מידע לחופשה במנצ'סטר - אנגליה

מידע שימושי וטיפים מועילים למטייל שיוצא לחופשה במנצ'סטר


מאת: צוות דיסקברי


כללי:

הקידומת של אנגליה England היא 44, הקידומת של מנצ'סטר Manchester היא 161. המטבע המקומי הינו הלירה שטרלינג או כפי שמכונה בשפת המקומיים, הפאונד Pound.

איך מגיעים למנצ'סטר:

מישראל קיימות טיסות שכר לצד סדירות, ישירות לשדה התעופה מנצ'סטר, הממוקם כ-15 ק"מ ממרכז העיר. שדה התעופה של מנצ'סטר משרת כ-19 מליון נוסעים בשנה והוא השדה השני בגודלו באנגליה. כדאי לאתר דילים אטרקטיביים לחופשה המשלבת טיסה ובית מלון במנצ'סטר. 

ניתן להגיע למנצ'סטר מכל חלקי המדינה באוטובוס או ברכבת. תחנת האוטובוס המרכזית בעיר ממוקמת ב-Chorlton st. ממוקמת במרכז העיר, תחנת הרכבת המרכזית הינה פיקדילי.

מזג האוויר במנצ'סטר:

מנצ'סטר ידועה בהיות גשומה וקרירה בחודשי החורף. אם יש ברשותך אוסף מכובד של מטריות שברצונך להשמיש, אלה יהיו הזמן והמקום. אפריל עד ספטמבר הם החודשים הטובים ביותר לביקור. טווח הטמפרטורות הוא מ-2 מעלות בחורף ועד 21 מעלות בקיץ. הודות למיקומה הגיאוגרפי, מנצ`סטר זוכה למנת גשמים מכובדת בהרבה מאשר לונדון.

 


שגרירויות במנצ'סטר:

שגרירות ישראל באנגליה נמצאת בלונדון בכתובת: Palace Green. טלפון: 44-20-79579500. שעות קבלה: ימים ב'-ה' בין השעות 10:00-13:00 ובימי ו' בין השעות 10:00-12:00. את הקונסוליה הישראלית ניתן להשיג בטלפון 020-79579515

קהילה יהודית במנצ'טסר www.jewishgen.org/jcr-uk/Manchester.htm

 


הקהילה היהודית במנצ'סטר היא השנייה בגדלה באנגליה. בעקבות זאת אפשר למצוא בעיר מסעדות כשרות, בתי כנסת ואפילו מרכז תרבות ופנאי יהודי.
 

מידע נוסף על טיולים, אתרי תיירות ונופש במנצ'סטר - אנגליה ניתן למצוא בכתבות נוספות באתר דיסקברי טיול עולמי Discovery.