לינה בארה"ב

בארצות הברית מערכת מגוונת של בתי מלון. החל ממלונות יוקרה ענקיים של הרשתות המפורסמות, דרך מלונות קטנים ועד למוטלים מרווחים נקיים וזולים. כמה טיפים שימושיים לנוסעים:

מוטלים

מלון דרכים הנועד לשרת אנשים הנמצאים בתנועה.
המוטלים הם ברובם מבנים ארוכים בעלי 3-2 קומות, המתוכננים כך שהאורחים מגיעים במכוניותיהם כמעט עד לפתח החדר. בדרך כלל יש מבנה מרכזי ובו משרד קבלה, מסעדה ושירותים נוספים.

לינה בסגנון אמריקאי (צילום: סיגלית בר)
לינה בסגנון אמריקאי (צילום: סיגלית בר)

בכל מוטל מכונה לייצור קוביות קרח, מכונה למכירת משקאות קלים, וברובם מצויים גם מכונות כביסה וייבוש הפועלות על מטבעות, ובריכת שחייה.

קיימות רשתות רבות של מוטלים הפרושות על פני כל ארצות הברית וקנדה. הרשתות הגדולות והפופולאריות ביותר הן:

Best Westernwww.bestwestern.com

Days Innwww.daysinn.com

Holyday Inn– רשת של בתי מלון המפעילה מוטלים רבים. www.holyday-inn.com

Hotel Choice– רשת המאגדת בתוכה מספר רשתות. www.choicehotels.com

מלונות סוויטות

All Suits Hotel– בתי מלון בהם כל החדרים מכילים בנוסף לחדר השינה גם סלון עם ספה נפתחת ולעתים גם מטבחון, הפכו אף הם לפופולאריים. הם אמנם יקרים יותר מחדר רגיל במוטל אך עדיין זולים יותר משכירת שני חדרים נפרדים. לחלק מהמלונות סוויטות בנות 2-3 חדרי שינה. חיפוש נוח אחר מלונות סוויטות אפשר לבצע דרך האתר: www.extendedstaynewyork.com

מלונות ניו יורק (צילום: סיגלית בר)
מלונות ניו יורק (צילום: סיגלית בר)

דירות נופש

סוג מגורים נוסף המתאים ביותר למשפחות הוא קונדומיניום. הכוונה לבתי דירות הנפוצים לרוב באזורי נופש, ביישובים לאורך שפת הים, ליד אגמים וגם באזורי נופש חורפי כמו הרים מושלגים. כל דירה מכילה מספר חדרי שינה, סלון, מטבח מסודר, פינת אוכל, מכנת כבישה ויבוש וכמובן לפחות חדר אמבטיה אחד ושירותים.
מלון מנדרין (צילום: סיגלית בר)
מלון מנדרין (צילום: סיגלית בר)
. ליד בתי הדירות יש בדרך כלל בריכה, ג'קוזי, מגרשי טניס ומדשאות. במרבית המקרים ניתן לשכור דירה כזו לתקופה מינימלית של 5-4 לילות, במחיר שאינו גבוה בהרבה מחדר במלון.

במחיר גבוה יותר ניתן לשכור וילה פרטית. אין ספק שעבור משפחה זה פתרון נהדר לבעיית הצפיפות ונותן קצת פרטיות החשובה מאד במהלך טיול משפחתי. אתר בו ניתן למצוא קישורים למאגרים גדולים של בתי דירות ווילות להשכרה: www.bartravel.com/newus/tourist2.html