דיסקברי טיול עולמי | ביקור בפאלרמו


אתם מוזמנים לקרוא כאן על בירת סיציליה, פאלרמו ולגלות מה אתם הולכים לראות בעיר בזמן הביקור שלנו בה  

 

רומא היא בירת איטליה אך מבחינת הסיצאלינים פלרמו היא העיר החשובה ביותר, בירת סיציליה הבלית מעורערת. עבור ישראלים רבים, מלבד היותה עיר מדהימה ביופייה, היא זכורה לחובבי הכדורגל כעיר בה שיחק לראשונה שחקן ישראלי , טל בנין, בליגה האיטלקית.

מה הופך את פאלרמו לעיר כל כך יפה ומעניינת שמושכת אליה אלפי תיירים בשנה? ובכן, יש בה הכל מהכל אך בראש ובראשונה זו עיר נמל שמשרת את תושבי המקום ואת הכובשים השונים שהגיעו לעיר מיום הקמתה (במאה השמינית לפני הספירה). מלבד זו, העיר מלאה באתרים היסטוריים , ביניהם כנסיות וקתדראלות שחלקן נבנו כבר במאה ה-10. הבולטים שבין הכנסיות הן סנטה טרסה אלה קלסה שנבנתה בסגנון בארוק, קתרלת פלרמו שהיתה בזמן הכיבוש המוסלמי מסגד והפכה לכנסייה במאה ה-12, ועוד מגוון כנסיות עתיקות.

 

דיסקברי טיול עולמי | ביקור בפאלרמו
פאלרמו
 

בנוסף אפשר למצוא בפאלרמו מגוון מוזיאונים כשהבולט בהם הוא המוזיאון האזורי לארכיאולוגיה, בו ניתן למצוא ממצאים ממצרים הקדומה. וכן תיאטראות עתיקות שעברו שיפוצים עם הזמן ועדיין מתפקדים.

כפי שתוכלו להיווכח במסלול של דיסקברי, יש בפלארמו גם אתרים שמתאימים לקהל היהודי, דוגמא הרובע היהודי, שם היה מצוי הגטו היהודי שהוקם בשנת 135 ובו ישבה הקהילה היהודית בתקופה הרומית. בפתח הגטו מצוי שער היהודים ויש בו שתי שכונות עיקריות. בתוך הגטו פעלו שני בתי כנסת עתיקים, גדול וקטן ששירתו את \תושבי הגטו.

במהלך טיולנו בסיציליה נבקר בפלארמו, נהנה מהאווירה המיוחדת שקיימת בעיר, מהכיכרות ומהאדריכלות המרשימה של העיר. אנחנו מזמינים אתכם להיכנס למסלול המלא של דיסקברי לסיציליה , להזמין מקום לטיול הקרוב וליהנות.