"דיסקברי טיול עולמי" 03-5627248 מוציאה: טיולים מאורגנים לפרו, טיולי כשר מאורגן לפרו לשומרי מסורת, מהדרין, טיולי משפחות מאורגנים לפרו, טיול לפרו פרימיום, טיול נשים לפרו, טיולים אישיים לפרו ועוד.


דיסקברי טיול לפרו

 

טיול לפרו. פרו היא המדינה השלישית בגודלה בדרום אמריקה, אחרי ברזיל  וארגנטינה. היא מורכבת ממגוון נופים, מהרים וחופים ועד מדבריות ויערות גשם. רוב האנשים חיים לאורך החוף של האוקיינוס השקט, שם נמצאת הבירה לימה. לאורכו של החוף המערבי של פרו ישנה רצועה צרה של מדבר באורך 2,500 ק"מ. התושבים הראשונים, הנקראים צ'ינו והנסקה, התגוררו לראשונה באזור זה לפני אלפי שנים. מדבר החוף מהווה רק כ-10% מפרו, אך הוא ביתם של יותר ממחצית מכל תושבי המדינה.

רכס ההרים השני בגובהו בעולם עובר דרך פרו. הפסגות האלה, הנקראות האנדים, רצים מצפון לדרום וניתן לראותם מהחופים של פרו 8080 ק"מ ממערב. הפסגה הגבוהה ביותר, הר הHuascaran, היא בגובה של 6,768 מטרים.

 

טיול מאורגן לפרו, האם נדרשת אשרת כניסה לפרו עבור ישראלים? עלינו לקבל חיסונים? פרו לא דורשת מהישראלים אשרת כניסה. אולם הדרכון חייב להיות בתוקף לפחות 6 חודשים. בנושא חיסונם, אנו ממליצים לפנות ללשכת הבריאות המחוזית. אנו ממליצים לעקוב אחרי הנחיות השלטונות בפרו ובארץ בכל מה שנוגע למגפת הקורונה והשינויים שעלולים להתרחש.

 

 

איך להתייחס לסוגיית הגובה בטיול בפרו?

טיול משפחות לפרו. חלק גדול מהטיול מתנהל מעל גבהים של 3600 מטרים מעל פני הים. הגוף מתחיל להרגיש את ההשפעות הגובה בדרך כלל כאשר עולים על 2500 מטרים. גורם משפיע חשוב הוא המהירות שבה מגיעים לגבהים, שכן מומלץ לעלות בצורה הדרגתית. ישנם סימנים שעלולים להצביע על השפעת הגובה כגון כאבי ראש, איבוד תיאבון ובחילות. כדאי מאוד להימנע מעישון ולהפחית בכמות האוכל ביומיים הראשונים ששוהים בגובה. כמו כן, שתיית משקאות אלכוהוליים אינם מומלצים מאחר ועלולים לייבש את הגוף. ישנן חליטות שעשויות להקל על התופעות. בנוסף אנו ממליצים להתייעץ עם רופא בנוגע ללקיחת כדור שמפחית את התופעות.

 

כמה זמן המומלץ לטייל בפרו?

טיול לשומרי מסורת לפרו. פרו מציעה למטיילים אין ספור אפשרויות ואטרקציות. משך הזמן יהיה תלוי במספר גורמים כגון כושר גופני, תחומי עניין, תקציב והרכב. טיול לפרו למשפחות יכול לקחת כ17 יום ובדרך כלל כולל פעילויות שונות מטיול קלאסי בפרו. לעיתים אנו כוללים טרקים כמו שביל האינקה, או הר הצבאים. פרו היא פנינה גם עבור מטיילים מבוגרים יותר, אשר אינם ירצו לשלב טרקים אבל אולי ירצו להוסיף תכנים שונים ולרווח קצת יותר באזור של קוסקו ומצ'י פיצ'ו. במקרה כזה 14 יום טיול של 16 יום יכול גם להספיק.

 

מתי כדאי לטייל בפרו?

פרו מציעה למטיילים אין ספור אפשרויות ואטרקציות. משך הזמן יהיה תלוי במספר גורמים כגון כושר גופני, תחומי עניין, תקציב והרכב. טיול לפרו למשפחות יכול לקחת כ17 יום ובדרך כלל כולל פעילויות שונות מטיול קלאסי בפרו. לעיתים אנו כוללים טרקים כמו שביל האינקה, או הר הצבאים.

פרו היא פנינה גם עבור מטיילים מבוגרים יותר, אשר אינם ירצו לשלב טרקים אבל אולי ירצו להוסיף תכנים שונים ולרווח קצת יותר באזור של קוסקו ומצ'י פיצ'ו. במקרה כזה 14 יום טיול של 16 יום יכול גם להספיק.

 

טיול מאורגן פרטי בפרו

דיסקברי טיולים מאורגנים לפרו. ביטחון האישי הוא אחד השיקולים העיקריים בעת בחירת יעד שאליו נרצה להגיע ולטייל בו. אמנם פרו היא מדינה בטוחה, אך אנו מאוד ממליצים להיעזר באנשים מקצועיים ולטייל במסגרת טיול מאוגן אישי. אנו בטיילור טריפ נדאג לסייע לכם בהכנת הטיול האולטימטיבי ובתפירתו. הטיול יהיה מותאם עבורכם ברמת שירות בלתי מתפשרת ובשמירת על קשר אישי ופתוח איתכם, הלקוחות.. מדריך מקומי דובר אנגלית יילווה אותכם באתרים הנדרשים ונהג מנוסה מטעם נציגנו בשטח יסיע אותכם בבטחה. ספק מקומי מטעמנו יעמוד לשירותכם 24 שעות ביממה על מנת שתוכלו לפנות אליו על כל נושא.

הצטרפו אלינו לטיול מאורגן פרטי בפרו עם טיילור טריפ!

 

הטבע של פרו

היות ובפרו ישנן אין ספור מערכות אקולוגיות שונות, פרו היא ביתם של מגוון רחב יותר של צמחים ובעלי חיים מאשר רוב המדינות האחרות על פני כדור הארץ. מסיבות רבות, לפרואנים לא הייתה השפעה רבה על עולמם הטבעי כמו במדינות רבות אחרות, והרבה מהמערכות האקולוגיות לא היו במגע עם בני האנוש במשך זמן רב.

יער הגשם בפרו המשתרע על פני 100 דונם, והוא מכיל יותר מ-6,000 סוגים של צמחים! ישנם מאות מינים שנמצאים רק באמזונס. על מנת להגן על צמחים ובעלי חיים אלה, פרו יצרה אזורי יער מיוחדים הנקראים שמורות. האמזונס מכסה כמעט מחצית מפרו. הג'ונגל הענק הזה, שנקרא Selvaבספרדית, מכסה גם חצי מברזיל, והוא ביתם של צמחים ובעלי חיים שאינם חיים בשום מקום אחר על פני כדור הארץ. מדענים שונים סבורים כי אולי מתגוררים שם אפילו שבטים אינדיאנים שמעולם לא ראו את העולם החיצון.

בחוף האוקיינוס השקט, מינים רבים של צמחים ובעלי חיים הסתגלו לאקלים המדברי היבש. ומחוץ לחוף, זרם פרו מהזין מספר עצום של דגים קטנים, אשר בתורו תומכים באוכלוסיות גדולות של דגי ים גדולים יותר , כולל פינגווינים מסוג הומבולדט.

הרי פרו מכילים סוגים שונים של עשבים וצמחים, המספקים מזון ליונקים כמו לאמות, אלפקות ו-vicuñas. צמח אחד שגדל בהרי האנדים, הפויה ריימונדי (Puya Raimondi), גדל במשך מאה שנים.

 

אנשים ותרבות בפרו

תושבי פרו הם שילוב של תרבויות רבות ושונות, כולל בני האינקה, הודים, ספרדים ואירופאים אחרים, צאצאים של עבדים אפריקאים ואסייתים. עד לאחרונה, רוב האנשים חיו באזורים הכפריים אך כיום , יותר מ-70 אחוז חיים בערים. רוב הפרואנים מאמינים בדת הקתולית שהציגו הספרדים.

 

ממשל וכלכלה בפרו

פרו היא רפובליקה חוקתית, עם נשיא, קונגרס ובית משפט עליון. הפרואנים נדרשים להצביע על פי חוק. נשיאים מכהנים חמש שנים ויכולים להיבחר רק פעמיים ברציפות.

פרו היא אחת המדינות העשירות בעולם במונחים של משאבי טבע. זהב, כסף, נחושת, אבץ, עופרת, ברזל נמצאים ברחבי הארץ, ויש עתודות של נפט וגז טבעי. למרות זאת, האבטלה גבוהה מדי, ופרו נותרה אחת המדינות העניות בעולם.

 

היסטוריה של פרו

פרו היא מדינה עתיקה מאוד. התושבים הראשונים הגיעו לשם לפני כ-15,000 שנה. אוכלוסיות רבות הגיחו בחוף המערבי לפני יותר מ-5,000 שנה והחלו להתפשט לפנים הארץ. אלה כללו את הצ'בין, המושה והנסקה.

 

אחת התרבויות הפרואניות החשובות ביותר הייתה האינקה, שחיה בפרו לפני כ-600 שנה. עיר הבירה של האימפריה, קוסקו, היא עדיין עיר גדולה כיום. בני האינקה בנו גם את מאצ'ו פיצ'ו, מצודה עתיקה מפורסמת ומסתורית. הם שגשגו במשך מאות שנים לפני שנכבשו על ידי הספרדים בשנת 1532.

 

מסלולים בפרו

פרו היא מדינה מגוונת ומציעה שלל מסלולים למטיילים. ריכזנו עבורכם כמה אפשרויות שיכולות להתאים למטייל הישראלי.

 

טיול פרטי בפרו של 16 יום המתאים לכל אחד. הטיול כולל 4 אזורים עיקריים. אזור החוף והדיונות, אזור הרי האנדים והעמקים, אגם טיטיקקה והג'ונגל. המסלול הינו נוח ומרווח.

 

טיול של 17 יום המותאם למשפחות. על פי ניסיוננו בתפירת טיולים לנוס העצמאי, משפחות נוטות לבחור בטיול שיכלול פעילויות אתגריות במידה מסוימת. המסלול שבחרנו בגדר דוגמה הוא טיול מקיף המשלב גם תרבויות עתיקות וגם פעילויות מאתגרות יותר כגון גלישה בדיונות, טרק להר הצבעים וטרק בשביל האינקה מצומצם (למיטיבי לכת).

 

3 מסלולים נוספים המשלבים פרו ואקוודור, פרו וברזיל ופרו וקולומביה. כל מסלול שונה מהשני וכולם תורמים לחוויה הבלתי נשכחת.

 

אנו בטיילור טריפ נשמח לסייע בתפירת טיול חלומי ויוצא דופן. מסוג המסעות שלא שוכחים שנים רבות ונשארים חרוטים בזיכרון.

לסיכום פרו היא עולם ומלואו ונדמה שאפילו שנה לא תספיק כדי לראות את כל מה שנמצא בה,  טיול לפרו, טיול מאורגן לפרו טיול משפחות לפרו, טיול לשומרי מסורת לפרו של דיסקברי טיולים מאורגנים לפרו ולשאר העולם הוא הטיול המקיף ביותר שייקח אתכם לכל המקומות הכי שווים. אז קדימה למה אתם מחכים?

 

 

 שאלות ומידע נוסף

 

מתי כדי לטייל בפרו?

העונה היבשה (מאי עד אוקטובר) הינה שיא עונת התיירות ונחשבת לתקופה הטובה ביותר לטיולים, טיפוס על הרים ורכיבה על אופניים. מבין החודשים הללו, יולי ואוגוסט הם העמוסים ביותר ולכן מומלץ להגיע בתחילת העונה או בסופה. באזורים ההרריים ניתן לבקר לאורך כל השנה, אבל בחודשים דצמבר עד מרץ די רטוב ובוצי שם.

 

מה המטבע בפרו?

סול או נואבו סול הוא המטבע הרשמי של פרו. שמו הוא חזרה אל המטבע ההיסטורי של פרו שהיה בשימוש מהמאה ה-19 ועד 1985 והוחזר בשנת 1991. מקור שמו של המטבע מהמילה הלטינית Solidusשמשמעותה מוצק, וכן מספרדית, בה פירוש המילהsolהוא שמש. נכון להיום ערכו של הסול שווה כמעט לשקל, ושקל אחד שווה כ1.02 סול פרואני

 

כמה זמן הטיסה מישראל לפרו?

אין טיסות ישירות מהארץ לפרו וכל הטיסות עוברת דרך יעד ביניים אחד לפחות. מכיוון שיש בה כמה שדות תעופה בין לאומיים, זמן הטיסה יכול להשתנות בהתאם. אך למשל טיסה ללימה עם עצירת ביניים לוקחת כ20 שעות

 

מה העיר בירה של פרו?

לימה היא עיר הבירה של פרו, וכן העיר הגדולה ביותר במדינה זו. העיר ממוקמת על חופו של האוקיינוס השקט ומשתרעת על פני העמקים בהם זורמים הנהרות צ'ייון, רימק ולורין, ומהווה מטרופולין רציפה עם עיר הנמל קייאו. העיר הוקמה בידי הקונקיסטאדור פרנסיסקו פיסארו ב-18 בינואר 1535 ונקראה בשם "עיר המלכים".

 

איפה רוכשים חבילת גלישה לפרו (eSIM)?

בפרו יש כמה חברות תקשורת וניתן לראות סים מקומי באחד מהדוכנים בשדה התעופה. יש לשים לב שאתם קונים רק מספק רשמי

 

מה הוא המאכל המאפיין את פרו?

לכל אזור בפרו יש את הגידולים שלו ולפי כך לכל אזור במדינה יש את המאכל הייחודי לו למשל בלימה ואזור החוף תוכלו למצוא מאכלי ים רבים וכמובן את מנת הדגל הסביצ'ה.


באנדים הפרואנים המנות כוללות בעיקר ירקות טריים, והן תהיינה בדרך כלל מטובלות היטב, ממגוון התבלינים שבמקום


הג`ונגל של פרו - המנות באזור זה פשוטות לרוב בהכנתן, אך מכילות מגוון של רכיבים. מבחר של דגים ופירות, ביניהם הפריChirimoya, אותו תוכלו למצוא בחנויות לאורך המדינה כולה.

 

מהי הדת הנפוצה בפרו?

על פי נתוני 2017, 76% מהאוכלוסייה מגדירים עצמם קתולים, 14% פרוטסטנטים, 1.5% אדוונטיסטים, 0.75% עדי יהוה, 0.5% מורמונים, 2% דתות אחרות (יהדות, אסלאם, בודהיזם) ו-5% חסרי דת.

 

מהן האטרקציות המרכזיות בטיול לפרו?

ביקור בבירה לימה צריך להיות בראש סדר העדיפויות מכיוון שמדובר בעיר מדהימה עם מגוון אטרקציות מרשים, אך כמובן שאסור לפספס את גולת הכותרת והאטרקציות במדינה שהיא כמובן ביקור בעיר מאצ'ו פיצ'ו, עיר האינקה העתיקה. משם כדאי להמשיך לאזור הואראז, שלמרות קשיי הנשימה בו הוא אזור מדהים ביופיו. חובה לבקר בעיר קוסקו עיר הבירה ההיסטורית של האינקה, משם כדי להמשיך לעיר אריקפה, ועם אתם חובבי אקסטרים אל תפספסו סקי חולות באיקה.