שייט בים הבלטי | 9 ימים | תאריכי יציאה: 23.6, 30.6

9 ימים 8 לילות

אתרים ואטרקציות

שטוקהולם בירת שבדיה
הלסינקי בירת פינלנד
סנט פטרסבורג, בירת התרבות של רוסיה
טאלין בירת אסטוניה
ריגה בירת לטביה

למה דיסקברי?

שייט בים הבלטי של דיסקברי מציע יתרונות רבים:
  • באתרים בהם תעגון האנייה נערוך סיורי חוף. כל הסיורים כלולים במחיר הטיול! (לידיעתכם: בחברות אחרות תאלצו לשלם לאנייה עבור סיורי החוף במחירים יקרים ביותר)
  • לילה נוסף בשטוקהולם
  • פנסיון מלא בשייט
  • ערב פולקלור רוסי בסנט פטרסבורג (בחברות אחרות יגבו מכם על כך תשלום נוסף!!).

תאריכי יציאה ומחירים

יציאה: 23/06/2018
חזרה: 01/07/2018
מחיר מבצע לאדם בחדר זוגי: 2,890
תוקף המבצע: 1.6.18
מחיר רגיל לאדם בחדר זוגי: $3290
הנחות לילדים:
הערות: תוספת לחדר עם מרפסת $200 לאדם
יציאה: 30/06/2018
חזרה: 08/07/2018
מחיר מבצע לאדם בחדר זוגי: 2,890
תוקף המבצע: 1.6.18
מחיר רגיל לאדם בחדר זוגי: $3290
הנחות לילדים:
הערות: תוספת לחדר עם מרפסת $200 לאדם

המסלול

יום 1 | תל אביב – שטוקהולם

ניפגש בשדה התעופה בן גוריון ומשם נטוס לשטוקהולם בירת שבדיה דרך יעד ביניים באירופה. לאחר ההגעה ובהתאם לשעת הטיסה, נערוך סיור פנורמי בעיר שטוקהולם ולאחר מכן נסע למלון.

יום 2 | שטוקהולם

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסייר בעיר שטוקהולם היושבת על 14 איים מחוברים ביניהם באמצעות גשרים ומשלבת בצורה יוצאת מהכלל אתרים מהמאה ה – 13 (תקופת ייסוד העיר), עם חדשנות סקנדינבית באדריכלות ועיצוב. נסייר בעיר העתיקה גמלה סטאן. יתכן ונראה גם את חילופי המשמר בחזית ארמון המלך (שבדיה היא מונרכיה קונסטיטוציונית). נתרשם מהמרכז החדש של העיר, הפרלמנט ובית המשפט העליון. נבקר בבית העירייה המפורסם, נראה את "האולם הכחול", את אולם מועצת העיר המעוצב בצורה "ויקינגית" טיפוסית וייחודית (במידה ויהיה פתוח), וניכנס לאולם הזהב - אשר כשמו, כן הוא, מרופד בעלעלי זהב - בו מתקיים ערב הגאלה לזוכי פרס נובל. לקראת שעות אחר הצהריים, נעלה על האנייה, נתמקם בתאים ונלמד להכיר את שגרת החיים בעיר הצפה.

יום 3 | הלסינקי

לאחר ארוחת בוקר מפנקת באנייה, נטיל עוגן בהלסינקי בירת פינלנד. נצא לסיור מודרך בעיר בה חיים כ - 700 אלף תושבים והיא בירה מסחרית בים הבלטי מזה מאות שנים. נבקר בכיכר הסנט ובשוק הציורי שליד הנמל, נתרשם מהמורשת הרוסית של העיר, שהייתה תחת שלטון רוסי ארוכה. נבקר בכנסיית טמפליאקו החצובה בסלע ונסיים את הביקור במדרחוב ובשוק הססגוני. בשעות הערב נפליג במפרץ פינלנד לעבר סנט פטרסבורג שברוסיה.

יום 4 | סנט פטרסבורג

האנייה תעגון בסנט פטרסבורג שעל שפך נהר הנייבה. אין ספק שהעיר היא אחת היפות באירופה ויש אומרים שאף בעולם כולו. העיר נוסדה על ידי הצאר פטר הגדול בשנת 1703 במהירות שיא, כדי שתשמש בירה לאימפריה הרוסית שבימיו התרחבה מאוד. מכאן שלטו הצארים לבית רומנוב עד למהפכה ב – 1917 והפכו את העיר לבירת תרבות עולמית עד לעצם היום הזה. העיר יושבת על גדות תעלות, המהוות את הדלתא של הנהר וגשרים רבים מחברים בין חלקי בעיר השונים. לרשותנו יומיים להתרשם מהעיר המיוחדת הזו. במהלך הסיור בעיר נראה ונבקר בארמון החורף של הצארים, פאר היצירה של רסטרלי שיצירותיו מפארות את העיר. נבקר, כמובן, גם במוזיאון ההרמיטאג' בו מוצגים יצירותיהם של ליאונרדו, רמברנדט, מיכאלנג'לו פיקאסו ואח'. נראה עוד  את כנסיית "הדם הקדוש שנשפך", כנסיית הפסיפסים הצבעונית, ויש אומרים הקיטשית, במקום בו נרצח הצאר אלכסנדר ה-II. משם נמשיך לטייל בשדרת נייבסקי המפורסמת. לאורכה ארמונות, תיאטראות וחניות יוקרה. הספינה תעגון בלילה בעיר. בשעות הערב נצא למופע פולקלור רוסי. (שימו לב שבחברות אחרות יבקשו מכם על כך תשלום נוסף!).

יום 5 | סנט פטרסבורג – ארמון הקיץ

לאחר ארוחת הבוקר על האנייה, נצא לטיול אל גני ארמון פטרהוף של הצארים לבית רומנוב. את הארמון החל לבנות פטר הגדול. הגנים נבנו על פי דרישת הצאר לאחר ביקורו בוורסאי, ויש הטוענים שהם מפוארים מהם. נבקר גם בכנסיית "איסאק הקדוש" המשמשת כמוזיאון עם עמודי שיש, גרניט, מלכית ולפיס לזולי צבעוניים. נסיים את הביקור בעיר באנדרטה למצור לנינגרד (כך נקראה העיר בתקופת מלחמת העולם השניה ), כאשר במשך 900 יום ולילה, עמדו בגבורה תושבי העיר כנגד מצור גרמני שלא הצליח לכבוש אותה. בטרם נשוב לאונייה נבקר גם במצודה שבנויה על אי בנהר - קתדרלת פטר ופול או פֶּטְרוֹפַּבְלוֹבְסקיה, שם קבורים כל הצארים מאז פיטר הגדול (למעט שניים מהם) ונראה את חדרי המאסר שבמתחם "ישבו" גם דוסטוייבסקי, טרוצקי ו"מכובדים" אחרים, בהתינם לגירוש לגלות או למי שלא שפר מזלו, להוצאה להורג.

יום 6 | טאלין

היום נבקר בעיר העתיקה של טאלין בירת אסטוניה – עיר השמורה בצורה יוצאת מן הכלל. נערוך טיול בכיכרות ורחובות העיר, נראה את כיכר השוק, בית העיריית, בית גילדת שחורי הראש בעלת המבנה היפיפה במרכז ריגה, בית המרחקת העתיק וגבעת טומפאה. אחר הצהריים נחזור אל האנייה שתצא עם ערב להפלגה אל ריגה – בירת לטביה.

יום 7 | ריגה

האנייה תעגון ליד ריגה בירת לטביה. גם כאן נצא לסיור בעיר. העיר העתיקה של ריגה שמרה בצורה יוצאת מן הכלל את צביונה מסוף המאה ה – 19 וגם ימי הביניים נתייחס גם לפן היהודי של העיר, בה התקיימו חיים יהודיים עשירים עד לתקופה הסובייטית וגם במהלכה. נוכל לראות את שרידי התקופה המפוארת וההנצחה לפני האסון שפקד את יהודי העיר. נתרשם מהעיר העתיקה, בית העירייה ומבנה "גילדת שחורי הראש" ו"החתול השחור" שנופנה כהתרסה לפרנסי העיר. בתום הביקור נחזור אל האנייה.

יום 8 | שייט בים הבלטי

היום תפליג האנייה בחזרה לכיוון שטוקהולם. במהלך היום יתקיימו אירועים באנייה, הרצאות, סרטי קולנוע, מופעים וסדנאות שונות.

יום 9 | שטוקהולם – תל אביב

לאחר ארוחת הבוקר, ניפרד מהאנייה בשטוקהולם. נמשיך לביקור בעיר, נבקר בספינה הטבועה וואסה, זוהי אוניית הכתר השוודית מן המאה ה-17, שטבעה בהפלגת הבכורה שלה, ב-10 באוגוסט 1628, בכניסה לנמל סטוקהולם ונמשתה 333 שנה לאחר מכן בשנת 1961. ככל שיותיר הזמן, נמשיך ונסייר בתחומי העיר, נוכל לראות את "בית התרבות", "גני המלך" ועוד מחלקיה המרשימים של העיר.לאחר סיום הסיור, נסע אל שדה התעופה ונעלה על טיסה לתל אביב. תם ונשלם טיולנו.

מתעניין? רוצה לשמוע פרטים נוספים? נציגי דיסקברי ישמחו לענות על כל שאלה. אנא השאר את פרטים וניצור עמך קשר.

המחיר כולל

מסים: מיסי נמל ,היטל דלק ובטחון בארץ ובחו"ל נכונים לתאריך 7.11.17 וכפופים לשינויים בחברות התעופה והשייט עד מועד הכרטוס מיסים באנייה נכונים ל- 7.11.17 וכפופים לשינויים שיקבעו על ידי חברת הספנות טיסות: טיסות סדירות וטיסות פנים טיפים: טיפים לנותני השירותים בחו"ל הדרכה: מדריך מנוסה מצוות מדריכי טיולי דיסקברי המומחה לאזור כלכלה: פנסיון מלא בשייט

המחיר אינו כולל

תוספת ליחיד בחדר: 1290$ ביטוח נסיעה רפואי ומטען דמי סבלות תוספת למיסים ודלק ( בטיסות ובשייט ) שיהיו עד יום היציאה ויקבעו על ידי חברות התעופה והשייט לאחר 01.10.2017 ביטוח רפואי ומטען הוצאות אישיות כל מה שלא נכלל בסעיף 'המחיר כולל' סבלות במקרה של לילה נוסף תחול תוספת של 100$ לאדם על מחיר הטיול טיפים לנותני השירות באוניה ולמדריך הישראלי

הערות

הפלגה מפנקת באניית הפאר SERENADE OF THE SEAS, ומיטב האתרים שמסביב לים הבלטי. החבילה כוללת סיורי חוף מלאים ומיוחדים לקבוצה בכל האתרים בהם תעגון האנייה, כולל ביקורים בארמונות ומוזיאונים.

טיסות

טיסות ארופלוט דרך מוסקבה
הלוך: המראה מתל אביב 23/6/2018 בשעה  12:55 נחיתה בסטוקהולם בשעה 19:15
חזור: המראה מסטוקהולם 1/7/2018 בשעה 20:10 נחיתה בתל אביב בשעה 5:25 (למחרת) 

מידע כללי

הבהרות
כל שינוי הקשור במועדי הטיסות ו/או מחדל אחר הקשור לחברת התעופה, הנו באחריותה בלבד ואינו מהווה בשום אופן עילה לתביעה כנגד חברת דיסקברי ומתן פיצויים.
חברת דיסקברי שומרת לעצמה את הזכות לשנות את סדר הביקור באתרים ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים – הכול בהתאם ללוח הזמנים וללוח הטיסות.
הטיסות הינן באותו מטוס, אולם עשויות לכלול עצירה אחת בדרך לזמן קצר, מפאת נהלי והסכמי טיסות ו/או נהלי ביטחון.
דמי ביטול
*שימו לב לדמי הביטול המופיעים בפרק התנאים כלליים באתר דיסקברי.
* מומלץ לרכוש ביטוח כנגד ביטול בהזמנת הטיול.
מטען וכבודה:
משקל מאושר ללא תוספת מחיר: 1 מזוודה מקסימום משקל 20 ק"ג לאדם בטיסות פנים יש תשלום נוסף בהתאם לתקנות חברת התעופה.
התשלום יתבצע בחו"ל, בעת הבידוק לטיסה הרלוונטית , ישירות לחברת התעופה ( נתון לשינויים בהתאם לחריגות במשקל במידה ויהיו כאלו.
מחיר הטיול הוא למשלמים במזומן או בהעברה בנקאית.
הרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום של דמי רישום.
תנאי ביטול כמפורט בפרק 'תנאים כלליים' באתר.
ביטוח
חובת כל נוסע לבטח עצמו בביטוח רפואי מתאים, הכולל הרחבה להיטס אווירי. מומלץ לבטח בביטוח הכולל כיסוי לביטוח טיול מסיבה רפואית מיום ההרשמה וכן לבטח בביטוח המתאים לתכנית הטיול, הכול בהתאם לתנאי הביטוח של דיסקברי. ביטוח כזה ניתן לעשות באמצעות דיסקברי או באמצעות סוכני ביטוח.
*במידה ואתם בוחרים לבטח ציוד יקר, ביציאה מישראל כדאי להצהיר במכס על תכולת הכבודה.
בריאות וחיסונים
חלה חובת דיווח על כל נוסע, למארגני הטיול ומוביליו על הבעיות הרפואיות מהן הוא סובל (במידה ויש כאלה). במסע מושקע מאמץ רב ויש להבטיח ככל שניתן, את הצלחתו. עלינו להכיר את אמצעי הזהירות למניעת הידבקות במחלות ואת הדרישות בנוגע לחיסונים.
הערה חשובה!
לגבי חיסונים יש לפנות ללשכת הבריאות המחוזית לפחות חודש לפני מועד היציאה לטיול.
הבהרה
ככלל, הנכם יוצאים לטיול מאורגן. אמנם מסלול הטיול מתוכנן עד לפרט האחרון בהתאם לידע ולניסיון שנצבר בחברה, אולם מעת לעת עלולות להתרחש 'תקלות' לא צפויות שאינן תלויות בנו, העלולות לגרום לשינוי קל בתכנית או לפגוע ברמת השירותים המובטחת. מומלץ לקבל זאת בהבנה וברוח טובה – אחרי הכול זה גם חלק מהחוויה. יחד עם זאת אנו מבטיחים לעשות הכול כדי שהטיול יהיה מוצלח ומהנה.
חברת דיסקברי שומרת לעצמה את הזכות לשנות את סדר הביקורים באתרים בעקבות סיבות הקשורות לטיסות או מסיבות אחרות. כמו כן החברה רשאית להחליף אתרים הנמנים במסלול הרגיל באתרים ראויים אחרים, אם לא ניתן לבקר באתרים אלו כתוצאה מאילוצים שונים.

הערות

1. המחיר אינו כולל תוספת מיסי נמל ודלק במידה ואלה יוטלו ע"י חברות התעופה לפני היציאה לטיול. המחיר אינו כולל גם דמי סבלות. 2. המחיר המצוין הוא לתשלום במזומן. 3. בנושא החיסונים לארץ היעד מומלץ לנוסעים לפנות למשרד הבריאות. 4. אנו ממליצים לכל הנוסעים לבטח את עצמם בביטוח רפואי ומטען מיום ההרשמה לטיול ועד לסיומו. 5.שימו לב: המסלול המוצע באתר מתאר את אתרי הביקור, אך לא בהכרח את סדר הביקורים וכן את סדר הימים והלינות. כמו כן, ייתכנו שינויים בסדר התוכנית, וזאת לאור שינויים תכופים בלוח הטיסות ושעות הטיסות וכן לאור ימי הפתיחה הקבועים של האתרים במסלול או שינויים החלים מפאת חגים או אירועים אחרים. 6.לאור האמור לעיל ייתכנו אף ויתורים על ביקורים בחלק מהאתרים והמקומות המוזכרים במסלול הטיול , במקומם יינתנו אתרים חליפיים וראויים, וכל זאת ייתכן גם לאחר יציאתנו מהארץ. 6. יציאה לטיול מותנית במינימום של 20 משתתפים לפחות,אלא אם הוחלט אחרת ע"י הנהלת החברה. 7. במידה ויהיו פחות משתתפים יתכן ותחול תוספת למחיר הטיול שתקבע ע"י דיסקברי. 8. תנאי הרישום והביטול מפורטים וברורים והם מופיעים באתר האינטרנט של חברת דיסקברי, תחת תנאים כלליים. לפני שהינכם נרשמים לטיול , יש לקרוא את תנאי ההרשמה והביטול כפי שמופיעים בעמוד הנ"ל. מי שאינו יכול ,מסיבות שונות, להוריד או לקרוא את התנאים הכלליים הכוללים תנאי רישום וביטול מהאתר, מוזמן לקבל אותם מאיתנו בפקס או במייל. 9. החברה אינה אחראית לנזקים שיגרמו לנוסעים כתוצאה משינויים הנעשים ע"י חברת התעופה,במועדי הטיסות עקב תקלות שונות ו/או פגעי מזג האוויר/או לנזקים הנגרמים מכח עליון. 10. החברה אינה אחראית לשינויים הנובעים מכח עליון,פגעי טבע ומזג אויר וכו' 11. בשל שינויים אופציונאליים בלו"ז הטיסות,עלול סדר הביקור באתרים להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים- הכל בהתאם ללוח הזמנים. 12.מדי פעם מופיעים באינטרנט, דפי אינטרנט ישנים שנסרקו על ידי גוגל או מנועי חיפוש אחרים דפים שאינם מופיעים באתר החברה, מסלולי טיול ישנים או מסלולי טיול שאינם מעודכנים. לכן , בעת ההרשמה יש להיכנס אך ורק לאתר דיסקברי הרשמי, ולקרוא שם את המסלול המעודכן. עליכם לוודא לפני ההרשמה שהוא אכן המסלול הרלוונטי עבורכם. את המסלול ניתן לקבל גם בפקס וגם במייל. עליכם לוודא שאכן קיבלתם את המסלול העדכני והרלוונטי עבור המועד בו אתם מעוניינים או עומדים לצאת לטיול. דיסקברי אינה אחראית לפרסומים של מסלולים ישנים או כאלה שאינם מעודכנים כמפורט לעיל. חברת דיסקברי לא תהא אחראית למקרים בהם חברות תעופה ייגבו כספים נוספים עבור כבודה ו/או שירותים נוספים, בין אם מדובר בטיסות פנים או בטיסות בין מדינות, שאינן מישראל או בחזרה לישראל.