טיול מאורגן לבחריין מלון 5* | 5 ימים 4 לילות

טיולים, נופשונים ובתי מלון בארץ ובעולם

טיולים, חבילות ושייט בעולם

טיולים ואירועים בארץ

בתי מלון ווילות בארץ

5 ימים 4 לילות

אתרים ואטרקציות

הטיול לבחריין כולל

למה דיסקברי?

חברת "דיסקברי טיול עולמי" מתמחה בהוצאת טיולים לבחריין, טיולים מאורגנים לאמירויות, טיולים למשפחות לאמירויות, טיולי מסורת לאמירויות  עם אוכל כשר, טיולי ג'יפים לאמירויות ועוד. לכל טיול מוצמד אוטובוס מהתחלה עד לסיום הטיול, ימי הטיול מלאים, אין כניסות בתשלום נוסף.

הטיול לאמירויות מלווה במדריכים בעלי ידע רחב שיעשירו את החוויה ביעד החדש והמאתגר, שעד כה רק חלמנו לבקר בו.

החברה מתמחה גם בחבילות נופש לדובאי, חבילות למשפחות לדובאי, חבילות נופש לכל הנסיכויות, טיולי ג'יפים לדובאי ולשאר האמירויות, טיולים לדובאי מאורגן אישי, טיול לדובאי פרטי ועוד.

 
אודות הטיול:

* הטיול בתנאי חצי פנסיון.
*  בית מלון  5*
*מדריכים מקומיים ומדריך מצוות דיסקברי
* מים מינרליים באוטובוס
* המרכז המוטורי של מנאמה
* המוזיאון הלאומי
* השוק של מנאמה
* מרכז הסחר העולמי
* דרך הפנינים בעיר מוחארק
* שמורת הטבע אל ערין
* שייט ממוחארק אל מנאמה
* גשר המלך פאהד - תצפית לסעודיה
* מצודת בחריין

תאריכי יציאה ומחירים

יציאה
חזרה
מחיר מבצע לאדם בחדר זוגי
מחיר רגיל לאדם בחדר זוגי
מחיר לאדם יחיד
תוקף המבצע
הנחות לילדים
הערות
יציאה: 10/02/2022
חזרה: 14/02/2022
3,087 ₪
3,412 ₪
4,192 ₪
תוקף המבצע: 15.01.2022
הערות:

המסלול

יום 1 ת"א - בחריין

ניפגש בנתב"ג ונטוס בטיסה ישירה שבמהלכה נחצה את שמי ערב הסעודית, אל ממלכת בחריין, מדינה קטנה המורכבת ממספר איים (ארכיפלג) במפרץ הפרסי. שמה של המדינה מעיד על מיקומה הייחודי: "אלבחריין" בערבית , פירושו "שני הימים" ואכן האי שוכן במיקום אסטרטגי בלב המפרץ הפרסי. 

ננחת בשעות הערב ומיד נצא לסיור פנורמי ראשוני בבירת בחריין , מנאמה. נגיע אל רובע הצעירים של העיר המכונה "בלוק 338"  ובו מדרחובים, שפע של מסעדות, ברים מועדונים וגלריות אמנות. נהנה מארוחת ערב באחת ממסעדות הרובע  ולאחריה ניסע אל מלונינו במנאמה.

יום 2 מנאמה של מסורת וקידמה

בירת בחריין מנאמה, שוכנת בפינה הצפון מזרחית של האי בחריין והיא העיר הגדולה ביותר בבחריין עם אוכלוסייה משוערת של כ-200,000 תושבים. מנאמה היא מרכז כלכלי חשוב המשלבת בין ישן וחדש: מצד אחד גורדי שחקים שנראים כאילו נלקחו מסרטי מדע בדיוני ומצד שני מצודות עתיקות ואתרים המשקפים את ההיסטוריה העשירה של האי.

מיד לאחר ארוחת הבוקר נצא ליום סיור מלא וגדוש במנאמה. נתחיל את סיורינו בשוק של מנאמה, אליו ניכנס דרך "באב אל בחריין" (שער בחריין). מבנה היסטורי מרשים זה, נחשב לאחד מסמלי העיר ומהווה שער כניסה ראוי אל השוק הצבעוני. נסייר במבוך הסמטאות של השוק בו נוכל למצוא מכל הבא ליד ונגיע לשוק הזהב והפנינים המפורסם של העיר. 

לב השוק של מנאמה מסתתר לו בית הכנסת העתיק של בחריין. מדובר במבנה שכל מי שיעבור לידו לא יראה סימן לכך שמדובר בבית כנסת, ומי שגר באזור היום בטוח ככל הנראה שזהו מסגד. במשך רוב השנה המקום סגור, ונפתח רק בחגים ובאירועים מיוחדים. נבקר במקום במידת האפשר ונשמע על העבר העשיר של בית הכנסת. בבחריין יש קהילה יהודית עתיקה מהמאה השביעית לספירה, שרובם הגיעו מעיראק. בשיאה, מנתה הקהילה היהודית כ 3,000 בני אדם אך כיום הקהילה היא זעירה ומונה כ40 חברים בלבד.

נמשיך לסייר בחלקיה המודרניים של מנאמה. נבקר במרכז המוטורי הענק של בחריין בו נערכים מרוצי הפורמולה1 הבינלאומיים. זהו מתחם ענק ומרשים שמהווה עדות לעושרה של המדינה. נמשיך בסיורינו ונבקר במוזיאון הלאומי המרשים של בחריין השוכן במבנה מודרני מרהיב שעלות בנייתו הייתה מעל 30 מיליון דולר. המוזיאון מציג שפע אדיר של ממצאים ארכיאולוגים וביניהם גם אתר קבורה עתיק אשר הועבר ממקומו במדבר ונבנה מחדש במוזיאון. חלק ניכר מהתצוגה מוקדש לתרבות דילמון , תרבות עתיקה ששלטה באזור המפרץ הפרסי והתבססה על כריית נחושת.

נמשיך לסייר בעיר ונראה את מסגד אל-פאתח. כאן אל תחפשו היסטוריה, מאחר שהוא הוקם בשנת 1987, אך עדיין מדובר במבנה מרשים מאוד. למעשה, זהו אחד המסגדים הגדולים ביותר בעולם: שטחו 6,500 מ"ר והוא מסוגל להכיל 7,000 מתפללים בעת ובעונה אחת. המסגד מתהדר בכיפת פיברגלס אדירת ממדים שמשקלה כ-60 טונות.

לבסוף, נבקר באחד מסמלי מנאמה המודרנית – מרכז הסחר העולמי.  מדובר בצמד גורדי שחקים בעלי מראה עתידני בגובה של 240 מטרים כאשר בין שני המבנים האדירים נמתחים שלושה גשרים שעליהם מותקנות טורבינות רוח אדירות ממדים המייצרות חשמל. העתיד כבר כאן...

בסיומו של יום גדוש זה נחזור אל מלונינו לארוחת הערב.

יום 3 מוחארק- בירתה הישנה של בחריין וסיור בעקבות שליית הפנינים

 לאחר ארוחת הבוקר, ניסע אל העיר מוחארק שהייתה עד 1923 בירתה של המדינה ומרכז חשוב לתעשיית הפנינים. נסייר ברובע העתיק של העיר ובו  מבנים רבים שהוקמו בתקופת הזוהר של תעשיית הפנינים בסוף המאה ה-19 ובתחילת המאה ה-20. המבנים כוללים בתי מגורים של סוחרים אמידים ומשקפים אספקטים משפחתיים וכלכליים שונים של תעשיית הפנינים.  נסייר רגלית בעיר העתיקה במסלול המכונה "דרך הפנינים" ובמהלכו נבקר בבית משפחת "בין מטר" שהפך למוזיאון המספר את סיפור העיר בימי שיא הצלחתה של תעשיית הפנינים כשהעיר הייתה הגדולה ביותר במפרץ הפרסי.

בכיכר הגדולה של מוחראק ניכנס אל חנות הממתקים המפורסמת של משפחת שוויטר. שורשי המשפחה בבצרה בעירק ומשם הביאו את מסורת הכנת ״החלווה״ הבחריינית. שאינה דומה לזו שאנו מכירים בארץ. החלווה החריינית מכילה תבלינים כמו זעפרן, הל, קינמון וציפורן בתוספת אגוזים או בוטנים. בהתחלה שימש ממתק זה  כמאכל אנרגיה לצוללים היורדים לשלות את הפנינים ואחר כך הפך לממתק בחרייני מסורתי.

נמשיך בסיורינו ונגיע עד לחוף בו-מאהיר בו נמצאת מצודת קלעת בו מאהיר מהמאה ה19 שהגנה על הנמל מפני שודדי ים. החוף שימש את סירות שולי הפנינים ובו התקיימו החגיגות שליוו את צאתם לים ואת שובם. המצודה משקיפה לעבר בירת בחריין, מנאמה, ואנו נחזור למנאמה דרך הים בשיט מהנה קצר. 

עם הגיענו למנאמה ניסע לראות את איי אמוואג' , שישה איים מלאכותיים שנבנו בזכות העושר הרב מתעשיית הנפט. באיים, מתחמי מגורים יוקרתיים, מרינה , מסעדות טובות ומתחמי שופינג נוצצים. הכל כאן נבנה מאפס: מהתשתיות הבסיסיות ביותר ועד לשוניות אלמוגים מלאכותיות.

נהנה מזמן חופשי לקניות ובילוי ובשעות הערב נחזור אל מלונינו.

יום 4 עץ החיים, שמורת אל ערין, תצפית לסעודיה ומצודת בחריין

נתחיל את היום בנסיעה לדרום בחריין בה מצוי פלא של ממש. עץ שעליו ירוקים הנטוע בלב סביבה מדברית עוינת ומתנשא לגובה של כ10 מטרים. העץ שגילו מוערך ביותר מ400 שנים מכונה בפי כל  "עץ החיים" עומד במרכז שטח ענק של בארות נפט וחרגולי מתכת ענקיים השואבים נפט מהאדמה. אף אחד עוד לא מבין איך העץ הענק הזה שורד בשטח כל כך יבש ומדברי ללא משקעים ומקור מים ועוד בלב  תעשיית נפט כל כך מזהמת.לאחר שנפקוד את העץ ונשמע את הפתרון האפשרי לתעלומה, ניסע אל שמורת אל ערין באזור המדברי סאח'יר שבדרום בחריין. למעשה זהו גן חיות ושמורת טבע באתר אחד והיא מוקדשת לשמירה על הטבע והנוף המקומי. לצד בעלי חיים וצמחים מקומיים, הובאו לכאן גם מינים מאפריקה ודרום אסיה. לאחר שנכיר את הטבע הבחרייני, ניסע אל גשר המלך פאהד המחבר את בחריין עם סעודיה. זה אינו גשר אחד אלא מערכת מתוחכמת ומתקדמת של גשרים וסוללות באורך של 25 ק"מ. נצפה על המפרץ של בחריין וכמובן על סעודיה בה אנחנו עדיין לא יכולים לבקר...

מכאן ניסע אל מצודת בחריין ("קלעת אל בחריין") שהיא האתר הארכיאולוגי הידוע ביותר בבחריין שהוכרז כאתר מורשת עולמית של אונסק"ו בשנת 2005. מדובר בתל קדום ומרשים ובו  נמצאים  שרידי מצודה פורטוגזית מהמאה ה-16, אך גם  ישנן שכבות יישוב קדומות הרבה יותר. השרידים כוללים מקדשים, בתי מגורים, מתחמי פולחן קדומים, סרקופגים ועוד. למעשה, בני אדם ישבו כאן כבר משנת 2300 לפני הספירה בקירוב. האתר כולו מהווה מעין מוזאון פתוח מיוחד על שפת הים והסיור בו בשעות השקיעה מיוחד ומרשים אף יותר.

בתום הביקור במצודה, נחזור אל מנאמה הבירה ונאכל ארוחת ערב במסעדה אותנטית לסיום הטיול.

יום 5 בחריין - ת"א

לאחר ארוחת הבוקר ניפרד מבחריין המרתקת. ניסע אל שדה התעופה ונטוס ישירות לישראל.

מתעניין? רוצה לשמוע פרטים נוספים? נציגי דיסקברי ישמחו לענות על כל שאלה. אנא השאר את פרטים וניצור עמך קשר.

המחיר כולל

* טיסות ישירות בחברה סדירה * מיסי נמל והיטלים כפוך לשינויים מ 1.12.2021 * מלון 5* במנאמה. *כלכלה- חצי פנסיון : ארוחות בוקר וערב, * דמי כניסה לאתרים בהתאם למסלול הטיול * תשר לנותני שירותים בחו"ל (למעט דמי סבלות והמדריך הישראלי) * מדריך ישראלי מצוות דיסקברי * אוטובוס תיירים ממוזג

המחיר אינו כולל

*בדיקת קורונה (הנוסעים מחויבים בבדיקה לפני היציאה ) * תוספת לחדר יחיד *כל מה שאינו תחת הסעיף "המחיר כולל" *הוצאות אישיות במהלך הטיול לאמירויות *ביטוח רפואי ומטען- יש לעשות ביטוח מורחב, הכולל כיסוי רפואי דמי ביטול מפאת וירוס הקורונה. *שינויים במיסי נמל ודלק שיקבעו על ידי חברות התעופה לאחר 1.12.21 *דמי סבלות *כל מה שיקבע על ידי המדינות (ישראל, אמירויות), בנושא וירוס הקורונה. * המחירים לא כוללים ויזה : 95$ +10$(דמי טיפול)= 105$ *המחיר אינו כולל בדיקת קורונה פרטית גם למחוסנים 72 שעות לפני החזרה לארץ. עלות הבדיקה 55$ תשולם בנפרד במקום. *יש לבצע בדיקת קורונה לפני היציאה מהארץ (לא כלול במחיר).

מלונות

מלון בדרגת תיירות טובה

הערות

מעודכן ל 27.12.2021- מבטל כל מסלול קדום.

הטיול מופעל על פי תנאי התו הסגול. כפוך למגבלות הקורונה בישראל ובארץ היעד.

יתכנו שינויים באתרי הביקורים לאור מגבלות הקורונה הארץ היעד, במידה ויהיו שינויים יינתנו ביקורים 

חלופיים. 

להלן מידע שימושי ועדכני אודות הליך נסיעה לחו"ל וקורונה, כדאי לקרוא לפני שנוסעים (קישור לאתר משרד הבריאות):

לחצו כאן 


* יש לבצע בדיקת קורונה ( לא כלול במחיר) לאחר הנחיתה בדובאי ולהמתין במלון עד לקבלת תוצאות.


הטיול לבעלי תו ירוק בלבד. הנחיות בנושא קורונה יועברו לפני הטיול, ייתכן ותחול חובת בדיקת קורונה לפני הטיול ובהגעה ליעד.

המחיר אינו כולל ויזה ובדיקת קורונה פרטית גם למחוסנים 2 שעות לפני החזרה לארץ. עלות הבדיקה 55$ תשולם בנפרד במקום.


טיסות

טיסות סדירות ישירות

מידע כללי

ממלכת בחריין, היא מדינה קטנה המורכבת ממספר איים (ארכיפלג) במפרץ הפרסי. שמה של המדינה מעיד על מיקומה הייחודי: "אלבחריין" בערבית , פירושו "שני הימים" ואכן האי שוכן במיקום אסטרטגי בלב המפרץ הפרסי. בחריין היא מדינה זעירה ושטחה הוא 760 קמ"ר בסך הכל (כמחצית השטח של גוש דן!), שחיים בה כמיליון וחצי תושבים. בתחום שטחה הקטנטן מצויים מעל 30 איים, רובם צחיחים, מדבריים ולא מיושבים. האי המרכזי נקרא בחריין ובו חיים רוב התושבים, חלקם הגדול ביישובים עירוניים, בהם מנאמה, בירת המדינה הנמצאת בצפון האי.
בחריין היא מדינה שטוחה מאוד, הנקודה הגבוהה ביותר היא ג'בל אלדח'אן ("הר העשן" בערבית), שכל גובהו 134 מ' מעל פני הים.
חודשי החורף והאביב שלנו הם האידיאלים ביותר לביקור בבחריין. הטמפרטורות נוחות ונעימות וגשם הוא מאורע נדיר.

הערות

1. המחיר אינו כולל תוספת מיסי נמל ודלק במידה ואלה יוטלו ע"י חברות התעופה לפני היציאה לטיול. המחיר אינו כולל גם דמי סבלות.
2. המחיר המצוין הוא לתשלום במזומן.
3. בנושא החיסונים לארץ היעד מומלץ לנוסעים לפנות למשרד הבריאות.
4. אנו ממליצים לכל הנוסעים לבטח את עצמם בביטוח רפואי ומטען מיום ההרשמה לטיול ועד לסיומו.כולל תוספת לכיסוי מפאת קורונה.
5.שימו לב: המסלול המוצע באתר מתאר את אתרי הביקור, אך לא בהכרח את סדר הביקורים וכן את סדר הימים והלינות. כמו כן, ייתכנו שינויים בסדר התוכנית, וזאת מסיבות שונות.
6.לאור האמור לעיל ייתכנו אף ויתורים על ביקורים בחלק מהאתרים והמקומות המוזכרים במסלול הטיול , במקומם יינתנו אתרים חליפיים וראויים, וכל זאת ייתכן גם לאחר יציאתנו מהארץ.
6. יציאה לטיול מותנית במינימום של 20 משתתפים לפחות,אלא אם הוחלט אחרת ע"י הנהלת החברה.
7. במידה ויהיו פחות משתתפים יתכן ותחול תוספת למחיר הטיול שתקבע ע"י דיסקברי.
8. תנאי הרישום והביטול מפורטים וברורים והם מופיעים באתר האינטרנט של חברת דיסקברי, תחת תנאים כלליים. לפני שהנכם נרשמים לטיול , יש לקרוא את תנאי ההרשמה והביטול כפי שמופיעים בעמוד הנ"ל. 
9. החברה אינה אחראית לנזקים שיגרמו לנוסעים כתוצאה משינויים הנעשים ע"י חברת התעופה, במועדי הטיסות עקב תקלות שונות ו/או פגעי מזג האוויר/או לנזקים הנגרמים מכוח עליון.
10. החברה אינה אחראית לשינויים הנובעים מסיבות הקשורות לכח עליון , פגעי טבע ומזג אויר וכו'
11. בשל סיבות שונות ,עלול סדר הביקור באתרים להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים- הכל בהתאם ללוח הזמנים.
12.מדי פעם מופיעים באינטרנט, דפי אינטרנט ישנים שנסרקו על ידי גוגל או מנועי חיפוש אחרים דפים שאינם מופיעים באתר החברה, מסלולי טיול ישנים או מסלולי טיול שאינם מעודכנים. לכן , בעת ההרשמה יש להיכנס אך ורק לאתר דיסקברי הרשמי, ולקרוא שם את המסלול המעודכן. עליכם לוודא לפני ההרשמה שהוא אכן המסלול הרלוונטי עבורכם.
13.את המסלול ניתן לקבל גם בפקס וגם במייל. עליכם לוודא שאכן קיבלתם את המסלול העדכני והרלוונטי עבור המועד בו אתם מעוניינים או עומדים לצאת לטיול.
14.דיסקברי אינה אחראית לפרסומים של מסלולים ישנים או כאלה שאינם מעודכנים כמפורט לעיל.
15.חברת דיסקברי לא תהא אחראית למקרים בהם חברות תעופה ייגבו כספים נוספים עבור כבודה ו/או שירותים נוספים, בין אם מדובר בטיסות פנים או בטיסות בין מדינות, שאינן מישראל או בחזרה לישראל.