כרטיס ביקור - ארה"ב

איך מגיעים? כמה תושבים בארה"ב? מהם האקלים ? האם אני צריך אשרה ? איפה כדאי לי  ללון ?  כרטיס הביקור שלפניכם מספק את התשובות

אוכלוסיה

אוכלוסיית ארצות הברית מונה כ-298 מיליון בני אדם. כ-81.7% מהתושבים הם לבנים (כולל אמריקאים ממוצא לטיני), כ-13% אפרו אמריקאים, כ-4.2% אסיאתים, וכאחוז אחד בלבד הם אמריקאים ילידים (אינדיאנים). כ-52% מהתושבים הם נוצרים פרוטסטנטים, 24% נוצרים קתולים, 2% מורמונים, 1% יהודים ו-1% מוסלמים. כ-10% נוספים מוגדרים כבני דתות אחרות, וכ-10% מוגדרים חסרי דת. כידוע, השפה המדוברת היא אנגלית. בנוסף נפוצות שפות משניות רבות, העיקרית שבהן היא ספרדית.

הבית הלבן בוושינגטון (צילום: סיגלית בר)
הבית הלבן בוושינגטון (צילום: סיגלית בר)


אקלים

בחוף המזרחי ממוצע הגשמים הוא בין 760 ל- 1,270 מ"מ לשנה, היורדים ברוב חודשי השנה. הקיץ חם עם הרבה שמש והטמפרטורה הממוצעת היא בין 27 ל-32 מעלות צלזיוס. בדרום, במיוחד בפלורידה, מזג האוויר חם ולח במשך כל השנה ובקיץ אפילו הביל.

במרכז (Midwest ) ממוצע המשקעים אינו עולה על 800 מ"מ בשנה, והגשמים מרוכזים בחודשים ינואר-יוני. בחלק הצפוני עשוי להיות קר מאד בחורף ובדרום חם מאד בקיץ. למשל, עד מינוס 46 מעלות בצפון דקוטה, ועד 46 מעלות בקיץ בטקסס.

בדרום מערב (South West ) שולט האקלים המדברי היבש והחם. יורדים בו פחות מ- 250 מ"מ גשמים בשנה. האוויר היבש נשאר יבש גם בקיץ, ובערבים קריר. הערפילים והגשמים באים בדרך כלל בחודשים ינואר ופברואר. טמפרטורות של מתחת לאפס קיימות רק בהרים הגבוהים.

בהרים (Mid Pacific & Rockies) האקלים יבש וחם במרבית חודשי השנה. בקיץ חם ביום וקר בלילה ובחורף יורדים שלגים בחודשים אוקטובר עד מרץ. השלג נותר על הקרקע עד מאי-יוני.

צפון המערב (Pacific North-West ) הוא החלק הרטוב של ארצות הברית, ובו יורדים יותר מ- 3,800 מ"מ גשם בשנה, מרביתם בחורף. ממוצע הטמפרטורות בעונת החורף הוא ארבע מעלות, אך בקיץ הטמפרטורות מגיעות ל-33 מעלות. במדינות וושינגטון ואורגון יורדים גשמים כמעט כל השנה.

אגם מישיגן (צילום: סיגלית בר)
אגם מישיגן (צילום: סיגלית בר)

שעון

מכיוון שארצות הברית היא מדינה כה גדולה המשתרעת על פני קווי אורך רבים, היא מחולקת לשישה אזורי זמן: שעון הזמן המזרחי, המקדים את הזמן במדינת ישראל בשבע שעות; שעון הזמן המרכזי, המקדים את ישראל בשמונה שעות; שעון הזמן של ההרים, המקדים את ישראל בתשע שעות; שעון הזמן הפסיפי, המקדים את ישראל בעשר שעות; שעון הזמן של אלסקה, המקדים את ישראל ב-11 שעות; שעון הזמן של הוואי, המקדים את ישראל ב-12 שעות.
 <p><span style=BACKGROUND-COLOR: #f8f8fa>ברוקלין ממבט גבוה (צילום: סיגלית בר) </span></p>

ברוקלין ממבט גבוה (צילום: סיגלית בר)

אשרות

בעלי דרכון ישראלי חייבים להצטייד בוויזה משגרירות ארצות הברית (http://telaviv.usembassy.gov). הגוף האחראי למתן האשרות הוא US Immigration Office . ניתן להגיש בקשה לוויזת תיירים, שסימונה B2 דרך אתר האינטרנט של שגרירות ארה"ב בישראל או באמצעות משרדי הנסיעות בישראל (תמורת עמלה נוספת). התהליך כולל מילוי טפסים, תשלום בבנק הדואר, השגת אישורים שונים וראיון אישי בשגרירות ארצות הברית בישראל. מידע נוסף באתר ה-INS , www.foreignborn.com.

איך מגיעים

ארבע חברות תעופה מבצעות כיום טיסות ישירות לארצות הברית - אל על, קונטיננטל וישראייר טסות לניו יורק ודלתא טסה ישירות לאטלנטה. מיעדים אלה יש לקחת טיסות המשך ליעדים שונים בארצות הברית. לחברת אלעל גם טיסות ישירות לטורונטו ולמיאמי. לחברת אייר קנדה טיסות ישירות לטורונטו ומשם יש לקחת טיסת המשך ליעדים שונים בארצות הברית