חופשה בכרתים - יוון

חופשה בכרתים מאפשרת לתייר לבחור בין מגוון אטרקציות תיירותיות- החל מערים עתיקות בכרתים ועד אתרים ארכיאולוגיים, שרידים היסטוריים, עמקים ציוריים ועוד. אל תחמיצו את אתרי התיירות בכרתים המוצעים כאן


מאת: צוות דיסקברי

 

האתר הארכיאולוגי קנוסוס 

כחמישה קילומטר מדרום לארקליו, מצוי האתר הארכיאולוגי המרשים בכרתים. המבנה הגדול ביותר באירופה של תקופת הברונזה. על פי השחזורים, היה המבנה בן חמש קומות, וכלל 1,500 חדרים, על פני שטח של 22,000 מ"ר. הארמון נבנה בין המאות ה-17-19 לפנה"ס, והיה בשימוש במשך כ-500 שנה, עד לחורבנו במאה ה-15 לפנה"ס. שיטוט בין שרידי האתר מאפשרים להתרשם מהפאר וההדר של התרבות המינואית של התקופה.

 

חופשה בכרתים. צילום: איגן אופנהיים
חופשה בכרתים. צילום: איגן אופנהיים
 

עמק לסיטי

כ-65 ק"מ מדרום-מזרח לאירקליו, מצוי אחד העמקים החשובים והפוריים של תיירות כרתים, המזמן נופים מרהיבים ואפשרויות מגוונות למסלולי הליכה אל עבר פסגת דיקטי. האזור מפורסם ב-10,000 טחנות רוח הפזורות בו, אשר שימשו בעבר לשאיבת מים או כטחנות קמח, והוא טובל כולו בנופים קסומים.

קניון סמריה

קניון ציורי, ארוך ומרשים המצוי לא רחוק מחאניה שבכרתים. מומלץ להתחיל את המסלול כ-45 ק"מ מדרום לחאניה, וללכת מצפון לדרום (בירידה) אל עבר הקניון.

גורניה (Gourniá)

עיר מינואית עתיקה ומרשימה, השוכנת לשפת הים של האי כרתים, ומזמנת אוירה קסומה ופסטורלית, על סמטאותיה המרוצפות, הצרות והציוריות, ובתיה הקטנים והצפופים.

הנמל הוונציאני של חאניה

בעיר העתיקה הציורית והיפהפייה של חאניה, מצוי הנמל העתיק והמשוחזר, עם אווירה קסומה ויופי מתמשך. זהו מקום מושלם לארוחת ערב רומנטית וטיול רגלי על המזח.

פהיסטוס

כ-60 ק"מ מדרום לאירקליו וכ-10 ק"מ מזרחית לחופי מאלטה. העיר המינואית השנייה בחשיבותה וגודלה בכרתים, אשר שלטה על אזורי הגידולים של עמק מסארה הפורה.

ארמון מאליה (Mália)

כ-3 ק"מ ממזרח לעיר מאליה, מצוי האתר המרשים מן התקופה המינואית. באתר ניתן להתרשם משרידי הארמון המפואר שעמד במקום, עד שחרב בשנת 1450 לערך, וסביבו חצר מרכזית גדולה, מבני מגורים, אסמים ועוד.

אתרים נוספים: שרידי גורטינה העתיקה, אגיאי דקה, פסטוס, אילונדה ומצודת ספינלונגה, פאנאגיה קרה, לאטו אטרה. במערב האי תוכלו למצוא את כרתים הישנה – על כפריה הציוריים.

מידע נוסף על טיולים, אתרי תיירות ונופש בכרתים - יוון ניתן למצוא בכתבות נוספות באתר דיסקברי טיול עולמי Discovery.