טיול מאורגן לדרום איטליה וסיציליה | 8 ימים

8 ימים 7 לילות

אתרים ואטרקציות

דרום איטליה:
• נאפולי עיר הנמל הגדולה בדרום איטליה
• פומפיי העיר הרומית שנחרבה
• סורנטו הפנינה של מפרץ נאפולי
• חצי האי "קוסטה אמלפיטנה" קו החוף שהוכרז ע"י אונסק"ו כאתר מורשת עולמית.
• אמלפי – העיירה על קו החוף אמלפטינה
• פיצו – עיירה המפורסמת בכדורי השוקולד שלה
• קוסנצה
סיציליה:
• טאורמינה – עיירת קייט יפהפיה. כולל ביקור בתיאטרון היווני המפורסם.
• הר האטנה Etna - הר הגעש הפעיל הגבוה באירופה.
• סירקוזה – כולל רובע אורטג'יה (Ortegia) העתיק, הממוקם על אי קטן.
• פיאצה ארמרינה - וילה רומנה דל קאסאלה כ- 3000 מ"ר של פסיפסים מהממים מהמאות3-4 לספירה.
• צ'פאלו, כפר דייגים הממוקם למרגלות סלע אדיר. הקתדרלה הנורמנית ובסמטאות הכפר, הבנוי בסגנון צפון אפריקאי.
• פאלרמו – בירת סיציליה. סיור בעיר המשופעת בניינים עתיקים מרשימים, כולל הרובע היהודי, ארמון הנורמנים ו"קטקומבות קפוצ'יני"- מרתף ענקי שבו חנוטים כ- 8,000 נזירים החל מהמאה ה- 16.
• מונריאלה - הקתדראלה המעוטרת בפסיפסים ביזאנטיים היפה ביותר באי.
• מונדלו – עיירת הדייגים.
הטיול כולל
• ארוחות בוקר
• הדרכה מקצועית
• ללא ימים חופשיים – אין אופשנלס

למה דיסקברי?

• פומפיי - סיור מודרך באתר הארכיאולוגי המפורסם בעולם • "קוסטה אמלפיטנה"- קו החוף בדרך לאמלפי שהוכרז ע"י אונסק"ו כאתר מורשת עולמית. • התיאטרון בטאורמינה - שריד יווני שהשתמר בצורה יוצאת מן הכלל • הר האטנה Etna - הר הגעש הפעיל הגבוה באירופה • וילה רומנה דל קזלה - ריצפת הפסיפס הגדולה בעולם, אתר מורשת עולמית של אונסק"ו. • מנזר הקפוצ'ינים - "קטקומבות קפוצ'יני". מרתף ענקי שבו חנוטים כ- 8,000 נזירים החל מהמאה ה- 16. • הקתדרלה במונראלה

תאריכי יציאה ומחירים

המסלול

יום 1 נאפולי – פומפיי – סורנטו

נמריא מנמל תעופה בן גוריון לנאפולי. לאחר הנחיתה נצא למרכז העיר נאפולי לכיכר פלבשיטו - נראה את ארמון המלך, כנסיית פרנצ'סקו די פאולה, תיאטרו-סן-קרלו – בית האופרה העתיק, גלרית אומברטו הראשון וקסטל נואבו – הטירה המרשימה שנבנתה במאה ה-13. בתום הסיור נמשיך לסורנטו - הפנינה של מפרץ נאפולי ללינה.

יום 2 דרך סורנטו – אמלפי - קוסנצה

הבוקר נצא לנסיעה באחת הדרכים הנופיות ביותר באירופה, האמלפיטנה - דרך מתפתלת על צוקי הסלעים לאורך שפת הים, בין ההר אל הים, לנסיעה בדרך מרהיבה לאורך החוף שהוכרז ע"י אונסק"ו כאתר מורשת עולמית. הדרך עוברת לאורך המפרצים המרשימים, המדרגות החקלאיות בנות מאות השנים וכפרי הדייגים בין העיר סורנטו לבין העיירה הציורית אמלפי, אשר גם בה נערוך ביקור. במהלך הנסיעה נצפה על פוזיטינו – עיירה ציורית הבנויה על צוק שנופל לחוף. נבקר באמלפי שהיתה בעבר רפובליקה ימיתת חזקה. נמשיך דרך העיירות מאיורי ומינורי לעבר סלרנו וממנה דרומה לחבל קלבריה ללינה בעירר קוסנצה Cosenza .

יום 3 קוסנצה – פיצו - מיצרי מסינה - טאורמינה

הבוקר נצא דרומה בכביש הראשי בחבל קלבריה בנוף הררי מכוסה יערות. נעשה דרכנו לעבר סיציליה, לא לפני שנטעם את כדורי השוקולד המפורסמים של העיירה פיצו שעל חוף הים. נעבור את מיצרי מסינה אל סיציליה, נסע לאורך חוף הים לביקור מודרך בטאורמינה. עיירת הקיט טאורמינה, אחת הפנינות של סיציליה כולה, מעוז היוקרה והיהלום שבכתר הסיציליאני מושכת אליה תיירים מכל העולם. את סיורינו נתחיל מפורטה מסינה, נמשיך אל התיאטרון היווני, הצופה אל הר האתנה, אל הגנים הבוטאנים, נמשיך לכיכר המרכזית נובה אפרילה, עם מגדל השעון ומרפסת רחבת ידיים – נראה משם פנורמה יפיפייה, נוף עוצר נשימה, נחלוף על פני פורטה דל צ'נטרו ונגיע לפיאצה דל דאומו. לינה באיזור.

יום 4 הר הגעש אטנה - סירקוזה

הבוקר נעלה להר הגעש הפעיל אטנה (עד לגובה של כאלפיים מטר). האטנה, מהרי הגעש הפעילים והגדולים בעולם, אשר רואים את פסגתו המעשנת ומוקפת העננים מרחבי האי. נסייר סביבב אחד הלועות שהיו פעילים בעבר, נתרשם מהנוף המיוחד. נמשיך לסיור מודרך ב סירקוזה, אחת הערים העשירות והחזקות של האימפריה היוונית (שנייה רק לאתונה בחשיבותה). החלק העתיק והמעניין בעיר הוא רובע אורטג'יה (Ortegia), הממוקם על אי קטן. בכיכר פנקלי Piazza Pancali שבאורטיג'ה שוכן מקדש אפולו. נמשיך לכיכר ארכימדס שהיהה בנה המפורסם של סיציליה. משם לכיכר הדואומו לביקור בקתדראלה המפוארת והמיוחדת שלל סירקוזה. באורטג'יה נמצא המעיין Fonta Aretusa. בתום הסיור חזרה למלוננו באיזור טאורמינה ללינה.

יום 5 פיאצה ארמרינה - צ'פאלו - פאלרמו

הבוקר נצא לעיירה פיאצה ארמרינה. נבקר באחד מהאתרים המפורסמים ביותר בסיציליה – וילה רומנה דל קאסאלה שטחה כ- 3000 מ"ר של פסיפסים מהממים מהמאות3-4 לספירה - אוסףף פסיפסי הרצפה העשיר בעולם. גולת הכותרת והסמל המסחרי של האתר הוא הפסיפס המציג נערות בביקיני, אולי הביקיני הראשון בעולם. כל אלה הופכים את האתר לאחד המופלאים והמעניינים בסיציליה. כמובן שהמקום מהווה אתר מורשת עולמית של אונסק"ו. נמשיך לעבר צ'פאלו, כפר דייגים שממוקם למרגלות סלע אדיר שמיתמר מעל הכפר, ומכאן גם שמו (כובע). נבקר בקתדרלה הנורמנית ובסמטאות הכפר, הבנוי בסגנון צפון אפריקאי כי בעבר התגוררוו כאן דייגים תוניסאים. בתום הביקור נמשיך לעבר עיר הבירה פלרמו.

יום 6 פלרמו – מונראלה - מונדלו - מעבורת לילה לנאפולי

פלרמו, בירת סיציליה, ממוקמת במרכזו של עמק יפהפה "קונכיית הזהב". נתחיל את ביקורנו באתר המרכזי: הדואמו משולב הסגנונות, נבקר ברובע היהודי, כיכר בליני בה נמצאת כנסיית סנט ג'ובאני דלי ארמיטי, משם נמשיך ל"כיכר הבושה" - פיאצה פרטוריה ובה בית העירייה. נגיע לכיכר ארבע הפינות – המעוטרת במזרקות, פסלי קדושים ומלכי ספרד בסגנון בארוק ספרדי. בדרכינו לתיאטרו נחלוף על פני שוק ציורי מקומי. תיאטרו מאסימו נמצא בפיאצה ורדי .נמשיך לאחד האתרים המדהימים בסיציליה - "קטקומבות קפוצ'יני" במנזר הקפוצ'ינים - מרתף ענקי שבו חנוטים כ- 8,000 נזירים החל מהמאה ה- 16. בדרך אל העיירה מונראלה נחלוף דרך פורטה נובו, השער החדש, על פני ארמון הנורמנים שנמצא בפיאצה פרלמנטו. כיום זהו מושב הפרלמנט, ובו כנסיית הארמון בקומה הראשונה CAPELLA PALATINA. נבקר בעיירה מונריאלה הסמוכה, בה נראה את הקתדראלה המעוטרת בפסיפסים ביזאנטיים והינה היפה ביותר באי. אחר הצהריים נבקר בעיירת הדייגים מונדלו. לפנות ערב נעלה למעבורת הלילה, עימה נשוט בתאי שינה זוגיים לנאפולי.

יום 7 נפולי - פומפיי

לאחר ארוחת הבוקר ניסע לביקור מודרך בפומפיי העיר שנקברה בהתפרצות אדירה של הר הגעש ווזוב בשנת 79 לספירה. העיר נקברה תחת אפר וולקני ולמעשה הזמן עמד בה מלכת. נבקר באודיאון ובתיאטרון, נסייר ברחובות הראשיים ובבתי העשירים, נראה את ה"פיצריות והפאבים" של התקופה הרומית, הפורום והמקדשים, בית המרחץ והמרכז ההיסטורי – וכמובן שלא נחמיץ את המבנים הפיקנטיים יותר…את בית הבושת המקומי.

יום 8 נאפולי תל אביב

הבוקר נצא לשדה התעופה לטיסת בוקר לתל אביב .

מתעניין? רוצה לשמוע פרטים נוספים? נציגי דיסקברי ישמחו לענות על כל שאלה. אנא השאר את פרטים וניצור עמך קשר.

המחיר כולל

טיסות בינלאומיות בחברת שכר מסי נמל ובטחון (נכון לתאריך 27.4.16) בתי מלון דרגה ראשונה ודרגת תיירות טובה בחדרים זוגיים סיורים מודרכים כולל דמי כניסה כמפורט בתוכנית אוטובוס תיירים נוח וממוזג כלכלה: ארוחות בוקר מדריך מקצועי מצוות דיסקברי מומחה לאיטליה.

המחיר אינו כולל

ביטוח נוסעים והוצאות בעלות אופי אישי העברות ונסיעות מעבר למצוין בתכנית ומעבר לשעות עבודת הנהג בהתאם לחוקי האיחוד האירופאי תוספת ליחיד בחדר: 455 $ דמי סבלות כל מה שלא מופיע בתוכנית כל מה שלא מופיע תחת מחיר כלול

מידע כללי

הבהרות
כל שינוי הקשור במועדי הטיסות ו/או מחדל אחר הקשור לחברת התעופה, הנו באחריותה בלבד ואינו מהווה בשום אופן עילה לתביעה כנגד חברת דיסקברי ומתן פיצויים.
בשל שינויים אופציונאלים בלו"ז הטיסות, עלול סדר הביקור באתרים להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים – הכל בהתאם ללוח הזמנים.
דמי הרשמה ותנאי ביטול
הרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום של דמי רישום . תנאי ביטול כמפורט בפרק 'תנאים כלליים' באתר.
ביטוח
חובת כל נוסע לבטח עצמו בביטוח רפואי מתאים, כולל הרחבה להיטס אווירי. מומלץ להפעיל את הביטוח בהתאם לתנאי הביטול בתוכנית הטיול, כדי להיות מכוסים במקרים של ביטול הטיול בתנאים המכוסים ע"י פוליסת הביטוח. במידה ואתם בוחרים לבטח ציוד יקר, ביציאה מישראל כדאי להצהיר במכס על תכולת הכבודה. ניתן לעשות את הביטוח באמצעות חברת "דיסקברי".
בריאות וחיסונים
חלה חובת דיווח על כל נוסע, למארגני הטיול ומוביליו על הבעיות הרפואיות מהן הוא סובל (במידה ויש כאלה). במסע מושקע מאמץ רב ויש להבטיח ככל שניתן, את הצלחתו. עלינו להכיר את אמצעי הזהירות למניעת הידבקות במחלות ואת הדרישות בנוגע לחיסונים. יש להתייעץ עם רופא מומחה למחלות גיאוגרפיות ורופא שיניים, לפחות 4 שבועות לפני הטיול.
הבהרה
ככלל, מסלול הטיול מתוכנן עד לפרט האחרון בהתאם לידע ולניסיון שנצבר בחברה. אולם, מעת לעת עלולות להתרחש 'תקלות' לא צפויות שאינן תלויות בנו, העלולות לגרום לשינוי קל בתוכנית או לפגוע ברמת השירותים המובטחת. מומלץ לקבל זאת בהבנה וברוח טובה – אחרי הכל זה גם חלק מהחוויה...יחד עם זאת אנו מבטיחים לעשות הכל כדי שהטיול יהיה מוצלח ומהנה.
מחיר הטיול הוא למשלמים במזומן או בהעברה בנקאית.
חברת דיסקברי שומרת לעצמה את הזכות לשנות את סדר הביקורים באתרים בעקבות סיבות הקשורות לטיסות או מסיבות אחרות. כמו כן החברה רשאית להחליף אתרים הנמנים במסלול הרגיל באתרים ראויים אחרים, אם לא ניתן לבקר באתרים אלו כתוצאה מאילוצים שונים.

הערות

1. המחיר אינו כולל תוספת מיסי נמל ודלק במידה ואלה יוטלו ע"י חברות התעופה לפני היציאה לטיול. המחיר אינו כולל גם דמי סבלות. 2. המחיר המצוין הוא לתשלום במזומן. 3. בנושא החיסונים לארץ היעד מומלץ לנוסעים לפנות למשרד הבריאות. 4. אנו ממליצים לכל הנוסעים לבטח את עצמם בביטוח רפואי ומטען מיום ההרשמה לטיול ועד לסיומו. 5.שימו לב: המסלול המוצע באתר מתאר את אתרי הביקור, אך לא בהכרח את סדר הביקורים וכן את סדר הימים והלינות. כמו כן, ייתכנו שינויים בסדר התוכנית, וזאת לאור שינויים תכופים בלוח הטיסות ושעות הטיסות וכן לאור ימי הפתיחה הקבועים של האתרים במסלול או שינויים החלים מפאת חגים או אירועים אחרים. 6.לאור האמור לעיל ייתכנו אף ויתורים על ביקורים בחלק מהאתרים והמקומות המוזכרים במסלול הטיול , במקומם יינתנו אתרים חליפיים וראויים, וכל זאת ייתכן גם לאחר יציאתנו מהארץ. 6. יציאה לטיול מותנית במינימום של 20 משתתפים לפחות,אלא אם הוחלט אחרת ע"י הנהלת החברה. 7. במידה ויהיו פחות משתתפים יתכן ותחול תוספת למחיר הטיול שתקבע ע"י דיסקברי. 8. תנאי הרישום והביטול מפורטים וברורים והם מופיעים באתר האינטרנט של חברת דיסקברי, תחת תנאים כלליים. לפני שהינכם נרשמים לטיול , יש לקרוא את תנאי ההרשמה והביטול כפי שמופיעים בעמוד הנ"ל. מי שאינו יכול ,מסיבות שונות, להוריד או לקרוא את התנאים הכלליים הכוללים תנאי רישום וביטול מהאתר, מוזמן לקבל אותם מאיתנו בפקס או במייל. 9. החברה אינה אחראית לנזקים שיגרמו לנוסעים כתוצאה משינויים הנעשים ע"י חברת התעופה,במועדי הטיסות עקב תקלות שונות ו/או פגעי מזג האוויר/או לנזקים הנגרמים מכח עליון. 10. החברה אינה אחראית לשינויים הנובעים מכח עליון,פגעי טבע ומזג אויר וכו' 11. בשל שינויים אופציונאליים בלו"ז הטיסות,עלול סדר הביקור באתרים להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים- הכל בהתאם ללוח הזמנים. 12.מדי פעם מופיעים באינטרנט, דפי אינטרנט ישנים שנסרקו על ידי גוגל או מנועי חיפוש אחרים דפים שאינם מופיעים באתר החברה, מסלולי טיול ישנים או מסלולי טיול שאינם מעודכנים. לכן , בעת ההרשמה יש להיכנס אך ורק לאתר דיסקברי הרשמי, ולקרוא שם את המסלול המעודכן. עליכם לוודא לפני ההרשמה שהוא אכן המסלול הרלוונטי עבורכם. את המסלול ניתן לקבל גם בפקס וגם במייל. עליכם לוודא שאכן קיבלתם את המסלול העדכני והרלוונטי עבור המועד בו אתם מעוניינים או עומדים לצאת לטיול. דיסקברי אינה אחראית לפרסומים של מסלולים ישנים או כאלה שאינם מעודכנים כמפורט לעיל. חברת דיסקברי לא תהא אחראית למקרים בהם חברות תעופה ייגבו כספים נוספים עבור כבודה ו/או שירותים נוספים, בין אם מדובר בטיסות פנים או בטיסות בין מדינות, שאינן מישראל או בחזרה לישראל.