כתבות     בתי מלון     מוזיאונים     אירועים     ילדים     כרטיס ביקור     מסעדות    

דיסקברי טיול עולמי | חופשה בסידני- אוסטרליה

חופשה בסידני היא ים ושמש, גלים וגלשנים: ברוכים הבאים לחופי הים בסידני המהווים מפלט מהחום בימי הקיץ ומקום גלישה מועדף בחורף
 

מאת: צוות דיסקברי

 

 

הים הוא דרך חיים בסידני. בימי הקיץ מתמלאים חופי העיר ואלה שמחוצה לה במתרחצים ומתרחצות שבאים לשזף את גופם הלבנבן, לתפוס גלים ואהבות מזדמנות, לראות וגם להיראות. שמם של החופים בסידני יצא למרחוק בעיקר הודות לעובדה כי מדובר בחופי ענק עם חול לבן, גלים אימתניים והמוני יפים ויפות בבגדי ים זערוריים בכל גווני הקשת. לאורך כל השנה, גם בימי החורף אפשר לראות גולשים חובבניים ומקצוענים תואמי מיץ' המציל החתיך ממשמר המפרץ, תוכנית הטלוויזיה הזכורה לטוב. גם מחוץ לעיר במרחק קצר ממנה ישנם חופים מקסימים עם לגונות טורקיז קסומות, בריכות טבעיות ומפרצים. במרבית החופים, הרחצה מותרת אלא אם כן ישנו שלט המזהיר מפני כרישים. בחופים אלה יצרו השלטונות בריכות המגודרות בלבנים מאבן שם ניתן לשחות ללא חשש.

שלווה מענגת בחוף פאלם ביץ. צילמה: סיגל לוי 
שלווה מענגת בחוף פאלם ביץ'. צילמה: סיגל לוי 

בונדאי ביץ'
החוף הידוע ביותר בסידני ואולי באוסטרליה כולה הוא חוף בונדאי הקרוי כך על שמה של השכונה היהודית הנמצאת בסמוך לחוף. החוף הוא מקור לא אכזב לחובבי ההנאות הימיות וחבבי ההנאות בכלל: יש בו שלל של בתי קפה, מסעדות, בתי מלון ומבני מגורים ושלל סלבריטאים שבאים להציג לראווה את הצעקה האחרונה בתחום בגדי הים. החוף רחב מאוד משופע בחול לבן ורך ויש בו שרותים ומקלחות נקיים ומסודרים הפתוחים בכל השנה, גם מחוץ לעונה החמה.
בימי הקיץ נוהגים המתרחצים לפקוד את בתי הקפה, המסעדות והברים הרבים הפזורים לאורך החוף ולהתענג על בריזה מרעננת לעת ערב.

חופי הים בסידני מציעים מפלט מהחום ורומנטיקה בכל עונות השנה. צילמה: סיגל לוי
חופי הים בסידני מציעים מפלט מהחום ורומנטיקה בכל עונות השנה. צילמה: סיגל לוי

על החוף בפאלם ביץ'
בדומה לפאלם ביץ', הפרבר היוקרתי במיאמי, גם סידני מתהדרת בפרבר כזה שנחשב לאזור מגורים יוקרתי לעשירי העיר ושועיה. לאורך הפרבר ובסביבותיו נמצאים כמה מהחופים היותר יפים הסמוכים לסידני ביניהם חוף וויל ביץ' (Whale Beach ) ובילגולה (Bilgola). החופים מרהיבים באמת, המים צלולים ונקיים והאוויר צח ונקי.
 <p><span style=BACKGROUND-COLOR: #f8f8fa>ים כחול בחוף , צילמה: סיגל לוי</span></p>

ים כחול בחוף , צילמה: סיגל לוי

טיפים

- הספורט הימי בסידני וסביבותיה מפותח למדי והוא כולל פעילויות מהנות כמו שיט, צלילה ושחייה. המקומות הטובים לגלישה הם חוף בונדאי המוזכר לעיל, קוג'י, טמרמה וקרונאלה (Cronulla).

- מועדוני צלילה רבים מציעים למעוניינים קורסי צלילה בהתאם לרמת המשתתפים. אחד המועדונים הללו הוא Pro Dive  (טלפון: 92646177+) . מחיר ממוצע ליום צלילה הוא 50 דולר אוסטרלי.

- חופים רבים מהווים אתר גלישה מועדף בשל הגלים האימתניים בהם. מומלץ להיזהר בעת שיוצאים לשחייה ולשים לב לשילוט המצביע על חופים מסוכנים לרחיצה.

 כנסו לקראו כאן על המסלול שלנו לאוסטרליה וניו זילנד 

 

מידע נוסף על טיולים, אתרי תיירות ונופש בסידני- אוסטרליה ניתן למצוא בכתבות נוספות באתר דיסקברי טיול עולמי Discovery.