אתרים מסביב לזאגרב - קרואטיה

לתיירים בזאגרב, כדי לצאת לאזורים מסביב, וליהנות מנוף הררי וירוק, מצודות עתיקות, קתדרלות ואתרי ספא. המתעניינים בהיסטוריה של המלחמה הקשה ביוגוסלביה יוכלו לבקר באתרי ההנצחה באזור


מאת: צוות דיסקברי
צילום: גיא נוימן


 

וראז'דין Varazdin - נמצאת מצפון לזאגרב, זו העיר היחידה במחוז זאגוריה Zagorje. המחוז הוא שטח מקסים- ירוק והררי בו פזורות מצודות רבות. באזור שפע אתרי ספא שם תוכלו ליהנות מהאוכל והמשקאות המקומיים. טיול בין יום אחד מזאגרב אפשרי, אך טיול בין כמה ימים ולינה בעיר יאפשרו לכם ליהנות באמת מן האזור המיוחד הזה. כדאי לבקר במצודת סטרי גראד, האטרקציה התיירותית העיקרית בעיר. אתר זה הוא אחד מאתרי מורשת העולם של אונסקו. בחבל כדאי לבקר גם בטירת טראקושצ'אן.
 
 
הפארק הלאומי של אגמי פליטוויצה , דרומית לזאגרב
הפארק הלאומי של אגמי פליטוויצה , דרומית לזאגרב


הפארק הלאומי של אגמי פליטוויצה Plitvicka Jezera

 


פארק לאומי - 110 ק"מ דרומית לזאגרב, על הכביש הראשי לספליט. זהו אחת האטרקציות העיקריות של קרואטיה: מפלים ונחלים רעננים, אגמים, דובים ומגוון דגים וציפורים. גם אתר זה הוא ברישמת אתרי מורשת העולם של אונסקו. ההתמצאות בפארק קלה. בקרו באגם פרושצ'אנסקו Proscansko השקט בתוך הפארק.

סלאבוניה - מזרחית לזאגרב, נמצא האזור הזה שתיירים רבים נוטים לפסוח עליו וחבל, כי יש בו מה לראות. הוא נמצא 3 שעות נסיעה מהכביש המהיר, מזרחה לזאגרב. העיר אוסייק היא בסיס טוב להתמקם ללינה באזור. כדאי לעצור בעיירה דקובו, בה יש קתדרלה מדהימה, ביקור שם הוא חובה. סלאבוניה מומלצת לנופשים החפצים באזור שקט שאינו עמוס בתיירים.

המלצות נוספות: על גדות הדנובה נמצאת ווקובאר, עיירת שעשועים לשעבר שעברה זוועות במלחמת יוגוסלביה. הטיהור האתני שערכו הסרבים ל-2,000 קרואטים במקום, הופך את הביקור במקום לחוויה מצמררת אך מרתקת, המאפשרת לחוש את מה שהתרחש במדינה הזו לפני שנים לא מועטות. פארק יסנוביץ - הוא מקום נוסף ראוי לביקור למתעניינים בהיסטוריה של המלחמה.
 

מידע על נופשונים, מלונות, השכרת רכב, טיסות שכר, חבילות משפחתיות, חבילות נופש בארץ ובחו"ל, נסיעה לח"ול, טיסות ברגע האחרון, מבצעי נופש, מבצעים ברגע האחרון, דילים ברגע האחרון, טיולים מאורגנים וכרטיסי טיסה ניתן להשיג אצל מיטב חברות התיירות ובאתר. כל הזכויות שמורות לאתר Discoveryt מבית מגזין Discovery טיול עולמי.

 


מידע נוסף על טיולים, אתרי תיירות ונופש בזאגרב וקרואטיה ניתן למצוא בכתבות נוספות באתר דיסקברי טיול עולמי Discovery.