image descriprion

טיול תרבויות מאורגן לגואטמלה | 14 ימים - למשפחות או זוגות

14 ימים
/
12 לילות

אתרים ואטרקציות

  גואטמלה היא ללא ספק פנינת מרכז אמריקה ויעד חובה לכל חובב טיולים. כאן ניתן ללמוד מקרוב, בצורה הטובה ביותר על התרבות העשירה וההיסטוריה של בני המאיה, תוך סיור באתרים ארכאולוגיים מרהיבים ומפגש עם המקומיים ששמרו במידה רבה על תרבותם האותנטית בכפרים ובעיירות. זאת ועוד המדינה נהנית מאתרי טבע ומנופים מרהיבים, גיוון גאוגרפי ואקלימי הנשלט על ידי הרי געש ואף חופים ציוריים המהווים אטרקציה לנופשים. גואטמלה ("מקום עם הרבה עצים" בשפה המקומית) ששטחה 108 אלף קמ"ר מונה 15 מיליון תושבים, רובם אינדיאנים כפריים צאצאי המאיה הממשיכים בשמירת מסורות מקומיות המתבטאות בלבוש, במאכלים ובטקסים הדתיים. המדינה נכרת בפשטותה אך האותנטיות שלה הוא סוד קסמה. בגואטמלה כ-900 יהודים חלקם הגדול צאצאי אנוסים שהגיעו לכאן במאה ה-16. הם מקיימים חיים יהודיים באמצעות מוסדות שונים ובהם בתי כנסת, גני ילדים ובית ספר "תרבות". במהלך טיולנו נבקר בכפרים מקומיים, נסייר באתרי מאיה מרתקים שחלקם לא נכללים בטיולים סטנדרטיים, נטייל בשווקים הומים ונפגוש גם את הטבע במיטבו מהרי הגעש, דרך יערות הגשם ועד חופי הים הקריבי. בנוסף, נשתתף בפסטיבל קורפוס כריסטי הצבעוני ונחווה חגיגה מקומית ציורית ואותנטית. זהו ללא ספק הטיול המקיף והממצה ביותר לגואטמלה המוצע למטייל הישראלי!

 • רק עם דיסקברי:
 • *השתתפות בפסטיבל קורפוס כריסטי הצבעוני.

  *טיול עומק הכולל בקורים ואירוח בכפרים מקומיים שלא על "מפת התיירות" המאוכלסים באינדיאנים בני מאיה.

  *סיורים באתרי מאיה בלתי מתוירים.

 • הטיול כולל את האתרים:
 • *עיר הבירה גווטמלה סיטי.

  *אתר המאיה Iximche

  *הכפר Xetonox

  *פסטיבל קורפוס כריסטי ב- Patzun

  *העיר קצלטננגו וסביבתה

  *המעיינות החמים ג'אורגינס

  *השוק בטוטוניקאפן

  *ימת אטיטלן והכפר סן חואן

  *השוק בצ'צ'יקסטננגו

  *שמורת הטבע לוס טראלס

  *בקור במטע קפה

  *אנטיגואה- בירתה העתיקה של גווטמלה

  *טיקל- אתר המאיה החשוב והידוע ביותר במרכז אמריקה

  *אתר המאיה Yaxha

  *שייט בשמורת ריו דולצ'ה, בקור בעיירה ליוינגסטון שלחוף הים הקאריבי

  *קיריגואה- אתר מאיה חשוב

למה דיסקברי?

דיסקברי מתמחה בהוצאת מטיילים לטיולי תרבויות מאורגנים ברחבי העולם. החברה מוציאה מאות מטיילים מידי שנה למסלולים ייחודיים ועשירים. המסלול ללא ימים חופשיים ואין תוספות בתשלום. כל האטרקציות כלולות במחיר הטיול וגם המדריכים טובים מאוד. הטיול כולל אטרקציות וביקורים רבים שלא תמצאו בחברות אחרות.

הטיול מקיף ביותר וכולל את האתרים החשובים: 
טיקל, גווטמלה,עיירה פאטזון, קאצלטננגו, צ'יצ'יקסטננגו, אנטיגואה, פלורס, יוינגסטון, גווטמלה סיטי, שמורת, לוס טראלס, כפר סאן חואן, כפרי מאיה, הכפרXetonox, האתר Iximche

רק בטיולים המאורגנים של דיסקברי טיול עולמי: 
 • השתתפות בפסטיבל קורפוס כריסטי הצבעוני.
 • טיול עומק הכולל בקורים ואירוח בכפרים מקומיים שלא על "מפת התיירות" המאוכלסים באינדיאנים בני מאיה.
 • סיורים באתרי מאיה בלתי מתוירים.
 • ללא סיורי בחירה בתשלום.
למה דיסקברי?

תאריכי יציאה ומחירים

תאריך יציאה
תאריך חזרה
מחיר מבצע לאדם בחדר זוגי
מחיר לאדם יחיד
מחיר לשלושה אנשים בחדר (המחיר לאדם)
מחיר לזוג + ילד (המחיר לאדם)
מחיר רגיל לאדם בחדר זוגי
תוקף המבצע
הערות
יציאה: 17/06/2024
חזרה: 28/06/2024
מחיר מבצע לאדם בחדר זוגי 4,900 $
מחיר לאדם יחיד 6,500 $
מחיר לשלושה אנשים בחדר (המחיר לאדם) 4,850 $
מחיר לזוג + ילד (המחיר לאדם) 4,850 $
מחיר רגיל לאדם בחדר זוגי 5,500 $
תוקף המבצע 1.5.24 0 $
הערות 0 $

המסלול

 1. יום 1 ǀ תל אביב- גואטמלה

  נטוס דרך יעד ביניים לגואטמלה סיטי (Guatemala City) בירת גואטמלה. לאחר הנחיתה העברה למלוננו בעיר.

 2. יום 2 ǀ האתר Iximche, הכפר Xetonox

  היום ניסע בלב גואטמלה דרך כפרי מאיה ציוריים לעבר ימת אטיטלן. בני המאיה מהווים מעל שני שליש מאוכלוסית המדינה ונחלקים ל-22 קבוצות, כל אחת עם השפה והמנהגים שלה! ואולם המילה המשותפת לכולם היא "Matiosh " – שלום! בני הכפרים מעבדים את האדמה בחוות ציוריות ומשתמשים בשיטות עבודה מסורתיות . קבוצת המאיה הראשונה בה נפגוש הם בני Cackchiquel המהווים כחצי מיליון איש. הביקור הראשון שלנו יהיה באתר Iximche שהיה הבירה הראשונה של ממלכת בני Cackchiquel שנבנה בשנת 1470 אך נהרס ע"י הכובשים הספרדים בשנת 1524. ואולם, היא לא נשכחה ומהווה גם כיום אתר עליה לרגל ומקום מקודש לבני ה- Cackchiquel. נסייר במקדשי הפירמידה, שרידי הארמונות, "מגרשי הכדור" ונראה ממצאים שונים שנחשפו במוזיאון המקומי דרכם נלמד על המבנה ההרארכי, המנהגים וחיי היום יום של האינדיאנים בני הקבוצה. נמשיך לכפר Xetonox, הנמצא בקרבת מקום. זהו כפר טיפוסי, בלתי מתויר, דרכו נוכל ללמוד על חיי צאצאי המאיה הממשיכים את המסורת בת אלפי השנים. נתארח אצל משפחה מקומית ונוכל לראות את ביתה, לסייר בחווה החקלאית ואף לראות את שיטת אריגת הבדים המסורתית. נבקר בבית ספר יסודי מקומי ולאחר מכן נסעד ארוחת צהרים טיפוסית עם המשפחה ונוכל לשמוע ממקור ראשון על חיי היום-יום של משפחה גווטמלית כפרית טיפוסית. בתום בקורנו נפרד בברכת "Matiosh" (שלום) מהמשפחה וניסע ללון בחוות סן ריקרדו הציורית ב- Tecpan השוכנת בלב אזור חקלאי המאוכלס ב- 90% צאצאי שבט המאיה.

 3. יום 3 ǀ פסטיבל קורפוס כריסטי- קאצלטננגו

  נשכים קום וניסע לעיירה פאטזון (Patzun) בה מתקיימת מידי שנה התהלוכה הססגונית קורפוס כריסטי = "גוף האדון" ( Corpus Christi ) המציינת בנצרות את סיום ארועי תקופת איסטר. זהו חג רוחני ומיסטי שבמסגרתו תושבי העיירה מכינים "שטיחים " צבעוניים מפרחים ונסורת לאורכם צועדת התהלוכה לאורך מספר קילומטרים שבמהלכה עוצרים הכהנים מס' פעמים, מניחים את הקורפוס ומברכים את המשפחות. התהלוכה מלווה במוסיקת מרימבה (כלי הנגינה הלאומי של גואטמלה הדומה לקסילופון) וריקודי רחוב עם תלבושות חג מסורתיות ומסכות של חיות אותן לובשים הרוקדים. נשתלב בתהלוכה בין החוגגים והרוקדים ונחווה חג צבעוני, שמח ואוטנטי. בשעות אחר הצהרים ניסע לעיר קאצלטננגו ללינה.

 4. יום 4 ǀ קאצלטננגו וסביבתה: כפרים, שווקים, כנסיות ומעיינות חמים

  היום נסייר בקאצלטננגו (Quetzaltenango) וסביבתה , העיר השניה בגודלה בגואטמלה שרוב אוכלוסיתה מורכבת מאינדיאנים בני מאיה. נראה את הככר המרכזית של העיר על הבתים הקולוניאליים המקיפים אותה שנבנו במאה ה-18 ונסייר ברחובותיה ושווקיה. ניסע לראות את עמק אלמולונגה (Almolonga) ועמק זוניל (Zunil) הציוריים הידועים כ"סל הירקות של האמריקות" שתושביהן דוברים את שפת הקצ'ואה. תושבי זוניל סוגדים לאל San Simon - בובה של אל מאיה המועברת מידי שנה מבית לבית ורבים מגיעים לפקוד אותה ומביאים מנחות. לאחר מכן נתעכב לרחצה מרעננת במעינות החמים של ג'אורגינס (Georginas) הניזונים ממים שמקורם בהרי הגעש שמסביב ונבקר גם בכפר Salcaja בו נראה את כנסיית San Jacinto, הראשונה שנבנתה במרכז אמריקה בשנת 1524 ! נסיים את היום בביקור בכפר San Andres Xecul הידוע בכנסיה הצבעונית שבחזיתה כ-200 פסלים של אנשים, מלאכים, קופים, צפרים ועוד. ליד הכנסיה הקאתולית ניתן לראות לעיתים מזבחות פולחן פעילים לאילי מאיה המעלים עשן. בתום יום מהנה נשוב לקאצלטננגו ללינה.

 5. יום 5 ǀ טוטוניקאפן- השוק המקומי- ימת אטיטלן

  חיי בני המאיה סובבים גם כיום מסביב ל"ימי שוק" המתקיימים בעיירות הגדולות. יום ג' הוא יום השוק הקבוע של בני המאיה- Kiche המונים כמיליון וחצי איש, מתוכם מתגוררים כ-100000 בעיירה טוטוניקאפן (Totonicapan). השוק גדול וצבעוני במיוחד אך הוא מאוד אטרקטיבי היות ואינו "מתוייר" והמוצרים נמכרים בו לצריכה מקומית של תושבי העיירה והכפרים בסביבה. צאצאי המאיה החיים היום עונדים עדיין בגדים ותכשיטים מסורתיים המוצעים למכירה בשוק ההומה. נסייר בשוק הציורי ונפגוש את תושבי המקום הבאים למכור ולקנות ונקבל הסברים על מנהגי בני ה-Kiche. במהלך הסיור נשלב 2 בקורים: ביתו של קדר המייצר מוצרי קרמיקה מסורתיים ובית מלאכה לאריגה בו משתמשים עדיין בנול ידני המופעל ברגל ובו גם נסעד ארוחת צהרים מקומית. בתום סיורנו בשוק ובעיירה ניסע לימת אטיטלן ללינה.

 6. יום 6 ǀ ימת אטיטלן- הכפר סאן חואן

  היום מוקדש לימת אטיטלן (Atitlan Lake) וכפרי האינדיאנים שמסביבה. הימה הציורית נמצאת בתוך לוע הר געש שהתפרץ לפני כ-80 אלף שנה. הימה כמעט מעגלית, קוטרה 16 קילומטר , עומקה 330 מטר והיא מוקפת בשלושה הרי געש המשווים לה מראה מיוחד. נצא מהמזח שעל שפת הימה בסירה לעבר הכפר סאן חואן (San Juan La Laguna ) בו נפגש את בני Maya Tzutuhil החיים מזה דורות רבים על שפת הימה ונעקוב מקרוב אחר ארחות חייהם, עבודתם ומנהגיהם. בין השאר נלמד כיצד מפיקים צבעים טבעיים לצביעת בדים, נבקר בבית מלאכה לאריגה ידנית של בדים, נסייר במטע קפה אורגני וכמובן נפגוש את תושבי הכפר בביתם ונראה את נשות ה Tzutuhil הלובשות בגדים רקומים עם מוטיבים צבעוניים של פרחים וצפרים. נסייר גם בבית הספר המקומי ובכנסיה ובחלקו השני של היום נעלה לתצפית מרהיבה על הימה וסביבתה. בתום יום מרתק נשוט על הימה בחזרה למלוננו.

 7. יום 7 ǀ יום השוק בצ'יצ'יקסטננגו

  הביקור בשוק המקומי בעיירה צ'יצ'יקסטננגו (Chichicastenango) המתקיים בימי חמישי וראשון הוא חובה לכל מי שמטייל בגואטמלה. זהו השוק הגדול והציורי ביותר במרכז אמריקה, ולמרות שהאזור מאוכלס ברובו ע"י קבוצת ה- Maya Kiche , ניתן לפגוש בשוק אנשים ומוצרים מכל רחבי גואטמלה! נסייר בשוק הענק, נראה את הסוחרים בעבודתם ונתרשם מהמבחר הענק של הסחורה המוצגת בדוכנים. כמובן שנוכל לקנות גם מזכרות מקומיות הכוללות מוצרי טקסטיל, תכשיטים, קרמיקה ועוד. בהמשך היום נסייר בכנסיית סנט. תומס הנוצרית קאתולית ומהווה דוגמה מצוינת לשילוב המיוחד והמוזר בין המסורות המקומיות הנהוגות אלפי שנים ובין הנצרות שהגיעה לגואטמלה במאה ה-16. הכנסיה בנויה על שרידי מקדש מאיה והמקום מהווה מוקד משיכה חשוב לתושבים המבעירים בחזיתה קטורת ומתפללים לאלים העתיקים. בשעות אחר הצהרים נשוב למלוננו שעל שפת ימת אטיטלן.

 8. יום 8 ǀ שמורת לוס טראלס- מטע קפה- אנטיגואה

  יום שכולו טבע באזור היפה שמסביב לימת אטיטלן. אחרי ארוחת הבוקר ניסע לשמורה הפרטית לוס טראלס (Los Tarrales) הנמצאת בלב יער גשם טרופי עשיר בצמחיה ובעלי חיים. נערוך סיור רגלי קצר בשבילי השמורה המשתרעת על שיפולי הר הגעש אטיטלן בתחום גבהים של 700-3500 מטר ובה 340 מיני צפרים, 270 מיני פרפרים ו-21 מיני טורפים ובהם פומה ומרגיי. בתום סיורנו ניסע לביקור במטע קפה מקומי ונלמד את שלבי היצור שלו החל מגידול העץ ועד המוצר הסופי. בתום סיורנו ניסע לכוון העיר אנטיגואה דרך נופי מישורי החוף הטרופיים הדרומיים ונעצור גם במטע עצי גומי בו נוכל נשמע הסברים ונראה את דרך הפקתו. לינה באנטיגואה.

 9. יום 9 ǀ אנטיגואה- טיסה לפלורס

  היום כולו יוקדש לסיורים באנטיגואה, Antigua בירתה הקודמת של גואטמלה. העיר ששמה הקודם היה גואטמלה סיטי, נבנתה בשנת 1542 ונהרסה ברעידת אדמה בשנת 1743 והיתה במשך מאתיים שנה בירתה של מרכז אמריקה כולה! באותה תקופה היתה העיר השלישית בגודלה באמריקה (אחרי לימה ומכסיקו סיטי). העיר שוקמה ושוחזרה לאחר רעידת האדמה והוכרזה "אתר שימור עולמי" של אונסק"ו. אנטיגואה היא הדוגמה הטובה ביותר לחיים בזמן התקופה הקולוניאלית. במהלך סיורנו נראה את הארמונות, מנזרים, כנסיות, ככרות ובתים קולוניאליים מקוריים אחרים הבנויים ברחובות ציוריים המרוצפים באבנים מקוריות. כמו כן נטייל בשווקים הציוריים של אנטיגואה ונתבשם מהאוירה המיוחדת של העיר. מזג האויר הנוח השורר בעיר כל השנה מושך אליה אמנים וסופרים לצד תיירים מקומיים וזרים רבים. ביניהם Antoine de Saint Exupery שכתב את "The Little Prince " ו- Gore Vidal. בשעות אחר הצהרים ניסע לשדה התעופה המקומי של אנטיגואה ונטוס כשעה לעיירה פלורס שבצפון גואטמלה. לינה בפלורס.

 10. יום 10 ǀ טיקל

  היום הגענו לשיאו של הטיול! טיקל (Tikal) היא ללא ספק הדובדבן שבקצפת!!! אתר מיוחד זה הוא בין הבודדים בעולם שזכה להכרה של אונסק"ו כ"אתר מורשת עולמית" בזכות ערכי התרבות והטבע אותם הוא מייצג גם יחד. טיקל, הממוקמת בלב יער גשם בצפון גואטמלה היתה אחת מערי המאיה החשובות והדומיננטיות ביותר בתקופה הקלאסית של ממלכת המאיה במשך 1000 שנה, החל מ-100 לפה"ס ועד 900 לספירה. לאחר שננטשה מסיבות שאינן ברורות עד היום, "נעלמה" בלב היער הסמיך ו"נתגלתה" מחדש רק במהלך המאה ה-19 ע"י חוקרים ומגלים שהגיעו לאזור. לפי הערכות מצויים באתר לפחות 1000 מבנים שרובם לא נחשפו עדיין למרות עשרות שנות חפירה במקום. נסייר באתר המרשים בין עשרות פירמידות, מקדשים ומצבות מפוסלות באבן הנמצאים בלב יער ציורי שהוא בית גידול למאות מיני צמחים וכ-250 מינים שונים של בעלי חיים ובהם קופים, עופות, זוחלים וחרקים . במהלך בקורנו נסייר גם במרכז המבקרים והמוזיאון בו מוצגים חלק מהממצאים החשובים שנחשפו באתר, השופכים אור על בני שבט המאיה. בשעות אחר הצהרים נעלה לראש אחת הפירמידות כדי לצפות בשקיעה בלתי נשכחת מעל היער והאתר (מותנה במזג האויר).

 11. יום 11 ǀ האתר יאשהא- ריו דולצ'ה- ליוינגסטון

  הבוקר ניסע דרומה בדרכנו לעיירה ליוינגסטון שעל שפת הים הקאריבי. תחילה נעצור לבקור באתר המאיה המרתק אך הבלתי מתויר יאשהא (Yaxha) שמשמעות שמו הוא "מים כחולים- ירוקים" בשפת הקצו'אה. השם רומז על מיקום האתר על שפת ימת יאשהא. זהו האתר השני בגודלו לאחר טיקל והגיע לשיא פריחתו בתקופה הקלאסית המוקדמת של המאיה בשנים 250-600 לספירה כשאז מנה כ- 42000 תושבים. המקום נעזב רק בתקופה הפוסט קלאסית, כנראה במהלך המאה ה-15 באתר נחשפו מעל 500 מקדשים, פירמידות, מזבחות, פסלים חצובים בסלע (סטאלות) ומגרשי "משחקי כדור". בתום בקורנו נצא בנסיעה של מספר שעות דרומה לכוון ריו דולצ'ה (Rio Dulce)= "הנהר המתוק" היוצא מימת איזבל ונשפך לים הקאריבי. נעלה על סירה ממונעת ונשוט בשמורת ריו דולצ'ה בנופים טרופיים של עצי טיק, מהגוני ודקלים ואולי נוכל לצפות בקופים "השואגים" ובבעלי כנף צבעוניים ובהם טוקנים המקננים בשמורה. לקראת שפך הנהר לים הקאריבי נעגון בעיירה ליוינגסטון (Livingston) אליה ניתן להגיע באמצעות שייט בלבד... והמאוכלסת בבני גאריפונה- הרכב אנושי יחודי הכולל בני תערובת של אינדיאנים ממוצא המאיה ועבדים שחורים משוחררים ממערב ומרכז אפריקה והקריביים. שילוב יחודי זה מקנה לישוב אופי ואוירה מיוחדים המתבטאים באוכל, במוסיקה המיוחדת ובטקסים המסורתיים הנערכים בעיירה. נסייר ברחובות ליוינגסטון, נפגוש את בני המקום ונהנה מהמוסיקה היחודית למקום. בתום סיורנו ניסע למלוננו שעל שפת הים הקאריבי ללינה.

 12. יום 12 ǀ קיריגואה- גואטמלה סיטי

  הבוקר נצא בנסיעה לעבר בירת גואטמלה הלא היא גואטמלה סיטי (Guatemala City). בדרכנו נעצור לביקור באתר החשוב קיריגואה (Quirigua), שגם הוא "אתר שימור עולמי" של אונסק"ו. זהו אתר קטן יחסית אך עשיר בממצאים שהיה מיושב לאורך התקופה הקלאסית של המאיה (200-900 לספירה). באתר עשרות מצבות ענקיות שכל אחת נחצבה מגוש אבן בודד. בין השאר נוכל לצפות ב"סטלה E" – פסל האבן הגדול ביותר שנחצב אי פעם בעולם החדש: גובהו 10 מטר ומשקלו יותר מ-60 טון!!! חלק מהפסלים מתארים דמויות של כהנים ומלכים ואחרים דמויות של חיות מיתולוגיות. בין השאר נראה גם את הפסל הקרוי "יום היווצרות המאיה" לפני 5030 שנה המבוסס על לוח השנה המיוחד אותו פתחו... בתום סיורנו באתר ניסע לגואטמלה סיטי ונערוך בה סיור פנורמי (בהתאם לשעת ההגעה). גואטמלה סיטי מונה כיום 1.1 מיליון איש והיא נצבת על שרידי עיר מאיה שנוסדה באלף הראשון לפה"ס. בשנת 1773 , לאחר שהבירה הקודמת אינטיגואה נהרסה ברעידת אדמה, הועברה הבירה לגואטמלה סיטי בהוראת הספרדים. נגיע למלוננו למנוחה קצרה ובערב נתאסף לארוחה חגיגית לסיכום טיולנו. לינה בגואטמלה סיטי.

 13. יום 13 ǀ גואטמלה סיטי- טיסה לתל אביב

  זמן חופשי (בהתאם ללוח הטיסות) להשלמת סידורים וקניות ולאחר מכן נצא לשדה התעופה ונטוס דרך יעד ביניים באירופה לתל אביב. הגעה צפויה ביום 14.

טיול תרבויות מאורגן לגואטמלה | 14 ימים - למשפחות או זוגות

המחיר כולל

טיסות בין לאומיות כמפורט

טיסת פנים מגווטמלה סיטי לטיקל

בתי מלון וחווה ברמת תיירות גבוהה

חצי פנסיון במהלך כל הטיול (החל מיום 2). מספר ארוחות בבתים מקומיים.

אוטובוס צמוד ממוזג במהלך כל הטיול

שייט לפי המפורט

כניסות לכל האתרים והשמורות

מדריך ישראלי מומחה לתרבויות מרכז אמריקה

טיפים לנותני השירותים בחו"ל

המחיר אינו כולל

שתיה בארוחות

הוצאות בעלות אופי אישי

חיסונים: בדבר חיסונים יש לפנות לשרותי הבריאות המחוזיים/מרפאת מטיילים

מלונות

מלונות בדרגת תיירות טובה

טיסות

טיסות דרך יעד ביניים 

הערות

  

 

הערות

  1. המחיר אינו כולל תוספת מיסי נמל ודלק במידה ואלה יוטלו ע"י חברות התעופה לפני היציאה לטיול. המחיר אינו כולל גם דמי סבלות.
  2. המחיר המצוין הוא לתשלום במזומן.
  3. בנושא החיסונים לארץ היעד מומלץ לנוסעים לפנות למשרד הבריאות.
  4. אנו ממליצים לכל הנוסעים לבטח את עצמם בביטוח רפואי ומטען מיום ההרשמה לטיול ועד לסיומו.
  5.שימו לב: המסלול המוצע באתר מתאר את אתרי הביקור, אך לא בהכרח את סדר הביקורים וכן את סדר הימים והלינות . החברה רשאית לשנות את סדרי  הביקורים .
  6.לאור האמור ייתכנו אף ויתורים על ביקורים בחלק מהאתרים והמקומות המוזכרים במסלול הטיול , במקומם יינתנו אתרים חליפיים וראויים.
  6. יציאה לטיול מותנית במינימום של 20 משתתפים לפחות,אלא אם הוחלט אחרת ע"י הנהלת החברה.
  7. במידה ויהיו פחות משתתפים יתכן ותחול תוספת למחיר הטיול שתקבע ע"י דיסקברי.
  8. תנאי הרישום והביטול מפורטים וברורים והם מופיעים באתר האינטרנט של חברת דיסקברי, תחת תנאים כלליים. לפני שהנכם נרשמים לטיול , יש לקרוא את תנאי ההרשמה והביטול כפי שמופיעים בעמוד הנ"ל. 
  9. החברה אינה אחראית לנזקים שיגרמו לנוסעים כתוצאה משינויים הנעשים במועדי הטיסות  על ידי חברות התעופה  או על ידי הרשויות ,עקב תקלות שונות בטיסות ו/או פגעי מזג האוויר. כמו כן אינה אחארית על נזקים כתוצא מ מלחמות , מגפות ,  
  10. החברה אינה אחראית לשינויים הנובעים מסיבות הקשורות לכח עליון , פגעי טבע ומזג אויר וכו'
  11. בשל סיבות שונות ,עלול סדר הביקור באתרים להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים- הכל בהתאם ללוח הזמנים.
  12.מדי פעם מופיעים באינטרנט, דפי אינטרנט ישנים שנסרקו על ידי גוגל או מנועי חיפוש אחרים דפים שאינם מופיעים באתר החברה, מסלולי טיול ישנים או מסלולי טיול שאינם מעודכנים. לכן , בעת ההרשמה יש להיכנס אך ורק לאתר דיסקברי הרשמי, ולקרוא שם את המסלול המעודכן. עליכם לוודא לפני ההרשמה שהוא אכן המסלול הרלוונטי עבורכם.
  13.עליכם לוודא שאכן קיבלתם את המסלול העדכני והרלוונטי עבור המועד בו אתם מעוניינים או עומדים לצאת לטיול.
  14.דיסקברי אינה אחראית לפרסומים של מסלולים ישנים או כאלה שאינם מעודכנים כמפורט לעיל.
  15.חברת דיסקברי לא תהא אחראית למקרים בהם חברות תעופה ייגבו כספים נוספים עבור כבודה ו/או שירותים נוספים, בין אם מדובר בטיסות פנים או בטיסות בין מדינות, שאינן מישראל או בחזרה לישראל.