דיסקברי טיול עולמי | מידע על סינגפור

סינגפור משלבת קידמה ומסורת, היא אחת מהמעצמות הכלכליות החזקות באסיה עם פיתוח מואץ של גורדי שחקים מודרנים, מרכזים מסחריים רבים בהם תוכלו לבצע שופינג, מלונות מהודרים, מרכזי כנסים ותערוכות, מוזיאונים והיא מציעה מגוון עצום של מסעדות מכל הסוגים - אוכל סיני, מאלזי, פיליפיני, קוריאני, יפני, וייטנאמי, מזללות אמריקאיות ומסעדות גורמה צרפתיות ומנגד תמצאו בה מקדשים סינים ובודהיסטיים, דוכני תבלינים ושווקים בהם יושבים מגידי עתידות, כותבי קמעות ומשביעי רוחות.


סינגפור משלבת קידמה ומסורת, היא אחת מהמעצמות הכלכליות החזקות באסיה עם פיתוח מואץ של גורדי שחקים מודרנים, מרכזים מסחריים רבים בהם תוכלו לבצע שופינג, מלונות מהודרים, מרכזי כנסים ותערוכות, מוזיאונים והיא מציעה מגוון עצום של מסעדות מכל הסוגים- אוכל סיני, מאלזי, פיליפיני, קוריאני, יפני, וייטנאמי, מזללות אמריקאיות ומסעדות גורמה צרפתיות ומנגד תמצאו בה מקדשים סינים ובודהיסטיים, דוכני תבלינים ושווקים בהם יושבים מגידי עתידות, כותבי קמעות ומשביעי רוחות.

בסינגפור מגוון אתני רחב של קהילות ונשמרים בה מסורות ותרבויות מגוונות. ישנו כמובן הרובע הסיני, בו תוכלו להתרשם מהשווקים, מסעדות סיניות רבות, ממקדשים ומופעי רחוב, חנויות המוכרות קטורת למקדשים. ברובע הסיני ניתן לצפות במופעי אופרה סינית, מופעים עם כלי נגינה מיוחדים המפיקים צלילים שטרם הכרתם. רובע נוסף הוא הרובע ההודי, בהם תמצאו דוכני רחוב של צ'פאטי, חנויות תבלינים ובדים הודים, תוכלו לנסוע בריקשה כאילו הייתם בהודו, תוכלו להתענג על מטעמים הודים במסעדות הודיות אותנטיות ותוכלו לצפות בסרט הודי.  ישנו גם הרובע המוסלמי, במרכזו שוכן מסגד הסולטן המרשים, מוכרים בסמטאות הרובע בדים מאינדונזיה והאטרקציה המרכזית היא שפע של מסעדות עם אוכל מזרחי.

מבט פנורמי על סינגפור מתגלה לנוסע ברכבל העילי העובר מהקצה הדרומי של סינגפור אל האי סנטוזה- מרכז הבילויים של העיר. זהו מקום אידיאלי לבילוי זוגי או לכל המשפחה עם מגוון אתרי משחקים לילדים, חופים מרהיבים, מתקני שעשועים, מרכזי אוכל, אקווריום, מסלולי גולף, פארק פרפרים ועוד. בסינגפור שמורות טבע ופארקים רבים, בינהם גן האורכידאות, הספארי הלילי, גן החיות ופארק הציפורים, הפארק הלאומי, בגן מרוכז מגוון של זני סחלבים בצבעים שונים היוצרים מראה מהפנט. שמורת הטבע BUKIT TIMAH   היא השריד האחרון מיער הגשם שכיסה את האי כולו. בשמורה למעלה מ-800 זנים של צמחים ובעלי חיים. 
 
דיסקברי טיול עולמי | מידע על  סינגפור

 
גן החיות של סינגפור 

אנחנו שומעים סיפורים רבים על סינגפור, על המשטר ועל הצמיחה הכלכלית שלה, אך בעת ביקורנו בסינגפור נגלה שגולת הכותרת של המקום הוא גן החיות שנמצא באי. גן חיות המשתרע על שטח של 280 דונם בתוך שמורת טבע שגובלת במאגרי המים הגדולים של סינגפור.

גן החיות נפתח בשנת 1973, עלות הקמתו הגיעה למיליוני דולרים, והוא מהווה חלק משרשרת פארקים וגני חיות בעיר מדינה כולל את "ספארי הלילה" ואת פארק הציפורים" הנודע.

הספארי כולל למעלה מ-300 מינים של בעלי חיים, מתוכם למעלה מ-20 אחוז בסכנת הכחדה. מדי שנה מגיעים לגן החיות למעלה ממיליון מבקרים, חלק גדול מהם תיירים שמגיעים אל גן החיות כחלק מטיול כולל בסינגפור.

גן החיות כולל 50 מתחמים שונים, ובמהלך השנים נאספו מינים וזנים שונים מגני חיות בעולם וכן מסינגפור עצמה. הייחוד של גן החיות הוא בנייתו בתצוגת נו, פתוחה, מה שגורמת לאורחים להרגיש כאילו הם נמצאים בטבע, במהלך השנים נוספו לגן החיות 400 דונם של יער שניוני לצורך ספארי לילה. ספארי שנפתח בשעות הערב ומהווה אטרקציה מיוחדת להורים ולילדים. ספארי הלילה כולל 7 אזורים גיאוגרפיים בעולם עם הסברים על החיות שמגיעות משם וסיפורים מרתקים מהמקומות, מופע של חיות לילה וכן סיור הן בחשמלית והן ברגל.

במהלך ביקורנו בסינגפור נהנה גם אנחנו מביקור בספארי ונלמד להכיר אותו בצורה מפורטת , במהלך ביקורנו נזכה להכיר את החיות שנמצאות במקום, נלמד עליהן ונהנה מהחוויה הייחודית של ספארי באופן טבעי.