טיול מאורגן לצפון יוון, מקדוניה הצפונית ואלבניה | 8 ימים

8 ימים
/
7 לילות

אתרים ואטרקציות

  צפון יוון

  סלוניקי- סיור בעיר, פסל אלכסנדר מוקדון, המגדל הלבן, שער גלריוס, שוק מודיאנו, טברנה מקומית.

  מטאורה - המנזרים התלויים- ביקור בשני מזרים ותצפית

  מפלי אדסה - נצפה במפלים המרהיבים

  מקדוניה הצפונית

  אגם אוחריד

  אלבניה

  טיראנה- סיור בעיר, ביקור במוזיאון הלאומי

  קרויה - ביקור במוזיאון, סיור בסמטאות העיר ובשוק אותנטי

  דורס - עיר הקיט של אלבניה

למה דיסקברי?

דיסקברי טיול עולמי מציגה טיול לצפון יון - מקדוניה - אלבניה, טיול של עשרה ימים מלאים של תרבות בלקנית אותנטית, אתרים היסטוריים ונוף ים בלקני יפיפה. במסגרת טיול מאורגן לצפון יון - מקדוניה - אלבניה, נקבל סיור פנורמי בערים המרכזיות, ביקור באתרים המרכזיים, סיור באתרים היסטוריים, מפלים וטבע עוצר נשימה. דיסקברי מציעה לכם טיול מאורגן שיאפשר לכם לראות בזמן קצר את כל האתרים החשובים, לבלות בערים, ליהנות מטבע וחופים מרהיבים, ולקבל הדרכה מקצועית שתספק לכם את כל המידע התיירותי.

 הטיול מאורגן לצפון יון - מקדוניה - אלבניה כולל:

 • טברנה יוונית
 • מטאורה - המנזרים התלויים.
 • המוזיאון ההיסטורי הלאומי 

 

למה דיסקברי?

תאריכי יציאה ומחירים

תאריך יציאה
תאריך חזרה

המסלול

 1. מעודכן נכון ל - 25.11

 2. יום 1 | ת״א - לסלוניקי

  לאחר הנחיתה בשדה התעופה של סלוניקי, העברה למלוננו בעיר. סלוניקי היא העיר השנייה בגודלה ביוון השוכנת לחוף הים האדריאטי. עד למלחמת העולם השנייה, שליש מתושבי העיר היו יהודים ועברה היהודי העשיר של העיר ניכרים כמעט בכל פינה. שמה של העיר – "תסלוניקי"( ביונית) הוא נגזרת משמה של אחותו של אלכסנדר מוקדון ובימיו של אלכנסדר מוקדון, הייתה העיר בשיא תפארתה ושמשה כבירת ממלכת מקדוניה. לדעת רבים סלוניקי היא היפה בערי יוון והיא היום עיר תוססת עם שפע אטרקציות ושורר בה קסם מיוחד. לינה בסלוניקי.

 3. יום 2 | סלוניקי - סיור בעיר

  לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור בעיר סלוניקי ובכל אתריה המרכזיים של העיר. נראה את המגדל הלבן, סמלה של העירו את פסלו של אלכסנדר מוקדון הרכוב על סוס הצמוד אליו. נעלה לתצפית מרשימה על העיר מהרובע הטורקי, נעבור באזור הווילות בו התגוררו היהודים העשירים של העיר ונראה אתרים מרכזיים נוספים ובהם שער גלריוס, בית הולדתו של אתאטורק, מייסד טורקיה המודרנית. בסיום הסיור הפנורמי נגיע אל שוק מודיאנו המפורסם והססגוני שהקים אלי מודיאנו איש עסקים יהודי בתחילת המאה ה-20 ואף נבקר במוזאון היהודי ובבית הכנסת המרכזי של העיר. בערב נצא לביקור בטברנה, לספוג את ההווי היווני הנהוג בקרב תושבי סלוניקי. לינה בסלוניקי.

 4. יום 3 | מפלי אדסה - מקדוניה הצפונית - אגם אוחריד

  הבוקר נעזוב את סלוניקי היפה היום ניסע לביקור במפלי אדסה, אטרקציה מרעננת שאסור לפספס. המפלים נמצאים במרחק שעת נסיעה מסלוניקי, ניתן ללכת לאורך מסלול הליכה ולחזות במפלים מנקודות שונות וגולת הכותרת היא האפשרות לפסוע מתחת למפלים עצמם וליהנות מזווית מעניינת לצילום. בעיר אדסה קיימים נחלים מקסימים העוברים בעיר עצמה והופכים בסוף מסלולם למפל גדול, גשרים קטנים ציוריים וטברנות מזמינות. לאחר שנסיים להתרשם ממפלי אדסה, ניסע אל המדינה השכנה –מקדוניה הצפונית. מדינה זו הוקמה לאחר פירוקה של יוגוסלביה ושמה של המדינה "מקדוניה" היה נתון במחלוקת עם יוון שגם לה אזור נרחב המכונה מקדוניה. רק לאחרונה הגיעו הצדדים לעמק השווה ושמה של המדינה נקבע ל"מקדוניה הצפונית" וזאת כדי ליצור בידול עם אזור מקדוניה ביוון. לאחר שנחצה את הגבול, ניסע בדרכים כפריות אל אוכריד שפירושו "על הסלע". זהו שמו של האגם היפה וכן של העיר הבנויה על הגבעה המשקיפה על האגם וממנה נשקף נוף מרהיב. האגם הוא האתר המרכזי של מקדוניה הצפונית ונחשב לאחד מאתרי הטבע היפים ביותר בבלקן. נערוך שייט באגם ונשקיף על העיר העתיקה והשמורה של אוחריד. נערוך סיור בעיירה סטרוגה השוכנת על שפת האגם ובכפרים ליד. בתום הסיור נגיע למלוננו הממוקם בסמוך לאגם, ושם נלון.

 5. יום 4 | הגעה לאלבניה, טיראנה

  היום נעזוב את צפון מקדוניה וניסע אל אלבניה השכנה. נחצה את הגבול וניסע אל טיראנה-בירת אלבניה. עם הגיענו נערוך סיור מקיף בעיר. נראה את הכיכר המרכזית, המצודה, הכנסייה האורתודוקסית הגדולה ועוד. נבקר גם במוזיאון הלאומי אשר ישפוך אור על ההיסטוריה המורכבת של מדינה זו. בערב נאכל במסעדה מקומית וניסע אל מלוננו בטיראנה לינה בטיראנה.

 6. יום 5 | טיראנה - קרויה - שקודרה - טיראנה

  לאחר ארוחת הבוקר ניסע לביקור בעירה קרויה שהייתה בירתה הקדומה של אלבניה ונחשבה כעירו של סקנדרבג, מגיבוריה ההיסטוריים של אלבניה אשר חי במאה ה-15 ונודע בגבורתו מול האימפריה העות'מאנית השלטת. נבקר במוזיאון אשר מנציח את סיפורו של הגיבור סקנדרבג ונסתובב בסמטאות העיר ובשוק המרכזי בו נוכל לראות את המוצרים המקומיים של אלבניה. נמשיך אל העיר שקודרה, אחת הערים העתיקות בבלקן, השוכנת לצד אגם סקאדר. נסייר בעיר ונבקר במבצר רוזפה, סמלה של העיר. נהנה מהנוף היפה ונשקיף על הנהרות הנשפכים לאגם סקדאר . לאחר מכן נשוב אל מלוננו בטיראנה. לינה בטיראנה.

 7. יום 6 | טיראנה - דוראס - בראט

  לאחר ארוחת הבוקר ניסע אל העיר השנייה בגודלה באלבניה - דוראס. זוהי עיר נמל ונופש חשובה השוכנת על חופיו היפהפיים של הים האדריאטי. נסייר במרכז ההיסטורי של העיר הבנוי בסגנון איטלקי ובטיילת היפה. בהמשך, ניסע לעיר הנחשבת ליפה ביותר באלבניה - בראט. העיר ממוקמת על צוק אשר משקיף על עמק נהר האוסום המרהיב. בראט נחשבת לפנינה בכתר האדריכלות האלבנית והוכרה ב-2008 כאתר מורשת עולמי של אונסק"ו, בעיקר הודות למבנים העתיקים שבה, השילוב התרבותי בין המזרח למערב והדתות השונות ובזכות המנהגים והמסורות המקומיים. כל אלו הפכו אותה למוזיאון חי בן 2400 שנה. האדריכלות המיוחדת של העיר, הבתים הצפופים עם החלונות הגדולים העניקו לעיר את השם "עיר אלף החלונות" ואכן כשצופים בעיר היפה ממרומי המבצר, מבינים היטב מדוע דבק בעיר כינוי זה. נבקר במרכז העיר, במצודה הגדולה הצופה על העיר, במוזאון אונופרי ובשתי השכונות היפות והמפורסמות של העיר- גוריצה ומנגלאם . לעת ערב, אחרי שחזינו ביופייה של העיר שבולט במיוחד בשעות בין הערביים, נאכל ארוחת ערב ונסע אל מלוננו בבראט.

 8. יום 7 | בראט- ג'ירוקסטרה- קלמבקה (מטאורה)

  הבוקר נעזוב את בראט היפה וניסע דרומה לעבר יוון. עוד בטרם נחצה את הגבול, נבקר בעיירה האלבנית ג'ירוקסטרה שהיא העיר השנייה באלבניה שהוכרה ע"י אונסקו כאתר מורשת עולמי. העיר ממוקמת על מדרון "ההר הרחב"I כ-300 מטרים מעל פני הים, וניתן להשקיף ממנה על הנהר דרינו . בתים רבים בג'ירוקסטרה בנויים בסגנון מקומי ייחודי שבגללו העיר מכונה "העיר של האבנים", כיוון שרוב הבתים הישנים מכוסים בגגות אבן. נעלה למבצר החולש על העיר ונהנה מהנוף הנפלא הנשקף ממנו. לאחר מכן, נמשיך בנסיעתנו ונחצה את הגבול ליוון. נגיע אל העיירה היוונית קלמבקה השוכנת למרגלות מטאורה ונבלה שם את הערב בארוחה יוונית טיפוסית ובשוטטות בעירה החיננית . לינה בקלמבקה.

 9. יום 8 | מטאורה- סלוניקי- תל אביב

  יום מרתק וגדוש לפנינו. לאחר ארוחת הבוקר ניסע לבקר באחד מפלאי העולם- המנזרים התלויים של מטאורה. באזור זה מוקמו עשרות מנזרים בראשם של עמודי סלע איתנים- קונגלומרט, העומדים במקומם כבר כ - 60 מיליון שנים. המחזה המרהיב של מנזרים הנראים כ"תלויים באוויר" וכשלאחדים מהם הגישה היא קשה ביותר, הוא ללא ספק מראה מיוחד, שונה ומרהיב. במסגרת הסיור במטאורה, נבקר בשניים מ – 24 המנזרים הממוקמים על גבי הצוקים, נערוך תצפית על הנוף המשכר ונצפה במנזר ש"כיכב" באחד מסרטי "ג'יימס בונד". לאחר הסיור במטאורה, ניסע אל סלוניקי ובהתאם לזמן שנותר, נשלים ביקור בעיר. לקראת ערב העברה לשדה התעופה של סלוניקי. נטוס חזרה הביתה מוקסמים מטיול נפלא. נחיתה בתל אביב בשעות הלילה המאוחרות

טיול מאורגן לצפון יוון, מקדוניה הצפונית ואלבניה | 8 ימים

המחיר כולל

טיסות בינלאומיות.

כלכלה: חצי פנסיון

מלונות מדרגת תיירות טובה

אוטובוס תיירים ממוזג נוח על פי התכנית

מדריך מקצועי ומנוסה מצוות דיסקברי

ביקורים וכניסות לאתרים על פי תכנית הטיול

תשר לנותני השירות בחו"ל

סיורים וכניסות לאתרים כמפורט בתכנית הטיול

המחיר אינו כולל

ביטוח רפואי ומטען

הוצאות אישיות.

תוספת ליחיד בחדר $290

כל מה שלא כלול בסעיף "המחיר כולל"

תוספת במיסי נמל ודלק שתהיה לאחר 27.2.19

דמי סבלות

במקרה של טיסות פנים ייתכן וחברות התעופה ייגבו כספים נוספים עבור כבודה ו/או שירותים נוספים. הנ"ל אינו חלק ממחיר הטיול

הוצאות ביטוח וכל הוצאות אישיות אחרות

מלונות

מלונות בדרגת תיירות טובה

טיסות

טיסות ישירות 

הערות

בטיול שלפניכם כללנו את אתרי יוון הקלאסית ערש התרבות המערבית. נבקר גם באתרים המנציחים ומתארים את חיי הקהילות היהודיות העשירות בחומר וברוח. נבקר בכפרים יווניים אותנטיים ששימרו את אופיים מזה מאות בשנים, נבקר גם באחד מאתרי הנוף הידועים והמוכרים של יוון - המנזרים התלויים של מטאורה.

מידע כללי

 • הבהרות

 • כל שינוי הקשור במועדי הטיסות ו/או מחדל אחר הקשור לחברת התעופה, הנו באחריותה בלבד ואינו מהווה בשום אופן עילה לתביעה כנגד חברת דיסקברי ומתן פיצויים.

  בשל שינויים אופציונאליים בלו"ז הטיסות, עלול סדר הביקור באתרים להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים – הכול בהתאם ללוח הזמנים.

 • דמי הרשמה ותנאי ביטול

 • הרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום של דמי רישום . תנאי ביטול כמפורט בפרק 'תנאים כלליים' באתר.

 • ביטוח

 • חובת כל נוסע לבטח עצמו בביטוח רפואי מתאים, כולל הרחבה להיטס אווירי. מומלץ להפעיל את הביטוח בהתאם לתנאי הביטול בתוכנית הטיול, כדי להיות מכוסים במקרים של ביטול הטיול בתנאים המכוסים ע"י פוליסת הביטוח. במידה ואתם בוחרים לבטח ציוד יקר, ביציאה מישראל כדאי להצהיר במכס על תכולת הכבודה. ניתן לעשות את הביטוח באמצעות חברת "דיסקברי".

 • בריאות וחיסונים

 • חלה חובת דיווח על כל נוסע, למארגני הטיול ומוביליו על הבעיות הרפואיות מהן הוא סובל (במידה ויש כאלה). במסע מושקע מאמץ רב ויש להבטיח ככל שניתן, את הצלחתו. עלינו להכיר את אמצעי הזהירות למניעת הידבקות במחלות ואת הדרישות בנוגע לחיסונים. יש להתייעץ עם רופא מומחה למחלות גיאוגרפיות ורופא שיניים, לפחות 4 שבועות לפני הטיול.

 • הבהרה

 • ככלל, מסלול הטיול מתוכנן עד לפרט האחרון בהתאם לידע ולניסיון שנצבר בחברה. אולם, מעת לעת עלולות להתרחש 'תקלות' לא צפויות שאינן תלויות בנו, העלולות לגרום לשינוי קל בתוכנית או לפגוע ברמת השירותים המובטחת. מומלץ לקבל זאת בהבנה וברוח טובה – אחרי הכול זה גם חלק מהחוויה...יחד עם זאת אנו מבטיחים לעשות הכול כדי שהטיול יהיה מוצלח ומהנה.

  מחיר הטיול הוא למשלמים במזומן או בהעברה בנקאית.

  חברת דיסקברי שומרת לעצמה את הזכות לשנות את סדר הביקורים באתרים בעקבות סיבות הקשורות לטיסות או מסיבות אחרות. כמו כן החברה רשאית להחליף אתרים הנמנים במסלול הרגיל באתרים ראויים אחרים, אם לא ניתן לבקר באתרים אלו כתוצאה מאילוצים שונים.

הערות

  1. המחיר אינו כולל תוספת מיסי נמל ודלק במידה ואלה יוטלו ע"י חברות התעופה לפני היציאה לטיול. המחיר אינו כולל גם דמי סבלות.
  2. המחיר המצוין הוא לתשלום במזומן.
  3. בנושא החיסונים לארץ היעד מומלץ לנוסעים לפנות למשרד הבריאות.
  4. אנו ממליצים לכל הנוסעים לבטח את עצמם בביטוח רפואי ומטען מיום ההרשמה לטיול ועד לסיומו.
  5.שימו לב: המסלול המוצע באתר מתאר את אתרי הביקור, אך לא בהכרח את סדר הביקורים וכן את סדר הימים והלינות . החברה רשאית לשנות את סדרי  הביקורים .
  6.לאור האמור ייתכנו אף ויתורים על ביקורים בחלק מהאתרים והמקומות המוזכרים במסלול הטיול , במקומם יינתנו אתרים חליפיים וראויים.
  6. יציאה לטיול מותנית במינימום של 20 משתתפים לפחות,אלא אם הוחלט אחרת ע"י הנהלת החברה.
  7. במידה ויהיו פחות משתתפים יתכן ותחול תוספת למחיר הטיול שתקבע ע"י דיסקברי.
  8. תנאי הרישום והביטול מפורטים וברורים והם מופיעים באתר האינטרנט של חברת דיסקברי, תחת תנאים כלליים. לפני שהנכם נרשמים לטיול , יש לקרוא את תנאי ההרשמה והביטול כפי שמופיעים בעמוד הנ"ל. 
  9. החברה אינה אחראית לנזקים שיגרמו לנוסעים כתוצאה משינויים הנעשים במועדי הטיסות  על ידי חברות התעופה  או על ידי הרשויות ,עקב תקלות שונות בטיסות ו/או פגעי מזג האוויר. כמו כן אינה אחארית על נזקים כתוצא מ מלחמות , מגפות ,  
  10. החברה אינה אחראית לשינויים הנובעים מסיבות הקשורות לכח עליון , פגעי טבע ומזג אויר וכו'
  11. בשל סיבות שונות ,עלול סדר הביקור באתרים להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים- הכל בהתאם ללוח הזמנים.
  12.מדי פעם מופיעים באינטרנט, דפי אינטרנט ישנים שנסרקו על ידי גוגל או מנועי חיפוש אחרים דפים שאינם מופיעים באתר החברה, מסלולי טיול ישנים או מסלולי טיול שאינם מעודכנים. לכן , בעת ההרשמה יש להיכנס אך ורק לאתר דיסקברי הרשמי, ולקרוא שם את המסלול המעודכן. עליכם לוודא לפני ההרשמה שהוא אכן המסלול הרלוונטי עבורכם.
  13.עליכם לוודא שאכן קיבלתם את המסלול העדכני והרלוונטי עבור המועד בו אתם מעוניינים או עומדים לצאת לטיול.
  14.דיסקברי אינה אחראית לפרסומים של מסלולים ישנים או כאלה שאינם מעודכנים כמפורט לעיל.
  15.חברת דיסקברי לא תהא אחראית למקרים בהם חברות תעופה ייגבו כספים נוספים עבור כבודה ו/או שירותים נוספים, בין אם מדובר בטיסות פנים או בטיסות בין מדינות, שאינן מישראל או בחזרה לישראל.