טיול גאו-פוליטי – רמת הגולן | טיול יום רכבים פרטיים

1 יום ימים 0 לילות

אתרים ואטרקציות

מצפה דדו / כפר רג'ר/עין קייניא/ עמק הבכא/ אתרי הקרבות של חטיבה 188/ המפקדה הסורית הישנה בקונייטרה שם קיבל המרגל אלי כהן את מסמכי האישור שלו לסייר ברמת הגולן

למה דיסקברי?

דיסקברי' מזמינה אתכם לטיול חווייתי עם דגש גאו-פוליטי בצפון בארץ.  יופייה של מדינת ישראל בולט במיוחד בצפון הארץ - ההרים הירוקים והנחלים הזורמים, המערות והנהרות, ושלל הנופים המרהיבים של חיק הטבע הישראלי - מראות נפלאים שכולנו רוצים וצריכים לראות לאחר החודשים האחרונים. לצד הטבע הישראלי אנו נתעמק גם במציאות הביטחונית בישראל, ונגיע אל אתרים שונים המספרים את סיפורי הקרב והמאורעות הביטחוניים בגזרה הצפונית. אך זה לא הכול, הטיול יועבר בהדרכתו של מומחה בתחום, שידאג להעשיר את החוויה שלנו עם ידע מקצועי, באווירה נעימה וחברתית. 

תאריכי יציאה ומחירים

יציאה: 10/07/2020
חזרה: 10/07/2020
מחיר מבצע לאדם בחדר זוגי: 0
מחיר רגיל לאדם בחדר זוגי: 0
מחיר לאדם יחיד: 149
תוקף המבצע:
הערות: נקודת מפגש במצפה דדו
יציאה: 29/07/2020
חזרה: 29/07/2020
מחיר מבצע לאדם בחדר זוגי: 0
מחיר רגיל לאדם בחדר זוגי: 0
מחיר לאדם יחיד: 149
תוקף המבצע:
הערות: נקודת מפגש במצפה דדו
יציאה: 01/08/2020
חזרה: 01/08/2020
מחיר מבצע לאדם בחדר זוגי: 0
מחיר רגיל לאדם בחדר זוגי: 0
מחיר לאדם יחיד: 149
תוקף המבצע:
הערות: נקודת מפגש במצפה דדו
יציאה: 08/08/2020
חזרה: 08/08/2020
מחיר מבצע לאדם בחדר זוגי: 0
מחיר רגיל לאדם בחדר זוגי: 0
מחיר לאדם יחיד: 149
תוקף המבצע:
הערות: נקודת מפגש במצפה דדו
יציאה: 21/07/2020
חזרה: 21/07/2020
מחיר מבצע לאדם בחדר זוגי: 0
מחיר רגיל לאדם בחדר זוגי: 0
מחיר לאדם יחיד: 149
תוקף המבצע:
הערות: נקודת מפגש במצפה דדו
יציאה: 23/07/2020
חזרה: 23/07/2020
מחיר מבצע לאדם בחדר זוגי: 0
מחיר רגיל לאדם בחדר זוגי: 0
מחיר לאדם יחיד: 149
תוקף המבצע:
הערות: נקודת מפגש במצפה דדו
יציאה: 24/07/2020
חזרה: 24/07/2020
מחיר מבצע לאדם בחדר זוגי: 0
מחיר רגיל לאדם בחדר זוגי: 0
מחיר לאדם יחיד: 149
תוקף המבצע:
הערות: נקודת מפגש: מצפה דדו

המסלול

נסע באופן עצמאי, ברכבים פרטיים לכיוון מטולה.

10:00

נבקר במצפה דדו שעל פסגת הר צפייה. מצפה דדו מתנשא לגובה של 600 מ' מעל פני הים, וממנו נקבל סקירה גאו-פוליטית תוך כדי תצפית אל עבר לבנון. כמו כן, תהיה הפסקה קצרה.

11:00

מהמצפה נמשיך בנסיעה בסמוך לכפר רג'ר הממוקם במשולש הגבולות עם לבנון וסוריה. את כפר רג'ר חוצה קו הגבול עם לבנון והוא מוגדר כשטח צבאי אליו אסורה כניסת הציבור. את הכפר מאכלסים תושבים המשתייכים לדת העלווית, זרם דתי קטן שמקורו בסוריה. כאן אנחנו נלמד על המצב הגאו-פוליטי המורכב בכפר שתמיד מספק כותרות.

12:00

בהמשך נגיע גם אל הכפר הדרוזי עין קינייא הממוקם על מורדותיו של רכס החרמון, משקיף על נחל סער. בעין קינייא נביט על זרימת הנחלים הרבים שמשתלבים במרחבים הפתוחים סביב הכפר. הפסקת צהריים.

14:00

נגיע אל עמדת תצפית בצפון הרמה, עמק הבכא, משם נשקיף על האזור כולו ונקבל סקירה גאו-פוליטית על המתרחש כיום בעמק, וכמובן סקירה על מאורעות מלחמת יום כיפור ועל הקרב המפורסם בין טנקים בודדים של חטיבה 7 בפיקודם של אביגדור בן גל (יאנוש), אביגדור קהלני ומפקדים נוספים לבין מאות טנקים סורים.קרב זה מסמן את שלב הבלימה של הכוחות הסורים ברמת הגולן. נחלוף בסמוך לאתרי הקרבות של חטיבה 188 במלחמת יום כיפור, שהיוותה את קו ההגנה הראשון של כוחותינו וספגה את מירב האבדות במלחמה. בהמשך נטייל לאורך מסלול ייחודי החוצה עמקים וגבעות, מפלי מים ומפקדות סוריות נטושות שלא רבים מכירים. המסלול יעבור דרך המקומות שבהם ביקר המרגל המפורסם אלי כהן – כולל המפקדה הסורית הישנה בקונייטרה שם קיבל את מסמכי האישור שלו לסייר ברמת הגולן.

15:00

נחלוף בסמוך לאתרי הקרבות של חטיבה 188 במלחמת יום כיפור, שהיוותה את קו ההגנה הראשון של כוחותינו וספגה את מירב האבדות במלחמה. בהמשך נטייל לאורך מסלול ייחודי החוצה עמקים וגבעות, מפלי מים ומפקדות סוריות נטושות שלא רבים מכירים. המסלול יעבור דרך המקומות שבהם ביקר המרגל המפורסם אלי כהן – כולל המפקדה הסורית הישנה בקונייטרה שם קיבל את מסמכי האישור שלו לסייר ברמת הגולן.

16:30

נגיע לאטרקציה (יקב/מחלבות/בית בד), שם נהנה מסקירה קצרה, נטעם מהייצור המקומי ותהיה אפשרות לקניות. לאחר מכן יסתיים הטיול ונחזור עצמאית הביתה.

מתעניין? רוצה לשמוע פרטים נוספים? נציגי דיסקברי ישמחו לענות על כל שאלה. אנא השאר את פרטים וניצור עמך קשר.

המחיר כולל

תחבורה- המסלול מתאים לרכבים רכים. סיורים וביקורים - כמפורט בתכנית. הדרכה- מורה דרך מוסמך מצוות "דיסקברי" לינה- אין.

המחיר אינו כולל

טיפ למורה הדרך- אינו כלול במחיר. חדר במלון- אין.

הערות

1. מחיר הטיול מותנה בהשתתפות של 20 נוסעים מבוגרים.
2. מומלץ להגיע בלבוש המתאים לעונה ובנעליים נוחות.
3. הנכם מתבקשים להגיע לפני שעת האיסוף- לא תהיה המתנה.
4. זמני יציאה, חזרה, ביטול, קשורים לתנאי התחבורה ולהוראות.
5. ביטול – עד 7 ימים לפני מועד יציאת הטיול.
6. יש להגיע ברכבים פרטיים שלכם!

הערות

1. המחיר אינו כולל תוספת מיסי נמל ודלק במידה ואלה יוטלו ע"י חברות התעופה לפני היציאה לטיול. המחיר אינו כולל גם דמי סבלות. 2. המחיר המצוין הוא לתשלום במזומן. 3. בנושא החיסונים לארץ היעד מומלץ לנוסעים לפנות למשרד הבריאות. 4. אנו ממליצים לכל הנוסעים לבטח את עצמם בביטוח רפואי ומטען מיום ההרשמה לטיול ועד לסיומו. 5.שימו לב: המסלול המוצע באתר מתאר את אתרי הביקור, אך לא בהכרח את סדר הביקורים וכן את סדר הימים והלינות. כמו כן, ייתכנו שינויים בסדר התוכנית, וזאת לאור שינויים תכופים בלוח הטיסות ושעות הטיסות וכן לאור ימי הפתיחה הקבועים של האתרים במסלול או שינויים החלים מפאת חגים או אירועים אחרים. 6.לאור האמור לעיל ייתכנו אף ויתורים על ביקורים בחלק מהאתרים והמקומות המוזכרים במסלול הטיול , במקומם יינתנו אתרים חליפיים וראויים, וכל זאת ייתכן גם לאחר יציאתנו מהארץ. 6. יציאה לטיול מותנית במינימום של 20 משתתפים לפחות,אלא אם הוחלט אחרת ע"י הנהלת החברה. 7. במידה ויהיו פחות משתתפים יתכן ותחול תוספת למחיר הטיול שתקבע ע"י דיסקברי. 8. תנאי הרישום והביטול מפורטים וברורים והם מופיעים באתר האינטרנט של חברת דיסקברי, תחת תנאים כלליים. לפני שהינכם נרשמים לטיול , יש לקרוא את תנאי ההרשמה והביטול כפי שמופיעים בעמוד הנ"ל. מי שאינו יכול ,מסיבות שונות, להוריד או לקרוא את התנאים הכלליים הכוללים תנאי רישום וביטול מהאתר, מוזמן לקבל אותם מאיתנו בפקס או במייל. 9. החברה אינה אחראית לנזקים שיגרמו לנוסעים כתוצאה משינויים הנעשים ע"י חברת התעופה,במועדי הטיסות עקב תקלות שונות ו/או פגעי מזג האוויר/או לנזקים הנגרמים מכח עליון. 10. החברה אינה אחראית לשינויים הנובעים מכח עליון,פגעי טבע ומזג אויר וכו' 11. בשל שינויים אופציונאליים בלו"ז הטיסות,עלול סדר הביקור באתרים להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים- הכל בהתאם ללוח הזמנים. 12.מדי פעם מופיעים באינטרנט, דפי אינטרנט ישנים שנסרקו על ידי גוגל או מנועי חיפוש אחרים דפים שאינם מופיעים באתר החברה, מסלולי טיול ישנים או מסלולי טיול שאינם מעודכנים. לכן , בעת ההרשמה יש להיכנס אך ורק לאתר דיסקברי הרשמי, ולקרוא שם את המסלול המעודכן. עליכם לוודא לפני ההרשמה שהוא אכן המסלול הרלוונטי עבורכם. את המסלול ניתן לקבל גם בפקס וגם במייל. עליכם לוודא שאכן קיבלתם את המסלול העדכני והרלוונטי עבור המועד בו אתם מעוניינים או עומדים לצאת לטיול. דיסקברי אינה אחראית לפרסומים של מסלולים ישנים או כאלה שאינם מעודכנים כמפורט לעיל. חברת דיסקברי לא תהא אחראית למקרים בהם חברות תעופה ייגבו כספים נוספים עבור כבודה ו/או שירותים נוספים, בין אם מדובר בטיסות פנים או בטיסות בין מדינות, שאינן מישראל או בחזרה לישראל.