ההיסטוריה של מנצ'סטר - אנגליה

למנצ'סטר נודעה חשיבות במאה ה-14 כאשר התיישבו באזור אורגים שהקימו בה מפעל ליצור כותנה. שמה המקורי של העיר היה Mancenian, השם הנוכחי של העיר אומץ במהלך המאה ה-17


מאת: צוות דיסקברי


במהלך המהפכה התעשייתית של המאה ה-18, הפכה מנצ'סטר למפורסמת בזכות תרומתה לתעשיית הטקסטיל. המצאות טכנולוגיות כמו ה "Spining Jenny" וה-"Water Frame" השפיעו רבות בעולם בעוד מנצ'סטר מובילה את השינויים. בשנת 1771, בעוד אוכלוסיית מנצ'סטר הגיעה כמעט ל-20,000, היא זכתה לפתיחת הבנק הראשון. כעבור 10 שנים ראה אור העיתון הראשון של מנצ'סטר. בשנת 1853, הפך הישוב רשמית לעיר.

ההיסטוריה של מנצסטר- אנגליה

 


ב-1877 העיר זכתה לשני אירועים היסטוריים חשובים: פתיחתו הרשמית של בניין העירייה, בכיכר אלברט Albert Square, ותחילת שימוש בתחבורה מונעת סוסים שבשנת 1901 הפכה לחשמלית. במהלך המאה ה-20 התרחשה פגישה ששינתה את פני תעשיית הרכב, הלא היא הפגישה בין מר רולס ומר רויס. פגישה שהולידה את הרולס-רויס. למנצ'סטר הישג היסטורי מרשים נוסף - המצאת המחשב הראשון התרחשה באוניברסיטת מנצ'סטר ע"ע אלן טיורינג בשנת 1943.

ב-1996 המחתרת האירית ביצעה פיגוע במרכז העיר. הפיגוע הסב נזקים קשים ומאמצי השיקום עלו למעלה מ-20 מליון ליש"ט. מנצ'סטר עברה ניתוח פלסטי משמעותי בעקבות השיקום וכמה מרכזי קניות ותרבות מפורסמים כמו הארנדייל Arndale צמחו בשנים אלו. לאחרונה הכריז הBBC על מנצ'סטר כבירה השנייה של אנגליה.

מידע נוסף על טיולים, אתרי תיירות ונופש במנצ'סטר - אנגליה ניתן למצוא בכתבות נוספות באתר דיסקברי טיול עולמי Discovery.