דיסקברי טיול עולמי | מוזיאונים בדוברובניק - קרואטיה

מסורות של אלפי שנים והיסטוריה רבת תהפוכות השפיעו גם על תרבותה של העיר. המטייל בדוברובניק יראה שהדבר בא לידי ביטוי במוזיאונים הפזורים בה


מאת: צוות דיסקברי


 

חופשה בדוברובניק, כוללת גם ביקור במוזיאונים הנהדרים שיש לעיר להציע. להלן הבולטים בהם:ארמון הרקטור, המוזיאון התרבותי היסטורי.

 www.whatsonwhen.com/sisp/index.htm?fx=event&event_id=106047

 

הארמון שימש בעבר מקום משכן הממשלה ובית הנסיך הרפובליקה של דוברובניק. במאה ה-14, המבצר שם שופץ והוסב לארמון. הארמון נפגע כמה פעמים מהתפוצצויות, משרפות ומרעידות אדמה. ניתן לראות בו אלמנטים מהסגנון הרומי, הוונציאני, הגותי, הרנסנסי והברוקי. האוספים במוזיאון כוללים ציורים, כלי קרמיקה, איקונות, כלי מתכת, מטבעות ומדליות, כלי נשק, בדים, רהיטים, כלי זכוכית, ציוד צילום, בולים וקישוטים. 
כתובת: Pred dvorom 3
טלפון: 426469
 
דיסקברי טיול עולמי |  מוזיאונים בדוברובניק- קרואטיה


המוזיאון לארכיאולוגיה
זהו מוזיאון ללא כתובת קבועה או מוצגים קבועים, הממוקם בחדרים שכורים לתקופות מוגבלות, ולמעשה נודד ממקום למקום. בתצוגה הנוכחית יש אוסף של מוצגים פרה-היסטוריים מהתקופה הנאוליתית ועד לתקופת הברזל, כולל אוסף של קרמיקה ממערת גודנייה Gudnja שליד סטון. כמו כן מוצגים בו אוסף של פסלים, שנתגלו באזור דוברובניק (לינק למסביב לדוברובניק) בשני העשורים האחרונים של המאה הקודמת, ואוסף מצרי ופריטים מימי הביניים ומהמאה ה-13 עד לרעידת האדמה הגדולה.
כתובת: Brace Andrijica 7
טלפון: 429461
 

מוזיאון רופה

 

שנפתח המוזיאון, בשנת 1991, הוצגו בו כ-5,000 מוצגים, בבניין הממגורה המשופץ Rupa Hole Granary. הממגורה, נבנתה בשנת 1590, בידי ממשלת דוברובניק בחלק העתיק ביותר של העיר, באי הקטן לאבה Lave. במוזיאון, אפשר לראות את ההיסטוריה של המבנה גם בתמונות. המוצגים הקבועים מתארים את המורשת התרבותית של אזור דוברובניק. התרבות הכלכלית והחומרית מוצגות בקומה הראשונה, ואילו המורשת הרוחנית, הפולקלור, המנהגים המקומיים, הבדים והתחרה מוצגים בקומה השנייה.
כתובת: .Od Rupa 
טלפון: 412545

מוזיאונים נוספים: המוזיאון הימי והאקווריום, הבית של מארין דרז`יץ` Marin Drzic, אוצרות הקתדרלה Kneza Damjana Jude, ארמון ספונזה Sponza.

 

מידע על נופשונים, מלונות, השכרת רכב, טיסות שכר, חבילות משפחתיות, חבילות נופש בארץ ובחו"ל, נסיעה לחו"ל, טיסות ברגע האחרון, מבצעי נופש, מבצעים ברגע האחרון, דילים ברגע האחרון, טיולים מאורגנים וכרטיסי טיסה ניתן להשיג אצל מיטב חברות התיירות ובאתר. כל הזכויות שמורות לאתר.