אתרי תיירות במנצ'סטר - אנגליה

הנופשים במנצ'סטר יגלו כי היא נבנתה במאה ה-13 ומגוללת בתוכה פיסות היסטוריה מעניינות מהמאות ה-14, 18, 19 וכן מהמאה ה-20. על חלק מן ההיסטוריה שלה ניתן ללמוד תוך כדי טיול באזורי התיירות הידועים שלה

מאת: צוות דיסקברי


 

מידע פרקטי לגבי מקומות ניתן למצוא בלשכת התיירות הממוקמת במרכז העיר, בכיכר סנט פיטר. שעות הפתיחה הן בין השעות: 10:00-17:30. 

להלן כמה אתרים שאסור להחמיץ:

אצטדיון הכדורגל אולד טראפורד Old Trafford 

סיור באצטדיון בו משחקת מנצ`סטר יונייטד, יאפשר הצצה למגרש הביתי של מהקבוצות החזקות ורבות התארים בכדורגל האירופי. במקום קיים מוזיאון בו ניתן להתרשם משלל הגביעים של הקבוצה האגדית. המקום זוכה לביקורים תכופים של אוטובוסים מלאי תיירים שאינם מוותרים על התרשמות מהמקום כחלק מהסיור בעיר. סיורים במקום נערכים בכל יום למעט ימי ב' ובימים בהם נערכים משחקים, לכן רצוי לברר מבעוד מועד. ליד המגרש ממוקמת חנות מזכרות כך שהמעריצים יכולים לצאת עם שלל ואם לא יקפידו - אולי אף עם חור בכיס.
כתובת: Sir Matt Busby Way, Old Trafford

 

 

קתדרלת מנצסטר. צילום: ויקיפדיה
קתדרלת מנצ'סטר. צילום: ויקיפדיה

 
מנצ'סטר יונייטד Manchester United

www.manutd.com

 

הקבוצה הוקמה בשם ניוטון-הית' ב-1878, בשנת 1901 שונה שמה למנצ'סטר יונייטד. משכן הקבוצה הוא באצטדיון אולד טראפורד Old Trafford, על שם השכונה בעיר בה הוא ממוקם. כינויו הוא תיאטרון החלומות Theater of dreams. מנצ'סטר יונייטד זכתה ב-17 אליפויות אנגליה, 3 אליפויות אירופה, 11 גביעי אנגליה, ופעם אחת בגביע למחזיקות גביע באירופה.

מתחם ה-Lowry

 

www.thelowry.com

 

המתחם כולל 2 אולמי תיאטרון גדולים, גלריות, בתי קפה, מסעדות וחנויות מזכרות. מעבר לייחודיות של המתחם, הוא זכה לשדרוג ע"י מיקומו הנהדר, על קו המים. כבר מרחוק, כשמביטים על המתחם ועל השתקפותו במים, אפשר לנחש שהמקום לא יאכזב. המבנה נפתח לקהל בשנת 2000 כשמטרתו הייתה לאגד תחת קורת גג אחת חוויות ממיטב הבידור והאמנות. מבין פעילויות התרבות המציגות במתחם: דרמות, אופרות, מופעי ג'ז, קומדיות, גלריות אמנות, הצגות ילדים ועוד.

בית העירייה Town Hall

מקום משכנה של העירייה זכה במבנה וויקטוריאני- גותי, עשיר בפסלים ועיטורים בסגנון הבארוק. האדריכל של מוזיאון הטבע המפורסם בלונדון, הוא שתכנן גם את המבנה הזה. מידע לגבי זמני הסיורים בו ניתן להשיג בלשכת המידע לתיירים.

 

הקתדרלה של מנצ`סטר

 

The Cathedral and Collegiate Church of St Mary, St Denys and St George in Manchester או כפי שמכונה בפי המקומיים: t'owd church הקתדרלה של מנצ'סטר הינו כנסיה מימי הביניים ומקום משכנו של הכומר רוג'ר מורגן. המבנה הוקם במאה ה-15 לפנה"ס, ושימשה בימי הביניים עורק מרכזי בחיי העיר. 
שעות הפתיחה הינן:
בימי ב-ו' - 8:00-19:00
בימי ש' – 8:00-17:00
בימי א' – 8:30-19:30
התפילות נערכות בשעות 7:45, 8:00 ו-17:30
בימי ד' ו-ו' נערכת תפילה נוספת ב-13:10

אתרים ידועים נוספים: המוזיאון היהודי של מנצ'סטר, אולפני גרנדה, הגלריה העירונית לאומנות.

מידע נוסף על טיולים, אתרי תיירות ונופש במנצ'סטר - אנגליה ניתן למצוא בכתבות נוספות באתר דיסקברי טיול עולמי Discovery.