ההיסטוריה של דוברובניק - קרואטיה

תיירים בדוברובניק יגלו שלעיר עבר בין מאות שנים, רווי מלחמות ומאבקים, החל מן המאה ה-7 ועד להפגזה של המלחמה ביוגוסלביה בתחילת שנות ה-90


מאת: צוות דיסקברי


סיפורה של דוברובניק מגולל מאבק מתמיד לשמור על עצמאותה. העיר שנוסדה במחצית הראשונה של המאה ה-7, ידעה התקפות אלימות עוד מימי התקופה הרומית ועד לתחילת שנות ה-90 אז הופגזה העיר. כל אלו לא הפריעו לדוברובניק לשמור על שרידיה ומחוזותיה ההיסטוריים ולהחזיר לעצמה בשנים האחרונות את חיוניותה.

מלון רקטור. צילום Wikimedia, László Szalai
מלון רקטור. צילום Wikimedia, László Szalai

 

העיר נוסדה במחצית הראשונה של המאה השביעית, לאחר נפילת האימפריה הרומית. היא הוקמה על ידי פליטים מאפידאורוס Epidaurus. מקור השם דוברובניק הוא במילה הקרואטית Dubrava שפירושה עצי אלון, על שום האלונים הרבים שהקיפו את העיר. שמה הלטיני - רגוזה Ragusa נגזר מהמילה הרומית סלעי, משום האזור עתיר האבנים שבו היא ממוקמת. דוברובניק שוכנת על שפת הים האדריאטי, ומסביבה כמה איים מרכזיים: לוקרום Lokrum ושלושת איי אלפיטי Elaphite. מיקומה האידאלי, בין ונציה והים התיכון ובין מזרח למערב, וכן פיתוח הנמל והמסחר בעיר ובאזור, תרמו להפיכתה למרכז ימי בעבר ועד ימינו.

התיירים המסיירים במסלולי הטיול המגוונים בעיר יגלו שפע של אתרי תיירות מעניינים. למידע נוסף, באנגלית, על ההיסטוריה של העיר היכנסו לאתר Croaita Traveller: 

 


 
מידע על נופשונים, מלונות, השכרת רכב, טיסות שכר, חבילות משפחתיות, חבילות נופש בארץ ובחו"ל, נסיעה לחו"ל, טיסות ברגע האחרון, מבצעי נופש, מבצעים ברגע האחרון, דילים ברגע האחרון, טיולים מאורגנים וכרטיסי טיסה ניתן להשיג אצל מיטב חברות התיירות ובאתר. כל הזכויות שמורות לאתר Discoveryt מבית מגזין דיסקברי טיול עולמי.