טיול מאורגן לאוזבקיסטן |

8 ימים
/
7 לילות

אתרים ואטרקציות

 • טשקנט:
 • סיור בעיר, המוזיאון הלאומי לאמנויות, קומפלקס Khasti Imam - מסגד חאסט אמום, מדרסת קוקלדאש, מסגד יום השישי, טיול בבזאר הציורי Chorsu Bazar.

 • בוכרה:
 • מדבר "החולות האדומים", נהר "אמו-דריה", העיר העתיקה, מינארט קאלון, מצודת אולוגבק, הבזאר הגדול של בוכרה, מאוזולאום Ismael Samani, סיור ב"מחלה" (הרובע היהודי), בית הכנסת הבוכרי, בית הספר היהודי, ארמון הקיץ, מדרסת "נודיר דבן-בגי" המשוחזרת, מופע פולקלור כולל ארוחת ערב.

 • סמרקנד:
 • מסגד "ביבי חנום", מצפה הכוכבים, השוק האוזבקי הגדול East Siab, כיכר רג'יסטאן, טיול ב"מחלה" וביקור בבית הקברות היהודי, אחוזתו של הגביר היהודי אברהם קלנטרוב, מאוזולאום גורי אמיר (קבר המלך).

 • חיווה:
 • סיור בעיר העתיקה מוקפת החומה. ביקור בקומפלקס הארכיטקטוני Ichan Kala , מאוזולאום Ismail Khodja, מצודת הקשת Kunya , מגדל קלטה, ארמון Tash Hovli, מופע פולקלור כולל ארוחת ערב בארמון הקיץ "טוזה בוג".

למה דיסקברי?

טיול מאורגן לאוזבקיסטן עם דיסקברי טיול עולמי, הוא מסע מיוחד במינו למרכז אסיה שיכיר לכם את אחת המדינות המרתקות ביבשת. אוזבקיסטן ממוקמת על דרך המשי (נתיבי מסחר שקישרו בין סין לאירופה) ובמשך שנים רבות הייתה חלק מברית המועצות, עד שזו התפוררה, אך התקופה הזו בהחלט השפיעה על התרבות המקומית.
בטיולנו לאוזבקיסטן נבקר בערים עתיקות שנים, נחזה בארמונות מפוארים, מצודות עתיקות ושלל אתרים היסטוריים להם ארכיטקטורה נפלאה.  ניסע דרך מדבר החולות האדומים המרהיב ביופיו, נתחבר לשורשינו עם סיורים ב"מחלה" (הרובע היהודי) שבערים השונות, נספוג מהאווירה ההיסטורית והמרתקת של הערים ומיופיו של הטבע עוצר הנשימה מסביב. טיול לאוזבקיסטן עם 'דיסקברי' יכיר לכם תרבות עשירה ועתיקה, שווקים אותנטיים וטבע מיוחד במינו - הצטרפו אלינו לחוויה ייחודית באוזבקיסטן המרתקת! 


טיול מאורגן לאוזבקיסטן כולל:

 • מסגד חאסט אמום, מדרסת קוקלדאש, מסגד יום השישי
 • מדבר "החולות האדומים",  מצודת אולוגבק, בזאר בוכרה
 • "מחלה" הרובע היהודי, בית הכנסת הבוכרי
 • ערב פולקלור עם להקה אוזבקית בבוכרה
 • מופע פולקלור כולל ארוחת ערב בארמון הקיץ "טוזה בוג"
למה דיסקברי?

תאריכי יציאה ומחירים

תאריך יציאה
תאריך חזרה
מחיר מבצע לאדם בחדר זוגי
מחיר רגיל לאדם בחדר זוגי
תוקף המבצע

המסלול

 1. יום 1 | 11.5 | יום שני ת"א - טשקנט

  ניפגש בנתב"ג ומשם נטוס לטשקנט בירת אוזבקיסטן. לאחר הנחיתה בשעות הלילה המאוחרות העברה למלון.

 2. יום 2 | 12.5 | יום שלישי טשקנט - טיסה לחיווה - סיור בעיר

  לאחר ארוחת הבוקר נטוס אל העיר אורגנץ' (Urgench) וממנה נצא בנסיעה קצרה אל חיווה (Khiva), עיר בעלת תפאורה הנראית כלקוחה מספורי "אלף לילה ולילה". חיווה הוכרה על ידי ארגון אונסק"ו כ'אתר מורשת עולמית', ולא בכדי - העיר העתיקה שקיומה מתוארך עד לשנת 500 לפני הספירה שוכנת בנווה המדבר השחור קארה-קום באזור חוריזם, מוקפת בחומה גבוהה לה ארבעה שערי כניסה מפוארים המובילים אל סמטאות העיר - הפנינה המדברית של אוזבקיסטן. בלב העיר העתיקה של חיווה ניצבים מונומנטים, מסגדים וארמונות רבים אשר מציבים את העיר כפאר היצירה של האדריכלות האסלאמית. עם הגעתנו לחיווה נתארגן ונצא לסיור בעיר. נסייר בקומפלקס הארכיטקטוני שבעיר הפנימית של חיווה ("Ichan Kala") שנבנה בין המאות 12-14, מקום מגוריו של החאן האחרון של חיווה. הקומפלקס העצום מכיל מבנים עתיקים ומפוארים דוגמת מאוזולאום Ismail Khodja , מצודת הקשת של Kunya, המדרסה של מוחמד חאן, מגדל Kalta minor ("המינרט הנמוך"), ארמון Tash Hovli ועוד שלל מבנים עתיקים ומהפנטים בחזותם המלכותית ובמורשת העתיקה שלהם. הרובע ההיסטורי של חיווה מבטיח לרתק אותנו עם ארמונות מפוארים, מינרטים גבוהים וכיפות מצופות קרמיקה שיכניסו אותנו אל האווירה האותנטית של העיר. נטייל בין מבוך הסמטאות הצרות ונבקר בשווקים החבויים ביניהן, שם נזכה להצצה על אורח חייהם של התושבים המקומיים. בשעות הערב נתאסף יחדיו באחת מעמדות התצפית שעל החומה הגדולה המקיפה את חיווה ונזכה להביט על השמש השוקעת על המדבר. לאחר מכן, נצא לבלות יחדיו במופע פולקלור הכולל ארוחת ערב בארמון הקיץ "טוזה בוג". בסיום הערב החגיגי נחזורלמלוננו בעיר, לינה בחיווה.

 3. יום 3 | 13.5 | יום רביעי חיווה - רכבת לבוכרה - סיור בעיר

  לאחר ארוחת הבוקר, נצא מחיווה ברכבת חדישה שנחנכה לאחרונה, ניסע דרך נופי מדבר קיזיל-קום ונראה בדרכינו את הנוודים עם גמליהם, שדות כותנה וחיטה וגם את היורטות (בתי נוודים מסורתיים) האופייניות לאזור. נגיע בשעות אחר הצהרים המוקדמות אל העיר בוכרה הציורית השוכנת על סעיף "דרך המשי", ממש על הנקודה בה נפגשים הנהרות זראוושאן וקאשקה-דאריה. בוכרה העתיקה היא בת למעלה מ-2500 שנה, והיא ידועה כ"עיר הפילוסופים" של המזרח ואף מתהדרת בכינוי "פאר המזרח". רבים יגידו כי בוכרה היא העיר היפה ביותר מבין הערים שעל "דרך המשי". עם הגיענו לבוכרה נצא לסיור בעיר בו נבקר בכיכר 'טימור לנג' הקרויה על שמו של המנהיג הטורקי-מונגולי 'טימור' שנולד בבוכרה. נמשיך אל ארמון הקיץ של ח'אן בוכרה, אחד מהארמונות היפים ביותר באוזבקיסטן בו נפשו המלכים והנסיכים של הממלכה העתיקה. ארמון הקיץ של ח'אן בוכרה מורכב ממספר מבנים שהוקמו בתחילת המאה ה-20 כאשר סופחה העיר לשלטון הרוסי. הארכיטקטורה והאופי הדקורטיבי של הארמון מתאפיינים בנגיעות עדינות של סגנונות מזרחיים ורוסיים יחדיו. בין המתחמים הרבים שבארמון נמצא את אולם הנשפים המפואר, מתחם השחמט, Chaikhana (חדר תה מסורתי) ו-'האולם הלבן הגדול', יצירת מופת של טיח בוכרי טיפוסי (גנש) מקושט במראות ונציאניות ונברשת נוצצת. נצפה על המינרט של מסגד poi Kalyan (בתרגום מאוזבקית: "הרגל של הגדול מכולם") אחד מהסמלים הבולטים של העיר. המינרט הגבוה שחולש על המסגד והמדרסה העתיקה שלמרגלותיו מתנשא לגובה של כ-45 מ'. נמשיך לביקור בקומפלקס Nakshbandi ובמאוזולאום Chor - Bakr ואף נהנה מארוחת ערב בבית מקומי, לאחריה נגיע למלוננו בעיר. לינה בבוכרה.

 4. יום 4 | 14.5 | יום חמישי בוכרה

  לאחר ארוחת הבוקר נמשיך את סיורנו בעיר בוכרה. נבקר במאוזולאום Ismael Samani הנחשב לאחת הדוגמאות הבולטות של האדריכלות האסלאמית הקדומה. במתחם המאוזולאום קבורים שליטי העיר בין המאות 9-10. נמשיך אל מאוזולאום Chashma Ayub המסגדים החשובים המהווים פנינות ארכיטקטוניות, המצודה העתיקה שהיא "עיר בתוך עיר" וכן בשווקים הציוריים ובהם שווקי המשי, התכשיטים, הכובעים, התבלינים ועוד ועוד. נבקר ברובע היהודי ובבית הכנסת העתיק שבשטחו, נסייר ברחובות ובסמטאות העתיקות של בוכרה ובשעות הערב נבלה יחדיו במופע פולקלור הכולל ארוחת ערב במתחם - Madrassa Nodir Devon Begi . בסיום הבילוי המשותף שלנו נגיע למלוננו בעיר. לינה בבוכרה.

 5. יום 5 | 15.5 | יום שישי בוכרה - סמרקנד

  לאחר ארוחת הבוקר ניסע אל העיר סמרקנד (המרוחק כ- 3.5 שעות נסיעה), לשעבר עיר בירת ממלכתו של המלך טימור. סמרקנד זוהי עיר בעלת צביון היסטורי בן - 2,750 שנים, עיר שהייתה המרכז האמנותי והמדעי של המזרח והיוותה מוקד משיכה לאנשי רוח, אמנים ומדענים שהגיעו אליה מארצות שכנות. נערוך סיור מקיף בעיר ובו נבקר במאוזולאום "גורי אמיר" שנבנה בשנת 1404 על ידי המלך טימור, והפך במרוצת השנים למקום קבורתם של שושלת המלוכה. נמשיך אל השוק הגדול של העיר, שוק East Siab שלא יודע מנוחה מהי. כאן נאבד עצמנו בין הצבעוניות של הבדים המקומיים וקריאות הסוחרים המנסים לפתות את העוברים ושבים עם סחורה מגוונת. נבקר בכיכר רג'יסטאן הנחשבת ללב הפועם של העיר, סביבה מוצבים 3 מדרסות גדולות ומפוארות שנבנו במאות ה-15 וה-17. נבקר במסגד Bibi Khanum הקרוי על שמה של אשתו הסינית של המלך טימור, לאחר מכן נגיע אל קומפלקס הפאר של סמרקנד - Shakh I Zinda הכולל מאוזוליאום ושלל מבני פולחן מהמאה ה-9 ומהמאה ה-14. על פי האסלאם כאן במתחם Shakh I Zinda ("המלך החי") קבור מי שהיה בן דודו של הנביא מוחמד. נחקור גם את הצד היהודי של סמרקנד כשנטייל בשכונה היהודית שבעיר. נבקר בבית כנסת עתיק הבנוי בצורה של ארמון לבן וקטנטן ובמוזיאון על שמו של אברהם קלנטרוב - סוחר יהודי עשיר שהקים את אחוזתו המפוארת על אדמת סמרקנד. את יום הטיול שלנו בסמרקנד נחתום עם ארוחת ערב במסעדה מקומית, לאחריה נגיע למלוננו בעיר. לינה בסמרקנד.

 6. יום 6 | 16.5 | יום שבת סמרקנד

  לאחר ארוחת הבוקר נשלים את סיורנו בסמרקנד. תחילה נהנה מסיור מיוחד במינו במפעל השטיחים 'הודוז'ום' המפורסם שבעיר. שטיח מזרחי אמיתי מיוצר בעבודת יד, ובסמרקנד, לאורך השנים בעלי המלאכה פיתחו סודות עתיקים שהועברו מדור לדור, ממאה למאה, ממורה לתלמיד. בביקורנו במפעל אנו נזכה ללמוד על דרכי ייצור השטיחים האותנטיים והמסוגננים ביותר בסמרקנד. לאחר מכן נמשיך את סיורנו בעיר ונבקר במצפה הכוכבים של סמרקנד שנבנה בשנים 1428-1429 על ידי האסטרונום אולוג בג (נכדו של המלך טימור) על ראשה של גבעה גבוהה. זהו בניין מפואר המורכב משתי קומות של הודג'רות (חדרי סטודנטים), כיתות ומסגד. רבים יגידו כי זהו אחד המצפים הטובים ביותר בעולם האסלאמי. חלק מהאסטרונומים האסלאמיים המפורסמים שעבדו במצפה כוללים את אל-קאשי, עלי קושג'י ואולג בג עצמו. נמשיך לביקור במוזיאון העתיקות של סמרקנד, מוזיאון המוקדש להיסטוריה של העיר ובו מוצגים גלוסקמאות, שברי חרבות, סכינים, חיצים, מטבעות, כלי חרס וציורי קיר מתקופות קדומות. נטייל על שפת נהר 'סיאב', לאורך יובל קטן הזורם לנהר 'זרפסאן', שם נבקר במקום קדוש ויוצא דופן המאכלס את קברו של דניאל הנביא המקראי מהברית הישנה. על פי מסורות רבות ושונות, כאן נמצאים שרידיו של דניאל (או דניר) הנביא אשר היה מקורבו של המטיף קוסאמה בן עבאס. את המקום פוקדים מאמינים מכל שלושת הדתות העולמיות. לקראת ערב נגיע אל מסעדה מקומית ונהנה מארוחת ערב אותנטית בסיומה נחזור למלוננו. לינה בסמרקנד.

 7. יום 7 | 17.5 | יום ראשון טשקנט

  היום אנו מגיעים אל טשקנט בירת אוזבקיסטן - העיר הגדולה ביותר במרכז אסיה! טשקנט ממוקמת בלב הערבה המדברית והיא נמנית עם הערים העתיקות ביותר שישבו על "דרך המשי" ההיסטורית. בירת אוזבקיסטן מתפארת בסגנונות עיצובים אקלקטיים - מסגדים אקסטרווגנטיים לצד כבישים מהירים מודרניים ומונומנטים סובייטים, ביניהם שדרות רחבות, כיכרות ומזרקות - תמהיל נהדר של ארכיטקטורה אסלאמית וסובייטית תחת השמש החמימה של האקלים המדברי. במהלך סיורנו בעיר נבקר במוזיאון הלאומי לאמנויות ונתרשם ממייצגים אמנותיים של טובי הציירים מאוזבקיסטן ואף אוסף פריטי אמנות של אמנים מובילים מרוסיה. נמשיך לביקור בקומלפקס הדתי "Khasti Imam", האתר ההיסטורי המרכזי של טשקנט ומרכז רוחני בולט עבור האסלאם. הקומפלקס מכיל את המאוזולאום של Kaffal Shashi מהמאה ה-15, בית הספר Khan Madrassah מהמאה ה-16 , מסגד Muy Mubarak, מסגד KhodjaAkhrar Vali, מבני השלטון והמונומנטים החשובים בעיר וכמובן הבזאר הציורי ההומה, "באזר צורסו" (Chorsu Bazar). זהו אזור השוק הענק של העיר, ככל הנראה השוק גדול ביותר בכל מרכז אסיה. בשוק נמצא אוסף בלתי נגמר של חנויות, נהלך לאורכן של הסמטאות הצרות ונתבשם מניחוחות משכרים של מאכלים ותבלינים אותנטיים שיפתחו לנו את התיאבון, אותו נשביע עם ארוחת ערב במסעדה מקומית. בתום סיורנו בטקשקנט נעשה דרכנו למלוננו בעיר. לינה בטשקנט.

 8. יום 8 | 18.5 | יום שני סמרקנד - טשקנט - טיסה לישראל

  לאחר ארוחת הבוקר, נשלים את סיורינו בעיר סמרקנד ובהמשך היום נצא בנסיעה לשדה התעופה בטשקנט, ממנו נמריא בחזרה לארץ. תם ונשלם הטיול המאורגן של 'דיסקברי' לאוזבקיסטן.

טיול מאורגן לאוזבקיסטן |

המחיר כולל

טיסות בינלאומיות וטיסות פנים לפי מסלול טיול מאורגן לאוזבקיסטן

מיסי נמל והיטל ביטחון

כניסות לאתרים על פי תכנית טיול מאורגן לאוזבקיסטן

בתי מלון במהלך טיול מאורגן לאוזבקיסטן ממדרגת תיירות טובה

כלכלה: חצי פנסיון

סיורים מודרכים כולל דמי כניסה כמפורט בתכנית הטיול

אוטובוס ממוזג ונוח בהתאם לרמה המקומית

מדריך קבוצה ישראלי בכיר ומנוסה מצוות 'דיסקברי'

המחיר אינו כולל

תוספת סינגל: $590

מיסים - כל תוספת במיסי הנמל והיטל הדלק שיתווספו למחיר לאחר ה- 1.1.20 ועד למועד כרטוס טיול מאורגן לאוזבקיסטן

ביטוח נסיעה רפואי ומטען

הוצאות אישיות - הוצאות בעלות אופי אישי לרבות תוספת חדר ליחיד

במקרה של טיסות פנים ייתכן וחברות התעופה ייגבו כספים נוספים עבור כבודה ו/או שירותים נוספים. הנ"ל אינו חלק ממחיר הטיול

המחיר אינו כולל עלות הוצאות ויזה לאוזבקיסטן

תשר (טיפים ) לנותני השירותים בחו"ל

מלונות

דוגמאות ממבחר מלונות בהם משכנת חברת 'דיסקברי' את נוסעיה - אין בזאת משום הבטחה למלון מסוים. רשימת המלונות הסופית תימסר לנוסעים במפגש הקבוצה לקראת הטיול

Tashkent - hotel wyndham 4star

Khiva- asia khiva 4 star

Bukara - asia bukara

Samarkand - Registan plaza 4 star 

טיסות


הערות

***סדר הביקורים עלול להשתנות עקב אירועים שאינם תלויים בחברה. כמו כן, בכל מקרה של שינוי, יתכנו אתרים חלופיים ראויים.

מידע כללי

  **הבהרות

  כל שינוי הקשור במועדי הטיסות ו/או מחדל אחר הקשור לחברת התעופה, הנו באחריותה בלבד של חברת התעופה ואינו מהווה בשום אופן עילה לתביעה כנגד חברת דיסקברי ומתן פיצויים.

  בשל שינויים אופציונאליים בלו"ז הטיסות או מסיבות אחרות, עלול סדר הביקור באתרים להשתנות כמו כן אתרי ביקור יוחלפו באתרים ראויים אחרים.

 • דמי הרשמה ותנאי ביטול

 • הרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום של דמי רישום .

  תנאי ביטול כמפורט בפרק 'תנאים כלליים' באתר.

 • ביטוח

 • חובת כל נוסע לבטח עצמו בביטוח רפואי מתאים, כולל הרחבה להיטס אווירי. מומלץ להפעיל את הביטוח בהתאם לתנאי הביטול בתוכנית הטיול, כדי להיות מכוסים במקרים של ביטול הטיול בתנאים המכוסים ע"י פוליסת הביטוח. במידה ואתם בוחרים לבטח ציוד יקר, ביציאה מישראל כדאי להצהיר במכס על תכולת הכבודה. ניתן לעשות את הביטוח באמצעות חברת "דיסקברי".

 • בריאות וחיסונים

 • חלה חובת דיווח על כל נוסע, למארגני הטיול ומוביליו על הבעיות הרפואיות מהן הוא סובל (במידה ויש כאלה). במסע מושקע מאמץ רב ויש להבטיח ככל שניתן, את הצלחתו. עלינו להכיר את אמצעי הזהירות למניעת הידבקות במחלות ואת הדרישות בנוגע לחיסונים. יש להתייעץ עם רופא מומחה למחלות גיאוגרפיות ורופא שיניים, לפחות 4 שבועות לפני הטיול.

 • דרכון

 • יש לוודא כי הדרכון בתוקף לפחות לחצי שנה עד הטיול ושישנם מספיק דפים פנויים בדרכון.

 • הבהרה

 • ככלל, מסלול הטיול מתוכנן עד לפרט האחרון בהתאם לידע ולניסיון שנצבר בחברה. אולם, מעת לעת עלולות להתרחש 'תקלות' לא צפויות שאינן תלויות בנו, העלולות לגרום לשינוי קל בתוכנית או לפגוע ברמת השירותים המובטחת. מומלץ לקבל זאת בהבנה וברוח טובה – אחרי הכול זה גם חלק מהחוויה. יחד עם זאת אנו מבטיחים לעשות הכול כדי שהטיול יהיה מוצלח ומהנה.

  מחיר הטיול הוא למשלמים במזומן או בהעברה בנקאית.

  חברת דיסקברי שומרת לעצמה את הזכות לשנות את סדר הביקורים באתרים בעקבות סיבות הקשורות לטיסות או מסיבות אחרות. כמו כן החברה רשאית להחליף אתרים הנמנים במסלול הרגיל באתרים ראויים אחרים, אם לא ניתן לבקר באתרים אלו כתוצאה מאילוצים שונים.

הערות

  1. המחיר אינו כולל תוספת מיסי נמל ודלק במידה ואלה יוטלו ע"י חברות התעופה לפני היציאה לטיול. המחיר אינו כולל גם דמי סבלות.
  2. המחיר המצוין הוא לתשלום במזומן.
  3. בנושא החיסונים לארץ היעד מומלץ לנוסעים לפנות למשרד הבריאות.
  4. אנו ממליצים לכל הנוסעים לבטח את עצמם בביטוח רפואי ומטען מיום ההרשמה לטיול ועד לסיומו.
  5.שימו לב: המסלול המוצע באתר מתאר את אתרי הביקור, אך לא בהכרח את סדר הביקורים וכן את סדר הימים והלינות . החברה רשאית לשנות את סדרי  הביקורים .
  6.לאור האמור ייתכנו אף ויתורים על ביקורים בחלק מהאתרים והמקומות המוזכרים במסלול הטיול , במקומם יינתנו אתרים חליפיים וראויים.
  6. יציאה לטיול מותנית במינימום של 20 משתתפים לפחות,אלא אם הוחלט אחרת ע"י הנהלת החברה.
  7. במידה ויהיו פחות משתתפים יתכן ותחול תוספת למחיר הטיול שתקבע ע"י דיסקברי.
  8. תנאי הרישום והביטול מפורטים וברורים והם מופיעים באתר האינטרנט של חברת דיסקברי, תחת תנאים כלליים. לפני שהנכם נרשמים לטיול , יש לקרוא את תנאי ההרשמה והביטול כפי שמופיעים בעמוד הנ"ל. 
  9. החברה אינה אחראית לנזקים שיגרמו לנוסעים כתוצאה משינויים הנעשים במועדי הטיסות  על ידי חברות התעופה  או על ידי הרשויות ,עקב תקלות שונות בטיסות ו/או פגעי מזג האוויר. כמו כן אינה אחארית על נזקים כתוצא מ מלחמות , מגפות ,  
  10. החברה אינה אחראית לשינויים הנובעים מסיבות הקשורות לכח עליון , פגעי טבע ומזג אויר וכו'
  11. בשל סיבות שונות ,עלול סדר הביקור באתרים להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים- הכל בהתאם ללוח הזמנים.
  12.מדי פעם מופיעים באינטרנט, דפי אינטרנט ישנים שנסרקו על ידי גוגל או מנועי חיפוש אחרים דפים שאינם מופיעים באתר החברה, מסלולי טיול ישנים או מסלולי טיול שאינם מעודכנים. לכן , בעת ההרשמה יש להיכנס אך ורק לאתר דיסקברי הרשמי, ולקרוא שם את המסלול המעודכן. עליכם לוודא לפני ההרשמה שהוא אכן המסלול הרלוונטי עבורכם.
  13.עליכם לוודא שאכן קיבלתם את המסלול העדכני והרלוונטי עבור המועד בו אתם מעוניינים או עומדים לצאת לטיול.
  14.דיסקברי אינה אחראית לפרסומים של מסלולים ישנים או כאלה שאינם מעודכנים כמפורט לעיל.
  15.חברת דיסקברי לא תהא אחראית למקרים בהם חברות תעופה ייגבו כספים נוספים עבור כבודה ו/או שירותים נוספים, בין אם מדובר בטיסות פנים או בטיסות בין מדינות, שאינן מישראל או בחזרה לישראל.