דיסקברי ישמחו לענות על כל שאלה. אנא השאר את פרטים וניצור עמך קשר.

המחיר כולל

טיסות בינלאומיות. כלכלה: חצי פנסיון מלונות מדרגת תיירות טובה אוטובוס תיירים ממוזג נוח על פי התכנית מדריך מקצועי ומנוסה מצוות דיסקברי ביקורים וכניסות לאתרים על פי תכנית הטיול תשר לנותני השירות בחו"ל סיורים וכניסות לאתרים כמפורט בתכנית הטיול

המחיר אינו כולל

ביטוח רפואי ומטען הוצאות אישיות. תוספת ליחיד בחדר$390 כל מה שלא כלול בסעיף "המחיר כולל תוספת במיסי נמל ודלק שתהיה לאחר 27.2.19 דמי סבלות במקרה של טיסות פנים ייתכן וחברות התעופה ייגבו כספים נוספים עבור כבודה ו/או שירותים נוספים. הנ"ל אינו חלק ממחיר הטיול הוצאות ביטוח וכל הוצאות אישיות אחרות

הערות

בטיול שלפניכם כללנו את אתרי יוון הקלאסית ערש התרבות המערבית. נבקר גם באתרים המנציחים ומתארים את חיי הקהילות היהודיות העשירות בחומר וברוח. נבקר בכפרים יווניים אותנטיים ששימרו את אופיים מזה מאות בשנים, נבקר גם באחד מאתרי הנוף הידועים והמוכרים של יוון - המנזרים התלויים של מטאורה.

מידע כללי

הבהרות
כל שינוי הקשור במועדי הטיסות ו/או מחדל אחר הקשור לחברת התעופה, הנו באחריותה בלבד ואינו מהווה בשום אופן עילה לתביעה כנגד חברת דיסקברי ומתן פיצויים.
בשל שינויים אופציונאליים בלו"ז הטיסות, עלול סדר הביקור באתרים להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים – הכול בהתאם ללוח הזמנים.
דמי הרשמה ותנאי ביטול
הרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום של דמי רישום . תנאי ביטול כמפורט בפרק 'תנאים כלליים' באתר.
ביטוח
חובת כל נוסע לבטח עצמו בביטוח רפואי מתאים, כולל הרחבה להיטס אווירי. מומלץ להפעיל את הביטוח בהתאם לתנאי הביטול בתוכנית הטיול, כדי להיות מכוסים במקרים של ביטול הטיול בתנאים המכוסים ע"י פוליסת הביטוח. במידה ואתם בוחרים לבטח ציוד יקר, ביציאה מישראל כדאי להצהיר במכס על תכולת הכבודה. ניתן לעשות את הביטוח באמצעות חברת "דיסקברי".
בריאות וחיסונים
חלה חובת דיווח על כל נוסע, למארגני הטיול ומוביליו על הבעיות הרפואיות מהן הוא סובל (במידה ויש כאלה). במסע מושקע מאמץ רב ויש להבטיח ככל שניתן, את הצלחתו. עלינו להכיר את אמצעי הזהירות למניעת הידבקות במחלות ואת הדרישות בנוגע לחיסונים. יש להתייעץ עם רופא מומחה למחלות גיאוגרפיות ורופא שיניים, לפחות 4 שבועות לפני הטיול.
הבהרה
ככלל, מסלול הטיול מתוכנן עד לפרט האחרון בהתאם לידע ולניסיון שנצבר בחברה. אולם, מעת לעת עלולות להתרחש 'תקלות' לא צפויות שאינן תלויות בנו, העלולות לגרום לשינוי קל בתוכנית או לפגוע ברמת השירותים המובטחת. מומלץ לקבל זאת בהבנה וברוח טובה – אחרי הכול זה גם חלק מהחוויה...יחד עם זאת אנו מבטיחים לעשות הכול כדי שהטיול יהיה מוצלח ומהנה.
מחיר הטיול הוא למשלמים במזומן או בהעברה בנקאית.
חברת דיסקברי שומרת לעצמה את הזכות לשנות את סדר הביקורים באתרים בעקבות סיבות הקשורות לטיסות או מסיבות אחרות. כמו כן החברה רשאית להחליף אתרים הנמנים במסלול הרגיל באתרים ראויים אחרים, אם לא ניתן לבקר באתרים אלו כתוצאה מאילוצים שונים.

הערות

1. המחיר אינו כולל תוספת מיסי נמל ודלק במידה ואלה יוטלו ע"י חברות התעופה לפני היציאה לטיול. המחיר אינו כולל גם דמי סבלות. 2. המחיר המצוין הוא לתשלום במזומן. 3. בנושא החיסונים לארץ היעד מומלץ לנוסעים לפנות למשרד הבריאות. 4. אנו ממליצים לכל הנוסעים לבטח את עצמם בביטוח רפואי ומטען מיום ההרשמה לטיול ועד לסיומו. 5.שימו לב: המסלול המוצע באתר מתאר את אתרי הביקור, אך לא בהכרח את סדר הביקורים וכן את סדר הימים והלינות. כמו כן, ייתכנו שינויים בסדר התוכנית, וזאת לאור שינויים תכופים בלוח הטיסות ושעות הטיסות וכן לאור ימי הפתיחה הקבועים של האתרים במסלול או שינויים החלים מפאת חגים או אירועים אחרים. 6.לאור האמור לעיל ייתכנו אף ויתורים על ביקורים בחלק מהאתרים והמקומות המוזכרים במסלול הטיול , במקומם יינתנו אתרים חליפיים וראויים, וכל זאת ייתכן גם לאחר יציאתנו מהארץ. 6. יציאה לטיול מותנית במינימום של 20 משתתפים לפחות,אלא אם הוחלט אחרת ע"י הנהלת החברה. 7. במידה ויהיו פחות משתתפים יתכן ותחול תוספת למחיר הטיול שתקבע ע"י דיסקברי. 8. תנאי הרישום והביטול מפורטים וברורים והם מופיעים באתר האינטרנט של חברת דיסקברי, תחת תנאים כלליים. לפני שהינכם נרשמים לטיול , יש לקרוא את תנאי ההרשמה והביטול כפי שמופיעים בעמוד הנ"ל. מי שאינו יכול ,מסיבות שונות, להוריד או לקרוא את התנאים הכלליים הכוללים תנאי רישום וביטול מהאתר, מוזמן לקבל אותם מאיתנו בפקס או במייל. 9. החברה אינה אחראית לנזקים שיגרמו לנוסעים כתוצאה משינויים הנעשים ע"י חברת התעופה,במועדי הטיסות עקב תקלות שונות ו/או פגעי מזג האוויר/או לנזקים הנגרמים מכח עליון. 10. החברה אינה אחראית לשינויים הנובעים מכח עליון,פגעי טבע ומזג אויר וכו' 11. בשל שינויים אופציונאליים בלו"ז הטיסות,עלול סדר הביקור באתרים להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים- הכל בהתאם ללוח הזמנים. 12.מדי פעם מופיעים באינטרנט, דפי אינטרנט ישנים שנסרקו על ידי גוגל או מנועי חיפוש אחרים דפים שאינם מופיעים באתר החברה, מסלולי טיול ישנים או מסלולי טיול שאינם מעודכנים. לכן , בעת ההרשמה יש להיכנס אך ורק לאתר דיסקברי הרשמי, ולקרוא שם את המסלול המעודכן. עליכם לוודא לפני ההרשמה שהוא אכן המסלול הרלוונטי עבורכם. את המסלול ניתן לקבל גם בפקס וגם במייל. עליכם לוודא שאכן קיבלתם את המסלול העדכני והרלוונטי עבור המועד בו אתם מעוניינים או עומדים לצאת לטיול. דיסקברי אינה אחראית לפרסומים של מסלולים ישנים או כאלה שאינם מעודכנים כמפורט לעיל. חברת דיסקברי לא תהא אחראית למקרים בהם חברות תעופה ייגבו כספים נוספים עבור כבודה ו/או שירותים נוספים, בין אם מדובר בטיסות פנים או בטיסות בין מדינות, שאינן מישראל או בחזרה לישראל.