טיול לרוסיה לשומרי מסורת | 9 ימים

9/10 ימים 8 לילות

אתרים ואטרקציות

בטיול לרוסיה לשומרי מסורת של דיסקברי תקבלו מופעים ואטרקציות, הכלולים במחיר, אותם לא תקבלו באף טיול של חברה אחרת: מופע פולקלור רוסי מפורסם , סיור לילה ייחודי במוסקבה, שייט על נהר מוסקבה, שייט תעלות בנהר נייבה בסנט פטרסבורג, שייט ברחפת לפטרהוף.
הטיול לרוסיה עם דיסקברי מרתק ומרשים. בכל פינה תוכלו למצוא משהו חדש, לא מוכר. מוסקבה וסנט פטרסבורג הן ערים עם היסטוריה ומורשת תרבותית עשירה ומרתקת. סנט פטרסבורג נחשבת ליפה בערי רוסיה. טיול מאורגן לרוסיה הוא מסע אל הנפש, הצצה לנשמה, מפגש עם תרבות מוכרת ואהובה, גם אם רחוקה.

למה דיסקברי?

מסלול מקיף ימי טיול מלאים - ללא ימים חופשיים ללא סיורי בחירה חצי פנסיון - כשר תכנית טיול עשירה ואיכותית מדריך מקצועי ומנוסה ביקור מקיף במוסקבה ובסנט פטרסבורג סיור לילה ייחודי

תאריכי יציאה ומחירים

המסלול

יום 1 | יום שני | תל אביב - מוסקבה, סיור פנורמי

מוסקבה בירתה של המעצמה הרוסית, היא אחת הערים הגדולות בעולם ומונה למעלה מ - 20 מיליון תושבים. מוסקבה היא בירתה העתיקה של רוסיה. לאחר הפסקה בת 200 שנה בהן הייתה סנט פטרסבורג הבירה, חזרה מוסקבה להיות הבירה בשנת 1911. לאחר הנחיתה נצא לסיור פנורמי בשדרות הראשיות של העיר המודרנית והסואנת, במהלכו נעלה לתצפית עם נוף פנורמי מדהים על העיר בגבעת ספארו - היא גבעה על הגדה של נהר מוסקבה ואחת הנקודות הגבוהות ביותר במוסקבה. מכאן נוכל להתרשם מגודלה ועוצמתה. נמשיך בסיור בכיכר האדומה ולצידה הקרמלין - מרכז השלטון הסובייטי לשעבר והרוסי של היום, שהחל מתקופת שלטונם של הצארים ועד ימינו ומהווה סמל לחוזקה ועוצמתה של רוסיה. נחזה גם בכנסיית ישו המושיע. נעבור בנסיעה דרך רובע ארבאט החדש והגדול משני צדי נהר מוסקבה ומושך אליו תיירים בזכות הבתים המפוארים העתיקים לאורכו ומהווה ציון דרך חשוב בעיר. בתום הסיור נגיע למלון למנוחה והתארגנות ונצא לארוחת ערב בקהילה היהודית. בסיום הארוחה נצא לסיור לילי במוסקבה ליהנות מהאורות ומאווירת הלילה שלה. נעבור בהקפת אזור הכיכר האדומה והקרמלין, נראה את כיכר הבולשוי ונכנס לכיכר האדומה דרך כנסיית ואסילי הקדוש - הכנסייה המפורסמת והמייצגת את רוסיה בכל הגלויות. נראה את חנות הכלבו המפורסמת GUM, המשתרעת לאורך הכיכר האדומה. נסיים את הסיור בכיכר האדומה המוארת והמרהיבה. בתום הסיור נחזור אל בית המלון.

יום 2 | יום שלישי | קרמלין, כלבו GUM, בית הכנסת הכוראלי, נובודוויצ'י, מוזיאון היהדות

לאחר ארוחת הבוקר, נצא לבקר באתרי העיר המעניינת הזו נתחיל את הביקור בכיכר האדומה - סמל השלטון הרוסי במרכז הכיכר המוזוליאום של מחולל המהפכה ב 1917, לנין. כאן על גג המוזוליאום עמדו מנהיגי רוסיה הסובייטית וקיבלו את המצעדים. נבקר במתחם הקרמלין שמשמעותו ברוסית - מבצר וממוקם בליבה של העיר. נתרשם מהגודל והעוצמה של המתחם השלטוני. נסייר בכיכר הקתדרלות, נצטלם ליד צאר-תותח וצאר-פעמון, התותח והפעמון הגדולים בעולם. נמשיך למוזיאון הנשקייה שהוא חלק ממכלול ארמון הקרמלין שבו שומרים את אוצרות הצארים הנפלאים כגון בגדי הצאר הטקסיים ושמלות ההכתרה, האוסף הגדול ביותר של זהב וכסף ושאר כלי נשק טקסיים ושאר סמלים יקרים מרחבי רוסיה. ניכנס לביקור בכולבו GUM היוקרתי והמפורסם אשר כולל כ - 200 חנויות בוטיק יוקרתיות עם מגוון חנויות ביניהן בוטיקים יוקרתיים, חנויות פופולאריות ומסעדות אלגנטיות. המבנה הינו בעל שלוש הקומות, עם גג זכוכית ושווה ביקור גם אם לא רוכשים בו כלום - מקום מרשים בהחלט. נבקר בבית כנסת הכוראלי של מוסקבה שנבנה בסגנון הנאו קלסיציזם ונחשב לאחד מבתי הכנסת היפים במוסקבה, בצדו החיצוני של בית הכנסת יש כיפת כסף גדולה והתיירים מוזמנים להיכנס לבית הכנסת בשעות הביקור. לאחר הפסקת הצהרים נבקר בבית הקברות של מנזר נובודייביצי - כאן קבורים גדולי האומה הרוסית, ענקי הספרות, מוסיקה, תיאטרון ופוליטיקה, הסיור כאן הוא הכרה עם התרבות וההיסטוריה של רוסיה. אך בעיקר נתרשם מהאומנות והעיצוב המדהים של הקברים עצמם, שהם יותר מאבנים חרוטות בלבד - הם יצירות אמנות, הכוללות עיצובים ופסלים המשקפים את חייו של האדם הקבור שם. נמשיך למוזיאון היהדות המוקדש להיסטוריה של העם היהודי מתקופת הבריאה עד לתקופת התפרקות ברית המועצות. המוזיאון נחשב למוזיאון היהודי הגדול מסוגו באירופה, והוא נחשב למוזיאון הטכנולוגי ביותר ברוסיה, כאשר מוצגי התערוכה אינם מתבססים רק על מוצגים פיזיים אלא אף על מידע המוצע באופן אינטראקטיבי ומאפשר למבקר ליטול חלק בהליך המחקרי על תולדות יהדות רוסיה.

יום 3 | יום רביעי | מוסקבה, גלריית טרטיאקוב

לאחר ארוחת הבוקר, נתחיל את היום בביקור באחד המוזיאונים המעניינים של רוסיה - גלריית טרטיאקוב. מוזיאון זה נחשב למוזיאון המוביל בעולם בתחום האמנות הרוסית. יש בו אוסף ייחודי של אמנות רוסית הכולל יצירות מופת, המשתרעות על פני אלפי שנים. כיום הוא מכיל יותר מ -170,000 יצירות של אמנים.

יום 4 | יום חמישי | מוסקבה

לאחר ארוחת הבוקר, נמשיך לסיור בתחנות המטרו במוסקבה, שנבנו במקור כדי להידמות לארמונות לפני המהפכה של האצולה הרוסית, שפע, וסמליות. כאשר המטרו במוסקבה נבנה, אף אחד לא חשב על הוצאות או לחסוך כסף או מאמץ. זה לא היה רק ​​אמצעי תחבורה, אלא גם אנדרטה לניצחון "הפרולטריון" - מעמד הפועלים על פי הבולשביקים. רוב התחנות המרכזיות במטרו הן כמו מוזיאונים שפתוחים לציבור ומעוצבות בעיטורים ייחודיים, בעבודות פסיפס, שיש ובדולח, עיטורי קיר, חלונות ויטראז` ססגוניים (המתארים את העבודה, התעשייה והחקלאות( פסיפסי תקרה (המתארים אירועים מחיי היום יום במדינה הקומוניסטית ומציגה את העם על הלבוש המסורתי שלו). לאחר הביקור נצא לסיור במדרחוב "ארבט", הנחשב ללב מרכז הבוהמה הרוסית - אחד מרחובות ההליכה הוותיקים והפופולריים ביותר. הרחוב המפורסם ביותר במוסקבה, "ארבט", הוא שוק אמנותי אקלקטי מלא בציורי פורטרט. נטייל בין בתי הקפה על המדרכות לבין חנויות היוקרה והבוטיק ואומני הרחוב והלהטוטנים. זהו המקום הפופולרי ביותר לקניית מזכרות. לארוחת הערב נתארח ונאכל עם הקהילה היהודית בעיר. בערב נצא למופע פולקלור רוסי מרהיב של ריקודים סוחפים שירה ותלבושות.

יום 5 | יום שישי | פארק הניצחון, הר ההשתחוות, שייט על נהר מוסקבה, קבלת שבת

לאחר ארוחת הבוקר, נצא לביקור באתרים שמנציחים את שתי המלחמות אותן חוותה רוסיה בצורה קשה ביותר. נתחיל את הביקור בפארק הניצחון - המתחם המרשים והגדול, שמוקדש למלחמת העולם השנייה ולניצחון רוסיה במלחמה זו. בפארק ממוקמים שפע מזרקות, כנסיה, מסגד ובית כנסת, אך האנדרטה הבולטת היא האובליסק בגובה של 1418 מטר - לפי כמות ימי המלחמה (1418). נבקר ב"הר ההשתחוות", אשר בעבר כל המבקרים במקום, היו משתחווים מהגבעה המשקיפה על העיר, נבקר בבית הכנסת המיוחד, במוזיאון המלחמה ובו תצוגות של הקרבות המכריעים במלחמה מהמצור על מוסקבה. לאחר הביקור נמשיך לעבר האתר שמנציח את מלחמת נפוליאון ברוסיה, במאה ה - 19, קרב בורודינו. בעיירה לא רחוק ממוסקבה התחולל קרב עקוב מדם שפתח בפני נפוליאון את הדרך למוסקבה ב - 1812 , הקרב מונצח בציור פנורמי מרהיב לפרטי פרטים. נהנה לנו משייט מקסים ורגוע לאורכו של הנהר במוסקבה, כשבדרך אנו צופים בכנסיית ואסילי הקדוש המפורסמת, מגדל השעון ובחומת הקרמלין לכל אורכה. לקראת ערב נגיע למלון להתארגנות לקבלת שבת. לארוחת הערב - נתארח ונאכל עם הקהילה היהודית בעיר.

יום 6 | יום שבת | שבת מנוחה

נשכים לתפילת שחרית ובסיומה נהנה מארוחת בוקר כשרה. היום יום מנוחה וזמן חופשי לסיבוב רגלי בעיר. ארוחת ערב במרכז היהודי.

יום 7 | יום ראשון | מוסקבה - סנט פטרסבורג, סיור היכרות, קתדרלת פטר ופול

לאחר ארוחת הבוקר, נצא צפונה לבירת התרבות והאומנות של רוסיה - סנט פטרסבורג. נתחיל את סיורנו בסיור היכרות עם האתרים המרכזיים בעיר - אחת מן הערים היפות באירופה. השדרות הרחבות, תעלות המים והגשרים בעיר, משמשים דוגמאות וזכר לסגנון הארכיטקטורה בתקופה הצארית. יש המכנים את סנט פטרסבורג היהלום שבכתר הרוסי. סנט פטרסבורג היא כמו מוזיאון אחד גדול עם ארמונות, אנדרטאות ומונומנטים, ביניהם בולט ארמון החורף, השוכן על גדת נהר הנייבה. נמשיך לקתדרלת פטר ופול - הכנסייה הוותיקה, כאשר במתחם הכנסייה קבורים מרבית מנהיגי רוסיה מלפני המהפכה. העיצוב הפנימי בסגנון הבארוק הוא מרהיב במיוחד במבנה נמצא גם מגדל פעמון. היא קרויה על שמם של שני קדושים נוצרים פטר ופול. המצודה מוקפת במים מכל צדדיה כאשר המבנה הכי בולט במצודה הוא קתדרלת פטר ופול שכוללת מגדל המתנשא לגובה של 122 מטר. המצודה היא אתר היסטורי חשוב בעיר וזוכה למבקרים רבים.לארוחת הערב נתארח ונאכל עם הקהילה היהודית בעיר.

יום 8 | יום שני | מוזיאון הארמיטאז', שייט על נהר הנייבה, שדרת נייבסקי

לאחר ארוחת הבוקר, נצא לביקור במוזיאון הארמיטאז', הנחשב למוזיאון הגדול ביותר ברוסיה ואחד המוזיאונים הגדולים, הוותיקים והחשובים ביותר בעולם לאמנות. המוזיאון ממוקם בארמון החורף. מעונם של הצארים לבית רומנוב עד למהפכה ב- 1917. נתחיל את הביקור באגף שהיה חלק מהארמון הצארי ובו אוצרות נדירים של נברשות בדולח, שעונים מכניים עשויים מפנינים ואבנים יקרות, אגרטלים עשויים מאבן יקרה ועוד. בין קירותיו של ארמון החורף, מחוברים להם יחדיו חמישה מבנים, המכילים מעל לשלוש מיליון יצירות אומנות. נמשיך לשייט על נהר הנייבה, שהוא נתיב המים הראשי של סנט פטרבורג, אשר מוקפת בנהרות ותעלות מים ומשולבת עם רשת מורכבת של תעלות וערוצים. כדי להכיר את הארכיטקטורה הקלאסית של סנט פטרסבורג - חיוני לצאת בסירה ולשוט את הנהרות והתעלות של סנט פטרסבורג. נשוט לאורך גדת נהר הנייבה - אחד הנהרות הגדולים באירופה ונעצור לתצפיות על קו הרקיע של העיר.

יום 9 | יום שלישי | מוסקבה - תל אביב

בתום ארוחת הבוקר, נשלים ביקורנו בעיר ויהיה גם זמן לקניות. בשעות הערב ניסע לשדה התעופה ונטוס הביתה.

מתעניין? רוצה לשמוע פרטים נוספים? נציגי דיסקברי ישמחו לענות על כל שאלה. אנא השאר את פרטים וניצור עמך קשר.

המחיר כולל

טיסות בינלאומיות מלונות ברמת אירוח טובה כלכלה - חצי פנסיון - ארוחות כשרות סיורים מודרכים עלי ידי מלווה קבוצה ומדריך מקומי אוטובוסים נוחים וממוזגים לביצוע התכנית מסי נמל, בטחון ודלק נכון לתאריך 1.5.2017 טיפים לנותני השירותים בחו"ל (למעט המדריך הישראלי) תוספת סינגל - 490$

המחיר אינו כולל

ביטוח רפואי ומטען הוצאות אישיות תוספות דלק במידה ויהיו עד למועד הטיול כל שינוי במסי נמל ודלק שיקבעו על ידי חברות התעופה לאחר 1.5.17 - כל מה שלא נכלל תחת דמי סבלות במקרה של טיסות פנים ייתכן וחברות התעופה ייגבו כספים נוספים עבור כבודה ו/או שירותים נוספים. הנ"ל אינו חלק ממחיר הטיול

מלונות

להלן דוגמאות של מבחר מלונות (או דומים להם ברמתן), בהם משכנת חברת דיסקברי את קבוצותיה ואין בזאת משום הבטחה למלון מסוים. רשימת המלונות הסופית תימסר לנוסעים רק לקראת הטיול.

מוסקבה - 4 לילות:

Novotel Kievskaya 4*

Or

Azimut Smolenskaya 4*

סוזדל - לילה 1:

Hotel Sokol 4*

סנט פטרסבורג - 2 לילות:

Azimut SPB 4*

מוסקבה - לילה אחרון לפני חזרה לארץ:

Intourist Kolomenskoye 4*

הערות

טיול מאורגן לרוסיה כשר לשומרי מסורת של דיסקברי טיול עולמי, הנו מקיף ועשיר ללא נסיעות בשבת! כלכלה על בסיס חצי פנסיון – ארוחות כשרות, תכנית עשירה ומלאה מדי יום ובליווי מדריך מקצועי ומנוסה.

טיסות

הלוך:
המראה ב6.8.18 מתל אביב בשעה 05:50, נחיתה במוסקבה בשעה 09:55
חזור:
המראה ב14.8.18 ממוסקבה בשעה 22:15, נחיתה בתל אביב בשעה 02:25

מידע כללי

הבהרות
כל שינוי הקשור במועדי הטיסות ו/או מחדל אחר הקשור לחברת התעופה, הנו באחריותה בלבד ואינו מהווה בשום אופן עילה לתביעה כנגד חברת דיסקברי ומתן פיצויים. בשל שינויים אופציונליים בלו"ז הטיסות, עלול סדר הביקור באתרים להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים - הכול בהתאם ללוח הזמנים.
דמי הרשמה ותנאי ביטול
הרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום של דמי רישום. תנאי ביטול כמפורט בפרק 'תנאים כלליים' באתר.
ביטוח
חובת כל נוסע לבטח עצמו בביטוח רפואי מתאים, כולל הרחבה להיטס אווירי. מומלץ להפעיל את הביטוח בהתאם לתנאי הביטול בתכנית הטיול, כדי להיות מכוסים במקרים של ביטול הטיול בתנאים המכוסים ע"י פוליסת הביטוח. במידה ואתם בוחרים לבטח ציוד יקר, ביציאה מישראל כדאי להצהיר במכס על תכולת הכבודה. ניתן לעשות את הביטוח באמצעות חברת "דיסקברי".
בריאות וחיסונים
חלה חובת דיווח על כל נוסע, למארגני הטיול ומוביליו על הבעיות הרפואיות מהן הוא סובל (במידה ויש כאלה). במסע מושקע מאמץ רב ויש להבטיח ככל שניתן, את הצלחתו. עלינו להכיר את אמצעי הזהירות למניעת הידבקות במחלות ואת הדרישות בנוגע לחיסונים. יש להתייעץ עם רופא מומחה למחלות גאוגרפיות ורופא שיניים, לפחות 4 שבועות לפני הטיול.
הבהרה
ככלל, מסלול הטיול מתוכנן עד לפרט האחרון בהתאם לידע ולניסיון שנצבר בחברה. אולם, מעת לעת עלולות להתרחש 'תקלות' לא צפויות שאינן תלויות בנו, העלולות לגרום לשינוי קל בתכנית או לפגוע ברמת השירותים המובטחת. מומלץ לקבל זאת בהבנה וברוח טובה - אחרי הכל זה גם חלק מהחוויה... יחד עם זאת אנו מבטיחים לעשות הכל כדי שהטיול יהיה מוצלח ומהנה. חברת דיסקברי שומרת לעצמה את הזכות לשנות את סדר הביקורים באתרים בעקבות סיבות הקשורות לטיסות או מסיבות אחרות. כמו כן החברה רשאית להחליף אתרים הנמנים במסלול הרגיל באתרים ראויים אחרים, אם לא ניתן לבקר באתרים אלו כתוצאה מאילוצים שונים.

הערות

1. המחיר אינו כולל תוספת מיסי נמל ודלק במידה ואלה יוטלו ע"י חברות התעופה לפני היציאה לטיול. המחיר אינו כולל גם דמי סבלות. 2. המחיר המצוין הוא לתשלום במזומן. 3. בנושא החיסונים לארץ היעד מומלץ לנוסעים לפנות למשרד הבריאות. 4. אנו ממליצים לכל הנוסעים לבטח את עצמם בביטוח רפואי ומטען מיום ההרשמה לטיול ועד לסיומו. 5.שימו לב: המסלול המוצע באתר מתאר את אתרי הביקור, אך לא בהכרח את סדר הביקורים וכן את סדר הימים והלינות. כמו כן, ייתכנו שינויים בסדר התוכנית, וזאת לאור שינויים תכופים בלוח הטיסות ושעות הטיסות וכן לאור ימי הפתיחה הקבועים של האתרים במסלול או שינויים החלים מפאת חגים או אירועים אחרים. 6.לאור האמור לעיל ייתכנו אף ויתורים על ביקורים בחלק מהאתרים והמקומות המוזכרים במסלול הטיול , במקומם יינתנו אתרים חליפיים וראויים, וכל זאת ייתכן גם לאחר יציאתנו מהארץ. 6. יציאה לטיול מותנית במינימום של 20 משתתפים לפחות,אלא אם הוחלט אחרת ע"י הנהלת החברה. 7. במידה ויהיו פחות משתתפים יתכן ותחול תוספת למחיר הטיול שתקבע ע"י דיסקברי. 8. תנאי הרישום והביטול מפורטים וברורים והם מופיעים באתר האינטרנט של חברת דיסקברי, תחת תנאים כלליים. לפני שהינכם נרשמים לטיול , יש לקרוא את תנאי ההרשמה והביטול כפי שמופיעים בעמוד הנ"ל. מי שאינו יכול ,מסיבות שונות, להוריד או לקרוא את התנאים הכלליים הכוללים תנאי רישום וביטול מהאתר, מוזמן לקבל אותם מאיתנו בפקס או במייל. 9. החברה אינה אחראית לנזקים שיגרמו לנוסעים כתוצאה משינויים הנעשים ע"י חברת התעופה,במועדי הטיסות עקב תקלות שונות ו/או פגעי מזג האוויר/או לנזקים הנגרמים מכח עליון. 10. החברה אינה אחראית לשינויים הנובעים מכח עליון,פגעי טבע ומזג אויר וכו' 11. בשל שינויים אופציונאליים בלו"ז הטיסות,עלול סדר הביקור באתרים להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים- הכל בהתאם ללוח הזמנים. 12.מדי פעם מופיעים באינטרנט, דפי אינטרנט ישנים שנסרקו על ידי גוגל או מנועי חיפוש אחרים דפים שאינם מופיעים באתר החברה, מסלולי טיול ישנים או מסלולי טיול שאינם מעודכנים. לכן , בעת ההרשמה יש להיכנס אך ורק לאתר דיסקברי הרשמי, ולקרוא שם את המסלול המעודכן. עליכם לוודא לפני ההרשמה שהוא אכן המסלול הרלוונטי עבורכם. את המסלול ניתן לקבל גם בפקס וגם במייל. עליכם לוודא שאכן קיבלתם את המסלול העדכני והרלוונטי עבור המועד בו אתם מעוניינים או עומדים לצאת לטיול. דיסקברי אינה אחראית לפרסומים של מסלולים ישנים או כאלה שאינם מעודכנים כמפורט לעיל. חברת דיסקברי לא תהא אחראית למקרים בהם חברות תעופה ייגבו כספים נוספים עבור כבודה ו/או שירותים נוספים, בין אם מדובר בטיסות פנים או בטיסות בין מדינות, שאינן מישראל או בחזרה לישראל.