חופשה במילאנו - איטליה

חופשה במילאנו מאפשרת למטייל בעיר לבחור בין מגוון אטרקציות תיירותיות: בין אם תבחרו לשזוף עיניכם במוזיאון ימי הביניים במצודת ספורצה או שתבקרו בהיכל הכדורגל סאן-סירו, אתרי התיירות של מילאנו מבטיחים הרבה כיף והנאה (וגם מקיימים)


מאת: צוות דיסקברי


פיאצה דל דואמו - במרכז הכיכר ניצבת קתדראלתהדואמו, סמלה של מילאנו Milan. זהו מבנה גותי מדהים ואחת מיצירות האדריכלות המרשימות הקיימות באירופה. אורכה של הקתדרלה הוא 157 מטר וגובהה (בשיא) הוא 108.5 מטר. הקתדרלה, שמאכלסת גם את פסל המדונה המפורסם (המהווה את סמלה של העיר מילאנו), החלה להיבנות עוד במאה ה-14. תהליך הבנייה נמשך מאות שנים ורק בשנים האחרונות הושלמו פרטיה האחרונים של אחת היצירות המדהימות ביותר באירופה. 

תיאטרון לה סקאלהאחד מאולמות האופרה המפורסמים ביותר בעולם ואתר תיירות בפני עצמו. האיש שתכנן את המבנה המפואר הוא ג'וזפה פייראמיני, שהחל לבנות את האתר ב-1776. התיאטרון נבנה במקום בו שכנה בעבר כנסיית סנטה מריה אלה סקאלה, ומכאן גם קיבל את שמו. המקום משך אליו במשך שנים את עשירי העיר מילאנו. כיום התיאטרון מאכלס גם מוזיאון ובו יצירות אומנות ושאר אוספים הקשורים לאופרה.

 

הקתדרלה של מילאנו. צילום: בני וליאור חן
הקתדרלה של מילאנו. צילום: בני וליאור חן

גלריית ויטוריו עימנואלה השני – מרכז קניות וותיק וידוע, וקוסם במיוחד למטייל שחובב עד מאוד את תעשיית האופנה הכה בולטת במילאנו. הגלריה נמצאת על המפה סמוך לכיכר דואמו (בצידה הצפוני), ומציעה מגוון רחב של חנויות מעצבים ומותגים למיניהם. 

מצודת ספורצה – המצודה היפהפייה משלבת היטב בין מגוון מוזיאונים נחשבים ומעניינים לבין מרחבים פתוחים וגנים עוצרי-נשימה ביופיים. את המצודה עצמה עיצב בין היתר ליאונרדו דה-וינצ'י, ובין שלל המוזיאונים העומדים לרשות התייר ניתן למצוא את המוזיאון לימי הביניים שמציג תערוכות נפלאות ומקיפות בנושא. 

אצטדיון ג'וזפה מיאצהלמטייל חובב הכדורגל מדובר באתר תיירות שפשוט אסור להחמיץ אותו בשום אופן. אצדיון ג'וזפה מיאצה (המכונה גם הסאן-סירו) נחשב לאחד האצטדיונים המפורסמים בעולם, ומאכלס את משחקיהן הביתיים של קבוצות A.C Milan ואינטר. ניתן לחוות את ההתרגשות גם אם לא הולכים למשחק, שכן באצטדיון מוצעים סיורים לקהל הרחב.

אתרי תיירות בולטים נוספים: מוזיאון פינקוטקה די בררה; האקדמיה לאומנויות יפות; אזור "המרובע האופנתי"; מוזיאון פולדי פצולי.

מידע על נופשונים, מלונות, השכרת רכב, טיסות שכר, חבילות משפחתיות, חבילות נופש בארץ ובחו"ל, נסיעה לח"ול, טיסות ברגע האחרון, מבצעי נופש, מבצעים ברגע האחרון, דילים ברגע האחרון, טיולים מאורגנים וכרטיסי טיסה ניתן להשיג אצל מיטב חברות התיירות ובאתר. כל הזכויות שמורות לאתר Discoveryt מבית מגזין דיסקברי טיול עולמי.