אירועים ופסטיבלים בדוברובניק - קרואטיה

פסטיבלים, חגים ואירועים בדוברובניק נחגגים במהלך כל השנה. הם כוללים מופעי תיאטרון, תהלוכות ססגוניות בעיר, קונצרטים ועוד


מאת: צוות דיסקברי


 

למטיילים חובבי האירועים והתהלוכות מומלץ להגיע לעיר הקרואטית, סמוך לתאריכים בהם מתקיימים החגים והפסטיבלים, כך תוכלו ליהנות הן מהאטרקציות התיירותיות שיש לעיר להציע והן מהחגיגות ברחובותיה.
 
אירועים בדוברובניק. צילום: ויקימדיה
אירועים בדוברובניק. צילום: ויקימדיה


להלן רשימה של חגים ואירועים בדוברובניק:

פסטיבל דוברובניק (יולי-אוגוסט)

 

www.dubrovnik-festival.hr/Default.aspx?art=2466&sec=46

 

פסטיבל תרבות המתקיים בקיץ וכולל מופעי תיאטרון, מחול ומוזיקה. המופעים מתקיימים במגוון אתרים היסטוריים תחת כיפת השמיים. 

חגו של בלאזיוס הקדוש (3 בפברואר) 
חג לכבוד הקדוש הפטרון של העיר שמציף את הרחובות בתהלוכות ובטקסים.

פסטיבל ליברטס לקולנוע (יולי) 
פסטיבל המציג הקרנות בכורה של סרטים רבים מרחבי אירופה, ומארח מדי שנה שחקנים ויוצרים.

חג הפסחא (מרץ - אפריל) 
חג הפסחא והשבוע שלפניו יזמנו למטייל הזדמנות לצפות בחגיגות מקומיות, אז כל הבתים בדוברובניק מקושטים בענפי דקל או זית, ובפרחים.

הפסטיבל הראשון למוסיקה קאמרית של ג`וליאן רכלין Julian Rachlin וחברים (ספטמבר) 
הפסטיבל נערך בארמון הרקטור. במהלך הפסטיבל, מיום חמישי ואילך, ייערכו בשעה 21:00 קונצרטים של מיטב המלחינים, ביניהם צ`ייקובסקי ויוולדי, מוצרט ושוברט. 

קונצרטים של מוסיקת פולקלור וריקודים קרואטיים מסורתיים (מאי - אוקטובר)
המופעים נערכים בימי שלישי ושישי, והחל מספטמבר בימי ראשון. האירועים מתקיימים סמוך לכנסיית סנט בלייז. תוכלו ליהנות ממופעים של תזמורות כלי נשיפה ומוסיקת פולקלור.

חג סנט בלייז (פברואר) 
יום חג לכבוד הפטרון של דוברובניק שנחגג בחודש פברואר מדי שנה- ב-3 בפברואר בכנסיות הלטיניות, וב-11 בחודש בכנסיות המזרחיות. במהלך החג מקיימים טקס מיוחד, שבו שני כמרים מחזיקים נרות דולקים מוצלבים ומעבירים אותם על צווארם של המאמינים בלוויית ברכה נגד רוע. ביום זה מגיעים אל העיר מאמינים רבים ויוצאים עם התושבים בתהלוכה חגיגית, המתקדמת ברחוב הראשי של העיר העתיקה Placa Stradun, והצועדים מנשקים את עצמותיו של הפטרון הנישאות על ידי הכמרים.

אירועים נוספים: ערבי מוסיקה וקונצרטים במאי עד יוני, פסטיבל תיאטרון, אוגוסט – ספטמבר, מדי יום ראשון בבוקר נערכים מופעי ריקודים לאומיים מסורתיים, להנאת התיירים, בצ`יליפי, הסמוכה לדוברובניק (לינק מסביב לדוברובניק).

למידע נוסף, באנגלית, על פסטיבלים בקרואטיה:

 

מידע על נופשונים, מלונות, השכרת רכב, טיסות שכר, חבילות משפחתיות, חבילות נופש בארץ ובחו"ל, נסיעה לחו"ל, טיסות ברגע האחרון, מבצעי נופש, מבצעים ברגע האחרון, דילים ברגע האחרון, טיולים מאורגנים וכרטיסי טיסה ניתן להשיג אצל מיטב חברות התיירות ובאתר. כל הזכויות שמורות לאתר Discoveryt מבית מגזין דיסקברי טיול עולמי.