טיול עם הילדים בארה"ב - לשחק אותה בונד

בין המוזיאונים הרבים בארצות הברית ישנם כמה מוזיאונים שמתאימים במיוחד למשפחות עם ילדים. ממוזיאון החלל והתעופה למוזיאון הריגול בוושינגטון די.סי. להלן סקירה של כמה מהמובילים.

מכון סמית'סוניאן (smithsonian ) שבוושינגטון הוא ללא ספק אחד המרכזים המוזיאליים הגדולים בעולם, אם לא הגדול שבהם. תחת חסות המכון המחקרי פועלים כ-13 מוזיאונים בנושאים שונים הממוקמים משני צידיו של הנאשיונל מול – Nationall Mall – השדרה המרכזית בוושינגטון די.סי (Washington D.C ). הכניסה לכל המוזיאונים אינה כרוכה בתשלום ואין אף תייר שמעז לפספס אותם. לפניכם כמה מהמוזיאונים המומלצים לילדים וילדים בנשמתם

מוזיאון התעופה והחלל (צילום: דניאלה גל)
מוזיאון התעופה והחלל (צילום: דניאלה גל)
NATIOANL AIR AND SPACE MUSEUM מוזיאון התעופה והחלל. אחד מהמוזיאונים המרכזיים בשדרות העצמאות.  המוזיאון הנחשב לאחד הפופולאריים בעולם, מציג מטוסים וחלליות בגודל מלא, ומהווה גן עדן למבקרים בכל הגילאים. במקום למעלה מ-20 תצוגות המציגות את ההיסטוריה של התעופה, כלי טיס צבאים ועוד. ילדים ירוו נחת מהאפשרות להיכנס למטוסים ולחלליות ולגעת במוצגים. במקום יש גם סרטונים העוסקים בנושא המוקרנים ללא הרף באולמות קטנים ועל גבי מסכי ענק במוזיאון (הכניסה בתשלום).
המוזיאון הלאומי להיסטוריה אמריקאית (צילום: דניאלה גל)
המוזיאון הלאומי להיסטוריה אמריקאית (צילום: דניאלה גל)

המוזיאון הלאומי להיסטוריה אמריקנית - NATIONAL MUSEUM OF AMERICAN HISTORY מוזיאון המצדיע לתרבות העשירה של ארצות הברית. בין המוצגים המעניינים במוזיאון אפשר לראות גם את שמלותיהן של הגברות הראשונות בארצות הברית שנלבשו בערבי ההכתרה של הנשיאים, הדגל האמריקאי הראשון ואפילו כורסת הטלוויזיה של ארצי'י באנקר מסדרת הטלוויזיה המיתולוגית "הכל נשאר במשפחה".

מוזיאון הריגול (צילום: דניאלה גל)
מוזיאון הריגול (צילום: דניאלה גל)

המוזיאון הבינלאומי לריגול INTERNATIONAL SPY MUSEUM :חובבי ספרי המתח מוזמנים לבקר באחד המוזיאונים המעניינים בעולם: מוזיאון הריגול. במסגרת הביקור במוזיאון, המוקדש כולו לעולם הצללים, נחשפים המבקרים לשלל מוצגים ופרשיות עלומות הקשורות קשר ישיר למבצעים נועזים שנדמה כאילו נלקחו היישר מספריהם של ג'ון לה קארה..

מוזיאון המכוניות העתיקות (Antique Car Museum ) -  חובבי המכוניות העתיקות, הנוסטלגיה והרומנטיקה יהנו בודאי מביקור במוזיאון המכוניות העתיקות שממוקם בפורט לורדייל ( Fort Lauderdale) בפלורידה. במוזיאון תצוגה מרשימה למדי של מכוניות עתיקות שייצורן עבר מן העולם. באוסף נמצאות מכוניות שיוצרו ב-1900, בשנות העשרים, השלושים והארבעים של המאה ה-20.  המוזיאון העצום מאכלס בין כתליו גם אביזרי רכב עתיקים, שונים ומשונים כמו למשל שעונים מלוח השעונים (dashboard), קרבורטורים נדירים, מראות צד מיוחדות ואביזרים נלווים נוספים שנאספו במהלך השנים.

כתובת: (Packard Ave. Sw 1st avenue  1527 )