image descriprion
image descriprion

טיול מאורגן לקפריסין בסוכות לשומרי מסורת | 7 ימים, 6 לילות

8 ימים
/
7 לילות

אתרים ואטרקציות

  מידע על העיר פאפוס:

  עיר חוף בצד הדרום-מערבי של קפריסין. היא נחשבת ע"פ המיתולוגיה היוונית כמקום היוולדה של אלת האהבה והיופי אפרודיטה, כך שלאורך הדורות היא הייתה עיר מרכזית ואף שימשה לתקופה כבירת קפריסין. בפאפוס יש שרידים ארכיאולוגיים רבים שהופכים אותה למוקד משיכה תיירותי, למשל ארמון המושל הרומאי עם הפסיפסים שנחשבים ליפים מסוגם בעולם ועוד. למרות שפאפוס כוללת אתרים ארכיאולוגיים יקרי ערך יש בה הרבה יותר מהיסטוריה. ב-1980 היא הוכרזה כאתר מורשת עולמי של אונסק"ו וב-2017 שימשה כבירת התרבות של אירופה.

  מבצר פאפוס הוקם ע"י הביזנטיים כדי להגן על הנמל המקומי, שוקם במאה ה-13 ע"י הלוסיגנאניים ופורק ע"י הוונציאנים ב-1570 כדי למנוע כיבוש עותומאני של העיר. העותומאניים כבשו את פאפוס והקימו מחדש את המבצר. למרות הביצורים המשופרים המבצר חרב ברעידת אדמה בשנת 1222. אונסק"ו העניק לפאפוס כולה מעמד של אתר מורשת עולמית בזכות המבצר והממצאים שבו. כיום המבצר כולל גם מוזיאון ארכיאולוגי שמציג שרידים מתקופות היסטוריות שונות: החל מתקופת האבן החדשה ועד המאה ה-18. המוזיאון מתמקד בכלים עתיקים וכולל פסל נדיר של אפרודיטה הלוחמת.

למה דיסקברי?

 האי הקסום קפריסין, בו נולדה אפרודיטה מקצף גלי הים, הוא בהחלט יעד אטרקטיבי לטיולים. יופיו של האי, ההרים וחופי התכלת, הוא אכן מקום ראוי להולדתה של אלת האהבה. במהלך ההיסטוריה השאירו תרבויות שונות את רישומם על האי ותרבותו. יוונים קדמונים, רומא, כובשים ביזנטיים, צלבנים ואסלם טורקי. ב-1974, בעקבות פלישה טורקית, נחלק האי לשתי ישויות מדיניות, כאשר בחלק הצפוני קפריסין הטורקית ובדרומי קפריסין היוונית, שהיא רפובליקה עצמאית ומשתייכת לגוש היורו. בקפריסין היוונית כשני מיליון תושבים. כלכלית האי מבוססת על תיירות, חקלאות ומסחר.

רק בדיסקברי:

 - ללא אופציונליים
 - כל האטרקציות כלולות במחיר בטיול
 - מדריך מקצועי ומנוסה
 

למה דיסקברי?

תאריכי יציאה ומחירים

תאריך יציאה
תאריך חזרה
מחיר מבצע לאדם בחדר זוגי
מחיר לאדם יחיד
מחיר רגיל לאדם בחדר זוגי
תוקף המבצע
הנחות לילדים
הערות

המסלול

 1. יום 1 20.08.2021 ת"א- לרנקה

  לאחר נחיתתנו בלרנקה, נצא לסיור פנורמי בעיר הכי עתיקה בקפריסין. יש עדויות להתיישבות באזור כבר מלפני 6000 שנה. נצא לסיור בטיילת  ונמשיך למפרץ לרנקה ולמחנות המעפילים שבנו הבריטים כדי לעצור בהם את המעפילים שנתפסו בדרכם לחופי ישראל. ניסע לבית המלון בפאפוס – התארגנות במלון לקראת חג הסוכות. הליכה של מספר דקות לבית חב"ד המקומי לתפילת וארוחת ליל החג.

 2. יום 2 21.08.2021 חג הסוכות- לסיורים בקרב המלון

  חג הסוכות- תפילות וארוחת חג – בבית חב"ד המקומי + אפשרות לסיורים בקרבת המלון.

 3. יום 3 22.09.2021 חג שני למקומיים, לישראלים חול המועד- טיול בפאפוס

  חג שני למקומיים, לישראלים חול המועד-  טיול בפאפוס. תפילה נפרדת לישראלים ארוחת בוקר, חזרה למלון לשימוש בבריכה. ארוחת צהרים בבית חב"ד. חצי יום טיול רגלי - ביום חג שני של גלויות יציאה מהמלון הליכה לאורך טיילת התיירות של מפרץ פאפוס כ חצי שעה המרינה של פאפוס הפארק הארכיאולוגי (דמי כניסה) המצודה (דמי כניסה.)  נרד מהמבצר אל טיילת יפהפייה מרוצפת אבן או דק עץ כשמידי פעם ממנה יש ירידה/מדרגות לים. הטיילת נמשכת לכיוון צפון מערב לאורך כמה קילומטרים על שפת הים. קניון המלכים הליכה של 20 דקות מהמרינה חזרה בהליכה למלון.

 4. יום 4 23.09.2021 חול המועד- - הרי טרודוס

  לאחר  תפילה וארוחת הבוקר, נתחיל את הטיול בדרכנו נכנס למפרץ אפרודיטה נסע אל "סלע אפרודיטה" .לפי המיתולוגיה היוונית זהו המקום שבו נולדה אפרודיטה מקצף גלי הים אך השם היווני של המקום שמשמעו "סלע רומיאו" מקושר  לדיגניס אקריטאס  – האיש שנחשב למגן הגבולות של התקופה הביזנטית. לפי האגדה הוא הרים סלע גדול מהים וזרק אותו על אויביו, מה שמנע את פלישתם לחוף ואת כיבוש המקום מהים . נמשיך  בנסיעה לכיוון הרי הטרודוס, רכס זה הוא לא רק רכס ההרים הגבוה במדינה אלא גם הגדול שבהם. רכס זה מאכלס  כפרים ,  כנסיות ומנזרים   שחלקם קיבלו הכרה בינלאומית כאתרי מורשת עולמי של אונסק"ו . בדרך נבקר בכפרים עם רחובותיהם הצרים ומקסימים, בנופים מרהיבים,   בטברנות   ובמבני אבן.  הכפרים: אבדזימו, פאחנה, טיול בכפר אומודוס, פלטרס, תצפיות נוף מפסגת הרי הטרודוס נמשיך לטיול רגלי למפלי קלדוניה (40 דקות הליכה לכל כיוון) מי שלא יוכל ללכת יוכל להמתין  ליד חניית האוטובוס שבקרבתה טברנה, לשתות, לנוח ולהתרווח. נמשיך לטיול בכפר הנטוש איוס ניקולאוס, חזרה לפאפוס לתפילת ערבית וארוחת ערב. 

 5. יום 5 24.09.2021 חול המועד – קורל ביי – חצי האי אקאמאס

  חול המועד    –  קורל ביי – חצי האי אקאמאס,   בבוקר לאחר התפילה וארוחת הבוקר, נצא ליד המלון בפאפוס, לבדיקת קורונה, לקראת הטיסה חזרה. לאחר מכן נעלה לאוטובוס ונצא לטיול במערב קפריסין. קורל ביי, הספינה הטרופה אדרו 3, מערות הים, חצי האי אקאמאס, מעגן לאצ'י, מרחצאות אפרודיטה חזרה לפאפוס להתארגנות לשבת, הליכה לבית חב"ד לתפילת קבלת שבת וסעודת ליל שבת.

 6. יום 6 25.09.2021 יום שבת

  קפה ועוגה. תפילת שחרית ומוסף וסעודת שבת בבית חב"ד, סעודה שלישית ערבית והבדלה.

 7. יום 7 26.09.2021 חול המועד – טיול ללימסול והמשך ללרנקה

  לאחר תפילה וארוחת בוקר, נבקר בלימסול ,העיר השנייה  בגודלה בקפריסין שנחשבת למטרופולין החשוב ביותר  באי.  העיר היא ביתו של נמל ימי גדול של אוניות משא, קרוזים ומעבורות, היא לא רק המרכז התעשייתי של קפריסין אלא גם מוקד תיירות מרכזי. נגיע אל הטיילת בלימסול שהיא פופולרית מאוד בקרב תושבי העיר והתיירים בגלל הנוף שלה אל הים, החופים החוליים והסביבה הנעימה על חוף הים הארוך. החלק הקרוב לים של הטיילת של לימסול עשוי דק עץ ואחריו לכל האורך יש פארקי שעשועים  והרבה ירוק. ביקור במרכז קניות. המשך נסיעה ללרנקה להשלמת סיור ולשדה התעופה להמראה חזרה לישראל המראה חזרה בשעה:  22:13  נחיתה בשעה 23:20

טיול מאורגן לקפריסין בסוכות לשומרי מסורת | 7 ימים, 6 לילות

המחיר כולל

טיסות:

טיסות בינלאומיות

טיול ע"פ המסלול הנ"ל

לינה:

לינה בבתי מלון מדרגה ראשונה

**תחבורה:

אוטובוס באיכות גבוהה (מגבלות שעות נהיגה בהתאם לחוקי אוסטריה)

כלכלה:

ארוחת בוקר

סיורים:

סיורים וכניסות לאתרים כמתואר במסלול

מדריך מקצועי מצוות דיסקברי

המחיר אינו כולל

הוצאות אישיות

שרותי סבלות - לא קיים שרות סבלות במקומות בהם נלון

ביטוח נוסעים

תוספת סינגל

כל מה שאינו תחת הסעיף "המחיר כולל " הוצאות אישיות, ביטוח רפואי ומטען.

שינויים במיסי נמל ודלק שיקבעו על ידי חברות התעופה לאחר ה - 12.05.21 דמי סבלות, במקרה של טיסות פנים ייתכן וחברות התעופה ייגבו כספים נוספים עבור כבודה ו/או שירותים נוספים. הנ"ל אינו חלק ממחיר הטיול.

מלונות

Anemi Hotel & Suites

טיסות

תל אביב - לרנקה 20.09.2021 10:55-12:00

לרנקה -תל אביב 26.09.2021  22:15-23:20

הערות

*הערות חשובות:*

* יש לבצע בדיקות קורונה לפני היציאה לחו"ל

*המחיר אינו כולל בדיקת קורונה פרטית גם למחוסנים לפני החזרה לארץ. עלות הבדיקה תשולם בנפרד במקום.

* עקב מצב התחלואה, ייתכן ולא ניתן יהיה לבקר בחלק מהאתרים.

* הטיול הינו למחזיקי תו ירוק בלבד.

 מעודכן לתאריך ה- 02.09.2021

מידע כללי

 • הבהרות

 • כל שינוי הקשור במועדי הטיסות ו/או מחדל אחר הקשור לחברת התעופה, הנו באחריותה בלבד ואינו מהווה בשום אופן עילה לתביעה כנגד חברת דיסקברי ומתן פיצויים.

  בשל שינויים אופציונאלים בלו"ז הטיסות, עלול סדר הביקור באתרים להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים – הכל בהתאם ללוח הזמנים.

  מחיר הטיול הוא למשלמים במזומן או בהעברה בנקאית.

 • דמי הרשמה ותנאי ביטול

 • הרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום של דמי רישום . תנאי ביטול כמפורט בפרק 'תנאים כלליים' באתר.

 • ביטוח

 • חובת כל נוסע לבטח עצמו בביטוח רפואי מתאים, כולל הרחבה להיטס אווירי ולנגיף הקורונה. מומלץ להפעיל את הביטוח בהתאם לתנאי הביטול בתוכנית הטיול, כדי להיות מכוסים במקרים של ביטול הטיול בתנאים המכוסים ע"י פוליסת הביטוח. במידה ואתם בוחרים לבטח ציוד יקר, ביציאה מישראל כדאי להצהיר במכס על תכולת הכבודה. ניתן לעשות את הביטוח באמצעות חברת "דיסקברי".

 • בריאות וחיסונים

 • חלה חובת דיווח על כל נוסע, למארגני הטיול ומוביליו על הבעיות הרפואיות מהן הוא סובל (במידה ויש כאלה). במסע מושקע מאמץ רב ויש להבטיח ככל שניתן, את הצלחתו. עלינו להכיר את אמצעי הזהירות למניעת הידבקות במחלות ואת הדרישות בנוגע לחיסונים. יש להתייעץ עם רופא מומחה למחלות גיאוגרפיות ורופא שיניים, לפחות 4 שבועות לפני הטיול.

 • הבהרה

 • ככלל, מסלול הטיול מתוכנן עד לפרט האחרון בהתאם לידע ולניסיון שנצבר בחברה. אולם, מעת לעת עלולות להתרחש 'תקלות' לא צפויות שאינן תלויות בנו, העלולות לגרום לשינויים בתוכנית או לפגוע ברמת השירותים המובטחת. מומלץ לקבל זאת בהבנה וברוח טובה – אחרי הכל זה גם חלק מהחוויה...יחד עם זאת אנו מבטיחים לעשות הכל כדי שהטיול יהיה מוצלח ומהנה.

  מחיר הטיול הוא למשלמים במזומן או בהעברה בנקאית. המשלמים בכרטיס אשראי יחוייבו ב-2.5% נוספים.

  חברת דיסקברי שומרת לעצמה את הזכות לשנות את סדר הביקורים באתרים בעקבות סיבות הקשורות לטיסות או מסיבות אחרות. כמו כן החברה רשאית להחליף אתרים הנמנים במסלול הרגיל באתרים ראויים אחרים, אם לא ניתן לבקר באתרים אלו כתוצאה מאילוצים שונים. החברה אינה אחראית לכל שיוני או נזק הנובע מכוח עליון שאינו נתון לשליטתיה.

הערות

  1. המחיר אינו כולל תוספת מיסי נמל ודלק במידה ואלה יוטלו ע"י חברות התעופה לפני היציאה לטיול. המחיר אינו כולל גם דמי סבלות.
  2. המחיר המצוין הוא לתשלום במזומן.
  3. בנושא החיסונים לארץ היעד מומלץ לנוסעים לפנות למשרד הבריאות.
  4. אנו ממליצים לכל הנוסעים לבטח את עצמם בביטוח רפואי ומטען מיום ההרשמה לטיול ועד לסיומו.
  5.שימו לב: המסלול המוצע באתר מתאר את אתרי הביקור, אך לא בהכרח את סדר הביקורים וכן את סדר הימים והלינות . החברה רשאית לשנות את סדרי  הביקורים .
  6.לאור האמור ייתכנו אף ויתורים על ביקורים בחלק מהאתרים והמקומות המוזכרים במסלול הטיול , במקומם יינתנו אתרים חליפיים וראויים.
  6. יציאה לטיול מותנית במינימום של 20 משתתפים לפחות,אלא אם הוחלט אחרת ע"י הנהלת החברה.
  7. במידה ויהיו פחות משתתפים יתכן ותחול תוספת למחיר הטיול שתקבע ע"י דיסקברי.
  8. תנאי הרישום והביטול מפורטים וברורים והם מופיעים באתר האינטרנט של חברת דיסקברי, תחת תנאים כלליים. לפני שהנכם נרשמים לטיול , יש לקרוא את תנאי ההרשמה והביטול כפי שמופיעים בעמוד הנ"ל. 
  9. החברה אינה אחראית לנזקים שיגרמו לנוסעים כתוצאה משינויים הנעשים במועדי הטיסות  על ידי חברות התעופה  או על ידי הרשויות ,עקב תקלות שונות בטיסות ו/או פגעי מזג האוויר. כמו כן אינה אחארית על נזקים כתוצא מ מלחמות , מגפות ,  
  10. החברה אינה אחראית לשינויים הנובעים מסיבות הקשורות לכח עליון , פגעי טבע ומזג אויר וכו'
  11. בשל סיבות שונות ,עלול סדר הביקור באתרים להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים- הכל בהתאם ללוח הזמנים.
  12.מדי פעם מופיעים באינטרנט, דפי אינטרנט ישנים שנסרקו על ידי גוגל או מנועי חיפוש אחרים דפים שאינם מופיעים באתר החברה, מסלולי טיול ישנים או מסלולי טיול שאינם מעודכנים. לכן , בעת ההרשמה יש להיכנס אך ורק לאתר דיסקברי הרשמי, ולקרוא שם את המסלול המעודכן. עליכם לוודא לפני ההרשמה שהוא אכן המסלול הרלוונטי עבורכם.
  13.עליכם לוודא שאכן קיבלתם את המסלול העדכני והרלוונטי עבור המועד בו אתם מעוניינים או עומדים לצאת לטיול.
  14.דיסקברי אינה אחראית לפרסומים של מסלולים ישנים או כאלה שאינם מעודכנים כמפורט לעיל.
  15.חברת דיסקברי לא תהא אחראית למקרים בהם חברות תעופה ייגבו כספים נוספים עבור כבודה ו/או שירותים נוספים, בין אם מדובר בטיסות פנים או בטיסות בין מדינות, שאינן מישראל או בחזרה לישראל.