בטיול המאורגן של 'דיסקברי' לרוסיה תיהנו ממופעים ואטרקציות (כולם כלולים במחיר הטיול) אותם לא תקבלו בחברות אחרות: מופע בלט, מופע פולקלור בהשתתפות עשרות רקדנים ולוליינים, סיורי לילה חווייתיים במוסקבה וסנט פטרסבורג, שייט ברחפת לפטרהוף, ארוחה אותנטית אצל משפחה רוסית ועוד.

כדי לראות את כל הנפלאות שיש שלרוסיה להציע, נדרשות שנים ארוכות, ולא בכדי; המדינה הגדולה בעולם, אשר חולשת על פני שתי יבשות, מציעה למבקר בה מכל הבא ליד – ערים מרתקות המשלבות ישן וחדש, כפרים נידחים וציוריים שנדמה כאילו הזמן עמד בהם מלכת, וטבע בראשיתי ועוצר נשימה. כדי לעשות קצת סדר, ריכזנו עבורכם את המיטב של שלושה יעדים מובילים בתוך המדינה המסתורית והבלתי-נגמרת הזו.

 

סנט-פטרסבורג – פריז של מזרח אירופה

העיר סנט-פטרסבורג היא ההגדרה המדויקת לשילוב המילים הנפוץ "הוד והדר". העיר החדשה יחסית, שנוסדה רק בתחילת המאה ה-18, מספקת למבקר בה כרטיס כניסה לעולם אגדי בו צארים מרשימים, כרכרות מפוארות וארמונות בוהקים מזהב כמו קמים לתחייה במציאות של היום. הארכיטקטורה המרשימה של העיר ויופיה הבלתי נדלה נמצאים בכל מקום – מארמון ההרמיטאז', שהוא שיר הלל לאדריכלות הבארוק המכיל בתוכו את אחד ממוזיאוני האמנות והארכיאולוגיה המקיפים ביותר בעולם, דרך כנסיית "הגואל שעל הדם" המסנוורת את העין בצריחיה הצבעוניים, ועד לגנים הבוטניים העתיקים המסודרים לתפארת במסורת אדריכלות הנוף הרוסית – סנט פטרסבורג לא מפסיקה לענג את העין ולחמם את הלב. ואם לא די לכם בהדרה של העיר עצמה, תוכלו להתרענן קצת מן הפאר העירוני ולצאת לחזות במעט פאר כפרי, במתחם הארמונות הצאריים שנמצאים בעיירה פושקין – 25 ק"מ בלבד ממרכז סנט-פטרסבורג.

 

מוסקבה – כשישן (מאוד) וחדש (מאוד) שלובים זה בזה

בירת רוסיה היא פסיפס מהפנט של זמנים חדשים וישנים, השלובים זה בזה בהרמוניה מרגשת. לצידם של מבני הבלוקים הגדולים והאנדרטאות העצומות מימי ברית המועצות, יושבים בשלווה גם ארמונות וכנסיות בני 400 שנה ויותר. במוסקבה תוכלו ליהנות ממתחם הקרמלין המרשים, המכיל בתוכו מספר ארמונות וכנסיות ישנות, מוזיאון פתוח של כלי נשק היסטוריים, וכמובן – גם את משכנו של נשיא רוסיה המכהן. לאחר מכן, תוכלו לבחור בין התהלכות איטית לאורכו של מדרחוב ארבאט היפיפה, הסתובבות בינות למבניה הבוהקים באדום של הכיכר האדומה ההיסטורית, או ביקור שוחר-תרבות בתיאטרון הבולשוי המפורסם, שיכול אף לכלול צפייה באחת מהפקות האופרה והבלט שלו, בעלות השם העולמי. אם בשלב זה הרעב כבר יתחיל לכרסם בכם, לכו לחוות את המטבח הרוסי במיטבו בשוק דנילובסקי המקורה וליהנות ממרק בורשט חמים, ממאות סוגים של פירות מיובשים ושל חלווה, ומן המומחיות הרוסית הידועה ביותר – השימורים הטעימים בעולם. כמובן, אסור לשכוח לחוות לא רק את מוסקבה עילית, אלא גם את זו התחתית – שכן תחנות המטרו של מוסקבה הן חגיגה בפני עצמה, המסתירה בחובה עיצוב מרשים ועוצר נשימה בכל תחנה ותחנה. חובבי הרכבות והתחבורה ביניכם ודאי ישמחו לשמוע גם על מוזיאון המטרו הקטן והחינמי אשר ממוקם בתחנת ספורטיבנאייה, בו תוכלו לצפות במבנהו של קרון הקטר, בסמלי מטרו שונים מרחבי רוסיה, ובהסבר קצר וממצה על התפתחות רשת הרכבות המרשימה במדינה.

 

סוזדאל

מי שמעיף כפרים מנומנמים וציוריים על פני העיר הגדולה, יימצא את כל מבוקשו ואף יותר בעיירה סוזדאל. עיירה זו, שכבר בימי ברית המועצות זוהה הפוטנציאל התיירותי שלה, שימרה (בפקודתם של המנהיגים הסובייטים) את אופיו של הכפר הרוסי מימי הביניים. העיירה סוזדאל מלאה בכנסיות יפהפיות ובבתי עץ קסומים, המסתתרים להם בתוך רחובות סבוכים וחמימים – ואין בה ולו זכר קלוש למבני הבטון הסובייטיים המאפיינים כל כך את שאר המדינה. סוזדאל היא תזכורת היסטורית מרגשת לרוסיה של לפני ברית המועצות – וביקור חובה לכל מי שרוצה לחוות את רוסיה על כל גווניה וצורותיה.