טיול מאורגן לאוזבקיסטן | 27.10 | 10 ימים

10 ימים 9 לילות

אתרים ואטרקציות

טשקנט:
סיור בעיר, מוזיאון האמנויות, מסגד חאסט אמום, מדרסת קוקלדאש, מסגד יום השישי.
רכס הרי צ'ימגאן, נעלה ברכבל לאתר סקי, שחייה באגם צ'ארבק, הליכה בחיק הטבע.
אורגנץ':
עיר העתיקה חיווה, ארמון המצודה הציורי, מוזוליאום של הקדוש מחמוד פחלאבן, מינארט איסלום חוג`ה, מרחצאות חאן אנוש מוחמד, ארמון טאש צ'אולי, מבצר קונה ארק.
בוכרה:
מדבר "החולות האדומים", נהר "אמו-דריה, העיר העתיקה, מינארט קאלון, מצודת אולוגבק, הבזאר הגדול של בוכרה, המוזוליאום העתיק, מסגד איסמעיל סמאני.
"מחלה" הרובע היהודי, בית הכנסת הבוכרי, בית הספר היהודי, ארמון הקיץ, מדרסת נודיר דבן בגי המשוחזרת, מופע פולקלור.
שחריסבז:
הארמון הלבן, מסגד יום השישי, מתחם סודא - מזולאום ג'אנג'יר ומזולאום גומבזי סיידון.
סמרקנד:
סיור בעיר, מסגד "ביבי חנום", מצפה הכוכבים, שוק האוזבקי, מחלה היהודית, בית הקברות היהודי, אחוזתו של הגביר היהודי אברהם קלנטרוב.
כיכר רגיסטן – כיכר החול, מוזולאום גור אמיר (קבר המלך).

למה דיסקברי?

טיול מאורגן לאוזבקיסטן עם דיסקברי טיול עולמי, הוא מסע מיוחד במינו למרכז אסיה שיכיר לכם את אחת המדינות המרתקות ביבשת. אוזבקיסטן ממוקמת על דרך המשי (נתיבי מסחר שקישרו בין סין לאירופה) ובמשך שנים רבות הייתה חלק מברית המועצות, עד שזו התפוררה. אך אין ספק שהתקופה הזו בהחלט השפיעה על התרבות המקומית.
בטיולנו לאוזבקיסטן אנו נבקר בערים עתיקות שנים, ארמונות ואתרים היסטוריים, ניסע דרך מדבר החולות האדומים המרהיב ביופיו, נתחבר לשורשינו עם סיור במחלה היהודית, נטייל בטבע עוצר הנשימה של טשקנט ואף נשחה במים הצלולים של אגם צ'ארבק. טיול לאוזבקיסטן עם דיסקברי, מציע היכרות עם תרבות עשירה, שווקים אותנטיים וטבע מיוחד. בנוסף, הטיול עם מלונות טובים בתנאי חצי פנסיון. הצטרפו אלינו לחוויה ייחודית באוזבקיסטן המרתקת 


טיול מאורגן לאוזבקיסטן כולל:

  • מסגד חאסט אמום, מדרסת קוקלדאש, מסגד יום השישי.
  • רכס הרי צ'ימגאן, אגם צ'ארבק.
  • מדבר "החולות האדומים",  מצודת אולוגבק, בזאר בוכרה.
  • "מחלה" הרובע היהודי, בית הכנסת הבוכרי.
  • ערב פולקלור עם להקה אוזבקית בבוכרה. 

תאריכי יציאה ומחירים

יציאה: 27/10/2019
חזרה: 05/11/2019
מחיר מבצע לאדם בחדר זוגי: 1,990
תוקף המבצע: 1.7.19
מחיר רגיל לאדם בחדר זוגי: $2290
הנחות לילדים:
הערות:

המסלול

יום 1 | יום ראשון ת"א- טשקנט

הבוקר ניפגש בנמל התעופה ע"ש בן-גוריון ונמריא אל טשקנט, בירת אוזבקיסטן. עם הנחיתה נצא לחקור את טשקנט, אחת הערים העתיקות שישבו על דרך המשי. טשקנט היא היום עיר מודרנית עם שדרות רחבות, כיכרות ומזרקות המשלבת בין ארכיטקטורה אסלאמית לסובייטית. נבקר במוזיאון האומנויות ובמסגד חאסט אימום המרשים. נסייר בשדרה הרחבה של העיר המכונה בפי המקומיים "ברודווי" , נראה את מדרסת קוקלדאש , את מסגד יום השישי ואת האנדרטה לזכר רצח המשכילים האוזבקים על ידי השלטון הסובייטי. טשקנט גם ידועה בתחנות המטרו המפוארות שלה שחלקן נראות כמו מוזאונים ומהוות אטרקציה תיירותית בפני עצמו, כמובן נרד לראות שתיים מהתחנות המיוחדות של העיר. בערב נסעד את ליבנו במסעדה מקומית ולאחר מכן נגיע אל מלוננו.

יום 2 | יום שני טשקנט- אורגנץ'- חיווה

לאחר ארוחת הבוקר המוקדמת נצא לשדה התעופה של טשקנט ונטוס בטיסה פנימית אל העיר אורגנץ' השוכנת בחלקה המערבי של המדינה בפרובינציית חוריזם. זוהי הדרך המהירה והקלה ביותר לטייל בעריה העתיקות של אוזבקיסטן מבלי להיטלטל בנסיעה ארוכה ומתישה. עם הגיענו לאורגנץ, ניסע אל העיר העתיקה חיווה, שמועד הקמתה המשוער הוא בשנת 500 לפני הספירה. העיר השוכנת בנווה מדבר באזור חוריזם נחשבת לפנינה ארכיטקטונית והיא הוכרה כאתר מורשת עולמי ע"י אונסקו. חיווה העתיקה מוקפת חומה מרשימה ובלב העיר העתיקה מונומנטים, מסגדים וארמונות רבים , פאר היצירה של האדריכלות האיסלאמית. מינארט איסלום חוג`ה, מרחצאות חאן אנוש מוחמד, ארמון טאש צ'אולי ומבצר קונה ארק הם רק חלק משלל המבנים המרשימים הפזורים בחיווה. נסייר בעיר העתיקה של חיווה שנראית כמו מוזאון פתוח ונראה את המדרסות המעוטרות שנשתמרו במהלך השנים, המסגדים המפוארים והמינרטים הצבעוניים, ארמון המצודה הציורי ומוזוליאום של הקדוש מחמוד פחלאבן. נעלה אף לתצפית על העיר העתיקה עם שלל הכיפות בצבע טורקיז המעטרים אותה והמראה כאילו נלקח מסיפורי אלף לילה ולילה... בשעות הערב נסעד במסעדה מקומית ונגיע אל מלוננו בחיווה.

יום 3 | יום שלישי חיווה - בוכרה

הבוקר נפרד מחיווה המיוחדת במינה ונחצה בנסיעה את מדבר "החולות האדומים" העצום. נחוש את כנפי ההיסטוריה בעוברנו באותה הדרך הארוכה בה צעדו לגיונותיו של המצביא המהולל אלכסנדר מוקדון ואולי אם יתמזל מזלנו, נפגוש בנוודי המדבר המשמרים אורח חיים עתיק יומין. במהלך נסיעתנו נראה את נהר "אמו-דריה" הנחשב לנתיב המים הגדול ביותר באסיה התיכונה בדרכו מערבה אל ימת אראל. ימה זו הייתה פעם הרביעית בגודלה בעולם, אך בשל הטיית הנהרות הנשפכים אליה ע"י השלטון הסובייטי, הצטמק שטחה ב60%. לעת ערב נגיע אל בוכרה, אחת הערים העתיקות ביותר באוזבקיסטן, ולה ערך רב בעיצוב התרבות של עמי מרכז אסיה לאורך ההיסטוריה כולה. בוכרה הייתה אחת התחנות החשובות בדרך המשי ושימשה כמרכז דתי ותרבותי ראשון במעלה לכל מרכז אסיה ואין זה פלא שהעיר ידעה מלחמות וכיבושים לרוב. עם הגיענו ובהתאם לשעת ההגעה נערוך סיור ראשוני בעיר העתיקה של בוכרה. נגיע אל מלוננו בעיר ונתרענן לאחר הנסיעה הארוכה בכוס תה או קפה על שפת הבריכה. ארוחת ערב ולינה בבוכרה.

יום 4 | יום רביעי בוכרה

את היומיים הקרובים נקדיש לביקור בבוכרה הנחשבת ליפה ביותר מבין כל הערים הנמצאת על דרך המשי. העיר שוכנת בלב נווה מדבר ענקי והעיר העתיקה שלה נשתמרה באופן מופלא והתחושה ברחובותיה היא כאילו הזמן עצר מלכת מזה מאות בשנים. נסייר בעיר המרתקת ונראה את מינארט קאלון, המינרט הגבוה בבוכרה, שנבנה במאה ה-12 ואשר שולט בקו הרקיע של העיר והיה בתקופתו, המבנה הגבוה ביותר בעולם. נבקר גם במצודת אולוגבק, בה חיו האמירים של בוכרה, מתחם הקברים צ'ור בקאר וכמובן הבזאר הגדול של בוכרה, שהוא השוק הצבעוני ביותר באוזבקיסטן ובו אפשר לרכוש את המפות הרקומות והשטיחים המפורסמים של המדינה .נבקר גם במוזוליאום העתיק והמשוחזר של איסמעיל סמאניד ובמסגד איסמעיל סמאני ששרד את התקפתו ההרסנית של ג'ינגיס חאן. נעצור בכיכר "לאבי האוז" שבמרכזה של העיר ובו בריכת מים גדולה המוקפת עצים ובתי קפה ומאפיינת את האדריכלות המקומית המרהיבה. נראה גם את המדרסות המפורסמות והמיוחדות של בוכרה, המקושטות בקרמיקה כחולה ירוקה, טורקיז ואדומה. בערב נצא למופע פולקלור הכולל ארוחת ערב. לינה במלון בבוכרה

יום 5 | יום חמישי בוכרה

מיד לאחר ארוחת הבוקר נמשיך לסייר בבוכרה היפה שלה גם עבר יהודי עשיר ביותר. בוכרה הייתה ביתה של קהילה יהודית גדולה שאבותיה התיישבו במקום עוד בתקופת השלטון הרומי. המונח "יהדות בוכרה" אמנם מתייחס לעיתים לתיאור כל יהדות מרכז אסיה, אך מעקב אחר שושלת היוחסין של מרביתם, מגלה כי מקור אבות אבותיהם הוא בבוכרה. נסייר ב"מחלה" – הרובע היהודי, נבקר בבית הכנסת הבוכרי ונראה את בית הספר היהודי. נמשיך ונסייר בבוכרה ואף נצא אל פרברי העיר כדי לבקר בארמון הקיץ של האמיר האחרון של בוכרה. זהו מבנה מרהיב שסביבו גנים ובריכות המשלב סגנונות מזרחיים ומערביים, ומכיל בין כתליו מוזיאון גדול דרכו ניתן ללמוד על אורח חייהם של האמירים, אוצרותיהם ותפארתם. לסיום יום מרתק זה, נגיע אל מדרסת נודיר דבן בגי המשוחזרת, ונהנה ממופע פולקלור מרשים וססגוני של להקה אוזבקית ומארוחת ערב כמיטב המסורת של בוכרה. לאחר מכן נשוב למלוננו.

יום 6 | שישי בוכרה- שחריסבז- סמרקנד

הבוקר נעזוב את בוכרה וניסע בדרכים מתפתלות ובנוף הררי אל העיר שחריסבז, עיר הולדתו של האמיר טימור מייסד האימפריה הטימורית והמכונה גם "העיר הירוקה" . נבקר בארמון הלבן, מהמאה ה15המכוסה פסיפסים מרהיבים בצבעי זהב ולבן. נמשיך לביקור במסגד יום השישי ובמתחם סודאת ובו נמצא מזולאום ג'אנג'יר ומזולאום גומבזי סיידון. נראה גם את השוק הצבעוני של העיר ולאחר מכן ניסע אל סמרקנד, העיר השנייה בגודלה באוזבקיסטן, מהחשובות בערים על דרך המשי ובעברה בירת הממלכה הטימורית. עם הגיענו נאכל ארוחת ערב במסעדה מקומית וניסע אל מלוננו בסמרקנד.

יום 7 | שבת סמרקנד

סמרקנד היא ללא ספק הפנינה של אוזבקיסטן. היא אחת הערים המיושבות העתיקות בעולם ובעבר הייתה בעלת חשיבות עצומה, בשל מיקומה על דרך המשי. כבר בעת העתיקה היא נחשבה לאחת הערים היפות בעולם ואלכסנדר מוקדון אמר עליה "כל מה ששמעתי על היופי של סמרקנד הוא אמת, למעט העובדה שהיא יותר יפה ממה שיכולתי לדמיין".. עברה המפואר של סמרקנד והמבנים ההיסטוריים הפזורים בשטחה הם הסיבה לכך, שמרכזה של העיר הוכרז בשנת 2001 על ידי אונסק"ו כאתר מורשת עולמי. מיד לאחר ארוחת הבוקר נתחיל את סיורינו בעיר. נבקר במסגד "ביבי חנום" שנבנה על ידי אשתו המונגולית של טימור לנג וכיפותיו בצבע הטורקיז בולטות מרחוק. נבקר במצפה הכוכבים שנבנה ע"י האסטרונום אולג בג במאה ה15. המצפה נהרס ע"י קנאים דתיים ורק בראשית המאה ה20 נתגלה מחדש בדרך מקרה. נמשיך לביקור בשוק האוזבקי הצבעוני עם שפע פירות יבשים וטריים, תבלינים, ממתקים ומאפים מיוחדים. נסייר גם במחלה היהודית ובבית הקברות היהודי ונמשיך לביקור באחוזתו של הגביר היהודי אברהם קלנטרוב שבנה את אחוזתו המפוארת לקראת ביקורו הצפוי של הצאר ניקולאי השני, ביקור שבסופו של דבר לא יצא אל הפועל. המבנה המפואר בין שתי הקומות משמש היום כמוזאון יהודי וכזכר לקהילה היהודית הגדולה שחייתה בסמרקנד. בתום סיורנו המקיף בעיר נגיע למסעדה מקומית לארוחת ערב ונשוב אל מלוננו.

יום 8 | יום ראשון סמרקנד- טשקנט

הבוקר נמשיך לסייר בסמרקנד היפיפייה. נסייר בכיכר רגיסטן – כיכר החול, ליבה של העיר סמרקנד העתיקה. כיכר זו שימשה ככיכר המרכזית של העיר בה התאסף ציבור גדול כדי לקנות ולמכור בשוק סחורות שונות, לשמוע את הודעות המלך, או לחזות בהופעות מוזיקה שונות. שלוש מדרסות גדולות ומפוארות שניבנו במאות 17-15 מקיפות את הכיכר. נבקר גם במוזולאום גור אמיר (קבר המלך) - בו קבור טימור לנג מייסדה של האימפריה הטימורית ובני משפחת המלוכה מהמאה ה15. אחר הצהריים ניסע ברכבת המהירה אל עיר הבירה, טשקנט. נצא למסעדה אוזבקית לארוחת ערב וניסע אל מלוננו.

יום 9 | יום שני טשקנט- צ'ימגן- טשקנט

יום מלא בנופים מרהיבים ובטבע לפנינו. מיד לאחר ארוחת הבוקר נצא לטיול ברכס הרי צ'ימגאן. הרים אלו הם שלוחה של הרי טיאן שאן שנמצאים במרכז אסיה בין סין, קזחסטן ואוזבקיסטן ופירוש שמם בסינית הוא "הרי השמיים". ניסע בדרך נופית מרהיבה ולאורכה נוכל לפגוש רוכבי סוסים, כוורות ורודי דבש. נעצור לתצפיות מול נוף קסום ונעלה ברכבל לאתר סקי בגובה של כ2000 מטרים ונהנה מנוף מופלא של פסגות לבנות, יערות ירוקים ואגמים צלולים. נהנה מזמן חופשי בו נוכל לשחות באגם צ'ארבק או לצאת להליכה בחיק הטבע.. לעת ערב, נחזור אל טשקנט.

יום 10 | יום שלישי טשקנט- ת"א

לאחר ארוחת הבוקר נשלים את סיורינו בטשקנט ונוכל גם לערוך קניות אחרונות. בשעות הצהריים ניסע אל שדה התעופה ונטוס בחזרה לתל אביב. ננחת בת"א בשעות הערב. תם ונשלם הטיול המאורגן המרתק שלנו!

מתעניין? רוצה לשמוע פרטים נוספים? נציגי דיסקברי ישמחו לענות על כל שאלה. אנא השאר את פרטים וניצור עמך קשר.

המחיר כולל

טיסות בינלאומיות וטיסות פנים לפי מסלול טיול מאורגן לאוזבקיסטן מיסי נמל והיטל ביטחון כניסות לאתרים על פי תכנית טיול מאורגן לאוזבקיסטן בתי מלון במהלך טיול מאורגן לאוזבקיסטן יהיו ממדרגת תיירות טובה לרבות דרגה ראשונה בחדרים זוגיים עם שירותים צמודים כלכלה: חצי פנסיון באוזבקיסטן. סיורים מודרכים כולל דמי כניסה כמפורט בתכנית טיול מאורגן לאוזבקיסטן אוטובוס ממוזג ונוח לתיירים בהתאם לרמה המקומית, לביצוע תכנית טיול מאורגן לאוזבקיסטן

המחיר אינו כולל

תוספת סינגל: $590 מיסים - כל תוספת במסי הנמל והיטל הדלק שיתווספו למחיר לאחר ה-1.4.19 ועד למועד כרטוס טיול מאורגן לאוזבקיסטן ביטוח נסיעה רפואי ומטען הוצאות אישיות - הוצאות בעלות אופי אישי לרבות תוספת חדר ליחיד המחיר אינו כולל הוצאת ויזה במקרה של טיסות פנים ייתכן וחברות התעופה ייגבו כספים נוספים עבור כבודה ו/או שירותים נוספים. הנ"ל אינו חלק ממחיר הטיול ויזה לאוזבקיסטן המחיר אינו כולל עלות הוצאות ויזה לאוזבקיסטן תשר ( טיפים ) לנותני השירותים בחו"ל מלווה קבוצה ישראלי בכיר ומנוסה מצוות מדריכי דיסקברי

מלונות

 דוגמאות ממבחר מלונות ,בהם משכנת חברת דיסקברי את נוסעיה - אין בזאת משום הבטחה למלון מסוים. רשימת המלונות הסופית תימסר לנוסעים במפגש הקבוצה לקראת הטיול

Superior  claas hotel

Tashkent- hotel wyndham 4star

Khiva- asia khiva 4 star

Bukara-asia bukara

Samarkand Registan plaza 4 star 

Superior  claas hotel

Tashkent- hotel wyndham 4star

Khiva- asia khiva 4 star

Bukara-asia bukara

Samarkand Registan plaza 4 star

טיסות

27.10-5.11.19
הלוך
המראה מתל אביב בשעה 06:30 נחיתה בשעה 14:20 טשקנט
חזור
המראה מטשקנט בשעה 16:05 נחיתה בשעה 18:35 בתל אביב
 
8.9-12.9.19
הלוך
המראה מתל אביב בשעה 07:50 נחיתה בשעה 14:40 טשקנט
חזור
המראה מטשקנט בשעה 16:05 נחיתה בשעה 19:35 בתל אביב

מידע כללי

**הבהרות
כל שינוי הקשור במועדי הטיסות ו/או מחדל אחר הקשור לחברת התעופה, הנו באחריותה בלבד של חברת התעופה ואינו מהווה בשום אופן עילה לתביעה כנגד חברת דיסקברי ומתן פיצויים.
בשל שינויים אופציונאליים בלו"ז הטיסות או מסיבות אחרות, עלול סדר הביקור באתרים להשתנות כמו כן אתרי ביקור יוחלפו באתרים ראויים אחרים.
דמי הרשמה ותנאי ביטול
הרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום של דמי רישום .
תנאי ביטול כמפורט בפרק 'תנאים כלליים' באתר.
ביטוח
חובת כל נוסע לבטח עצמו בביטוח רפואי מתאים, כולל הרחבה להיטס אווירי. מומלץ להפעיל את הביטוח בהתאם לתנאי הביטול בתוכנית הטיול, כדי להיות מכוסים במקרים של ביטול הטיול בתנאים המכוסים ע"י פוליסת הביטוח. במידה ואתם בוחרים לבטח ציוד יקר, ביציאה מישראל כדאי להצהיר במכס על תכולת הכבודה. ניתן לעשות את הביטוח באמצעות חברת "דיסקברי".
בריאות וחיסונים
חלה חובת דיווח על כל נוסע, למארגני הטיול ומוביליו על הבעיות הרפואיות מהן הוא סובל (במידה ויש כאלה). במסע מושקע מאמץ רב ויש להבטיח ככל שניתן, את הצלחתו. עלינו להכיר את אמצעי הזהירות למניעת הידבקות במחלות ואת הדרישות בנוגע לחיסונים. יש להתייעץ עם רופא מומחה למחלות גיאוגרפיות ורופא שיניים, לפחות 4 שבועות לפני הטיול.
דרכון
יש לוודא כי הדרכון בתוקף לפחות לחצי שנה עד הטיול ושישנם מספיק דפים פנויים בדרכון.
הבהרה
ככלל, מסלול הטיול מתוכנן עד לפרט האחרון בהתאם לידע ולניסיון שנצבר בחברה. אולם, מעת לעת עלולות להתרחש 'תקלות' לא צפויות שאינן תלויות בנו, העלולות לגרום לשינוי קל בתוכנית או לפגוע ברמת השירותים המובטחת. מומלץ לקבל זאת בהבנה וברוח טובה – אחרי הכול זה גם חלק מהחוויה. יחד עם זאת אנו מבטיחים לעשות הכול כדי שהטיול יהיה מוצלח ומהנה.
מחיר הטיול הוא למשלמים במזומן או בהעברה בנקאית.
חברת דיסקברי שומרת לעצמה את הזכות לשנות את סדר הביקורים באתרים בעקבות סיבות הקשורות לטיסות או מסיבות אחרות. כמו כן החברה רשאית להחליף אתרים הנמנים במסלול הרגיל באתרים ראויים אחרים, אם לא ניתן לבקר באתרים אלו כתוצאה מאילוצים שונים.

הערות

1. המחיר אינו כולל תוספת מיסי נמל ודלק במידה ואלה יוטלו ע"י חברות התעופה לפני היציאה לטיול. המחיר אינו כולל גם דמי סבלות. 2. המחיר המצוין הוא לתשלום במזומן. 3. בנושא החיסונים לארץ היעד מומלץ לנוסעים לפנות למשרד הבריאות. 4. אנו ממליצים לכל הנוסעים לבטח את עצמם בביטוח רפואי ומטען מיום ההרשמה לטיול ועד לסיומו. 5.שימו לב: המסלול המוצע באתר מתאר את אתרי הביקור, אך לא בהכרח את סדר הביקורים וכן את סדר הימים והלינות. כמו כן, ייתכנו שינויים בסדר התוכנית, וזאת לאור שינויים תכופים בלוח הטיסות ושעות הטיסות וכן לאור ימי הפתיחה הקבועים של האתרים במסלול או שינויים החלים מפאת חגים או אירועים אחרים. 6.לאור האמור לעיל ייתכנו אף ויתורים על ביקורים בחלק מהאתרים והמקומות המוזכרים במסלול הטיול , במקומם יינתנו אתרים חליפיים וראויים, וכל זאת ייתכן גם לאחר יציאתנו מהארץ. 6. יציאה לטיול מותנית במינימום של 20 משתתפים לפחות,אלא אם הוחלט אחרת ע"י הנהלת החברה. 7. במידה ויהיו פחות משתתפים יתכן ותחול תוספת למחיר הטיול שתקבע ע"י דיסקברי. 8. תנאי הרישום והביטול מפורטים וברורים והם מופיעים באתר האינטרנט של חברת דיסקברי, תחת תנאים כלליים. לפני שהינכם נרשמים לטיול , יש לקרוא את תנאי ההרשמה והביטול כפי שמופיעים בעמוד הנ"ל. מי שאינו יכול ,מסיבות שונות, להוריד או לקרוא את התנאים הכלליים הכוללים תנאי רישום וביטול מהאתר, מוזמן לקבל אותם מאיתנו בפקס או במייל. 9. החברה אינה אחראית לנזקים שיגרמו לנוסעים כתוצאה משינויים הנעשים ע"י חברת התעופה,במועדי הטיסות עקב תקלות שונות ו/או פגעי מזג האוויר/או לנזקים הנגרמים מכח עליון. 10. החברה אינה אחראית לשינויים הנובעים מכח עליון,פגעי טבע ומזג אויר וכו' 11. בשל שינויים אופציונאליים בלו"ז הטיסות,עלול סדר הביקור באתרים להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים- הכל בהתאם ללוח הזמנים. 12.מדי פעם מופיעים באינטרנט, דפי אינטרנט ישנים שנסרקו על ידי גוגל או מנועי חיפוש אחרים דפים שאינם מופיעים באתר החברה, מסלולי טיול ישנים או מסלולי טיול שאינם מעודכנים. לכן , בעת ההרשמה יש להיכנס אך ורק לאתר דיסקברי הרשמי, ולקרוא שם את המסלול המעודכן. עליכם לוודא לפני ההרשמה שהוא אכן המסלול הרלוונטי עבורכם. את המסלול ניתן לקבל גם בפקס וגם במייל. עליכם לוודא שאכן קיבלתם את המסלול העדכני והרלוונטי עבור המועד בו אתם מעוניינים או עומדים לצאת לטיול. דיסקברי אינה אחראית לפרסומים של מסלולים ישנים או כאלה שאינם מעודכנים כמפורט לעיל. חברת דיסקברי לא תהא אחראית למקרים בהם חברות תעופה ייגבו כספים נוספים עבור כבודה ו/או שירותים נוספים, בין אם מדובר בטיסות פנים או בטיסות בין מדינות, שאינן מישראל או בחזרה לישראל.