טיול מאורגן לרואנדה "ארץ אלף הגבעות " | 7 לילות, 8 ימים

טיולים, נופשונים ובתי מלון בארץ ובעולם

טיולים, חבילות ושייט בעולם

טיולים ואירועים בארץ

בתי מלון ווילות בארץ

8 ימים 7 לילות

המסלול

יום 1- קיגאלי

נפגש נרגשים בשדה התעופה בן גוריון לקראת הטיול לרואנדה שבאפריקה. עם נחיתתנו בשדה התעופה הבינלאומי של קיגאלי .אוכלוסיית העיר מוערכת במיליון נפש. והיא המרכז הפוליטי, הכלכלי, התחבורתי והתרבותי של רואנדה, והיא העיר הגדולה ביותר במדינה. העיר ממוקמת מעט מדרום לקו המשווה, במרכזה של רואנדה. נסע אל המלון, לבדיקה קורונה ,ארוחת ערב ולינה.

יום 2- ספארי בפארק הלאומי אקגרה כולל שייט

לאחר ארוחת הבוקר נצא לטיול ספארי בפארק הלאומי אקגרה, נסיעה של שעתיים לחלק המזרחי של המדינה לפארק הלאומי אקגרה הגובל בטנזניה. הפארק הוא שטח הביצות המוגן הגדול ביותר באפריקה. הפארק משתרע על פני שטח עצום של הרים נמוכים ,מישורי סוואנה וביצות. בפארק אגמים ושטחי מים אדירים המספקים בית גידול לתנינים היפופוטמים, עופות מים ועוד. במישורי העשב של הפארק ניתן להבחין בפילים, אנטילופות, באפולו, זברות, גי'רפות, נמרים, קופים תאו וחיות אחרות. הפארק רווי במגוון ביולוגי עשיר ומציע לצפות במינים נדירים של יונקים, עופות, טורפים ועוד. נשוט על ידי סירה באגם איהמה, האגם הגדול בפארק. נראה תנינים, היפופוטמים, עדרים של אנטילופות ופילים השותים ממי האגם וחיים בסימביוזה עם בעלי חיים אחרים. מנגד, נבחן את יחסי הגומלין בין טורפים לנטרפים סביב אגן האגם. בתום הסיור נחזור למלונינו בקרבת הפארק, לארוחת ערב ולינה.

יום 3- ספארי בפארק הלאומי אקגרה

לאחר ארוחת הבוקר נמשיך את סיורינו בפארק הלאומי אקגרה, היום נכיר את החיות בפארק קצת יותר לעומק. פילים, תאו, ג'ירפות, זברה ואנטילופות הם התושבים העיקריים בפארק. בפארק יותר מתריסר סוגים של אנטילופות. הסיור בפארק הלאומי נחשב לסיורים האיכותיים ביותר באפריקה. עם רדת החשכה , נחזור למלון לארוחת ערב ולינה.

יום 4- ניונגווה ובוטארה

לאחר ארוחת הבוקר, לאחר מכן נמשיך לפארק הלאומי ניונגווה במחוז המערבי של המדינה. בדרך, נעצור במחוז בניאנזה (Nyanza) לביקור בארמון המלך המציע הכרות ישירה עם התרבות המסורתית של רואנדה , הארמון משמש עד היום כבית מלוכה מסורתי. לאחר מכן נמשיך לעיר בוטארה ונבקר במוזיאון האתנוגרפי . המוזיאון נבנה בעזרת ממשלת בלגיה ונפתח לראשונה בשנת 1989 והוא מקור טוב למידע על ההיסטוריה התרבותית של המדינה והאזור. במוזיאון שמורים חפצים בני מאות שנים ואובייקטים ארוגים המסמלים את התרבות המקומית. לאחר ארוחת הצהריים, נמשיך אל הפארק הלאומי ניונגווה (Nyungwe) , נגיע אל המלון, נאכל ארוחת ערב ונתכונן ללינה

יום 5- טרק שימפנזות

נתעורר לפנות בוקר, נאכל ארוחת בוקר, נארוז ארוחות צהריים, נסע לשמורת הטבע בניונגווה, ונקבל תדריך משומרי הפארק לקראת המפגש עם השימפנזים, אחת האטרקציות הכי תיירותיות ברואנדה. נתחיל לצעוד בשביל המסומן לכיוון מושב השימפנזים. במפגש עם השימפנזות שיימשך במשך שעה, נכל לצלם תמונות וסרטונים במרחק של כ- 8 מטרים מהשימפנזות, אנחנו מבטיחים לכם שזאת תהיה חוויה מלהיבה שלא תשכחו לאורך זמן. במקום גם ניתן להתרשם מהתצפית המריבה על היער וגם מהצמחייה המיוחדת באזור. לאחר מכן נחזור למלוננו להתרעננות לפני שנתחיל את טיול "צמרות העצים" ( Canopy Walk) ביער. טיול צמרות עצים הוא טיול בין צמרות העצים של ממש עם גישה להולכי רגל באמצעות גשר. בטיול זה תינתן גישה לאזור העליון של היער, ונוכל לצפות על היער מזווית מיוחדת במינה. לאחר מכן, נחזור למלוננו לארוחת ערב ולינה.

יום 6- המחוזות מוסאנזה וגיסאניי

לאחר ארוחת הבוקר נצא למחוז מוסאנזה. מחוז זה נמצא בצפון המדינה ובירתו של המחוז היא העיר רוהנגרי. רוהנגרי היא העיר הרביעית בגודלה ברואנדה ונחשבת למטרופולין שוקק חיים. מבחינה טופולוגית, מוסאנזה נמצאת באזור הררי למדי, המכילי גם הרי געש, באזר זה נמצאים גם רוב גורילות ההרים של רואנדה, מה שהופך אותו לאזור התיירותי ביותר במדינה. בדרכנו למוסאנזה נעצור בעיר בקיבויה ( Kibuye) לארוחת צהריים ונמשיך למחוז גייסאני לצפייה באגם קיוו, אגם עם מים מתוקים, מהאגמים הגדולים באפריקה. האגם נחלק בין רואנדה לרפובליקה העממית של קונגו. באגן האגם נוכל להתרשם מהטרסות לאורכו, ונצפה בכפרי הדייגים הסמוכים אליו. נמשיך בנסיעה לביתם של גורילות ההרים- מוסאנזה, כשנגיע למלוננו, נאכל ארוחת ערב ונתארגן ללינה.

יום 7- הפארק הלאומי וולקאנוס - וגורילות ההרים

לאחר ארוחת הבוקר נגיע לפארק הלאומי שם נפגוש את המדריכים שידריכו אותנו לקראת המפגש עם גורילות ההרים. נתחיל לצעוד לכיוון מושב הגורילות במעלה הרי הגעש אל היער שמעל. המסע, דרך היער שכרוך בטיפוסים תלולים, מלווה בציפייה הגדולה לפגישה עם הגורילות, אז אל חשש מהדרך. נגיע למושב הגורילות החיים בסביבתם הטבעית. נהיה במרחק מטרים ספורים מקופי האדם המפוארים האלה, ונשתתף בחיי היומיום שלהם ונחווה את הפעילות השוטפת שלהם. גורילות הרים אלו נדירים ביותר, רק כ- 700 נותרו בטבע. חוויה זאת לא נשכח במהרה! שימו לב: הדרך עד מושב הגורילות עשויה להיות מאומצת ועלולה לקחת עד שש שעות ואולי יותר, בגובה רב. כמו כן, גורילות ההרים הן חיות בר ולכן לא ניתן להבטיח שאכן נצפה בהם. עם זאת, שיעורי ההצלחה בצפייה בהם הם מעל 90%. לאחר ביקור הגורילות, נחזור למלוננו כדי להירגע ולעכל את חוויותינו עם גורילות ההרים המדהימות. נאכל ארוחת ערב ונתכונן ללינה

יום 8- קיגאלי וחזרה ארצה

לאחר ארוחת הבוקר נחזור לבירה קיאגלי, בהתאם לשעת הטיסה חזרה ארצה, יתאפשר לערוך קניות או לצאת סיור פנורמי בעיר. משם נצא לכיוון שדה התעופה חזרה ארצה.
מתעניין? רוצה לשמוע פרטים נוספים? נציגי דיסקברי ישמחו לענות על כל שאלה. אנא השאר את פרטים וניצור עמך קשר.

הערות

הטיול מופעל על פי תנאי התו הסגול. כפוך למגבלות הקורונה בישראל ובארץ היעד.

יתכנו שינויים באתרי הביקורים לאור מגבלות הקורונה הארץ היעד, במידה ויהיו שינויים יינתנו ביקורים 

חלופיים. 

להלן מידע שימושי ועדכני אודות הליך נסיעה לחו"ל וקורונה, כדאי לקרוא לפני שנוסעים (קישור לאתר משרד הבריאות):

לחצו כאן 

יש לבצע בדיקת קורונה ( לא כלול במחיר) לאחר הנחיתה בדובאי ולהמתין במלון עד לקבלת תוצאות.

מפגש קבוצה ייערך בזום.

פרטים אודות מחירים וטיסות- בקרוב


הערות

1. המחיר אינו כולל תוספת מיסי נמל ודלק במידה ואלה יוטלו ע"י חברות התעופה לפני היציאה לטיול. המחיר אינו כולל גם דמי סבלות.
2. המחיר המצוין הוא לתשלום במזומן.
3. בנושא החיסונים לארץ היעד מומלץ לנוסעים לפנות למשרד הבריאות.
4. אנו ממליצים לכל הנוסעים לבטח את עצמם בביטוח רפואי ומטען מיום ההרשמה לטיול ועד לסיומו.כולל תוספת לכיסוי מפאת קורונה.
5.שימו לב: המסלול המוצע באתר מתאר את אתרי הביקור, אך לא בהכרח את סדר הביקורים וכן את סדר הימים והלינות. כמו כן, ייתכנו שינויים בסדר התוכנית, וזאת מסיבות שונות.
6.לאור האמור לעיל ייתכנו אף ויתורים על ביקורים בחלק מהאתרים והמקומות המוזכרים במסלול הטיול , במקומם יינתנו אתרים חליפיים וראויים, וכל זאת ייתכן גם לאחר יציאתנו מהארץ.
6. יציאה לטיול מותנית במינימום של 20 משתתפים לפחות,אלא אם הוחלט אחרת ע"י הנהלת החברה.
7. במידה ויהיו פחות משתתפים יתכן ותחול תוספת למחיר הטיול שתקבע ע"י דיסקברי.
8. תנאי הרישום והביטול מפורטים וברורים והם מופיעים באתר האינטרנט של חברת דיסקברי, תחת תנאים כלליים. לפני שהנכם נרשמים לטיול , יש לקרוא את תנאי ההרשמה והביטול כפי שמופיעים בעמוד הנ"ל. 
9. החברה אינה אחראית לנזקים שיגרמו לנוסעים כתוצאה משינויים הנעשים ע"י חברת התעופה, במועדי הטיסות עקב תקלות שונות ו/או פגעי מזג האוויר/או לנזקים הנגרמים מכוח עליון.
10. החברה אינה אחראית לשינויים הנובעים מסיבות הקשורות לכח עליון , פגעי טבע ומזג אויר וכו'
11. בשל סיבות שונות ,עלול סדר הביקור באתרים להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים- הכל בהתאם ללוח הזמנים.
12.מדי פעם מופיעים באינטרנט, דפי אינטרנט ישנים שנסרקו על ידי גוגל או מנועי חיפוש אחרים דפים שאינם מופיעים באתר החברה, מסלולי טיול ישנים או מסלולי טיול שאינם מעודכנים. לכן , בעת ההרשמה יש להיכנס אך ורק לאתר דיסקברי הרשמי, ולקרוא שם את המסלול המעודכן. עליכם לוודא לפני ההרשמה שהוא אכן המסלול הרלוונטי עבורכם.
13.את המסלול ניתן לקבל גם בפקס וגם במייל. עליכם לוודא שאכן קיבלתם את המסלול העדכני והרלוונטי עבור המועד בו אתם מעוניינים או עומדים לצאת לטיול.
14.דיסקברי אינה אחראית לפרסומים של מסלולים ישנים או כאלה שאינם מעודכנים כמפורט לעיל.
15.חברת דיסקברי לא תהא אחראית למקרים בהם חברות תעופה ייגבו כספים נוספים עבור כבודה ו/או שירותים נוספים, בין אם מדובר בטיסות פנים או בטיסות בין מדינות, שאינן מישראל או בחזרה לישראל.