דיסקברי טיול עולמי | מידע על הונג קונג

לפני שאנחנו יוצאים לטיול להונג קונג, סינגפור ומקאו, אנחנו מזמינים אתכם ללמוד מעט על ההיסטוריה של הונג קונג  


סיפורה של הונג קונג הוא סיפור מרתק , ואם רוצים לתאר אותו בצורה ציורית אפשר לומר שהיא משל למתרחש בעולם במאתיים השנה האחרונות, שליטה בריטית מתפוגגת, עליית כוחה של סין ובאמצע מדינה קטנה עם כלכלה פורחת והרבה כסף. 

הונג קונג מורכבת מ-236 איים קטנים, שבראשם לנטאו והונג קונג, האי המאוכלס ביותר מבין האיים.

עד 1997 היתה שייכת הונג קונג לבריטניה בזכות הסכם חכירה שחתמה עם סין בשנת 1898 בעקבות מלחמת האופיום השנייה. אז הוכרז נמל הונג קונג כנמל חופשי שישמש את האימפריה הבריטית, באי הוקמו מוסדות ברוח המוסדות הבריטיים, והקהילה הסינית במקום כמעט ולא קיימה קשר עם האוכלוסייה הבריטית שהגיעה למקום.

להוציא תקופה קצרה בימי מלחמת העולם השנייה אז הונג קונג היתה תחת כיבוש יפאני, כל התקופה עד ימי סיום ההחכרה היתה תחת שלטון בריטי. במשך תקופה זו הגיעו אל האי מהגרים רבים שברחו מסין בעקבות המהפכה והפכו את האי לאחד המפותחים בעולם.

סיום השליטה הבריטית באי התרחש ביולי 1997, מאז הונג קונג מתנהלת הגישה של "מדינה אחת שתי שיטות", המדינה אומנם נמצאת תחת שליטה של סין אך היא נהנית מאוטונומיה רבה עם מערכות משפט, מכס והגירה משלה. לעומת זאת מערכת הביטחון והדיפלומטיה מתנהלות על ידי הממשלה בסין.

מלבד כלכלה מפותחת (עם אחוזים שמזכירים מדינה מערב אירופאית), הרי שבהונג קונג נהנים המקומיים גם ממטבח משולב שכולל מאכלים מערביים וסיניים, תרבות שמשלבת השפעות מערביות מודרניות והשפעות סיניות מסורתיות , וניתן למצוא בהונג קונג לצד חנויות מותגים וקניוני פאר, גם מוזיאונים מרהיבים ביניהם מוזיאון חלל, מוזיאון לאומנות, ואפילו מוזיאון לכלי תה.

אנחנו בחברת דיסקברי טיול עולמי מגיעים להונג קונג במסגרת טיול שמשלב גם את סינגפור ומקאו. אנחנו נבלה באי למעלה מ-5 ימים ונכיר אותו על בוריו.