טיול מאורגן ללפלנד | 7 ימים
image descriprion

טיול מאורגן ללפלנד | 7 ימים

7 ימים
/
6 לילות

אתרים ואטרקציות

  נהיגה ברכבי קרטינג בשלג

  רכיבה עצמאית על מזחלות עם כלבי האסקי

  ספארי אופנועי שלג

  שייט בשוברת הקרח

  דייג על אגם קפוא

  פארק חיות הבר רנואה

  עלייה ברכבל וגלישה ב"טובוגן"

  הכפר של סנטה קלאוס

  ביקור בארמון הקרח

  המפלים הקפואים

  מוזיאון ארקטיקום

למה דיסקברי?

היופי הנדיר של אזור הטבע הנקרא לפלנד, הממוקם בצפון חצי האי הסקנדינבי. השטח של האזור גובל באוקיינוס ​​הארקטי. מדינה לפלנד לא קיימת באופן רשמי שיטחה מחולק בין ארבע מדינות: פינלנד, נורבגיה, שוודיה וחלק המערבי של האזור מורמנסק ברוסיה. מרוחק מציביליזציה, במקום החלומי זה מתגוררים כ- 60 אלף איש חלקם דוברי שפה העתיקה מונה כעת 10 ניבים שונים. פינה זו של כדור הארץ יכולה בלי הגזמה להיקרא גן עדן, "יש נס גם כן!" לפלנד- זה לא רק חג המולד וסנטה קלאוס. זה הטבע הנדיר, אוכל סאמי הטעים והמון הפתעות נפלאות.

תאריכי יציאה ומחירים

תאריך יציאה
תאריך חזרה
מחיר מבצע לאדם בחדר זוגי
מחיר לאדם יחיד
מחיר רגיל לאדם בחדר זוגי
תוקף המבצע
הנחות לילדים
הערות

המסלול

 1. יום 1 | טיסה מתל אביב לרובניימי , לפלנד

  ניפגש בשדה התעופה בן גוריון ומשם נטוס דרך יעד ביניים לרובניימי. בירת המחוז של לפלנד והעיר הגדולה בצפון פינלנד. העיר יושבת על החוג הארקטי, לאחר הנחיתה ניסע אל מרכז ההצטיידות שלנו, ונקבל ציוד מתאים שכולל: חליפת שלג, נעליים וגרביים מיוחדים (זוג אחד הנלבש על הגרביים האישיות) וכפפות.. לאחר שהצטיידנו באופן המתאים ביותר לטיול בלפלנד, נוכל להתחיל את הרפתקת החורף שלנו. ניסע לאזור וואטונקי, אזור יער פראי, מרכז פעיל של חוטבי עצים ושם תערך לנו קבלת פנים הכוללת כיבוד קל וכמובן תה פיני חם שתכניס אותנו לאווירה המיוחדת של היער הארקטי. נערוך סיור רגלי ביער הקפוא וה"מכושף" נוכל לחוות את החורף בלפלנד במלוא הדרו.  לאחר סיורינו, ניסע אל אתר סקי הסמוך לרובניימי ונעלה ברכבל למרומי ההר. שם נוכל לגלוש ב "טובוגן" (מזחלת אופיינית לסקנדינביה) במורד מסלול מובנה ונרגיש כמה כיף יכול לספק החורף בלפלנד. לאחר יום הסיור וההיכרות עם לפלנד ניסע אל מלונינו בליבה של רובניימי ושם נאכל את ארוחת הערב.

 2. יום 2 | חוות כלבי אסקי ואיילי הצפון, הכפר של "סנטה קלאוס"

  לאחר ארוחת הבוקר נצא לחווה בה מגדלים כלבי האסקי. ונלמד להכיר את דרכי החינוך והטיפול בכלבים, נצא לטייל במזחלות הרתומות לכלבי אסקי שם נלמד אודות בעל חיים זה, החי בתנאים קיצוניים. נעבור קורס קצר בנהיגת מזחלות איילים ונערוך הכנה מעשית להסמכה ולקבלת "רישיון נוהג אייל מוסמך"... נחזה בטקס פולחני של הרועים והרוכבים המקצועיים המטפלים באיילים. משם נמשיך לכפר על שם "סנטה קלאוס", הממוקם בדיוק על חוג הקוטב הצפוני. לאחר מכן נפנה אל ארוחת ערב במלון. הכפר של סנטה קלאוס, הוא אתר בפילנד, שנמצא בדיוק על החוג הקוטב הצפוני, 8 ק"מ מרובניימי. מאחר ועל פי המסורת הכפר של סנטה נמצא בקוטב הצפוני, היו מספר מדינות שניסו למתג את עצמן כערים בהם מתגורר סנטה. אך רק בלפלנד, הצליחו בכך באופן מובהק. בכפר הקימו לשכת תיירות, סניף דואר (אליו מגיעים מכתבים מכל רחבי העולם ונחתמים בחותמת מיוחדת של סנטה), חנויות מזכרות ואטרקציות תיירותיות מיוחדות של סנטה.

 3. יום 3 | ספארי מזחלות שלג ממונעות, דייג על אגם הקפוא

  נתחיל את היום בחוויה נוספת ובלתי נשכחת של המסע והפעם נסיעה על מזחלות שלג ממונעות, שיש המכנים אותן, אופנועי שלג . נרכב (נהיגה עצמית) בזוגות אל מול הנופים של נהרות ואגמים קפואים, ובתוך יערות. נלמד להכיר את שיטות הדייג המיוחדות של מקומיים, ונשתתף בחוויה מיוחדת זו. בערב נחזור אל רובניימי על גבי המזחלות. נסיים ארוחת ערב במלון.

 4. יום 4 | שייט בשוברת הקרח "סמפו" וביקור בארמון הקרח "לומינילה"

  ניסע אל עיר הנמל קאמי, שם נעלה על שוברת הקרח “Sampo”ונבצע שייט מרהיב במפרץ בוטניה. נלמד להכיר את הספינה ויכולותיה, המבקעת גושי קרח עצומים. באחת הנקודות נדומם מנועים ונוכל לרדת לשחייה בתוך המים הקפואים בעזרת חליפות טרמיות מיוחדות המסופקות ע"י צוות הספינה המיומן, החליפות יוצרו על ידי נאס"א. בסיום הרחצה נשוב לעיר קאמי לארוחת צהרים. נמשיך בנסיעה אל ארמון הקרח הנבנה בכל שנה מחדש. הארמון מצויד בבר, מסעדה חדרי מלון וכו'. עם סיום ביקורנו בארמון נחזור לרובניימי. ארוחת ערב במלון.

 5. יום 5 | מפלי קורומה, הליכה בשלג ותצפית אל זוהר הצפוני (אם יתאפשר)

  אחרי ארוחת הבוקר נצא אל מפלי קורומה הקפואים, במהלך הנסיעה אל הנסיעה נחצה אזור יערות עצי המחט, נבצע צעידה קצרה אל המפלים , בנעלי שלג. לאחר מכן נאכל ארוחת צהריים ומשם נמשיך לאזור בו נוכל לצפות בנופים המיוחדים של הזוהר הצפוני (תלוי במזג האוויר). לאחר מכן נבקר בכפר לואוסטו- כפר מקומי אותנתי.

 6. יום 6 | רובניימי, פארק חיות הבר ברנוא, מכוניות קרטינג

  בבוקר נצא דרומה לעבר פארק חיות הבר ברנוא. הפארק נפתח בשנת 1983 חיים בו 50 זנים שונים. טורפים, יונקים וציפורים, בפארק שאורכו 2,500 מטרים חיות שונים ממה שאנחנו מכירים. בהמשך נבקר באתר לנהיגה במכוניות "קרטינג". את הלילה נסיים בארוחת ערב במלון.

 7. יום 7 | רובניימי, מוזיאון ארקטיקום

  לאחר ארוחת הבוקר נערוך ביקור במוזיאון "ארקטיקום", שבו נלמד להכיר ולהכיר את החיים באזור החוג הארקטי ונצפה בסרט מרתק על תופעת "זוהר הצפון". בתום הביקור - העברה לשדה התעופה ברובניימי ונחזור דרך יעד ביניים לתל-אביב. הזוהר הצפוני, שנקרא גם "זוהר הקוטב" , היא תופעה ייחודית בה אורות שונים מופיעים בשמי הלילה. התופעה מתרחשת כתוצאה מ"עומס יתר" של חלקיקים אשר זורמים מטה בשדה המגנטי של כדור הארץ ומתנגשים בחומרים באטמוספרה וגורמים לשחרור אנרגיה. זה מתרחש בעת פעילות מוגברת של השמש. כתוצאה מכך השמיים מתכסים השמיים בצבעים ירוק, אדום, כחול ואחרים.

המחיר כולל

השאלת ציוד ארקטי מלא הכולל חליפה, נעליים, כפפות וזוג גרביים.

נהיגה עצמית על גבי מזחלות ואופנועי שלג כולל דלק וקסדות מגן (2 על מזחלות).

רכיבה עצמאית על מזחלות רתומות לכלבי אסקי.

חוות איילי הצפון כולל קורס רכיבה.

הכפר של "סנטה קלאוס".

שייט בשוברת הקרח "סמפו".

ארמון הקרח "לומינילה.פארק חיות הבר ברנוא.

נהיגה בקרטינג מכוניות.

מוזיאון ארקטיקום.

טיסות

בית מלון: מדרגה ראשונה בחדרים זוגיים עם שירותים צמודים.

סיורים וביקורים: כולל דמי כניסה כמפורט בתכנית הטיול

כלכלה: פנסיון מלא .ארוחות צהריים קלות, מוגשות ברובן בשטח. לא כולל משקאות קלים ואלכוהוליים.

אוטובוס תיירים : נוח לביצוע העברות.

מלווה ישראלי: מנוסה ומקצועי

הערה: תכנית הביקורים כפופה ותלויה בתנאי מזג האוויר, ייתכנו שינויים בסדר ימי הפעילויות.

מסי נמל, דמי רישום, תוספות דלק נכונות ל - .2.1.12

תשר לנותני שירותים בחו"ל (למעט דמי סבלות והמדריך הישראלי)

המחיר אינו כולל

הוצאות בעלות אופי אישי: ביטוחים, תרופות, משקאות המוגשים במהלך הארוחות, טלפונים, כביסה, סרטים בתשלום בחדרים ושירות חדרים.

תוספת לשימוש יחיד במזחלת הממונעת - 100 יורו (בהזמנה מראש בלבד). כל סעיף או שירות שאינם נזכרים לעיל. ביטוח נסיעות הכולל ספורט חורף. דמי סבלות.

במקרה של טיסות פנים ייתכן וחברות התעופה ייגבו כספים נוספים עבור כבודה ו/או שירותים נוספים. הנ"ל אינו חלק ממחיר הטיול.

כל מה שלא נכלל בסעיפי "המחיר כולל"

במקרה של לילה נוסף תחול עלייה של 100$ לאדם, על המחיר הקיים

הבהרות

ביטוח אופנועי שלג אינו מכסה סך של כ-550 יורו כהשתתפות עצמית (סכום זה נכון לתאריך הטיול)

חדרי המלון כולם הם ללא עישון ! - בהתאם לחוק יוטל קנס של 100 יורו על כל מי שיעשן בחדר

ילדים מתחת למשקל של 40 קילו אינם מורשים לנהוג במזחלות הכלבים.

ילדים מתחת לגיל 13 אינם מורשים לשבת במושב אחורי של אופנועי השלג .

ילדים שגובהם פחות מ 1.45 מ' אינם מורשים לרדת למים בשוברת הקרח.

בשל הנחיות בטיחות חדשות : כל הילדים יורכבו על גבי מזחלת משותפת הנהוגה בידי מדריך מקומי. - הנחייה זו תקפה לגבי מזחלות הכלבים וכן אופנועי השלג.

מבוגר שמעוניין לנהוג באופנוע שלג -לבד-תוספת של 100 יורו

מידע כללי

 • הבהרות

 • כל שינוי הקשור במועדי הטיסות ו/או מחדל אחר הקשור לחברת התעופה, הנו באחריותה בלבד ואינו מהווה בשום אופן עילה לתביעה כנגד חברת דיסקברי ומתן פיצויים.

  בשל שינויים אופציונאליים בלו"ז הטיסות או מסיבות שאינן קשורות לחברת דיסקברי, עלול סדר הביקור באתרים להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באתרים ראויים אחרים – הכל בהתאם ללוח הזמנים.

  דמי הרשמה ותנאי ביטול

  הרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום של דמי רישום .

  תנאי ביטול כמפורט בפרק 'תנאים כלליים' באתר.

 • הערה:

 • התוכנית מתארת את אתרי הטיול, אך לא בהכרח את סדר הביקורים במהלך הטיול.

  המחיר אינו כולל כל מס/או היטל שיוטלו עד למועד היציאה לטיול.

 • ביטוח

 • חובת כל נוסע לבטח עצמו בביטוח רפואי מתאים, כולל הרחבה להיטס אווירי. מומלץ להפעיל את הביטוח בהתאם לתנאי הביטול בתוכנית הטיול, כדי להיות מכוסים במקרים של ביטול הטיול בתנאים המכוסים ע"י פוליסת הביטוח. במידה ואתם בוחרים לבטח ציוד יקר, ביציאה מישראל כדאי להצהיר במכס על תכולת הכבודה. ניתן לעשות את הביטוח באמצעות חברת "דיסקברי.

 • בריאות וחיסונים

 • חלה חובת דיווח על כל נוסע, למארגני הטיול ומוביליו על הבעיות הרפואיות מהן הוא סובל (במידה ויש כאלה). במסע מושקע מאמץ רב ויש להבטיח ככל שניתן, את הצלחתו. עלינו להכיר את אמצעי הזהירות למניעת הידבקות במחלות ואת הדרישות בנוגע לחיסונים. יש להתייעץ עם רופא מומחה למחלות גיאוגרפיות ורופא שיניים, לפחות 4 שבועות לפני הטיול.

  דרכון - יש לוודא כי הדרכון בתוקף לפחות לחצי שנה עד הטיול ושישנם מספיק דפים פנויים בדרכון.

 • הבהרה

 • ככלל, מסלול הטיול מתוכנן עד לפרט האחרון בהתאם לידע ולניסיון שנצבר בחברה. אולם, מעת לעת עלולות להתרחש 'תקלות' לא צפויות שאינן תלויות בנו, העלולות לגרום לשינוי קל בתוכנית או לפגוע ברמת השירותים המובטחת. מומלץ לקבל זאת בהבנה וברוח טובה – אחרי הכל זה גם חלק מהחוויה... יחד עם זאת אנו מבטיחים לעשות הכל כדי שהטיול יהיה מוצלח ומהנה.

  מחיר הטיול הוא למשלמים במזומן או בהעברה בנקאית.

  חברת דיסקברי שומרת לעצמה את הזכות לשנות את סדר הביקורים באתרים בעקבות סיבות הקשורות לטיסות או מסיבות אחרות. כמו כן החברה רשאית להחליף אתרים הנמנים במסלול הרגיל באתרים ראויים אחרים, אם לא ניתן לבקר באתרים אלו כתוצאה מאילוצים שונים.

הערות

  1. המחיר אינו כולל תוספת מיסי נמל ודלק במידה ואלה יוטלו ע"י חברות התעופה לפני היציאה לטיול. המחיר אינו כולל גם דמי סבלות.
  2. המחיר המצוין הוא לתשלום במזומן.
  3. בנושא החיסונים לארץ היעד מומלץ לנוסעים לפנות למשרד הבריאות.
  4. אנו ממליצים לכל הנוסעים לבטח את עצמם בביטוח רפואי ומטען מיום ההרשמה לטיול ועד לסיומו.
  5.שימו לב: המסלול המוצע באתר מתאר את אתרי הביקור, אך לא בהכרח את סדר הביקורים וכן את סדר הימים והלינות . החברה רשאית לשנות את סדרי  הביקורים .
  6.לאור האמור ייתכנו אף ויתורים על ביקורים בחלק מהאתרים והמקומות המוזכרים במסלול הטיול , במקומם יינתנו אתרים חליפיים וראויים.
  6. יציאה לטיול מותנית במינימום של 20 משתתפים לפחות,אלא אם הוחלט אחרת ע"י הנהלת החברה.
  7. במידה ויהיו פחות משתתפים יתכן ותחול תוספת למחיר הטיול שתקבע ע"י דיסקברי.
  8. תנאי הרישום והביטול מפורטים וברורים והם מופיעים באתר האינטרנט של חברת דיסקברי, תחת תנאים כלליים. לפני שהנכם נרשמים לטיול , יש לקרוא את תנאי ההרשמה והביטול כפי שמופיעים בעמוד הנ"ל. 
  9. החברה אינה אחראית לנזקים שיגרמו לנוסעים כתוצאה משינויים הנעשים במועדי הטיסות  על ידי חברות התעופה  או על ידי הרשויות ,עקב תקלות שונות בטיסות ו/או פגעי מזג האוויר. כמו כן אינה אחארית על נזקים כתוצא מ מלחמות , מגפות ,  
  10. החברה אינה אחראית לשינויים הנובעים מסיבות הקשורות לכח עליון , פגעי טבע ומזג אויר וכו'
  11. בשל סיבות שונות ,עלול סדר הביקור באתרים להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים- הכל בהתאם ללוח הזמנים.
  12.מדי פעם מופיעים באינטרנט, דפי אינטרנט ישנים שנסרקו על ידי גוגל או מנועי חיפוש אחרים דפים שאינם מופיעים באתר החברה, מסלולי טיול ישנים או מסלולי טיול שאינם מעודכנים. לכן , בעת ההרשמה יש להיכנס אך ורק לאתר דיסקברי הרשמי, ולקרוא שם את המסלול המעודכן. עליכם לוודא לפני ההרשמה שהוא אכן המסלול הרלוונטי עבורכם.
  13.עליכם לוודא שאכן קיבלתם את המסלול העדכני והרלוונטי עבור המועד בו אתם מעוניינים או עומדים לצאת לטיול.
  14.דיסקברי אינה אחראית לפרסומים של מסלולים ישנים או כאלה שאינם מעודכנים כמפורט לעיל.
  15.חברת דיסקברי לא תהא אחראית למקרים בהם חברות תעופה ייגבו כספים נוספים עבור כבודה ו/או שירותים נוספים, בין אם מדובר בטיסות פנים או בטיסות בין מדינות, שאינן מישראל או בחזרה לישראל.