חופשה במנצ'סטר - אנגליה

חופשה במנצ'סטר מציעה מגוון נרחב של אטרקציות כך שהיא פונה לתיירים רבים. מעבר לניתוח הפלסטי שעברה, היא הולידה קבוצת כדורגל מפורסמת, להקות שמופיעות בעולם כולו וכן, היא מהווה את בירת הגייז של צפון אנגליה


מאת: צוות דיסקברי


אנגליה England הינה המדינה הגדולה מבין השלישייה המרכיבה את ממלכת בריטניה המאוחדת. אחיותיה גרות בשכנות לה, וילס במערב וסקוטלנד בצפון. מעבר לדם המלכותי הזורם בעורקיה, היא זוכה להיות מוקפת בהרבה "כחול" – הים הצפוני, הים האירי וכן בתעלת למאנש. למרות היותה מבודדת בקצה יבשת אירופה, ולמרות היותה מוקפת בים, התרבות הבריטית על מוסדותיה- החל מבית המלוכה ועד לאצטדיון וומבלי, השפיעה ועיצבה את העולם המודרני כולו.

 

האולד טראפורד. צילום: יאן מקאליסטר, ויקימדיה
האולד טראפורד. צילום: יאן מקאליסטר, ויקימדיה

 

מנצ'סטר Manchester היא אחת הערים הגדולות והמרכזיות בבריטניה. העיר ממוקמת כ-290 ק"מ צפונית מערבית ללונדון. מנצ'סטר עברה ניתוח קוסמטי ב-1996 - שיפוצה של העיר נבע בעקבות פיגוע של המחתרת האירית שהחריב את מרכז העיר. הבריטים והאיחוד האירופי השקיעו מעל 20 מליון ליש"ט במאמצי השיקום. מנצ'סטר מפורסמת בעיקר עקב היותה מקום מושבה של אחת מקבוצות הכדורגל הידועות בעולם, הלא היא מנצ'סטר יונייטד ;Manchester United עקב היותה עיר מוצאן של כמה להקות מפורסמות כמו ניו אורדר New Order, סימפלי רד Simply Red ואואזיס ;Oasis וכמובן המקום ממנו צמח הדוגמן/כדורגלן - דייויד בקהאם. כיום מונה העיר מעל 2.5 מליון איש, לא כולל אוהדים. 

מידע נוסף על טיולים, אתרי תיירות ונופש במנצ'סטר - אנגליה ניתן למצוא בכתבות נוספות באתר דיסקברי טיול עולמי Discovery.