טיול גאו-פוליטי – הגליל ורמת הגולן | טיול דו-יומי באוטובוס

טיולים, נופשונים ובתי מלון בארץ ובעולם

טיולים, חבילות ושייט בעולם

טיולים ואירועים בארץ

בתי מלון ווילות בארץ

2 ימים 1 לילות

אתרים ואטרקציות

מצפה דדו | כפר רג'ר | עין קיינייא | עמק הבכא |אתרי הקרבות של חטיבה 188 | המפקדה הסורית הישנה בקונייטרה-שם ביקר המרגל אלי כהן |סיור ביקב "בהט" | תצפית לכיוון לבנון | מושב אביבים | המצפור המיוחד בהר אדיר | "קו דיוווח 105 | "מנהרת הטרור " | האתר "קירות מדברים "

למה דיסקברי?

'דיסקברי' מזמינה אתכם לטיול חוויתי מאז ומתמיד לטבע של ישראל היה מה להציע, ובמיוחד לאחר התקופה האחרונה איתה נאלצנו להתמודד - הטבע הישראלי הוא בדיוק מה שנחוץ לנו כרגע. 

תאריכי יציאה ומחירים

יציאה
חזרה
מחיר מבצע לאדם בחדר זוגי
מחיר רגיל לאדם בחדר זוגי
מחיר לאדם יחיד
תוקף המבצע
הנחות לילדים
הערות
יציאה: 30/06/2020
חזרה: 01/07/2020
מחיר מבצע לאדם בחדר זוגי: 0 ש''ח
מחיר רגיל לאדם בחדר זוגי: 0 ש''ח
מחיר לאדם יחיד: 990 ש''ח כולל מע"מ
תוקף המבצע:
הנחות לילדים:
הערות: נקודת מפגש בתל אביב
יציאה: 07/07/2020
חזרה: 08/07/2020
מחיר מבצע לאדם בחדר זוגי: 0 ש''ח
מחיר רגיל לאדם בחדר זוגי: 0 ש''ח
מחיר לאדם יחיד: 990 ש''ח
תוקף המבצע:
הנחות לילדים:
הערות: נקודת מפגש בתל אביב
יציאה: 14/07/2020
חזרה: 15/07/2020
מחיר מבצע לאדם בחדר זוגי: 0 ש''ח
מחיר רגיל לאדם בחדר זוגי: 0 ש''ח
מחיר לאדם יחיד: 990 ש''ח
תוקף המבצע:
הנחות לילדים:
הערות: נקודת מפגש בתל אביב
יציאה: 21/07/2020
חזרה: 22/07/2020
מחיר מבצע לאדם בחדר זוגי: 0 ש''ח
מחיר רגיל לאדם בחדר זוגי: 0 ש''ח
מחיר לאדם יחיד: 990 ש''ח
תוקף המבצע:
הנחות לילדים:
הערות: נקודת מפגש בתל אביב
יציאה: 28/07/2020
חזרה: 29/07/2020
מחיר מבצע לאדם בחדר זוגי: 0 ש''ח
מחיר רגיל לאדם בחדר זוגי: 0 ש''ח
מחיר לאדם יחיד: 990 ש''ח
תוקף המבצע:
הנחות לילדים:
הערות: נקודת מפגש בתל אביב

המסלול

יום 1

00: 8

נתכנס בנקודת המפגש בתל אביב ומשם נעשה את הדרך צפונה ונגיע אל מטולה.

10:30

היעד הראשון בטיולנו הוא מצפה דדו שעל פסגת הר צפייה. מצפה דדו מתנשא לגובה של 600 מ' מעל פני הים, וממנו נוכל להשקיף אל כל מרחבי הגליל העליון ועד לבנון.

11:45

מהמצפה נמשיך בנסיעה בסמוך לכפר רג'ר הממוקם במשולש הגבולות עם לבנון וסוריה. את הכפר חוצה קו הגבול עם לבנון ולכן הוא מוגדר כשטח צבאי אליו אסורה הכניסה לציבור הרחב. כאן אנחנו נלמד על המצב הגאו-פוליטי המורכב בכפר שתמיד מספק כותרות.

12:30

בהמשך נגיע גם אל הכפר הדרוזי עין קינייא הממוקם על מורדותיו של רכס החרמון, משקיף על נחל סער. בעין קינייא נביט על זרימת הנחלים הרבים שמשתלבים במרחבים הפתוחים סביב הכפר, וגם נהנה מארוחת צהריים דרוזית אותנטית (בתשלום עצמאי )/ לחילופין: נסעד במסעדה אחרת- בצורה עצמאית

14:00

נגיע אל עמדת תצפית בצפון הרמה, עמק הבכא, משם נשקיף על האזור כולו ונקבל סקירה גאו-פוליטית על המתרחש כיום בעמק, וכמובן סקירה על מאורעות מלחמת יום כיפור ועל הקרב המפורסם בין טנקים בודדים של חטיבה 7 בפיקודם של אביגדור בן גל (יאנוש), אביגדור קהלני ומפקדים נוספים לבין מאות טנקים סורים. קרב זה מסמן את שלב הבלימה של הכוחות הסורים ברמת הגולן. נחלוף בסמוך לאתרי הקרבות של חטיבה 188 במלחמת יום כיפור, שהיוותה את קו ההגנה הראשון של כוחותינו וספגה את מירב האבדות במלחמה. בהמשך נטייל לאורך מסלול ייחודי החוצה עמקים וגבעות, מפלי מים ומפקדות סוריות נטושות שלא רבים מכירים. המסלול יעבור דרך המקומות שבהם ביקר המרגל המפורסם אלי כהן – כולל המפקדה הסורית הישנה בקונייטרה שם קיבל את מסמכי האישור שלו לסייר ברמת הגולן.

15:00

נחלוף בסמוך לאתרי הקרבות של חטיבה 188 במלחמת יום כיפור, שהיוותה את קו ההגנה הראשון של כוחותינו וספגה את מירב האבדות במלחמה. בהמשך נטייל לאורך מסלול ייחודי החוצה עמקים וגבעות, מפלי מים ומפקדות סוריות נטושות שלא רבים מכירים. המסלול יעבור דרך המקומות שבהם ביקר המרגל המפורסם אלי כהן – כולל המפקדה הסורית הישנה בקונייטרה שם קיבל את מסמכי האישור שלו לסייר ברמת הגולן.

16:30

הנה מביקור באטרקציה (יקב /מחלבה/ או בית בד...)נקבל סקריה קצרה ויינתן זמן לקניות. לאחר מכן נסע אל המלון בו נלון, נתארגן ונקבל חדרים. לאחר מכן, נאכל ארוחת ערב (כלול במחיר)

יום 2

08:00

ארוחת הבוקר- נתארגן עצמאית

09:00

לאחר ארוחת הבוקר במלון, נעשה את הדרך לגבול לבנון. תחילה נעלה על כביש 90 (הארוך ביותר בישראל), ממנו נצא אל כביש 899 (או בשמו היותר מוכר "כביש הצפון"). נתצפת לכיוון לבנון ונתרשם מהנופים היפהפיים שבאזור.

10:00

נגיע אל מושב אביבים, שם בדיוק לפני 50 שנה, התרחש אחד מהפיגועים המזעזעים ביותר בתולדות ישראל - "אוטובוס ילדי אביבים". היה זה בבוקר יום שישי, 22.5.1970, כאשר אוטובוס ועליו 30 ילדים בגילאי 6-9 יצא ממושב אביבים ובדרכו הותקף על ידי חוליית מחבלים, שירתה טילי נ"ט על האוטובוס והביאה למותם של 9 ילדים ו-3 מבוגרים.

11:30

לאחר מכן נסע, נגיע אל המצפור המיוחד בהר אדיר שהוקם לזכרם של הנופלים במלחמת לבנון השנייה. המצפור משקיף ממרומי ההר, בגובה 1008 מ', על השטח המיוער של שמורת הרי מירון. נלמד על התרחשויות המלחמה ונכבד את זכר הנופלים ששמותיהם חקוקים על מעקה המצפור. נקבל סקירה גאו-פוליטית תוך כדי תצפית אל הנוף הנפלא מפסגת ההר לכיוון לבנון.

13:00

נערוך הפסקה באזור שתולה ונהנה מארוחת צהריים מקומית טיפוסית. (בתשלום עצמאי)

15:00

לאחר הפסקת הצהריים נעשה את הדרך לאזור זרעית ונגיע לנקודה שבה נחטפו חיילינו בשנת 2006 ("קו דיווח 105") במהלך שהוביל למלחמת לבנון השנייה, ולאחר מכן נגיע גם לנקודה שאליה נחפרה מנהרת הטרור מלבנון. בהמשך היום ננסה לצייר תמונה מעט אופטימית באתר "קירות מדברים" שבמושב שתולה. נביט על ציורי הגרפיטי הגדולים שמשדרים מסר של שלום וסובלנות בין שני הצדדים, ציורים המציגים אפשרות למציאות שלווה יותר.

17:30

הגיע לסיומו הטיול הדו-יומי לאזור הגליל ורמת הגולן. כעת עושים את דרכנו חזרה הביתה – עד הטיול הבא עם 'דיסקברי'.

המחיר כולל

תחבורה -אוטובוס תיירים ממוזג סיורים וביקורים כמפורט בתוכנית הדרכה- מורה דרך מוסמך מצוות 'דיסקברי' כלכלה -ארוחת ערה ובוקר במלון ארוחת ערב במלון או במסעדה לינה- לילה אחד במלון דרגת תיירות טובה/בית הארחה עם ארוחת בוקר

המחיר אינו כולל

טיפ למורה הדרך אינו כלול במחיר

הערות

 

1. מחיר הטיול מותנה בהשתתפות של 30 נוסעים מבוגרים
2. מומלץ להגיע בלבוש המתאים לעונה ובנעליים נוחות
3. הנכם מתבקשים להגיע לפני שעת האיסוף – לא תהיה המתנה
4. זמני יציאה, חזרה, ביטול, קשורים לתנאי התחבורה ולהוראות
5. ביטול – עד 8 ימים לפני מועד יציאת הטיול

הערות

1. המחיר אינו כולל תוספת מיסי נמל ודלק במידה ואלה יוטלו ע"י חברות התעופה לפני היציאה לטיול. המחיר אינו כולל גם דמי סבלות. 2. המחיר המצוין הוא לתשלום במזומן. 3. בנושא החיסונים לארץ היעד מומלץ לנוסעים לפנות למשרד הבריאות. 4. אנו ממליצים לכל הנוסעים לבטח את עצמם בביטוח רפואי ומטען מיום ההרשמה לטיול ועד לסיומו. 5.שימו לב: המסלול המוצע באתר מתאר את אתרי הביקור, אך לא בהכרח את סדר הביקורים וכן את סדר הימים והלינות. כמו כן, ייתכנו שינויים בסדר התוכנית, וזאת לאור שינויים תכופים בלוח הטיסות ושעות הטיסות וכן לאור ימי הפתיחה הקבועים של האתרים במסלול או שינויים החלים מפאת חגים או אירועים אחרים. 6.לאור האמור לעיל ייתכנו אף ויתורים על ביקורים בחלק מהאתרים והמקומות המוזכרים במסלול הטיול , במקומם יינתנו אתרים חליפיים וראויים, וכל זאת ייתכן גם לאחר יציאתנו מהארץ. 6. יציאה לטיול מותנית במינימום של 20 משתתפים לפחות,אלא אם הוחלט אחרת ע"י הנהלת החברה. 7. במידה ויהיו פחות משתתפים יתכן ותחול תוספת למחיר הטיול שתקבע ע"י דיסקברי. 8. תנאי הרישום והביטול מפורטים וברורים והם מופיעים באתר האינטרנט של חברת דיסקברי, תחת תנאים כלליים. לפני שהינכם נרשמים לטיול , יש לקרוא את תנאי ההרשמה והביטול כפי שמופיעים בעמוד הנ"ל. מי שאינו יכול ,מסיבות שונות, להוריד או לקרוא את התנאים הכלליים הכוללים תנאי רישום וביטול מהאתר, מוזמן לקבל אותם מאיתנו בפקס או במייל. 9. החברה אינה אחראית לנזקים שיגרמו לנוסעים כתוצאה משינויים הנעשים ע"י חברת התעופה,במועדי הטיסות עקב תקלות שונות ו/או פגעי מזג האוויר/או לנזקים הנגרמים מכח עליון. 10. החברה אינה אחראית לשינויים הנובעים מכח עליון,פגעי טבע ומזג אויר וכו' 11. בשל שינויים אופציונאליים בלו"ז הטיסות,עלול סדר הביקור באתרים להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים- הכל בהתאם ללוח הזמנים. 12.מדי פעם מופיעים באינטרנט, דפי אינטרנט ישנים שנסרקו על ידי גוגל או מנועי חיפוש אחרים דפים שאינם מופיעים באתר החברה, מסלולי טיול ישנים או מסלולי טיול שאינם מעודכנים. לכן , בעת ההרשמה יש להיכנס אך ורק לאתר דיסקברי הרשמי, ולקרוא שם את המסלול המעודכן. עליכם לוודא לפני ההרשמה שהוא אכן המסלול הרלוונטי עבורכם. את המסלול ניתן לקבל גם בפקס וגם במייל. עליכם לוודא שאכן קיבלתם את המסלול העדכני והרלוונטי עבור המועד בו אתם מעוניינים או עומדים לצאת לטיול. דיסקברי אינה אחראית לפרסומים של מסלולים ישנים או כאלה שאינם מעודכנים כמפורט לעיל. חברת דיסקברי לא תהא אחראית למקרים בהם חברות תעופה ייגבו כספים נוספים עבור כבודה ו/או שירותים נוספים, בין אם מדובר בטיסות פנים או בטיסות בין מדינות, שאינן מישראל או בחזרה לישראל.