ארה"ב - אירועי תרבות ברחבי אמריקה

וודסטוק של שנות ה-2000, הגראנד פרי האמריקאי, שחזור הקרב הגדול בגטיסבורג ועוד אירועים ומופעים בארצות הברית. מניו יורק ועד אינדיניאפוליס, תרבות בלי הפסקה


האירוע ששינה את עולם הרוקנרול

פסטיבל בונארו (BONNARO) הנערך מידי שנה בין ה-16 ל-18 ביוני, בעיר מנצ'סטר במדינת טנסי, הוגדר על ידי המגזין רולינג סטון כאחד מ-50 האירועים ששינו את עולם הרוקנרול, לא פחות מאלוויס המלך הבלתי מעורער של עולם הרוקנרול, או מלהקת הביטלס.

מידי שנה מגיעים לעיר מוסיקאים מכל העולם ועורכים הופעות תחת כיפת השמיים לשמחת המקומיים והמבקרים. הפסטיבל שהחל את דרכו בשנת 2002, מיצב את עצמו כפסטיבל המוסיקה החשוב בעולם מאז ימי וודסטוק העליזים. במידה רבה מדובר באירוע שמזכיר באופיו את אותו פסטיבל מיתולוגי: מאות צעירים מציפים את שטח הפסטיבל המשתרע על מאות קילומטרים, שרים, מאזינים למוסיקה בלי הפסקה, שותים ורוקדים. כמעט כל מוסיקה מנוגנת במהלך הפסטיבל: דאנס, רוק, היפ – הופ, שירי עם, מוסיקה אלקטרונית ועוד. לחגיגה המוסיקלית הזו מצטרפים מופעי תיאטרון, מסיבות פרועות, ואפילו פסטיבל בירה להרוות את צימאונם של השרים והרוקדים ולהוסיף לאווירה הקלילה והתוססת.

לפרטים: 16157412159+

זיקוקי דינור בשמי מנהטן
זיקוקי דינור בשמי מנהטן

 

הגראנד פרי האמריקאי

ב-2 ביולי נערך בעיר אינדיניאפוליס שבאינדיאנה אחד ממרוצי המכוניות הגדולים בעולם: הגראנד פרי האמריקאי, שבימים אלה מלאו לו עשר שנים. המרוץ העלה את אינדיניאפוליס על מפת התיירות המקומית והעולמית, ומיצב אותה כעיר המרוצים האמריקאית ממש כמו מונטה קרלו שבצרפת. העיר כבר ידעה מרוצים מפוארים בעבר, כאשר מרוצי מכוניות רבים נערכו בה בשנות ה-50 וה-60 של המאה ה-20.

לפרטים: 13174818500+

הגראנד פרי האמריקאי
הגראנד פרי האמריקאי

 

קיץ קטלני                 

מידי קיץ בחודשים יוני עד אוגוסט הופך הסנטרל פארק בניו יורק לאחד המקומות שהכי כדאי לבקר בהם: ביום אפשר לטייל בפארק הנהדר הזה ברגל או בכרכרה רתומה לסוסים, ובלילה אפשר לבלות בשלל מופעים ואירועי תרבות שנערכים על בימת הענק המוצבת בו. בשנה שעברה מלאו למסורת זו 20 שנה.

לפרטים: 2122550020+
 

שיחזור הקרב בפיטסבורג
שיחזור הקרב בפיטסבורג

 

 

חגיגות העצמאות

ב-4 ביולי חוגגת ארצות הברית את יום העצמאות במופעי אמנות מלוטשים, מסיבות וכמובן זיקוקי די נור כאן שם ובכל מקום. אחד המופעים המרהיבים הנערכים בארצות הברית מתרחש מידי שנה בניו יורק: שמי מנהטן הופכים לתצוגת זיקוקי די נור מרשימה ומתמלאים בצבעים זרחניים לשמחת הצופים. מופע זיקוקי הדי נור הזה נחשב ליפה ביותר באמריקה והוא נערך בחסות חנות הכלבו הענקית, מייסיס.

לפרטים: 12124944495+

 

בחזרה לשדה הקרב

בין ה-1 ביולי ועד ה-3 ביולי נערך בעיר גטיסבורג שבפנסילבניה שחזור אחד הקרבות הקשים ביותר במלחמת האזרחים של ארצות הברית: הקרב בגטיסבורג. במשך שלושת ימי הקרב שנצרב בזיכרון הקולקטיבי האמריקאי כקרב קטלני ביותר מצאו את מותם כ-45,000 חיילים ולא פחות מ-5,000 סוסים.

שחזור הקרב, כמעט 150 שנה לאחר שהתרחש, נערך בצורה מרשימה למדי. כ-20,000 משתתפים הופכים לחיילים ובעזרת אמצעי לחימה שונים ומשונים, משחזרים את שדות הקטל בגטיסבורג לעיני עשרות אלפי צופים שבאים לצפות בקרב המומחש ולהוקיר את הנופלים ואת זכרם. השחקנים-לוחמים משחזרים את האסטרטגיה של הקרב באמצעות אלפי אקדחי דמה וקפצונים.

מדובר באירוע פופולארי שמושך אלפי צופים ביניהם ילדים רבים. במהלך שלושת ימי "הלחימה" מושמעים ברחובות העיר שירים מהתקופה, מוצגות תערוכות המציגות את אירועי המלחמה הנוראה ואפילו נערכות חתונות בסגנון צבאי. מומלץ לחובבי ההיסטוריה.

לפרטים: 17173342100+