טיול לסקוטלנד וצפון אנגליה 13.8 | 8 ימים

8 ימים
/
7 לילות

אתרים ואטרקציות

  בטיול המאורגן של "דיסקברי טיול עולמי" לסקוטלנד וצפון אנגליה נבקר באתרים הבאים :

 • צפון אנגליה:
 • שייט באגם ווינדרמיר.

  תה אנגלי על רכבת קיטור.

  העיירה הציורית 'הארוגייט' - מעיינות מרפא.

  דרהם - סיור בסמטאות, הקתדרלה והמצודה.

  יורק - החומות, השערים והאנדרטה לזכר תושביה היהודים, רחוב "הקצבים", ה"מינסטר", טירת ריפלי, קתדרלה הגדולה, מפעל השוקולד.

  מנצ'סטר - סיור פנרומי בעיר.

 • סקוטלנד:
 • גרטנה גרין - טקס חתונה סקוטי (במידה ויתקיים)

  טירת סטרלינג

  גלזגו: נהר הקלייד, כיכרות, מרכז עתיק ומבנים מרשימים.

  אזור ה"היילנדס" – אינברנס - אבימור : חופי לוך לומונד, כפר לוס LUSS, גלן-קו - 'עמק הדמעות', פורת וויליאם, פורת אוגוסטוס, לוך נס המפורסם, אינברנס, אבימור.

  בלייר את'ול - פיטלוכרי : "טירה הלבנה", עיירת פיטלוכרי - מזקקת וויסקי, אגם TUMMEL, סיור באזור הרוסקס, אגם קתרין.

  אדינבורו: עיר העתיקה, ארמון המלכה, מצודת העיר, רחוב הנסיכים המפורסם, מעלית סירות, אתר הקלפיס, פארק לאומי 'קאירגורמז'.

  ג'אדבורו- מעבר הגבול – קארטר בר

למה דיסקברי?

דיסקברי טיול עולמי מציגה טיול מאורגן לסקוטלנד וצפון אנגליה, עשיר באתרים שאסור לפספס, ביקור בטירות ואגמים, מקומות היסטוריים, ערים עתיקות ועוד. טיול מאורגן לאנגליה וסקוטלנד כולל ביקור בערים הגדולות של צפון אנגליה כמו ליברפול, יורק, מנצ'סטר וביקור בערים חשובות בסקוטלנד כמו גלזגו ואדינבורו. בטיול נסייר בסמטאות מיוחדות, נתצפת על נופים מרהיבים ונתוודע לתרבות המקומית יחד עם מדריך מקצועי מטעם דיסקברי. 

טיול מאורגן לאנגליה וסקוטלנד כולל:

 • ביקר באזור "היילנדס" בסקוטלנד.
 • תצפית על טקס מסורתי של חתונה סקוטית.
 • שייט באגם ווינדרמיר.
 • ימים גדושים ומלאים, ללא ימים חופשיים !
למה דיסקברי?

תאריכי יציאה ומחירים

תאריך יציאה
תאריך חזרה
מחיר מבצע לאדם בחדר זוגי
מחיר לאדם יחיד
מחיר לשלושה אנשים בחדר (המחיר לאדם)
מחיר לזוג + ילד (המחיר לאדם)
מחיר רגיל לאדם בחדר זוגי
תוקף המבצע

המסלול

 1. יום 1 | תל אביב

  נפגש בנתב"ג ונטוס ללונדון, בירת אנגליה. לאחר הנחיתה נמשיך צפונה ללידס, כאשר בדרך נבקר בעיר האוניברסיטאית המפורסמת קיימברידג', כאן מצויים מבני קולג' עתיקים ומישורי דשא רחבים. בתום סיורנו נמשיך ללינה באזור לידס.

 2. יום 2 | יורק - דורהאם - אזור צפון סקוטלנד

  לאחר ארוחת הבוקר ניסע צפונה לאזור האגמים היפהפה ונבלה את יומנו באווירה ויקטוריאנית במחוז קמבריה, שנתן השראה לגדולי משוררי בריטניה. נבקר בהולקר הול שהיה ביתם של בני משפחת הלורד וליידי קוונדיץ וגם בגינות המרהיבות שמסביב. לאחר מכן, נלגום תה אנגלי של אחה"צ על גביי רכבת קיטור העוברת בעמק הלבנס ההיסטורי, רכבת שפועלת מאז שנת 1850. נסיים את הסיור בשייט באגם ווינדרמיר, נעבור דרך עיירות ציוריות מרהיבות ונופים ירוקים. בדרכנו למלוננו נעבור במחוז האגמים שהוכרז ע"י אונסק"ו כאתר מורשת עולמי המשלב אגמים יפהפים, הרים מרהיבים וגבעות מוריקות.

 3. יום 3 | אזור האגמים - גרנטה גרין - סטרלינג - גלזגו

  הבוקר נשים פעמינו לכיוון, לאזור האגמים היפהפה. נעבור דרך עיירות ציוריות מרהיבות ונופים ירוקים, ניסע לעיירה הגובלת עם סקוטלנד, גרטנה גרין, שם נצפה בטקס חתונה סקוטי (במידה וזה יתקיים בעת ביקורנו). משך נמשיך להליקס, שם נראה את הקלפי'ז (Kelpies) - פסלי ראשי הסוסים הגדולים בעולם, שעוצבו על ידי האמן אנדי סקוט. משם נמשיך לסטירלינג, עיר תוססת במרכז סקוטלנד. נצפה בטירת סיטרלינג, אחת מהטירות הגדולות והחשובות ביותר בסקוטלנד. טירת סטרלינג שוכנת במקום אסטרטגי עוד מימי המאה ה-13. בטירה הותקנו מגורים עבור בית המלוכה, מגורים אשר מעוטרים בציורי תקרות מרהיבים. הטירה מהווה סמל לאומי בסקוטלנד כאשר ציורה מופיע על צדו האחורי של שטר ה-20 ליש"ט המונפק על ידי בנק קליידסדייל. לאחר ביקורנו בטירה ניסע לגלזגו, שם נלון.

 4. יום 4 | גלזגו - לוך מונד - גלן קו - לוך נס

  לאחר ארוחת הבוקר ניסע לפארק הלאומי של לוך לומונד והטרוסאכס. לוך לומונד הוא אגם סקוטי של מים מתוקים שחוצה את שבר ההיילנדס. זהו מקווה המים הגדול ביותר בבריטניה מבחינת שטח פנים. נבקר באחד המקומות היפים ביותר ועוצרי הנשימה בסקוטלנד – גלן קו, הידוע בכינוי "עמק הדמעות", שבו התרחש הטבח של שבט המק'דונלד במאה ה- 17. נצפה בטירת אורקוהרט, טירה השוכנת על גדות אגם הלוך נס והיתה הטירה הגדולה ביותר בסקוטלנד. הטירה, שנבנתה לפני כ-500 שנה בימי הביניים, עברה מלחמות רבות ונחרבה. כאן ייחשף בפנינו במלוא הדרו אגם הלוך נס המפורסם, ואולי אף נזכה לראות את "נסי", המפלצת המסתורית.

 5. יום 5 | אדינבורו

  לאחר ארוחת הבוקר נראה עוד מהנופים המרהיבים של סקוטלנד וניסע דרך הפארק הלאומי קאירגורמז, נבקר בחוות כבשים ונצפה ב"עבודתם" של כלבי מרעה. בדרכנו לאדינבורו נעצור לבקר בטירת בלייר הרומנטית הידועה בכינויה "הטירה הלבנה", מקום מגוריו של הדוכס מאת'ול, שם נראה תצוגה מרשימה של כלי נשק, ריהוט עתיק, פוחלצים נדירים, כלי חרסינה וציורים. נמשיך דרך העיירה הציורית, פיטלוכרי, לביקור במזקקת וויסקי, נלמד על תהליך הייצור ונטעם מן המשקה הסקוטי הלאומי ומשם ניסע אל מלוננו באזור אדינבורו.

 6. יום 6 | אדינבורו - ניוקאסל

  נתחיל את היום בסיור מודרך באדינבורו, אחת הערים היפות באירופה. נבקר בעיר העתיקה, נצפה על ארמון המלכה המרהיב, נעלה ב"מייל המלכותי" שבו שלל מוזיאונים, עד למצודת העיר, בה נערוך ביקור מיוחד. נראה את אבן ההכתרה של מלכי בריטניה ואת יהלומי הכתר הסקוטי. מכאן נחצה אל העיר החדשה להמשך הסיור ברחוב הנסיכים המפורסם ובכיכרות העיר. נראה את טירת אניק, טירה שהייתה ועודנה מקום מושבם של מרבית דוכסי נורת'מברלנד ורוזניה. בטירה צולמו חלקים מסדרות טלוויזיה ומסרטים רבים, כשבמפורסם שבהם שימש כבית הספר הוגוורטס לכישוף ולקוסמות, מקום התרחשותם של חלק ניכר מהאירועים המרכזיים בסרטי הארי פוטר. לקראת סוף היום ניסע לצפון-מזרח אנגליה לניוקאסל, הנמצאת על גדתו הצפונית של נהר הטיין, שם נלון.

 7. יום 7 | ניוקאסל - יורק - מנצ'סטר

  לאחר ארוחת הבוקר נבקר בחבל יורקשייר. ניסע לעבר טירת ריפלי בצפון יורקשייר, שם נהנה מבוקר רגוע באזור היפיפה של הטירה. משם נמשיך להארוגייט, עיירת נופש עם מעיינות מרפא, שם נהנה מזמן חופשי לשיטוט בעיירה הציורית. בשעות אחה"צ ניסע לעיר יורק, עיר אשר נכבשה בימי הביניים בידי ויקינגיים, שהשפיעו מאוד על התרבות המקומית. במסגרת הסיור נטייל בשערי העיר העתיקה, נבקר באנדרטה המפורסמת לזכר תושביה היהודים של העיר, נפסע ברחוב "הקצבים" המיוחד ונבקר גם בקתדרלה הגדולה שנמצאת ב"מיניסטר". נסיים את הסיור בנימה מתוקה - נבקר במפעל השוקולד של יורק, סיור היסטורי ומהנה של ייצור השוקולד המפורסם של משפחות יורק. בסיום הסיור נמשיך ללינה במנצ'סטר.

 8. יום 8 | מנצ'סטר - תל אביב

  לאחר ארוחת הבוקר נערוך סיור פנורמי בעיר מנצ'סטר, לאחר מכן ניסע לשדה התעופה ונמריא דרך יעד ביניים לתל אביב.

טיול לסקוטלנד וצפון אנגליה 13.8 | 8 ימים

המחיר כולל

טיסות בינלאומיות לפי המסלול.

מיסי נמל והיטל בטחון.

בתי מלון דרגה ראשונה ודרגת תיירות טובה בחדרים זוגיים עם אמבטיה או מקלחת צמודה.

ארוחות: חצי פנסיון

סיורים מודרכים כמפורט בתוכנית.

אוטובוס נוח לתיירים.

תשר (טיפים) לנותני השירותים בחו"ל,למעט דמי סבלות.

מלווה קבוצה מצוות דיסקברי

המחיר אינו כולל

ביטוח רפואי ומטען

הוצאות אישיות

דמי סבלות

כל תוספת מיסי נמל ודלק שיקבעו על ידי חברות התעופה לאחר 1.10.23

כל מה שלא נכלל בסעיף 'המחיר כולל'

מלונות

להלן דוגמאות ממבחר מלונות ,בהם משכנת חברת דיסקברי את נוסעיה ואין בזאת משום הבטחה למלון מסוים. רשימת המלונות הסופית תימסר לנוסעים במפגש הקבוצה 

 

טיסות

טיסות בינלאומיות

הערות

  1. המחיר אינו כולל תוספת מיסי נמל ודלק במידה ואלה יוטלו ע"י חברות התעופה לפני היציאה לטיול. המחיר אינו כולל גם דמי סבלות.
  2. המחיר המצוין הוא לתשלום במזומן.
  3. בנושא החיסונים לארץ היעד מומלץ לנוסעים לפנות למשרד הבריאות.
  4. אנו ממליצים לכל הנוסעים לבטח את עצמם בביטוח רפואי ומטען מיום ההרשמה לטיול ועד לסיומו.
  5.שימו לב: המסלול המוצע באתר מתאר את אתרי הביקור, אך לא בהכרח את סדר הביקורים וכן את סדר הימים והלינות . החברה רשאית לשנות את סדרי  הביקורים .
  6.לאור האמור ייתכנו אף ויתורים על ביקורים בחלק מהאתרים והמקומות המוזכרים במסלול הטיול , במקומם יינתנו אתרים חליפיים וראויים.
  6. יציאה לטיול מותנית במינימום של 20 משתתפים לפחות,אלא אם הוחלט אחרת ע"י הנהלת החברה.
  7. במידה ויהיו פחות משתתפים יתכן ותחול תוספת למחיר הטיול שתקבע ע"י דיסקברי.
  8. תנאי הרישום והביטול מפורטים וברורים והם מופיעים באתר האינטרנט של חברת דיסקברי, תחת תנאים כלליים. לפני שהנכם נרשמים לטיול , יש לקרוא את תנאי ההרשמה והביטול כפי שמופיעים בעמוד הנ"ל. 
  9. החברה אינה אחראית לנזקים שיגרמו לנוסעים כתוצאה משינויים הנעשים במועדי הטיסות  על ידי חברות התעופה  או על ידי הרשויות ,עקב תקלות שונות בטיסות ו/או פגעי מזג האוויר. כמו כן אינה אחארית על נזקים כתוצא מ מלחמות , מגפות ,  
  10. החברה אינה אחראית לשינויים הנובעים מסיבות הקשורות לכח עליון , פגעי טבע ומזג אויר וכו'
  11. בשל סיבות שונות ,עלול סדר הביקור באתרים להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים- הכל בהתאם ללוח הזמנים.
  12.מדי פעם מופיעים באינטרנט, דפי אינטרנט ישנים שנסרקו על ידי גוגל או מנועי חיפוש אחרים דפים שאינם מופיעים באתר החברה, מסלולי טיול ישנים או מסלולי טיול שאינם מעודכנים. לכן , בעת ההרשמה יש להיכנס אך ורק לאתר דיסקברי הרשמי, ולקרוא שם את המסלול המעודכן. עליכם לוודא לפני ההרשמה שהוא אכן המסלול הרלוונטי עבורכם.
  13.עליכם לוודא שאכן קיבלתם את המסלול העדכני והרלוונטי עבור המועד בו אתם מעוניינים או עומדים לצאת לטיול.
  14.דיסקברי אינה אחראית לפרסומים של מסלולים ישנים או כאלה שאינם מעודכנים כמפורט לעיל.
  15.חברת דיסקברי לא תהא אחראית למקרים בהם חברות תעופה ייגבו כספים נוספים עבור כבודה ו/או שירותים נוספים, בין אם מדובר בטיסות פנים או בטיסות בין מדינות, שאינן מישראל או בחזרה לישראל.