כתבות     בתי מלון     מוזיאונים     אירועים     ילדים     כרטיס ביקור     מסעדות    

סקי באמריקה, חבילות סקי, קייטנות סקי, קלאב מד

בצפון אמריקה ניתן למצוא אתרים מתוכננים בקפידה ואת השלג הטוב בעולם


מאת: בעז קניאל, רג'ינה טורס


אתרי הסקי האמריקאיים שונים באופן מהותי מהאתרים האירופים. בעוד מרבית האתרים באירופה, מלבד חלק מהאתרים הצרפתיים, התפתחו סביב עיירות ותיקות, האתרים בצפון אמריקה הם לרוב Purposely build (בנויים במיוחד לסקי). במרבית האתרים האמריקאיים חברה אחת מחזיקה בבעלות על האתר, וכל מרכיביו מתוכננים בהרמוניה מושלמת עם רמת שירות גבוהה מאד. בעיירות אלה יש אווירה מיוחדת של כפר נופש גדול שמזכירה את דיסנילנד.<p><span style=BACKGROUND-COLOR: #f8f8fa>באתרי הסקי האמריקאיים תוכלו ליהנות מאווירה מיוחדת של כפר נופש גדול. צילום: ארכיון SkiDeal</span></p>

באתרי הסקי האמריקאיים תוכלו ליהנות מאווירה מיוחדת של כפר נופש גדול. צילום: ארכיון SkiDeal


פאודר מדהים
האתרים האמריקאים לא נמדדים על פי אורכם בקילומטרים, אלא על פי שטחם בקילומטרים רבועים. הסיבה היא אתרי הסקי המכונים "Bowls", שצורתם דמוית קערה. באתרים אלה לא עוברים חתולי שלג והם מאפשרים גלישת off piste נרחבת בשלג עמוק. ה-bowels נמצאים תחת פיקוח והגלישה בהם בטוחה לחלוטין.

בניגוד לאירופה, רוב האירוח בצפון אמריקה הוא בבתי דירות ולא בבתי מלון. המחיר, בניגוד לאירופה, נקוב לחדר ולא לאדם. במידה וכמה חבר'ה חולקים דירה/חדר ביחד, מחיר חופשה לעשרה ימים לקנדה שווה למחיר חופשה באירופה בגלל הפרשי שער היורו הגבוה לעומת שער הדולר.

אזורי הגלישה המומלצים ביותר הם מרכז ארצות הברית (קולורדו ויוטה) והחוף המערבי של קנדה (בריטיש קולומביה). תנאי האקלים והגובה הטופוגרפי של קולורדו ויוטה אופטימליים לשלג טרי ויבש, או בשפת הגולשים "פאודר מדהים", ולא לחינם הסיסמה של מדינת יוטה היא "The best snow in the world". הפרשי הגובה והאפשרויות האינסופיות של גלישת off piste במערב קנדה, הופכים את האזור למכה של גולשים צעירים המחפשים ריגושים.


Back country
אחת מחוויות הגלישה הגדולות ביותר היא גלישה במסלול בתולי בו איש לא גלש לפנינו בשלג עמוק עד לגובה המותניים. התחושה היא כמו ריחוף על ענן. בדרך כלל מדובר בחוויה יקרה הדורשת שימוש במסוק. בצפון אמריקה התפתחה חוויית ה-back country, המאפשרת לקבוצת אנשים לצאת יחד על גבי חתול שלג ולגלות מסלולים חדשים מחוץ לאתר הסקי. בחלק מהאתרים ניתן ללון בבקתות בלב מדבר השלג. חוויה יוצאת דופן.


וייל (Vail)
 קולורדו
וייל הוא האתר היוקרתי ביותר ביבשת. האתר שוכן בלב הרי הרוקי, במרחק של 2.5 שעות נסיעה מדנבר וחצי שעה נסיעה משדה התעופה האזורי איגל (Eagle county).


מסלולים:
בעשור האחרון הושקעו מעל מיליארד דולר בפיתוח האתר, הנחשב לאתר מספר אחד בארצות הברית. וייל מציעה את שטח הגלישה הגדול במדינה, בשילוב כמות שלג שנתית ממוצעת של 9 מטר ו-300 ימי שמש בשנה. המסלולים באתר מיועדים לכל הרמות, וכוללים גם פארקי שלג להנאת גולשי הסנובורד.


בילויים:
בדומה לסט. מוריץ שבשוויץ, גם וייל מושכת סלבריטאים רבים ומציעה עשרות חנויות יוקרה ובוטיקים.


אטרקציות:
וייל מציעה אטרקציות לכל המשפחה, בהן דיג, גלישה על מזחלת כלבים, רכיבה על סוסים בנוף Back country מדהים, או גלישה לאור כוכבים על מזחלת רתומה לסוסים כולל ארוחת ערב.


ויסלר (Whistler)
- בריטיש קולומביה
ויסלר שבקנדה הוא אתר לצעירים ולצעירים ברוחם. האתר, שהוא הגדול בצפון אמריקה, שוכן במרחק שעתיים נסיעה מוונקובר. ויסלר נבחרה לארח את אולימפיאדת החורף 2010 כך שבשנים הקרובות ייבנו תשתיות חדשות והאתר רק ילך וישתפר.


מסלולים:
האתר מצוין לגולשי סקי שימצאו בו מספר bowls והרבה אפשרויות off piste, וכן לגולשי סנובורד שייהנו מפארקים נרחבים.


בילויים:
האפרה-סקי של ויסלר זכה לתדמית מוצלחת כמעט כמו מסלולי הגלישה שלו, עם אין סוף מקומות בילוי תוססים.


אטרקציות:
בסוף כל עונה מתקיים באתר פסטיבל סנובורד ענק שכולל תחרויות סנובורד ומופעי רוק של להקות מכל העולם. מומלץ בחום.


צפון אמריקה כוללת כמובן אתרים רבים נוספים ומשובחים, ביניהם ראוי להזכיר את אספן (Aspen), קולורדו, המושך עשירים וסלבריטאים מארצות הברית והעולם כולו. עוד אתרים ראויים לציון הם Bnaff-Lake Louise שבהרי הרוקי הקנדיים, שמציע מחירים אטרקטיביים ונופים מדהימים ו-Deer Valley Resort שביוטה הנחשב לאחד הטובים שבצפון אמריקה.