אטרקציות לילדים בדרום - איטליה

אטרקציות לילדים בדרום - איטליה: חופים מהיפים בעולם, מרחבים פוקחי עיניים וערים המשלבות מאכלים פופולאריים עם רוטב של דרמה היסטורית. הילדים לא יכולים לבקש יותר במהלך טיול בדרום איטליה

מאת: צוות דיסקברי

איטליה כולה מייצגת את גן העדן לטיולי המשפחות, עת היא מציעה לתייר שפע של אפשרויות ועונה על צרכיו של כל משתמש. העובדות אינן משתנות כשמצרפים לטיול גם ילדים. בארץ כולה, ובדרום המגף גם כן, קיימות אטרקציות שונות העשויות להתאים לכל גיל ולספק חוויות מסעירות באשר אתה קטין המתייר את איטליה לראשונה. הנה מספר המלצות:


Magic World, נאפולי. צילום: מתוך האתר הרשמי
Magic World, נאפולי. צילום: מתוך האתר הרשמי


Magic World, נאפולי

פארק מים ופארק שעשועים הצמודים זה לזה, כמיטב מסורת המגה-פארקים העולמית. מגלשות אטרקטיביות ומפחידות, מתקנים עוצרי נשימה (להורים בעיקר, הילדים בטח ייהנו), קולנוע ענקי ושלל חידושים בכל עונה. ההגעה מנאפולי לכיוון licola על הכביש העירוני .ss7
www.magicworld.it


פומפיי


קשה כמובן להתייחס לפומפיי כאל אטרקציה לגיל הרך. העיר הטראגית הזו, אשר מככבת בסיפורי מציאות ובדיה, באגדות ובסרטים, אינה יכולה לשמש כבסיס לשעשועים ילדותיים. זהו בדיוק המקום שבו אתם, כהורים, יכולים להעשיר את עולמם של ילדיכם בסיפור מעשה התפרצות הווזוב, הר הגעש הרדום המתנשא מעל העיר ולהרוויח עקרונות חינוכיים ושיעור היסטוריה קצר במסווה של סיפור מעשה קולנועי כמעט. 

ציורי הקיר, האנשים שהאפר שימר בתנוחות המוות והאמפיתיאטרון – כולם יכולים לשמש כאתרי ההתרחשות לדרמה אותה תציגו. המציאות עולה על כל דמיון ולילדים מובטחת הנאה ועניין אמיתי באתר ההיסטורי. כשיסתובבו בין ההריסות ויוכלו להשוות את הגרסאות בדמיונם, לא יהיה מחיר לשילובו של אתר זה בטיולכם.

פומפיי
פומפיי

 

נאפולי

מולדת הפיצה איננה זקוקה להמלצות ילדים. אם ברצונכם להעשיר את הידע הכללי שלהם בעניינים גסטרונומיים או בהיסטוריה של הבצק, דמכם בראשכם. זהו המקום שבו מיצי הקיבה מתערבבים עם הנוזלים שבחלל הפה. סיור מסעדות בעיר ובליסה של משולשי פיצה לרוב הם המתכון הבטוח לשיכוך מכאובי הטיול ורגעיו החלשים, מבחינת הילדים, כמובן. אם חושבים על זה לעומק, גם אתם, כהורים, לא תתנגדו למעדן הנפוליטני המסורתי הזה. 

Botanical garden – palermo 


אחרי שגיליתם את נפלאות הקולינריה בחברת ילדכם, כדאי לכם מאוד לקפוץ לביקור בגנים הבוטנים בפאלרמו. הגנים ממוקמים במתחם האוניברסיטה שנוסד בשנת 1789 . יודעי דבר טוענים כי המקום נחשב לאחד מהמובילים מסוגו באירופה וזאת בזכות עושרו, יופיו וריבוי הזנים הנדירים המצויים בו, אשר יובאו מרחבי תבל. ניתן לבקר במקום בכל ימות השבוע מלבד יום ראשון. עלות הכניסה למבוגר 3.50 יורו והכניסה לילדים מתחת לגיל 10 היא בחינם.
Neptune's Cave - Alghero


מערת נפטון היא למעשה פלא טבע הבנוי מאבן סיד. המערה מפוארת ,יוצאת דופן ונחשבת לאחת מיצירות המופת הגיאולוגיות באירופה. לאלה שיתמזל מזלם להגיע לסרדיניה ממתינה חוויה בלתי נשכחת. האתר מושך אליו מדי שנה כ- 150,000 מבקרים המגיעים להתרשם מהיופי היהלומי יוצא הדופן בין השאר בגלל צלילות המים שבתוכה. המערה נפרשת על גבי שטח של מעל 2500 מטרים רבועים וטומנת בתוכה אינספור חדרים, נישות,בריכות,בארות ומחילות. המערה פתוחה למבקרים כל יום בין השעות 09:00- 19:00.