אירועים ופסטיבלים במנצ'סטר - אנגליה

מנצ'סטר הינה בירת הגייז של צפון אנגליה וככזו נערכים בה אירועים ופסטיבלים רבים

מאת: צוות דיסקברי


לשכת המידע רגילה למתעניינים בפסטיבלים אלו ועל-כן מספקת את מדריך הפנאי הבא:

Gay & Lesbian Village Guide, המדריך מכיל רשימה ארוכה של ברים, מועדונים, גלריות וארגוני גייז. הסצנה הצבעונית והמלבלבת הגאה של העיר נמצאת באזור רח´ Canal. שם בוודאי תמצאו את רוב המועדונים והברים הרלוונטיים. שווה סיבוב. האזור הוזכר בתוכנית הטלוויזיה המפורסמת "הכי גאים שיש" – סדרה העוקבת אחר חייהם של חמישה גברים הומואים החיים בעיר פיטסבורג. במנצ'סטר מציעה לנופשים בה אוסף מצוין של ברים, אולי מהטובים ביותר באירופה.

הזירה העיקרית של חיי הלילה התוססים של קהילת הגייז בעיר הינה רחוב קאנאל Canal Street. המתחם בו מרוכזים עשרות ברים ומועדונים המיועדים לקהילת הגייז, נקרט גיי ווילג' Gay Village.

 

התהלוכה במנצסטר. צילום: האתר הרשמיIQUP I'ts Queer Up North

 

www.queerupnorth.com/index2.php

פסטיבל האומנויות הגדול בבריטניה במיועד לקהילת הגייז והלסביות. הפסטיבל המתקיים מדי שנתיים.
מצעד הגאווה של מנצ'סטר - מצעד המתקיים כל חודש אוגוסט, וסוחף מאות אנשים לרחוב קאנאל. הבארים ברחוב, כמו גם אולמות נשפים באוניברסיטה, נערכים אף הם לקליטת המוני החוגגים. 


הפסטיבל הבינלאומי של מנצ'סטר

http://www.mif.co.uk

פסטיבל זה אינו קשור לקהילת הגייז אלא דווקא לעיר ניו-יורק. מארגני הפסטיבל יצרו אותו כפסטיבל הבינלאומי הראשון על ניו-יורק. הוא נערך לראשונה בין ה-28 ליוני ל-15 ליולי 2007 והוא מתעתד להיערך פעם בשנתיים. הפסטיבל הבא מתוכנן להיערך בין ה-2 ל-19 ביולי 2009. הפסטיבל יתמקד במוסיקה וכן בסיפורים בני זמננו, כאשר האירועים יכללו קשת רחבה של אומנויות ומופעי תרבות. מארגני הפסטיבל מבטיחים שחלק מאירועי הפסטיבל יהיו ללא תשלום, ביניהם אירוע מרכזי למשפחות.
 

הפסטיבל האירי של מנצ'סטר

www.manchesteririshfestival.co.uk

הפסטיבל נערך כל שנה במהלך חודש מרץ ונמשך כמה שבועות. במהלך הפסטיבל ישנו מצעד רב משתתפים וכן ישנן הופעות של זמרים ולהקות איריים, למשל שינייד אוקונור ואף מופעי ריקוד של להקות מפורסמות כגון ריוורדנס. הפסטיבל הראשון נערך בשנת 1996 וכיום הוא נחשב מהגדולים באירופה.

 
אירועים נוספים:

פסטיבל הג'ז של מנצ'סטר www.manchesterjazz.com


מידע נוסף על טיולים, אתרי תיירות ונופש במנצ'סטר - אנגליה ניתן למצוא בכתבות נוספות באתר דיסקברי טיול עולמי Discovery.