טיול מאורגן לתאילנד בסוכות 10.10 | 12 ימים | כולל פאי בצפון וקופיפי בדרום

12 ימים 10 לילות

אתרים ואטרקציות

*טיול לתאילנד של 'דיסקברי טיול עולמי', הוא הרחב ביותר מבין טיולי תאילנד. הטיול כולל את אזור הצפון יחד עם פאי, את אזור המרכז כולל שמורת ארואן, ואת הדרום כולל את פוקט וקופיפי. הטיול כולל אטרקציות רבות שלא תמצאו בחברות אחרות ואתרים רבים ומעניינים.
הטיול כולל בצפון: צ'אנג ראי, צ'אנג מאי, פאי, משולש הזהב.
במרכז : בנגקוק, קנצ'נבורי, מפלי ארוואן, פטאיה. בדרום: פוקט, קופיפי, 4 האיים כולל האי של ג'יימס בונד.
בטיול נבקר באתרים:
צ'אנג ראי:
גני המלכה, משולש הזהב - מפגש הגבולות בין תאילנד, מינאמר (בורמה) ולאוס.
עיירת מה סאי, שייט בנהר המקונג, אי דון סאו, שוק בורמזי מקומי, חוות סחלבים, חוות פילים כולל רכיבה על פיל.
פאי:
כפרי מיעוטים שונים, ביקור ושייט במבו במערה, תצפית על האזור.
צ'אנג מאי:
כפר נשים ארוכות הצוואר, שווקי מלאכת יד, מופע פולקלור קנטוק, פארק החבלים, גלישה באומגות.
קופיפי:
הפלגה לקופיפי וסיור.
פוקט:
מפרץ פנג נגה, חווה לייצור גומי, מקדש הקופים המפורסם, שייט בשמורת המונגרובים, שייט ל - 4 האיים במפרץ,
האי של ג'יימס בונד מהסרט "האיש בעל אקדח הזהב", שייט בסירות קאנו, כפר דייגים, מפעל לעיבוד אגוזי קשיו.
בנגקוק:
אזור קאווסאן, שוק הפרחים, מרכז קניות MBK, ארמון המלך, מקדש בודהה מזהב - וואט טרימיט, מקדש וואט פו, שייט בנהר,
קאצ'נבור, ראמנאן סאבואקי:
שייט לדמנון סאדוק - השוק הצף הגדול, עיירת קאצ'נבורי, סיור במוזיאון המלחמה, בית הקברות של צבאות בנות הברית. ביקור בגשר על הנהר קוואי.

למה דיסקברי?

הטיול המאורגן למשפחות לתאילנד של דיסקברי הוא המקיף ביותר שאפשר להציע לממלכת סיאם. הטיול כולל אתרים שלא כל החברות מציעות ואטרקציות רבות מאוד. נבקר בצפון באזורים של צ'אנג מאי, צ'אנג ראי והאזור ההררי של פאי. בהמשך נבקר באיים: פוקט, קופיפי ו - 4 האיים ולבסוף נבקר בבנגקוק, קנצ'נבורי, פטאיה ושמורת מפלי אריאן. הטיול מקיף ביותר, כולל אטרקציות רבות, בתנאי חצי פנסיון וגם המדריכים טובים, הנאה מובטחת. 

הטיול כולל אטרקציות רבות:

  • פארק חבלים.
  • שייט נהרות.
  • שייט ל4 האיים כולל פאנגנא.
  • רכיבת פילים.
  • מקדשים, ארמונות וגנים.
  • שייט לאי קופיפי וסיור.
  • ביקור בגשר על נהר קוואי. 
  • נסיעה לכפרי מיעוטים באזור פאי.
  • ביקור בשוק הצף.

תאריכי יציאה ומחירים

יציאה: 10/10/2019
חזרה: 21/10/2019
מחיר מבצע לאדם בחדר זוגי: 2,690
תוקף המבצע: 30.9.19
מחיר רגיל לאדם בחדר זוגי: 2890$
הנחות לילדים: 150$ לילדים עד גיל 12, 3-4 בחדר הורים
הערות:

המסלול

מעודכן נכון ל - 14.3.19

יום 1+2 | 10+11.10 בנגקוק - צ'אנג ראי

ניפגש בשדה התעופה בן גוריון ונטוס בטיסה לבנגקוק. עם נחיתתנו נטוס אל צ'אנג ראי. לאחר הנחיתה העברה אל המלון. בהתאם לשעת הטיסה נערוך סיור.

יום 3 | 12.10 צ'אנג ראי - מפגש הגבולות

בשעות הבוקר נבקר בפרוייקט מיוחד, אחד הגנים היפים בתאילנד "גני המלכה", גנים אלה מקסימים ביופיים הינם פרוייקט מיוחד שיזמה מלכת האם. בהמשך ניסע אל משולש הזהב - מפגש הגבולות בין תאילנד, בורמה (מיאנמר) ולאוס. האזור זכה לכינוי משולש הזהב מאחר ושימש מרכז גידול אופיום שנסחר בכסף וזהב. נבקר בעיירה מה סאי הגובלת עם בורמה, לאחר מכן נשוט על נהר המקונג ונבקר באי דון סאו, שם נראה את השוק הבורמזי המקומי. משם נמשיך לצ'אנג מאי.

יום 4 | 13.10 צ'אנג מאי - פאי

היום נבקר בחוות סחלבים ובחוות פילים. חוות הפילים ממוקמת בפארק אותו סובבים עצים, נחלים והרים מרשימים. בפארק מטפלים ומשקמים את הפילים, נבקר במקום נרכב על פילים ונצפה במופע מהנה. בחוות הסחלבים נראה סחלבים שונים, מרהיבים ביופיים וגם פרפרי ענק מיוחדים. לאחר מכן נצא לכיוון פאי, הנמצאת בצפון מערב תאילנד בסמוך לגבול עם מינאמר (בורמה). אזור פאי מיוחד במינו ועשיר בשבטי מיעוטים שונים שכל אחד מהם שונה.

יום 5 | 14.10 פאי (ייחודי לדיסקברי)

נתחיל את היום עם סיור שיתן לנו הצצה לחייהם של התושבים בכפרים המיוחדים של פאי. פאי שוכנת סמוך למינאמר (ברומה) בקרבת הגבול וכתוצאה מכך מהווה נקודת מפגשת של תרבויות שונות. חלק גדול מתושבי הכפרים היגרו מסין והביאו עימם מנהגים ומסורות, וניתן לראות שאורח חייהם מושפע מהתרבות התאילנדית אך גם מהתרבות הסינית. נבקר בכפר סיני שתושביו משמרים את מנהיגי ארץ מוצאם. נבקר בהמשך במערת לוד, נהנה משייט במבו במערה העמוקה שמכילה בתוכה שלוש מערות גדולות ואורכה המשוער הינו כ - 1.5 ק"מ. בהמשך נגיע אל כפר מיוחד בצפון תאילנד בו חי "שבט הליסו", שבט של נוודים לשעבר, שכיום הפכו את תאילנד לביתם. כמו כן בטיול רגלי נגיע אל תצפית גבוהה שממנה אפשר לראות ולצלם את היופי המרהיב של האזור. בערב נצא לטיול רגלי ביחד עם המדריך בעיירה.

יום 6 | 15.10 פאי - צ'אנג מאי

לאחר ארוחת בוקר נבקר במעיינות החמים של פאי, בשמורת טבע קסומה נמצא מספר מעיינות בדרגות טמפ' שונות אשר מהווים אטרקציה מרכזית בקרב מטיילים באזור. בהמשך נבקר בכפר נאי סוי בו שוכן שבט נשים ארוכות הצוואר אשר עונדות סביב צווארן טבעות זהב גדולות וכבדות - מנהג מסורתי שנועד להאריך את צווארן של הנשים באופן מלאכותי. לפי הנחיות המסורת, ככל שאישה מבוגרת יותר כך כמות הטבעות סביב צוואר גדל. נבקר בכפר ונלמד על נשים אלו אשר מקיימות את המנהג המסורתי אשר מהווה בכפר סמל ליוקרה ומעמד עבור הנשים, אך גם מקשה על תפקודן בפעילות היומיומית. בנוסף נטייל בשווקי מלאכת יד שונים. בשעות הערב לאחר הגעה לצ'אנג מאי, נצא למופע פולקלור קנטוק מלווה בארוחת ערב.

יום 7 | 16.10 צ'אנג מאי - פוקט

בשעות הבוקר המוקדמות נבקר בפארק החבלים בצ'אנג מאי ונתנסה בגלישה באומגות (בחברות אחרות יבקשו מכם תשלום נוסף). בהמשך ניסע אל שדה התעופה ונטוס לפוקט. לאחר הגעה ניסע אל בית המלון בשעות הערב, נצא ביחד עם המדריך בתחבורה ציבורית לסיור בעיר.

יום 8 | 17.10 פוקט - קופיפי

נפליג היום לאיי קופיפי (בחברות אחרות יבקשו מכם תשלום נוסף), איים הנחשבים בין היפים והמרשימים באיים בתאילנד, איי קופיפי נמחקו כליל בצונאמי שפקד את פוקט לפני מספר שנים והמלונות בו נבנו חדש. האיים ירוקים ומקשטים את הים התכול, כצוקים הצומחים מתוך הים. החופים מהפנטים עם חול לבן ומים שקטים אך מרהיבים בצבעם התכול בגוונים אשר משתנים בהתאם למזג האוויר. שם האיים "קופיפי" מקורו בשפה המלזית, והוא מתייחס לעצי המנגרובים הרבים הפזורים במקום. תיירים נוהרים אל חופי האיים למנוחה ו"בריחה" מהשגרה, ועיקר הפעילויות באי סובבות שחייה וצלילה. האי הפך למוקד עליה לרגל במיוחד לאחר צילום הסרט "החוף" בקופיפי, בכיכובו של השחקן הידוע ליאונרדו די קפריו.

יום 9 | 18.10 פוקט - פאנג נגה, האי של ג'יימס בונד - שיט בסירות קאנו

לאחר ארוחת בוקר נצא לביקור במפרץ פנג נגה היפיפה. נבקר בחווה לייצור גומי, שהוא אחד הענפים המרכזיים באי, נמשיך לביקור במקדש הקופים המפורסם ונערוך שייט קצר ומהנה בשמורת המונגרובים. נגיע לאזור קרטי בו יצר הטבע צורות מופלאות. נשוט ל - 4 האיים במפרץ פאנג - נגה: האי קו - פאנג, האי קו - הונג, האי קו - נארה וכמובן נבקר באי קו טא פו (אי המסמר) הידוע בשמו של האי של ג'יימס בונד בו צולם הסרט "האיש בעל אקדח הזהב". נשוט בסירות קאנו ונסעד בכפר דייגים אותנטי ארוחת צהרים. בדרכנו חזרה למלון נבקר גם במפעל לעיבוד אגוזי קשיו - המככב במנות תאיות רבות. בשעות הערב נבלה באזור הבילויים בנגלה.

יום 10 | 19.10 בנגקוק

מיד לאחר ארוחת הבוקר ניסע אל שדה התעופה של פוקט ונטוס אל בירת תאילנד, בנגקוק. היום יוקדש לאתרים החשובים בבנגקוק. נבקר בשוק הפרחים, בארמון המלך, נראה את מקדש הבודהה מזהב - וואט טרימיט ונבקר במקדש וואט פו בו שוכב בודהה. בהמשך נבצע שייט בנהר ונצפה בחיים שלמים המתנהלים על גדות הנהר בעיר ענקית זאת.

יום 11 | 20.10 השוק הצף - קאצ'נבורי - הגשר על נהר קוואי

בבוקר נשוט בסירות ארוכות ארוכות זנב לעבר השוק הצף הגדול בתאילנד. נתוודא אל 'החיים על המים', אל חיי המסחר הענפים המתנהלים על התעלות והמים מזה מאות בשנים ונתוודע לאורח החיים המקומי. משם נמשיך לעיירה קאצ'נבורי שקנתה את פרסומה בזכות הגשר שנבנה ע"י מאות שבויי מלחמה בתנאים קשים עד בלתי אפשריים, עובד לסרט מצליח (1957) שאף זכה באוסקר. נשלים את הביקור בעיירה בסיור במוזיאון המלחמה ובבית הקברות בו נקברו חיילים רבים מצבאות בנות הברית. לאחר מכן נחזור לבנגקוק.

יום 12 | 21.10 בנקוק

ניסע אל שדה התעופה ונמריא חזרה דרך יעד ביניים, הביתה. נחיתה בשעות הלילה המאוחרות.

מתעניין? רוצה לשמוע פרטים נוספים? נציגי דיסקברי ישמחו לענות על כל שאלה. אנא השאר את פרטים וניצור עמך קשר.

המחיר כולל

טיסות בינלאומיות. העברות מיסי נמל והיטל ביטחון . בתי מלון מדרגת תיירות טובה ודרגה ראשונה בחדרים זוגיים עם שירותים צמודים. חצי פנסיון בימים בהם מתקיים סיור המדריך יהיה מקומי דובר אנגלית. אוטובוס מתאים

המחיר אינו כולל

תוספת ליחיד בחדר $490 מיסים: כל תוספת במסי הנמל והיטל הדלק שיתווספו למחיר לאחר ה - 1.1.19 ועד למועד הכרטוס. ביטוח: ביטוח נסיעה רפואי ומטען. הוצאות אישיות: הוצאות בעלות אופי אישי לרבות תוספת חדר ליחיד. דמי סבלות: במקרה של טיסות פנים ייתכן וחברות התעופה ייגבו כספים נוספים עבור כבודה ו/או שירותים נוספים. הנ"ל אינו חלק ממחיר הטיול. *** במקרה של לילה נוסף - יחויבו הנוסעים ב- 100 $ נוספים לאדם. הערות: *חיסונים: בדבר פרטים יש לפנות ללשכת הבריאות המחוזית לפחות חודש לפני מועד יציאת הטיול. *בתקופת ירידים, כנסים, תערוכות ופסטיבלים תיתכן לינה מחוץ לערים הראשיות.

מלונות

להלן מבחר מלונות במהלך טיול לתאילנד, בהם משכנת חברת דיסקברי את קבוצותיה ואין בזאת משום הבטחה למלון מסוים.
רשימת המלונות הסופית תימסר לנוסעים במפגש הקבוצה.

(BANGKOK: CENTURY PARK HOTEL (SUP
(CHIANG RAI: WIANG INN HOTEL (SUP
(CHIANG MAI: IMPERIAL MAE PING HOTEL (SUP
(PHUKET: DUSIT D2 PHUKET (DELUXE  

הערות


1. המחיר אינו כולל תוספת מיסי נמל ודלק במידה ואלה יוטלו ע"י חברות התעופה לפני היציאה לטיול. המחיר אינו כולל גם דמי סבלות. 
2. המחיר המצוין הוא לתשלום במזומן.
3. בנושא החיסונים לארץ היעד מומלץ לנוסעים לפנות למשרד הבריאות.
4. אנו ממליצים לכל הנוסעים לבטח את עצמם בביטוח רפואי ומטען מיום ההרשמה לטיול ועד לסיומו.
5.שימו לב: המסלול המוצע באתר מתאר את אתרי הביקור, אך לא בהכרח את סדר הביקורים וכן את סדר הימים והלינות. כמו כן, ייתכנו שינויים בסדר התוכנית, וזאת לאור שינויים תכופים בלוח הטיסות ושעות הטיסות וכן לאור ימי הפתיחה הקבועים של האתרים במסלול או שינויים החלים מפאת חגים או אירועים אחרים. 
6.לאור האמור לעיל ייתכנו אף ויתורים על ביקורים בחלק מהאתרים והמקומות המוזכרים במסלול הטיול , במקומם יינתנו אתרים חליפיים וראויים, וכל זאת ייתכן גם לאחר יציאתנו מהארץ. 
6. יציאה לטיול מותנית במינימום של 20 משתתפים לפחות,אלא אם הוחלט אחרת ע"י הנהלת החברה.
7. במידה ויהיו פחות משתתפים יתכן ותחול תוספת למחיר הטיול שתקבע ע"י דיסקברי.
8. תנאי הרישום והביטול מפורטים וברורים והם מופיעים באתר האינטרנט של חברת דיסקברי, תחת תנאים כלליים. לפני שהינכם נרשמים לטיול , יש לקרוא את תנאי ההרשמה והביטול כפי שמופיעים בעמוד הנ"ל. מי שאינו יכול ,מסיבות שונות, להוריד או לקרוא את התנאים הכלליים הכוללים תנאי רישום וביטול מהאתר, מוזמן לקבל אותם מאיתנו בפקס או במייל. 
9. החברה אינה אחראית לנזקים שיגרמו לנוסעים כתוצאה משינויים הנעשים ע"י חברת התעופה,במועדי הטיסות עקב תקלות שונות ו/או פגעי מזג האוויר/או לנזקים הנגרמים מכח עליון.
10. החברה אינה אחראית לשינויים הנובעים מכח עליון,פגעי טבע ומזג אויר וכו'
11. בשל שינויים אופציונאליים בלו"ז הטיסות,עלול סדר הביקור באתרים להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים- הכל בהתאם ללוח הזמנים.
12.מדי פעם מופיעים באינטרנט, דפי אינטרנט ישנים שנסרקו על ידי גוגל או מנועי חיפוש אחרים דפים שאינם מופיעים באתר החברה, מסלולי טיול ישנים או מסלולי טיול שאינם מעודכנים. לכן , בעת ההרשמה יש להיכנס אך ורק לאתר דיסקברי הרשמי, ולקרוא שם את המסלול המעודכן. עליכם לוודא לפני ההרשמה שהוא אכן המסלול הרלוונטי עבורכם. 
את המסלול ניתן לקבל גם בפקס וגם במייל. עליכם לוודא שאכן קיבלתם את המסלול העדכני והרלוונטי עבור המועד בו אתם מעוניינים או עומדים לצאת לטיול. 
דיסקברי אינה אחראית לפרסומים של מסלולים ישנים או כאלה שאינם מעודכנים כמפורט לעיל. 
חברת דיסקברי לא תהא אחראית למקרים בהם חברות תעופה ייגבו כספים נוספים עבור כבודה ו/או שירותים נוספים, בין אם מדובר בטיסות פנים או בטיסות בין מדינות, שאינן מישראל או בחזרה לישראל.

טיסות

10-21.10.19

הלוך
המראה מנתב"ג בשעה 15:10, נחיתה בקייב בשעה 18:30.
המראה מקייב בשעה 19:25, נחיתה בבנגקוק בשעה 09:45 בבוקר למחרת.

חזור
המראה מבנגקוק בשעה 11:25, נחיתה בקייב בשעה  18:30. 
המראה מקייב בשעה 19:30, נחיתה בנתב"ג בשעה 22:40.


מידע כללי

הבהרות:
כל שינוי הקשור במועדי הטיסות ו/או מחדל אחר הקשור לחברת התעופה, הנו באחריותה בלבד ואינו מהווה בשום אופן עילה לתביעה כנגד חברת דיסקברי ומתן פיצויים.
בשל שינויים אופציונאליים בלו"ז הטיסות או מסיבות שאינן קשורות לחברת דיסקברי, עלול סדר הביקור באתרים להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באתרים ראויים אחרים – הכול בהתאם ללוח הזמנים.
דמי הרשמה ותנאי ביטול
הרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום של דמי רישום .
תנאי ביטול כמפורט בפרק 'תנאים כלליים' באתר.
ביטוח
חובת כל נוסע לבטח עצמו בביטוח רפואי מתאים, כולל הרחבה להיטס אווירי. מומלץ להפעיל את הביטוח בהתאם לתנאי הביטול בתוכנית הטיול, כדי להיות מכוסים במקרים של ביטול הטיול בתנאים המכוסים ע"י פוליסת הביטוח. במידה ואתם בוחרים לבטח ציוד יקר, ביציאה מישראל כדאי להצהיר במכס על תכולת הכבודה. ניתן לעשות את הביטוח באמצעות חברת "דיסקברי".
בריאות וחיסונים
חלה חובת דיווח על כל נוסע, למארגני הטיול ומוביליו על הבעיות הרפואיות מהן הוא סובל (במידה ויש כאלה). במסע מושקע מאמץ רב ויש להבטיח ככל שניתן, את הצלחתו. עלינו להכיר את אמצעי הזהירות למניעת הידבקות במחלות ואת הדרישות בנוגע לחיסונים. יש להתייעץ עם רופא מומחה למחלות גיאוגרפיות ורופא שיניים, לפחות 4 שבועות לפני הטיול.
דרכון - יש לוודא כי הדרכון בתוקף לפחות לחצי שנה עד הטיול ושישנם מספיק דפים פנויים בדרכון.
הבהרה
ככלל, מסלול הטיול מתוכנן עד לפרט האחרון בהתאם לידע ולניסיון שנצבר בחברה. אולם, מעת לעת עלולות להתרחש 'תקלות' לא צפויות שאינן תלויות בנו, העלולות לגרום לשינוי קל בתוכנית או לפגוע ברמת השירותים המובטחת. מומלץ לקבל זאת בהבנה וברוח טובה – אחרי הכול זה גם חלק מהחוויה...יחד עם זאת אנו מבטיחים לעשות הכול כדי שהטיול יהיה מוצלח ומהנה.
מחיר הטיול הוא למשלמים במזומן או בהעברה בנקאית.
חברת דיסקברי שומרת לעצמה את הזכות לשנות את סדר הביקורים באתרים בעקבות סיבות הקשורות לטיסות או מסיבות אחרות. כמו כן החברה רשאית להחליף אתרים הנמנים במסלול הרגיל באתרים ראויים אחרים, אם לא ניתן לבקר באתרים אלו כתוצאה מאילוצים שונים.

הערות

1. המחיר אינו כולל תוספת מיסי נמל ודלק במידה ואלה יוטלו ע"י חברות התעופה לפני היציאה לטיול. המחיר אינו כולל גם דמי סבלות. 2. המחיר המצוין הוא לתשלום במזומן. 3. בנושא החיסונים לארץ היעד מומלץ לנוסעים לפנות למשרד הבריאות. 4. אנו ממליצים לכל הנוסעים לבטח את עצמם בביטוח רפואי ומטען מיום ההרשמה לטיול ועד לסיומו. 5.שימו לב: המסלול המוצע באתר מתאר את אתרי הביקור, אך לא בהכרח את סדר הביקורים וכן את סדר הימים והלינות. כמו כן, ייתכנו שינויים בסדר התוכנית, וזאת לאור שינויים תכופים בלוח הטיסות ושעות הטיסות וכן לאור ימי הפתיחה הקבועים של האתרים במסלול או שינויים החלים מפאת חגים או אירועים אחרים. 6.לאור האמור לעיל ייתכנו אף ויתורים על ביקורים בחלק מהאתרים והמקומות המוזכרים במסלול הטיול , במקומם יינתנו אתרים חליפיים וראויים, וכל זאת ייתכן גם לאחר יציאתנו מהארץ. 6. יציאה לטיול מותנית במינימום של 20 משתתפים לפחות,אלא אם הוחלט אחרת ע"י הנהלת החברה. 7. במידה ויהיו פחות משתתפים יתכן ותחול תוספת למחיר הטיול שתקבע ע"י דיסקברי. 8. תנאי הרישום והביטול מפורטים וברורים והם מופיעים באתר האינטרנט של חברת דיסקברי, תחת תנאים כלליים. לפני שהינכם נרשמים לטיול , יש לקרוא את תנאי ההרשמה והביטול כפי שמופיעים בעמוד הנ"ל. מי שאינו יכול ,מסיבות שונות, להוריד או לקרוא את התנאים הכלליים הכוללים תנאי רישום וביטול מהאתר, מוזמן לקבל אותם מאיתנו בפקס או במייל. 9. החברה אינה אחראית לנזקים שיגרמו לנוסעים כתוצאה משינויים הנעשים ע"י חברת התעופה,במועדי הטיסות עקב תקלות שונות ו/או פגעי מזג האוויר/או לנזקים הנגרמים מכח עליון. 10. החברה אינה אחראית לשינויים הנובעים מכח עליון,פגעי טבע ומזג אויר וכו' 11. בשל שינויים אופציונאליים בלו"ז הטיסות,עלול סדר הביקור באתרים להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים- הכל בהתאם ללוח הזמנים. 12.מדי פעם מופיעים באינטרנט, דפי אינטרנט ישנים שנסרקו על ידי גוגל או מנועי חיפוש אחרים דפים שאינם מופיעים באתר החברה, מסלולי טיול ישנים או מסלולי טיול שאינם מעודכנים. לכן , בעת ההרשמה יש להיכנס אך ורק לאתר דיסקברי הרשמי, ולקרוא שם את המסלול המעודכן. עליכם לוודא לפני ההרשמה שהוא אכן המסלול הרלוונטי עבורכם. את המסלול ניתן לקבל גם בפקס וגם במייל. עליכם לוודא שאכן קיבלתם את המסלול העדכני והרלוונטי עבור המועד בו אתם מעוניינים או עומדים לצאת לטיול. דיסקברי אינה אחראית לפרסומים של מסלולים ישנים או כאלה שאינם מעודכנים כמפורט לעיל. חברת דיסקברי לא תהא אחראית למקרים בהם חברות תעופה ייגבו כספים נוספים עבור כבודה ו/או שירותים נוספים, בין אם מדובר בטיסות פנים או בטיסות בין מדינות, שאינן מישראל או בחזרה לישראל.